Keresés

Részletes keresés

Kropacheck Creative Commons License 2022.08.16 0 0 1825

Hol lehet keresgélni?

Mely oldalakon találok?

Előzmény: Hehe164 (1824)
Hehe164 Creative Commons License 2022.08.15 0 0 1824

Ha a telken van internet, akár még jó is lehet. (Nem.)

Kamerához abszolúte nem jó. Nem véletlenül "opcionális".

 

Kamerás netes rendszerhez nagyjából felesleges a riasztó. A kamerákban ugyanis alap a mozgásérzékelő funkció, a hozzájuk tartozó appok pedig automatikusan dobják fel a riasztási képet.

Konkrét típus ajánlatot ne várj, rendszerből annyi van mint égen a csillag.

(Azért Hikvision terén érdemes körülnézni.) 

Előzmény: Kropacheck (1823)
Kropacheck Creative Commons License 2022.08.15 0 0 1823

Sziasztok!

Telekre

GSM (SIM kártyás, mobil netes - pl. DigiNet)

riasztó kenne.

Kamerás (hogy küldje a képet a mobilomra mobilneten), valamint

kb. 2 mozgásérzékelő (1 is OK).

 

Ez ilyen volna?

https://www.flexiobt.hu/webaruhaz/flexishield-fx19-kameras-szett-gsm-wifi-gprs-vezetek-nelkuli-okos-riaszto-es-smart-home-kozpont.html

 

Mit tudnátok ajánlani?

 

Köszönöm!!!

 

 

Hans70 Creative Commons License 2022.08.14 0 0 1822

Igen. A sorbakötöttet a másik irányba rajzoltam magamnak az este, fáradt voltam. jogos

Előzmény: Hehe164 (1821)
Hehe164 Creative Commons License 2022.08.13 0 0 1821

A központ senni ilyesmit nem "lát".

 

Zárt kontaktnál egyetlen ellenállást "lát", a sorbakötöttet, mert a zónaellenállás rövidre van zárva.

Nyitott kontaktnál a soros és párhuzamos ellenállás összegét, mert nyitott kontaktnál sorbakötődik a két ellenállás.

Zónaduplázásnál a 3 ellenállás is így működik. Ha az alsó zóna nyitva akkor ennek a zónának a zónaellenállása kötődik sorba a soros ellenállással, ha a felső zóna nyitva akkor azé, ha mindkettő nyitva akkor mind a három ellenállás sorba kötődik.

Előzmény: Hans70 (1819)
Hans70 Creative Commons License 2022.08.13 0 0 1820

akkor

Előzmény: Hans70 (1819)
Hans70 Creative Commons License 2022.08.13 0 0 1819

egyet sorba,egyet párhuzamba kötsz az érzékelőre. alapból zárt a kontakt,akkór 2 párhuzamos ellenállást lát a kp. ha nyit,(érzékel) akkor 1párhuzamos ellenállást lát a kp. ha elvágják vagy rövidre zárják az érpárt, szabotázsnak veszi a kp értelemszerűen. dsc paradox

Előzmény: Kard (1814)
laca151 Creative Commons License 2022.07.18 0 0 1818

Én is így kezdtem, csak nem fórumon kérdezgettem, hanem segítséget kértem gugli barátomtól, és láss csodát, majdnem minden infót megtaláltam, amire szükségem volt. A maradék hiányzó infót a riasztóboltos adta át, akiről kiderült, hogy korábban kollégám volt.

Azóta már a második rendszert telepítettem saját részre. A valami ellenállás, amit emlegetnek, az többféle is lehet, több helyen a rendszerben. Részben saját döntésed, hogy hova milyet, és miért olyat, de ennek elmagyarázása kicsit túlmutat egy fórum keretein, javasolnám inkább a guglit.

Előzmény: Kard (1812)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.07.16 0 0 1817

"Mindenütt valami ellenállást emlegetnek"

 

Ez a "valami ellenállás" szöveg annyira homályos, hogy talán nem is érdekel valójában a dolog.

Műszaki képzettségű ember ilyet nem ír le. Pláne, ha segítséget kér.

 

Előzmény: Kard (1812)
szicsu1007 Creative Commons License 2022.07.16 0 0 1816

Ehhez én nem értek, de azért belekotyogok.

