Keresés

Részletes keresés

úrnő Creative Commons License 2009.04.08 0 0 423
És még ki nem?
Előzmény: vincaminor (422)
vincaminor Creative Commons License 2009.04.08 0 0 422
Akkor ő sem étlen.
Előzmény: úrnő (421)
úrnő Creative Commons License 2009.04.08 0 0 421
A sirály még mindig fagyizik.

Előzmény: vincaminor (420)

vincaminor Creative Commons License 2009.04.08 0 0 420

Juteszembe: a holló viszont csípi a szekszigönczöket is. És a sirály?
Előzmény: vincaminor (418)
D690 Creative Commons License 2009.04.07 0 0 419
:D
Előzmény: vincaminor (418)
vincaminor Creative Commons License 2009.04.07 0 0 418

És bizony - ráadásul közbe'megmég ás is.
Előzmény: úrnő (417)
úrnő Creative Commons License 2009.04.07 0 0 417
A sirály szereti a fagyit. És a holló?
Szőkeherceg-bombanője Creative Commons License 2009.04.06 0 0 416
Másrészt hősiesnek és természetfeletti küzdelemnek is láthatjuk a harcát önmaga, a világ és minden objektív, fizikai valóság ellen, amellyel teremtett magának egy álomvilágot és az élete árán is az álmának hőse lett. És mélységesen szomorú, hogy egy ponton túl az életével kell fizetnie az álmaiért. A teste, az átfarigcsált, megváltoztatott teste szegül ellene a lelkének. Hm?
Előzmény: úrnő (415)
úrnő Creative Commons License 2009.04.06 0 0 415
Szerintem nem, mert a közvélemény nyomása nagyon erős, és meg kell felelni a társadalmi elvárásoknak.

meg aztán...
egészségtelen is.
Nézd meg pl. MájkelDzsekszont, ő is sirály akart lenni, pedig hollónak született. Esik is szét az ember teljesen.... Noha ez szerintem a PopsiKólától van.
Előzmény: Törölt nick (414)
úrnő Creative Commons License 2009.04.05 0 0 413
Ezt egy picit továbbgondoltam, és még mindig nem akarok szénbányász lenni, sem öntőmunkás. Sőt, azt hiszem a traktorosság sem az én világom, noha e téren már mutatkozott meg demokratikus indulat.
Előzmény: Törölt nick (412)
úrnő Creative Commons License 2009.04.04 0 0 411
amennyiben?
Előzmény: vasgyári capriccio (410)
vasgyári capriccio Creative Commons License 2009.04.03 0 0 410

közben rájöttem,hogy gyakorlatilag semmi

néhány sör után újra fogom gondolni

vincaminor Creative Commons License 2009.03.31 0 0 409

úrnő Creative Commons License 2009.03.08 0 0 408
Todomány, todomány... cáfolja kegyelmed, amit csak óhajt, de azért gondolkozzék logikusan is!
Miszerint:
Szárnya sok. Vagyis kettőnél több szárnya van. Igaz ez az állítás a hollóra és a sirályra, hiszen kettejüknek már nééégy szárnya van, ami ugye bizonyos körülmények között soknak mondható. Mivel pedig melles-lábas-hátas testecskéjük e két csökevényesedett, de az is lehet, hogy túlfejlett mellsőláb között van, így bátran kimondhatjuk, hogy a szárnya-sok-között vannak.
A néphit pedig valóban oly' kedvesen bárgyún pusztán csak arra fókuszál, hogy vasárnap lévén az aranyló húslevest panírozva hány szárny követte? Az pedig, hogy ez melyik tollas jószágtól származik, jelen körülmények között elenyészik.
Vagyishát: Tisztelt Vésztörvényszék!
Kérem, igenis mondják ki fehéren-feketén, hogy ne cáfolják itt a tényt holmi todományra hivatkozó népek! Adassák meg az esély, hogy az legyen szárnyas, aki szárnyas akar lenni, elvvégre demokrácia van! Vagymi!
Előzmény: Törölt nick (407)
úrnő Creative Commons License 2009.03.08 0 0 406
Egyáltalán nem vitatkozunk, hanem nézeteket egyeztetünk. Ezt is olyan megfontolásból tesszük, hogy ujjbegyre szedjük mindazon ismérveket, amelyek alapján a címben említett két szárnyas azok számára is megkülönböztethető legyen, akik még soha, de tényleg soha nem láttak sem hollót, sem pedig sirályt. Például a busmanoknak és a bantu négereknek, akik nap mint nap itt ólálkodnak a fórumon és azt lesik, hogy valaki megvilágítsa számukra ezt a fontos kérdést.
Előzmény: Törölt nick (405)
úrnő Creative Commons License 2009.03.02 0 0 404
A holló meg szóvégi hosszúós.
Előzmény: vincaminor (403)
vincaminor Creative Commons License 2009.03.02 0 0 403
A sirályt elipszylonos lyével kell írni, a hollót meg nem.
úrnő Creative Commons License 2009.03.02 0 0 402

Egyfogytak a különbségek.

