Keresés

Részletes keresés

emszi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 65

házi teeeeej!!!! mmmm! :)

tök jó! rendszáma is van! :) vagy az minden lovaskocsinak szokott lenni?

 

én meg engedelmetekkel még1x felteszem a Fuji topikban már megmutatott képet, mert akkor még rossz volt a háttér retusálása (úgy láttam akkor, hogy teljesen fekete):

 

Ismerős arcok (nagy kép) - Fuji s5600

 

Előzmény: MacSan (60)
emszi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 64

köszi szépen! már meg is változtatták! :)

így legalább Magadénak is érezheted ezentúl a címet! ;)

Előzmény: Törölt nick (61)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 62

A topik címe megváltoztatva.:)

Köszönjük a moderátoroknak!!!

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 61
Utólagos engedelmetekkel, már írtam a moderátoroknak.:)
MacSan Creative Commons License 2008.10.01 0 0 60
Na akkor:

Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 59

Ha megkérsz egy moderátort, akkor lehetséges a javítás.

Az olympus e-system neve is így lett megváltoztatva.

Rendesek a moderátorok, és valahol nekik is érdekük, hogy helyesen legyen írva.:)

Előzmény: emszi (58)
emszi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 58

biztos, hogy nem! nem a hozzászólás mennyiség/gyakoriság a lényeg! olyan lesz a topik, amilyenné tesszük! én speciel nem szeretném uralni a fórumot, hagyok mást is érvényesülni. :D

 

a névelő az én bűnöm! most már nem tudom javítani.

Előzmény: Törölt nick (56)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 56
Most akkor ez a topik is bölcsőhalált szenvedett?:(
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.01 0 0 55
Fogok majd feltöltögetni képeket, csak mostanában egyáltalán nem tudtam fotózni. Remélem lassan végetér a hajtás.:)
dalst Creative Commons License 2008.10.01 0 0 54
Hát ja! De azért már ez is valami!
Előzmény: _pihe_ (52)
dalst Creative Commons License 2008.10.01 0 0 53

Köszi az eddigi segítségeket! Épp azért is kérdeztem itt, mert hátha van valakinek pont eladó, habár csak október vége fele lenne aktuális! Én se szeretnék mondjuk olyat venni, ami megjárta Irakot...:)

De mondjuk azt nem szeretném, hogy megveszem aztán vihetem is zárcserére, hiába garis, akkor nem tudok fotózni.

_pihe_ Creative Commons License 2008.10.01 0 0 52
Zár-élettartam adatbázis (elég csonka szegény, de nagyjából be lehet lőni). Azért vannak meglepő adatok is:

http://olegkikin.com/shutterlife/
Előzmény: endesp (51)
endesp Creative Commons License 2008.10.01 0 0 51
De nem is biztos, hogy az expo számmal foglalkoznod kelll. 8 hónapos gépem most adom el van benne 7900 expo. Mondhatnánk, hogy sok , de mihez képest? Mennyire van tervezve? Igazából mindegy, mert van még rá 16 hónap garancia! Emellett lehet hogy az 1200 expos gépet nyúzták, idekoppant-odakoppant, a 10.000 exposra meg vigyáztak és olyan mint az új.

Ezt is érdemes mérlegelni.
Előzmény: dalst (49)
_pihe_ Creative Commons License 2008.10.01 0 0 50
80.000 körül már 2-3 éves középkategóriás vázat is kaphatsz (ha fejleszteni szeretnéd a fotós tudásod, akkor nem javaslok belépő-szintet), persze ekkor még kell mellé objektíveket is venned. Vagy 79.000 forinttól már láttam a legkisebb Olympust (E-410, ha emlékezetem nem csal). Sajnos a használt vázaknál ritkán fordul elő az alacsony exposzám. :o(
Előzmény: dalst (49)
dalst Creative Commons License 2008.10.01 0 0 49

Sziasztok!!!

Egész jó kis topic lett! Ezt, mint kívülálló mondom. Sokat olvastam az S5600-os fórumot is, habár anno lecsúsztam a típusról, így vettem meg az "utódját" az S5700-t. Nekem nagyon bejött, mert az első saját gépem és rengeteget tanultam vele! De most úgyérzem váltanom kell! És úgy érzem ez jó topic ahhoz, hogy segítséget kapjak, hátha tudtok valami jót ajánlani!

