Keresés

Részletes keresés

Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2600

A lövés után magától hátraugrik. Ez érthető, nem mindennap lő rá az ember közelről valakire. Eszmélés után már hiába urgrik előre, késő. Leteperik.

Nem döntötte el előre, hogy hányszor fogja meghúzni a ravaszt. Felindulásból gyilkolt. Tisztán látszik a mozdulataiból.

 

Előzmény: bloki (2598)
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2599
Előzmény: bloki (2598)
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2598

Itt egy kevésbé ismert aspektusból látható Ruby - kivehető, hogy nem hátrál, nem lepődik meg, a feladatot teljes testbdobással végzi. Taszajtják, de ellenáll, majd, félretolják, a fegyvert tartó kezét Oswalddal ellentétes oldalra kiviszik.

(Ez volt a világon az első élőben közvetített gyilkosság.)

bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2597
A merénylet azért lehetett sikeres, mert akkor nem voltak az elkövetői körrel kapcsolatban a részletek ismertek, világosak. Moszkva rejtve és más megtévesztési módszerekkel dolgozott. Ugye, ezen nincs mit csodálkozni.  A helyzetbe kell magad képzelni. Az ellenség váratlanul lecsap. Megnyer egy csatát, de a háborút is meg akarja nyerni, rendeznie kell sorait, hiszen az akció sikere azt követelte tőle, speciális állapotba, ugrásra készbe hozza magát, majd ugorjon, innen a rendezett visszavonulához idő kell számára. Mint írottam már, az egymásnak feszülő felek értelemszerűen érezni szokták egymást, tehát egyáltalán nem titok a jenkik számára, hogy honnan ered a merénylet, csak a részletek felderítése igényel időt. Minél többet, annál jobb Moszkvának. És igyekszik is húzni az időt, nehezíteni a jenkik dolgát, sorai rendezéséhez, valamint elérni azt, hogy nyilvánosságra hozható bizonyíték ne legyen ellenük. Ezért kellett Oswaldnak meghalnia, Ruby ezért ölte meg, nem hazafias érzés vezérelte.
Előzmény: Zottjoghurt (2595)
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2596

Hol mondtam én ilyet?  Warren-jelentés a merénylet fizikai kivitelezésének a lefolyását volt hivatott feltárni, a gyilkos lövések leadásának mikéntjét, az elkövető személyét, s egyéb körülményeket, ezt mintegy tízhónapos munkával a bizottság máig nem cáfolt módon el is végezte. Az, hogy a titkosszolgálati berkekbe futó szálalakat nem tálalta a bizottság, az a lehető legtermészetesebb. A Kreml egyik célja épp a zavarkeltés volt. Hogy az elnöki, általában az állami adminisztráció felbolydulása révén kapkodás, hibák, dekonspirálódás, zavar következzék be. Nagy követ dobni az állóvízbe. Nem mellesleg a világháború utáni koreai, kubai, vietnámi, stb. katonai  provokációk közepette, miközben a világ az atomháború kirobbanásától hajszálra van, egy ilyen orvlövészes provokációra sokkal hasznosabb aszinkron módon reagálni. Nem ádáz, parttalan ideológiai csatába menni, hanem a meggyilkolt elnök által is képviselt demokrácia-fok, gazdasági élénkítés, tudományos-technikai fejlesztések révén indirekt módon, az államterrorban gyökerező kommunista rezsimek arrogáns lendületét kihasználva, hagyni, hogy saját birodalmuk orrabukásába  torkoljanak az események. Mint ahogy történt is.

Erről többször írtam e rovatban. Az, hogy te nem tudsz összképet alkotni, amit a számláló iszonyatos pörgése remekül mutat, nem jelenti azt, hogy a történelem nem összképek sorozata.