Ezek az ellenállások talán olyan szerepet töltenek be, mint az okostelefonok négypines kimenete. A telefon mindig tudja (a bedugaszolt cucc ellenállásából), hogy mit csatlakoztattunk hozzá; fejhallgató, mono vagy sztereo, headset... És eszerint "viselkedik".

Előzmény: Kard (1814)
Hehe164 Creative Commons License 2022.07.15 0 0 1815

Sok sikert.

(Szívni fogsz.)

Előzmény: Kard (1814)
Kard Creative Commons License 2022.07.15 0 0 1814

Jó, azért villanymérnök vagyok szóval ha van egy normális doksi, meg az, hogy miért kell az ellenállás stb. akkor megcsinálom magam.

Hikvision riasztót akarok, a programozás része nem bonyolult, az már megvan. Ezt az ellenállás dolgot nem értem (konkrétan miért kell, miért vannak más féle ellenállások stb.) ezért kérdeztem.

 

Válaszolva kérdésedre, szereltem már mobilt is magamnak (iPhone kijelzőcsere) :) , de én csináltam az egész netet a házunkban, vagy épp a kaputelefont a falba véséstől a működő képes állapotig, a kapumotort, garázskaput is magamnak automatizáltam. Szóval no problem, legyen doksi 5-10 perc alatt megérti az ember mi miért van és onnan már megy könnyen.

Előzmény: Hehe164 (1813)
Hehe164 Creative Commons License 2022.07.15 0 0 1813

Típustól függ hogy milyen ellenállásokkal, és milyen programozással (merthogy programozni is kell) kell szerelni.

Típusnév alapján rákeresve elég bőséges dokumentációkat találsz.

 

Mellesleg ekkora hozzáértéssel miért nem vágsz bele egyből a mobiltelefon szerelésbe is?

Vagy a klímaszerelésbe esetleg?

Előzmény: Kard (1812)
Kard Creative Commons License 2022.07.15 0 0 1812

Úgy döntöttem, hogy akkor magam szerelek a házba riasztót. Be van minden kábelezve csak fel kell rakni az érzékelőket, meg a központi egységet. Van ebben valami nagy truváj? Mindenütt valami ellenállást emlegetnek. Nem tudtok valami leírást kezdő riasztó szerelőknek :) Csak megérteném, hogy működik az egész, aztán lehet belekezdek a saját telepítésbe.

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.07.10 0 0 1811

"Az infra/radar esetében hiába kisállatvédettek, ha rászáll egy bogár, akkor nyilván el fog indulni."

 

Ennek valószínűsége a nullához közelít.

 

"Az infrakapukat állítólag a mostani napsugárzás eléggé tudja zavarni."

 

Ezért is okosabb az infra sorompók vevő oldalát lehetőleg napnak hátal elhelyezni (lehet nappal szemben is, de az optika utólagos árnyálolásához egy kis extra szaktudás kell)

 

Többsugaras kültéri infrasorompóval jól lehet védeni ablakok előtti teret, egyszerre akár több ablakot/ajtót is (ugyanazon a falon).

A köd+hóesés miatt fontos, hogy a sorompó látótávolsága jóval nagyobb legyen, tehát pl egy 10 méteres házfal ablakait én egy legalább 20-40 méteres soompóval őrizném.

 

"azt tudom, hogy a Paradoxnál van ilyen fajta zóna beállítás,"

 

enek neve a Paradox-nál: intellizóna

 

Előzmény: Géza_Géza (1809)
Hehe164 Creative Commons License 2022.07.10 0 0 1810

Infrasorompókat javaslok a nyílászárók elé. Ha nincs kiálló akadály a falon, 4 pár elég.

Nem zavarja a napsugárzás.

Felesleges a központot állítgatni, a normális sorompók érzékenysége állítható.

Előzmény: Géza_Géza (1809)
Géza_Géza Creative Commons License 2022.07.10 0 0 1809

Sziasztok,

 

tanácsot kérnék kültéri érzékelő ügyben. DSC NEO központot használok, és egy közönséges, 10x10-es kocka családi háznál szeretném a rendszert bővíteni. Jelenleg csak beltéri infra érzékelők vannak, ugyanakkor szeretném, ha már az ajtó/ablakok molesztálása esetén is riasszon a rendszer. Próbáltam utánaolvasni, hogy jelenleg erre milyen érzékelők ajánlottak, de ahogy látom, megoszlanak a vélemények. Az infra/radar esetében hiába kisállatvédettek, ha rászáll egy bogár, akkor nyilván el fog indulni. Az infrakapukat állítólag a mostani napsugárzás eléggé tudja zavarni. A kamerás mozgásfigyelésnél pedig megint csak az a gond, ha rámászik egy bogár, vagy viharban villámlik, akkor el fogja indítani a riasztást.