Szóval 80000 alatt, körül kellene használtan valami belépő DSLR lehetőleg kevés expóval! Nem vagyok egyik márka felé sem ellenséges...A másik pedig az lenne, hogy a Fujihoz vett dolgaimat nem szeretném egyből az ablakon ki is vágni! De ha a keretbe belefér valami olyan amivel extrákat is lehet venni azt szívesen venném!

Köszi előre is!

csuzso Creative Commons License 2008.10.01 0 0 48
Hát ez innen a céges gépről nem megy, szoval itt van: http://ufc98.extra.hu/flash_album/1/myalbum.html
Előzmény: csuzso (47)
csuzso Creative Commons License 2008.10.01 0 0 47
Még egy próba a link beszúrásra: [link1]
Előzmény: csuzso (46)
csuzso Creative Commons License 2008.10.01 0 0 46
Sziasztok! Megjöttem Én is. Hogy kicsit színesítsük a géppalettet a Fuji mellé Sony Alpha 300-ast vettem. Nekem nagyon tetszik, de a tükrös gép igen pénzigényes, feneketlen kút. Első gép beszerzése a további fényképes pályádat is meg fogja határozni. Döntésemben a végső lökést az adta, amikor kézbe fogtam a gépet és az oda lett teremtve. Élőkép funkió, váz stabilizált, pormentesítés (igaz ez inkább parasztvakítás), olcsó (?), jó minőségű minolta obik. Kicsit a zaj szempontjából 800 ISO felett lehetne jobb, de ez a helyzettől is nagymértékben függ. Kis kereső nem észrevehető számomra. Fontosabb beszerzések: Gépváz+kitobi (18-70) Sigma 70-300 APO DG Macro obi (azóta eladva) Minolta 50 F/1,7 obi Minolta 70-210 F/4 "Beercan" obi (a kedvenc :) ) Sigma 105 F/2,8 Makró obi (makró miatt) Minolta 5600 HS(D) vaku Ezek a vázon kívül több mint 200 ezer, de ujjonnan már ez a kombó is egy vagyon lenne. Kell még egy jobb nagylátó, mivel a kit gyengusz és a Beercant leváltani egy jobb fényerejű, gyorsabb obi. Itt egy flash album a hétcégéről: [link1] Képek minőségét erről nem lehet megállapítani, mivel erősen le lettek butítva.
emszi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 45

Photokina - Fuji stand

 

Photokina - Canon stand

 

Ti mit vártatok a Photokinatól? Bejöttek a számításaitok?

emszi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 44
Nikonos Pajtásoknak: Photokina - Nikon stand
Előzmény: emszi (43)
emszi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 43
emszi Creative Commons License 2008.10.01 0 0 42
Gratulálok! ez igen! és köszi a képet/képeket! nagyon szépek!
Előzmény: chevalido (40)
MacSan Creative Commons License 2008.09.30 0 0 41
Bár én már leírtam az anyatopicban, de ide is leírom hogy miért választottam a Pentax K100D-t?
Hogy mi motivált vásárláskor? Nem mondhatnám, hogy az ára , mert sok helyen a Canon EOS és Nikon gépek kitobival olcsóbbak voltak akkoriban. Először a kialakítása. Olyan igazi letisztult, jó fogású, normális méretű gép. Igaz, hogy 6.1
Mpixel de, sok olyat tud, amit az ő kategóriájában szinte egyik gép sem. Pl. vázba épített stabilizátor. Még egy szempont ami számomra fontos volt. Egy K bajonett-M42-es átalakítóval régi 42x1 mm-es objektíveket tudok rátenni, vagy átalakító nélkül közvetlenül régi K bajonettes obikat is.(Ezekből meg volt pár darab.) Igaz az automatika ilyenkor nem működik, de a helyes élességet szépen visszajelzi és így legalább megmarad az alkotás öröme a régi tükörreflexes világból:) Azt meg nem kell ecsetelnem, hogy jópár régi obinak mennyire jó rajza van elérhető áron. Nem elhanyagolható, hogy ceruzaakksikkal megy. Nem kell méregdrága speciális pótakksi hozzá.
Nem ér olyan csapás, hogy pl. nyaraláson energiagondom támad. Összességében én számításba vettem minden gazdasági szempontot. Az SD kártyák elfogadhatóbb árát pl. az XD-hez képest stb.
A Fuji gépemhez egyszer már megvásárolt szűrőket, (ezekből is akad) egy-egy menetátalakítóval csodásan tudom használni a Kitobihoz és a régi obikhoz is. A töltőkről és az akksikról nem is beszélve. Tehát úgy akartam váltani tükrös gépre, hogy a káposzta is megmaradjon, de a kecske is jól lakjon :)