 

Előzmény: Zottjoghurt (2594)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2595
De ha ennyire nyilvános, hogy Ruby KGB ügynök volt, akkor  mi értelme volt Oswald megölésének? Rubyval nem terelték el magukról a figyelmet. Szóval ez nem logikus.
Előzmény: bloki (2592)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2594

 hanem egy ügynök, aki azt kapta feladatul, hogy ölje meg Oswaldot

 

Nevetséges, ezt mire alapozod? Épp te emlited, hogy ami nincs benne a Warrenben, az nem is létezik. Feltételezésekkel nem szabad foglalkozni, mert nincs rá bizonyiték.

Nem te mondogatod?

Ennyi erővel moszad ügynök is lehetett. Az még hihetőbb lenne.

Előzmény: bloki (2592)
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2593
Honnan tudod, hogy nem szervezték be?
Előzmény: Zottjoghurt (2590)
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2592

Ruby nem bérgyilkos volt, hanem egy ügynök, aki azt kapta feladatul, hogy ölje meg Oswaldot, hazafias érzületének feltüntetve a tettét. Eljátszotta a szerepét. Mi nem érthető ezen?

Agca azt mondta az őt lefogó biztonságiaknak, még a füstölgő Browninggal a kezében, hogy Moszkva embere, vagy belátod, hogy más történettel állt elő, játszán a rá kirótt szerepet?

 

A felsülés-számláló állása:

3 (Zottjoghurt) - Pacepáról azt írja, hogy hazudik, de, hogy mit, azt nem fogalmazza meg konkrétan, mintahogy azt sem tudja leírni, hogy miből állapítja meg a hazugságot.

4 (Zottjoghurt) - Mohrenschildtal kapcsolatban illogikusan utal a CIA-s mivoltra.

(Garrison mesterkedésének csúfos bukásáról már írtam.)

 

5 (Zottjoghurt) - Valótlanul állította, hogy Oswald paraffin-tesztje negatív volt. (Volt róla szó régebben itt.)

 

6 (Zottjoghurt) - az általa is hangoztatott szemből, oldalról adott lövések teóriáját az akkori és a későbbi vizsgálatok világosan cáfolják.

 

7 (Zottjoghurt) - A gurulattal kapcsolatos téves kép és következtetés tarthatatlanságáért - Tageu sérülése természetes következménye az eseményeknek.

 

8 (Zottjoghurt) - olyan cikket citál alátámasztásul, ami cáfolja őt - a cikk szerint Ruby nem egyszer próbálkozott Oswald megölésével, ráadásul vallomástételkor taktikázott, az előre megfontoltságot igyekezett eltagadni. (Nem olvasod végig azt, amit linkelsz?)

 

9 (Zottjoghurt) - teljességgel felesleges értetlenség azon, hogy egy ügynök konspirál.

 

 

Előzmény: Zottjoghurt (2588)
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2591
A beszervezés nem feltétlenül szimpátia kérdése. Persze lehet, ideológiai azonosulás, de zsarolás, és anyagi ok is állhat a háttérben.
Előzmény: önjpolgond (2587)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2590
Senki nem szervezte be. De bloki majd elmeséli, ha igen.
Előzmény: önjpolgond (2589)
önjpolgond Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2589
Ebből mindent és mindennek az ellenkezőjét is ki lehet olvasni. De a kérdéseimre nem válaszoltok.
Előzmény: Zottjoghurt (2588)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2588

Bérgyilkos nem mond ilyeneket, még előre megfontolt szándékkal sem. A bérgyilkos inkább többször lő, még tömegben is. Lsd. Agca.

Ilyen apró és jelentéktelennek tűnő mondatok rombolják le Pacepa elméletét.

 

Ruby sem csak úgy odasétált és zutty, lelőtte. Kis híján elkerülték egymást.

http://dallas63.neobase.hu/content/jack-ruby

Előzmény: bloki (2585)
önjpolgond Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2587
Rubyt hogy szervezték be? Miért szimpatizált a KGB-vel?
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2586

Toldás:

Nem volt ideje megtorpanni, meglepődni, azonnal nekiestek, és félrevitték.