 

Talán finomhangolható lenne a dolog azzal, ha az adott zóna nem riasztana be az első eseményre, csak adott időn belül mondjuk második-harmadik esemény triggerelné, azt tudom, hogy a Paradoxnál van ilyen fajta zóna beállítás, de emlékeim szerint a DSC-nél nem találtam ilyet, amikor kerestem - ettől függetlenül lehet, hogy létezik.

 

Szóval: szerintetek milyen megoldással lehetne az ablakokat és bejárati ajtót kültéren védeni a lehető legkevesebb fals riasztással? A cél az, hogy már akkor riasszon, amikor még csak dolgozik az adott nyílászáró kinyitásán a delikvens. 

 

Köszönöm a tippeket!

szicsu1007 Creative Commons License 2022.07.08 0 0 1808

Persze, de én ezt úgy gondoltam, hogy pótmágnessel be van csapva a konyhaajtó nyitásérzékelője:-))). Miközben az ajtó meg nyitva van:-((.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1807)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.07.08 0 0 1807

"jóhiszeműen beriasztanék és elhagynám a házat nyitott konyhaajtó mellett."

 

folyamatosan nyitott zóna esetén a r.központ nem fogadná el az érvényes kódot sem (tehát nem élesedne be).

Előzmény: szicsu1007 (1803)
szicsu1007 Creative Commons License 2022.07.08 0 0 1806

Ez óriási!:-)))))))))))))))

Előzmény: laca151 (1805)
laca151 Creative Commons License 2022.07.08 0 0 1805

És ha nyitva hagynád, de a mozgásérzékelőről meg levetted a takarást (mert hiszen a slusszkulcsot vitted), akkor még arra is lenne esélyed, hogy a nyitva hagyott ajtó miatti légáramtól akár a mozgásérzékelő is bejelez, úgy okozva riasztást, hogy akár be sem ment senki.

Előzmény: szicsu1007 (1803)
szicsu1007 Creative Commons License 2022.07.07 0 0 1804

Igen, így működik minden mozgásérzékelőm. Sőt olyan intelligens, hogy ha egyszer már üzent, hogy mozgás van (meggyullad a kezelőn a LED), akkor egy darabig akkor sem üzen újra, ha megmozdulok (hiszen az előbb már üzent). Ez az idő becslésem szerint 30-40 másodperc (tehát pusztán a mozgás miatt nem üzenget nyakra-főre).

Jól ki van ez találva - ez is elemtakarékos.

Úgyhogy én nem takarékoskodom tovább:-)))

Akár le is zárhatjuk, köszönöm mindenkinek.

Előzmény: laca151 (1801)
szicsu1007 Creative Commons License 2022.07.07 0 0 1803

Most világosodtam meg:-))

Ha nyitott konyhaajtónál nem égne folytonosan a hozzá tartozó LED, akkor távozás esetén a kezelőre pillantva nem tudnám, hogy ott hátul nyitva felejtettem a konyhaajtót.

Szóval tényleg baromság lenne hamis mágnessel becsapni azt a  nyitásérzékelőt.

Amilyen szenilis vagyok, jóhiszeműen beriasztanék és elhagynám a házat nyitott konyhaajtó mellett. És nem szólalna meg a riasztóm:-))))

Milyen friss levegő lenne a konyhában, mire hazajönnék...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1802)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.07.07 0 0 1802

"Miért ég folytonosan a nyitott konyhaajtó esetén a kezelőn lévő "konyhaajtó" LED?"