Nincs több különbség.

Már csak egyezőség maradt.

Meg hasonlóság.

vincaminor Creative Commons License 2009.02.25 0 0 401

Tegnap például ott volt lenn egy csomó az egyikből.

Már nem emlékszem, melyikből.

De a másikból meg senki.

Szerintem ez egy jó kis különbség.
Toronyőr Creative Commons License 2009.02.25 0 0 400
varjak nepes csapata gyulekezett a torony korul szombat delutan,
talan a kozeledo tavasz hirnokekent.
vasgyári capriccio Creative Commons License 2009.02.23 0 0 399
szerencséjére nem akarták szájon át lélegeztetni,pláne orron
Előzmény: yaaffaa (396)
FASIRT Creative Commons License 2009.02.22 0 0 398

Úgy van. Mind a kettő cégéres alak.

Előzmény: vincaminor (397)
vincaminor Creative Commons License 2009.02.22 0 0 397
perszehogy, hisz
Minden ugyanaz másképpen - pl az efZámbó mámikor megmondta
úgyhogy az egész egész megtévesztés
Előzmény: zsánpól_aki_nem_amatőr (390)
yaaffaa Creative Commons License 2009.02.22 0 0 396

hű, alighanem igazad van... nem ismertem fel a hal milyenségét...

Erről viszont eszembe jutott az az eset, mikor boldogult középiskolás koromban kötelező elsősegély tanfolyamon vettünk részt, és osztályunk lány kézilabdacsapata (én nem voltam benne) a tanfolyam után meccsre menet talált egy részeg embert az utcán heverni valahol és lelkes ifjonti hévvel, alkalmazva a frissen tanultakat, mindenáron stabil oldaltfekvésbe akarta kényszeríteni. A fickó persze, amennyire tudott, ellenállt, de nem nagyon tudott, mert a leányok, ugye, többen voltak és erősek és sok lúd (esetleg liba) (részeg)disznót győz.

És mikor nyugton maradt végre a stabil oldalfekvésében, akkor se hagyták békén sorsára, hanem mentőt hívtak hozzá.

Nem lehetett jó napja. 

Előzmény: úrnő (394)
úrnő Creative Commons License 2009.02.22 0 0 395
A különbség, szívem! A különbség! Lásd: topikcím...
Előzmény: Törölt nick (393)
úrnő Creative Commons License 2009.02.22 0 0 394
A képet kinagyítva jól látható, hogy ez egy darab hal, derékba tört karrierrel. Ebből levonhatjuk azt - a tiéddel érzelmileg azonos - következtetést, hogy a holló jó. Ugyanis a sokkhatástól elalélt halat éppen fellocsolja, durvább esetben újraéleszti.
Feltehető, hogy a holló végzett elsősegélynyújtási tanfolyamot is, vagy legalábbis erős affinitása van az életmentés iránt.
Előzmény: yaaffaa (392)
yaaffaa Creative Commons License 2009.02.22 0 0 392

ez a holló nem halászik, de nem ám...

Ez a holló a halait sétáltatja, ez tisztán látszik a képről.

Hogy tudná vajon megenni azokat, hisz amint lazít  csőre szorításán, elejti a táplálékát, ezt a hollók Aesopus óta genetikailag tudják, de amelyik lemaradt volna, az La Fontaine-től bepótolhatta.

Tehát sétáltatja őket, egyformán gondosan tartva, óvatosan a vízbe lógatva kis kedvenceit, és ebből több következtetést levonhatunk.

Azt, hogy nagyon állatszerető, pártatlan, mert nem kivételez, és gondos, mert figyelembe veszi halacskái szükségleteit is.

Előzmény: FASIRT (391)
FASIRT Creative Commons License 2009.02.22 0 0 391

Egyáltalán fasírt vagyok, de ez nem akadályozott meg abban, hogy keressek egy halászó hollót:

Előzmény: úrnő (389)
zsánpól_aki_nem_amatőr Creative Commons License 2009.02.22 0 0 390

a világon semmi, csak megtévesztés az egész.

tinsel finery.

a holló és a sirály ua.

úrnő Creative Commons License 2009.02.22 0 0 389
Mély hódolatom, uram! (Már, ha úr vagy egyáltalán...) Zseniális észjárása, fondorlatos következtetése előtt csak tisztelegni tudok. Megvallom, hogy némi gondolkodás után magam is pontosan ide jutottam volna, de ebben éppen akadályoztatva voltam.
Ilyetén formán azonban megállapíttatik, hogy a veleméri templomnak sem pusztán annyi köze van a hollóhoz, hogy el-elreppen felette némely példánya, hiszen építője s egyben pictora is Aquilla volt. Vagyis itten akkor a holló a sas felett kereng. A különbség pedig abban van, hogy a környékén egyáltalán nincs sirály.
Előzmény: FASIRT (388)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!