Előzmény: bloki (2585)
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2585

Többen azonnal ráugrottak, mikor kilépett és lőtt. Ruby tudta, hogy oroszlánbarlangban van, váratlanságával kellett operálnia. Tudta, hogy ideje, alkalma sincs sok. Megölte Oswaldot, tehát a feladatot jól teljesítette.

Nem egészen értem, hogy mi természetellenest látsz Ruby szavaiban, azt mégsem mondhatta, hogy "Ne merjetek hozzám nyúlni, én a Kreml embere vagyok!"

(Mintha te nem értenéd a Stirlices analógiát, Rubynak el kellett játszania, hogy hazafias érzelmektől fűtve lőtte le Oswaldot. Játszotta a szerepét.)

Előzmény: Zottjoghurt (2584)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2584
Különben már régebben is feltünt, hogy Ruby milyen "setén" lő rá Oszira. A lövés után szinte megtorpan, meglepődik, ő sem hiszi el, hogy sikerült. Ilyen lenne egy KGB-s gyilkológép? Látszik, hogy nem sokat lőtt életében.
Előzmény: bloki (2581)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2583

Stirlicet is leteperték közben? (a helyzetet nem érted...)

Előzmény: bloki (2581)
önjpolgond Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2582
Jack Ruby republikánus volt, vagy demokrata?
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2581

Moszkva ügynöke mondhat olyat, hogy "Heil Hitler!"? (FSZÉ) 

Mert, Stirlic mondott ilyet...

Előzmény: Zottjoghurt (2579)
önjpolgond Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2580

Ki volt Jack Ruby?

 

Politikailag.

Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2579

Vajon egy KGB ügynök mond ilyeneket, miközben épp leteperik?

 

 „Mindannyian ismertek... Jack Ruby vagyok. Remélem, meghalt a szemét.”  „Három golyót akartam beleereszteni. Hármat... Annyi járt volna neki...”

Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2578

milyen szögben ültek az áldozatok az autóban,csak saccolgatás folyik

 

Ahhoz képest ügyesen kisaccolgatták a 6. emeletet. Biztos olvastak róla a Warrenben. Különben miért épp a 6. emeletet szúrták volna ki?

--------------

Tague nem is ott állt, ahol eddig feltételeztük. Ez inkább a raktár iránya, nem a Daltex. http://www.youtube.com/watch?v=Fak0n3-70XU&feature=related

Előzmény: JAMIE21 (2570)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2577

Egy szemtanú, aki mindent látott, kivéve a lövéseket:

 

Howard Brennan: ...Már egészen korán észrevettem. Ott ült az ablakban, látszott, hogy feszülten vár valamire – az elnök érkezésére, gondoltam én. Nem volt rajta semmi különös. A harmincas évei elején járó, jó külsejű fehér férfi volt, vékony testalkatából ítélve úgy 74-75 kg lehetett. Világos színű ruházata volt, de hogy nem öltöny, abban biztos vagyok. Amikor az elnöki autó befordult a sarkon, én is elfordultam, és amikor visszanéztem, a férfi éppen célzásra emelt egy nagy teljesítményűnek látszó puskát. Majd leengedte, és ellépett az ablaktól. Úgy tűnt, nem siet...

Előzmény: fwriter (2573)
Zottjoghurt Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2576

Frazier is - aki kocsin bevitte Oszit 22-én - szintén a raktárban dolgozott, ráadásul Paine-ék szomszédja volt. Eggyel több lehetőség, hogy inkább ő vetette fel Ruth-nak, hogy van egy üres állás a raktárban. Ez sokkal életszerűbb, minthogy Ruth-nak KGBs kapcsolata volt épp a tankönyvraktárban.

Előzmény: fwriter (2573)
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2575

Szerintem Oswald nem volt képes önálló műveletre. Fegyelmezett és szigorú világba csöppent ő bele, mikor a KGB uszályába ült. Konspiráció nélkül nem tudta volna a merényletet elkövetni. Fedettségét meg nem önmaga biztosította magának. Neki csak vigyáznia kellett arra, hogy a biztonsági szabályokat ne sértse meg. A szabályokat nem ő írta. Volt már arról szó, hogy a Walker-tábornok elleni merénylet egy teszt volt, fedettségének tesztje. Nem ő határozta meg a teszt mikéntjét.