 

Pl azért, mert a konyha ajtó rádiós érzékelőjének két perccel ezelőtti (legutóbbi "két percenkénti") bejelentkezése a következő üzenetet tartalmazta:

- 12-es érzékelő vagyok (ebből tudja a központ, hogy ő a "konyha ajtó nyitásérzékelő")

- elem feszültség rendben

- ajtó nyitva van

Előzmény: szicsu1007 (1800)
laca151 Creative Commons License 2022.07.07 0 0 1801

A LED a zóna sértett állapotát jelöli (tehát konkrét esetben azt, hogy nyitva van az ajtó). Ha jobban megfigyeled, a mozgásérzékelőd mikor mozgást érzékel, akkor annak a LED-je is világít a kezelőn. Legalábbi így kéne lennie :)

Így a kezelőn (pl. mikor be szeretnél riasztani) egy ránézéssel látod, hogy mit kell még becsukni ahhoz, hogy nyugi legyen és be tudd élesíteni a riasztót.

Előzmény: szicsu1007 (1800)
szicsu1007 Creative Commons License 2022.07.06 0 0 1800

Nálam 230 cm magasan vannak a mozgásérzékelők. Vagy egy ajtó takarása miatt, vagy eleve az ajtónyílás miatt.

 

Most már én is úgy érzem (nemcsak ti), hogy túlbonyolítom ezt a témát. Ennek egyik oka a hozzánemértésem. Körbenéztem rokoni és szomszéd körben, és rájöttem, hogy senki nem tud annyit ezekről a riasztós dolgokról, mint én (hála nektek!). Akkor idegeskedjenek ők:-)))

El is engedhetem most ezt a kérdéscsoportot, de egy kérdés továbbra is izgat:

Miért ég folytonosan a nyitott konyhaajtó esetén a kezelőn lévő "konyhaajtó" LED? Szerencsére nekem vezetékes kezelőm van (sikerült így összehozni a rendszert). De ha rádiós kezelőm lenne elemekkel, akkor ezek az elemek merülnének le hamar.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (1799)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2022.07.06 0 0 1799

"Egyfolytában megy a rádióadás, vagy csak két percenként üzen?"

 

A fejlesztők okosabbak ennél :) Akkor pár óránként kellene elemet cseréni,  tehát biztosan  nem folyamatos a kommunikáció.

Egyébként a két percet csak példának írtam, lehet, hogy a te érzékelődnél pl 30 és 50 másodperc között változik ez az idő.

 

"majd hívok valakit, aki feláll a székre"

 

Egyes mozgásérzékelők megelégszenek akár mindössze 170 centi körüli ajánlott telepítési magassággal. Ha  te érzékelőd is ilyen, akkor tériszony nélkül, is tudsz elemet cserélni )

Előzmény: szicsu1007 (1798)
szicsu1007 Creative Commons License 2022.07.06 0 0 1798

Elemekre még fussa!

Nem takargatom napi szinten a mozgásérzékelőt, mert hetekig nem hagyom el a házat.

Nem felejtem el levenni a takarót, mert azon lóg a slusszkulcsom, anélkül nem tudok elmenni itthonról. (És erről a többi takaró is eszembe jutna).

 

De elolvasva a többi fórumtárs véleményét, úgy döntöttem, hogy nem vacakolok ezzel a takargatással meg "hamis" mágnessel. Ha lemerül az elem, majd hívok valakit, aki feláll a székre vagy a létrára elemet cserélni (mert én már nem tudok felállni:-((). Ezért is csináltam hosszú nyelű takarót a mozgásérzékelőre, azt a földről elérem...

 

Az még érdekelne (bár ez inkább Mekknek szól), hogy ha folyamatosan nyitva tartott ajtónál a hozzá tartozó piros LED a kezelőn folyamatosan világít, az mit jelent? Egyfolytában megy a rádióadás, vagy csak két percenként üzen? Akkor miért ég folyamatosan a LED? Ha becsukom az ajtót, azonnal kialszik.

Előzmény: laca151 (1795)
Hehe164 Creative Commons License 2022.07.06 0 0 1797

Bocs a Paradox sziréna kivétel, abban baby elemek vannak.

Előzmény: Hehe164 (1796)
Hehe164 Creative Commons License 2022.07.06 0 0 1796

Paradox rádiós eszközök (neki olyan van) sima AA illetve AAA tartós elemekkel működnek.

 

És nincs értelme semmilyen trükközésnek, a rádiós kezelőben fél-egy évente, a többi eszközben két három évente kell elemet cserélni. Minden eszköz időben jelzi a csere szükségességét.

 

(Egyes DSC eszközökben spec elemek vannak de azokat 5-10 évente kell cserélni.)

Előzmény: laca151 (1795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!