Azért a szenzortisztítási funkció nagyon hiányzik :((
chevalido Creative Commons License 2008.09.30 0 0 40
Oh, örülök a kedves fogadtatásnak, jólesett köszi
most még nem túl sűrűn, de azért benézek majd ahogy tudok

és hozok is egy képet, nagy örömömre bekerült az én kertem 2008 fotópályázat 100kiválasztott képe közé az 1400ból


itt találhatóak a képek
Előzmény: emszi (38)
vbandit Creative Commons License 2008.09.30 0 0 39
két dolog tetszik benne:
-lcd végre olyan mint a nikonon! (használható)
-a kicsit back/front focus-os obikat lehet korrigálni otthon is!
De mivel csak canon obikat használok és ez a sigma/tamron/tokina obikra jellemző.így nem csábít ez sem annyira.
De ha a 40d-m tönkremenne lehet elgondolkodnák rajta.
MAjd jövöre ha ez kifuto lesz akkor lehet veszek,de most meg vagyok elégedve a mostani felszerelésemmel 100% ig!!
:)))
Előzmény: emszi (36)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 38
éjjjeeeeeeen, itt vannak a régi ismerősök is! már vártunk! :)
Előzmény: chevalido (37)
chevalido Creative Commons License 2008.09.30 0 0 37
Sziasztok!
Örömmel látom, hogy lett egy ilyen topic (mint volt fujis és új Dslr-es)
Nagyon szeretem a társaságot, és bár mostanában nem nagyon tudtam jönni, írni egyáltalán nem, remélem hamarosan be tudok csatlakozni a topicba.
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 36

hát igen, sportot fotózni nem olcsó!

mit szólsz az 50D-hez? vonzók számodra az újdonságok?

Előzmény: vbandit (34)
emszi Creative Commons License 2008.09.30 0 0 35

Köszönjük szépen az írást! Örülök, hogy lelkes Olympus-osok is képviselik itt magukat. Nem titkolt célja a topik nyitásnak, hogy inkább a fotózás szeretetével és a masina mögötti emberrel foglalkozzon, mintsem "vallás vitákkal". Az is jó, hogy elégedett vagy a gépeddel. Ez egy nagyon fontos dolog szerintem. Hányan vannak, akik folyton elégedetlenkednek a felszerelésükkel és azt gondolják, hogy ha vesznek egy "jobbat", akkor jobb képeket fognak készíteni?! Képek is jöhetnek majd, ha van kedved! Meg  a Smenás időkről is szívesen olvasnék! Úgy látom régi motoros vagy a témában! ;)

 

Én is megnéztem, hogy melyik gépnek milyen a zajszűrése. Mint minden, ez is nagyon szubjektív! Van amelyik jobban szűri a zajt, viszont részletet is elmos, van amelyik kevésbé, viszont részletgazdagabb képet ad. Kinek-kinek mi tetszik, mivel elégedett! Rájöttem, hogy az általam fotózott témák talán még igénylik is kicsit a zajt. :)))

Előzmény: Törölt nick (19)
vbandit Creative Commons License 2008.09.30 0 0 34
nem:))
nagyon jó ez nekem,csak nem kell 2 db.
ill. még nem döntötten el,azért is vettem...
egyiknap ugy gondolom milyen jó lenne, a másik nap el akarom adni.
egy sport fotozásnál nagy elöny,ha az egyik gépvázon ott a 70-200 a másikon a 17-40.
De nagy luxus is egyben...
Előzmény: emszi (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!