Kering olyan történet, hogy Hruscsov meggondolta magát, és parancsot adott a merénylet leáálítására, de a folyamat már nem volt leállítható, vagy Oswald a történelemkönyvekbe mindenképp be akart kerülni. De, ez a verzió nem cáfolja a KGB-s hátteret, sőt...

A kérdés az, hogy ha Oswald elszabadult hajóágyúként működött, akkor mikor szabadult el?

 

Előzmény: fwriter (2573)
bloki Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2574

De a puska nem a Dal-texben volt. Az összképet kell nézni, önmagában a lötyögős lőirány nem sokat ér. A tényekből kell kiindulni, a fizikai valóságból. Garrison is ott hibázott, hogy ötölt-hatolt, összebarkácsolt egy CIA-FBI összeesküvős belső merénylet-verziót, ami a józan ésszel ütköztetve percek alatt nevetséges fantazmagóriává vált. Robert Kennedy is marhaságnak titulálta.

A Warren-jelentés terjedelmes anyagát, átfogó mivoltát egyetlen egy teóriagyártó sem tudta felülmúlni. 26 kötetes (mintegy 16 ezer oldal) jelentés olyan öszefüggésrendszert vázol fel, aminek révén egy őszinte megismerési törekvéssel megáldott ember különösebb erőfeszítés nélkül összerakhatja a képet, mégha nem is ismeri azt teljes egészében. Sőt, ha ismeri a XX. század lényegi történéseit, az események mozgatórugóit, akkor a Warren jelentés nélkül sem lehetetlen a merénylet elkövetőinek körét behatárolni. 

Előzmény: fwriter (2572)
fwriter Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2573
Mivel LHO képes lehetett önálló cselekvésre, a múltja miatt a KGB-nek akkor is érdeke volt védekezni (dezinformációs művelettel), ha nem ő állt a merénylet mögött (mintegy elhatárolódásként korábbi protezsáltja őrült magánakciójától).
fwriter Creative Commons License 2010.02.07 0 0 2572
Ha a hivatalos bizonyítékokat tekintjük, akkor kategorikusan kijelenthető, hogy szemből nem találta el lövés az elnököt. A Daltex viszont, ha a toleranciákat úgy értelmezzük, 'szűken belefér' a hivatalos képbe. Mivel bizonyíték nincs, ez egy találgatás marad, amely 'kevésbé illegitim' mint sok másik.
bloki Creative Commons License 2010.02.06 0 0 2571

A lézeres mérés nem haszontalan dolog, de jelen esetben, ahogy érezteted is, csak tájékoztató jelleggel bír, s önmagában korántsem bizonyítékul annak eldöntéséhez, hogy melyik épületből lőttek. A ballisztika több ennél. 

Egyébként, a Zapruder-film révén pontosan tudható, hogy a fejlövés pillanatában hol volt a kocsi, az is jól látszik, hogy Kennedyt mikor és hol érte a lövés. Az elől ülő sérüléseiből pedig meghatározható, hogy milyen testhelyzetben volt (ez a felvételkből is kivehető), ebből lehet következtetni, hogy honnan jött a lövés.* A kocsin keletkező sérülések mit mondanak? És, itt van még a vérpermet-analízis is - a fejlövéskor nagy mennyiségű vér és lágyrész, csontszilánk fröccsen szét, a motorosok bele is hajtottak e permetbe. (Volt erről szó már itt.) 

 

 

----------------

*Sokan pont fordítva gondolkodnak, a szabályos, iskolás ülésből "következtetnek" a mágikus golyóra, ráadásul arról is elfeledkeznek, hogy az első és a hátsó ülés az elnöki limunzinban nem egy magasságon volt, az első lentebbi.

Előzmény: JAMIE21 (2570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!