Keresés

Részletes keresés

agy73p Creative Commons License 2014.07.27 0 0 513

Nem lehet követni a frissítéseket....

 

Próbáld meg a képgyűjtő vagy a képmentő bővítményt vagy vmi hasonlót, image save címszavakra rákeresve esetleg. Talán segít.

Előzmény: Törölt nick (512)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.27 0 0 512

Tisztelt Mindenki!

 

Új vagyok a társaságban, a "Régi magyar rendszámok"-ban néhányszor előfordulok.

Segítséget szeretnék kérni.

 

Az említett topikból képeket szoktam lementeni többnyire Chrome-mal. Eddig minden ment rendben "bal katt, kép mentése másként" persze a "nagyított" képet mentettem.

Pár napja - pontosan nem tudom - csak a megjelenő kis méretű feltett képet lehet így menteni. A "nagyított" változatot "megnyitás új lapon" majd a továbbiakban az eddigiek szerint. Miért???

Valahol olvastam mostanában, hogy valamelyik frissítés után valami nem fog működni?! Sajnos nem figyeltem rá, lehet, hogy elpiszkáltak valamit?

 

Még valami:

Honlapokról is mentek néha oldalakat - képekkel együtt - és nem tetszik a teljes lap mentése forma. Az IE-ben ez sokkal egyszerűbb és szerintem jobb konstrukció (Webarchívum egyetlen file).

 

Tisztelettel 

 

agy73p Creative Commons License 2014.07.24 0 0 511

Arra tudtok valamit mondani, hogy egy hónapja miért szórakozik velem a Chrome? Win7.

Ezt csinálja:

Hiába nyitok új lapokat, azok is így jelennek meg. Hiába telepítettem le, meg vissza. a bővítmények is le voltak tiltva, de akkor is ezt mutatja.

 

Áttértem az Operára, mert ezt így nem lehet használni.

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.18 0 0 510

Hogyan tudom összhangba hozni a chrome-ot és az Utorrentet ?

Mint utóbbi esetben a firefoxnál,autómatikusan az utorrentbe teszi a letöltendő fájlt.

Míg a chrome-nál,meg elöszőr le kell tölteni a fájlt,és a fájlra kattintva akkor adja hozzá a utorrent-hez.

agy73p Creative Commons License 2014.06.17 0 0 509

Feltettem az Operát próbaképpen pár napja. Nem jobb, de azóta az Operát használom, mert szinte mindent tud, amit a Chrome. 

Előzmény: Törölt nick (506)
lxt Creative Commons License 2014.06.16 0 0 508

Próbáljatok egy régebbi Chrome verziót (sacc 30, hiszen Win XP) telepíteni és/vagy (Chrome) Beállítások - Rendszer - Hardveres gyorsítás... kikapcs - feltételezve, hogy a gyári driver csomag (VGA stb) lett telepítve, a RAM mérete > 512 stb.

Előzmény: Törölt nick (506)
pimre Creative Commons License 2014.06.12 0 0 507

Valahol ezen a környéken próbálj utánanézni: https://support.google.com/chrome/answer/95411?hl=hu&ref_topic=14660

 

Előzmény: Törölt nick (506)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.12 0 0 506

Sziasztok!

 

A szomszéd ősrégi laptopján XP SP3 van (új telepítés, mert javították) és egyszerűen nem megy fel a Chrome...

Vagy azt írja, hogy nem megfelelő a hardver vagy egyszerűen egy hibakóddal elszáll...

Az MS oldalán sem találtam a hibakódra megoldást, CC-t már futtattam, még nincs telepakolva programokkal a gép, sőt több, régebbi verziót is megpróbáltam de semmi...

 

Van ötletetek, hogy mi lehet, mert mondja, hogy régebben fent volt már és szépen működött is...?

(a tűzrókát fel tette de azt nem szereti)

szévike Creative Commons License 2014.06.06 0 0 505

Ez jó megoldás, nem jutott eszembe, pedig anno az Elmű sem fogadta el a Chromot és az óraállást is igy diktáltam, de állandóan vacakolt, ezért aztán az Elműre az explorert használtam.

 

Mondjuk az is szegénységi bizonyitvány, hogy a K&H nem érzi úgy, hogy haladnia kéne a korral.

Ez engem is meglepett:

Chrome   34% Firefox 28%  Explorer 5% !!

/forrás Gemius Traffic 2014. 05. 12-18 között/

Előzmény: Szilárd 76 (504)
Szilárd 76 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 504

Megkérdeztem Őket és azt mondták nem működik vele.

Azt a megoldást találtam,hogy telepítettem az IE Tab nevű bővítményt. És ha a K&H webbank oldalára lépek, benyomom a jobb felső sarokban lévő IEtab gombot és már úgy viselkedik mintha Internet Explorer lenne . Innentől fogva már tudom használni a webbankot.

Előzmény: szévike (503)
szévike Creative Commons License 2014.06.06 0 0 503

Szerintem a K&H supportot kéne megkérdezned, hogy van-e valami tudnivaló, vagy sajátosság. De hát végső esetben használhatod minden másra a Chromot, mig a bankoláshoz a régi böngésződet. 

 

Azt ugyis fennhagyod, nem? Nálam biztonságból még fenn van az explorer, és előfordul, hogy egy video chrommal nem indul, és a másikkal igen.

Előzmény: Szilárd 76 (502)
Szilárd 76 Creative Commons License 2014.06.06 0 0 502

Sziasztok!

Szeretnék áttérni a Google Chrome böngészőre. Eddig mindent sikerült átmásolnom korábbi böngészőmből, de sajnos a K&H netbankját nem tudom használni. Van valami megoldás?

 

szévike Creative Commons License 2014.05.24 0 0 501

A beállitásoknál itt a pipát ellenőrizted?:

 

Az általam az interneten beírt jelszavak mentésének felajánlása. Mentett jelszavak kezelése

Előzmény: HT Miskolc (500)
HT Miskolc Creative Commons License 2014.05.24 0 0 500

sziasztok, egy rövid kérdés:

 

lecseréltem a 3.akármilyen chromot a gépemen a 2014-esre, ez viszont (hiába állítom be) nem kínálja fel a jelszómentést, és ennek megfelelően persze nem is menti... tud vki segíteni?

agy73p Creative Commons License 2014.04.30 0 0 499

Adguard vagy ad blockerek helyett ajánlanám a ContentBlockHelpert

Előzmény: agy73p (498)
agy73p Creative Commons License 2014.04.24 0 0 498

Adguardot használok, de szinte mindegy, én írtam blockert.

 

Én is rühellem a reklámokat, flash-eket, és mindent, ami kéretlen. Le vannak tiltva nálam is bővítmények, na :-)

 

Nem akarom lecserélni az XP-t, mert utálom, ha kényszeríteni akarnak vmire. Működik, és majd akkor cserélem le, ha lesz újabb gépem. Tudom, hogy ez a cél, új hardvert vásárolni, na, de nem csak ezért dolgozunk :-)

Előzmény: pimre (496)
agy73p Creative Commons License 2014.04.24 0 0 497

Ok, köszi a szemléltetést!

De az akkor is xarul érint, hogy új gépet kellene vennem, hogy meg tudjak jeleníteni weblapokat, amiket kb 10 éve olvasok és még pentium hármassal is mentek. Például ezt a fórumot is.

Előzmény: lxt (495)
pimre Creative Commons License 2014.04.24 0 0 496

Az AdBlock-ot és az AdBlock Plust semmiképp se tiltsd le. Az nem okoz gondot, sőt! Nekem ettől reklámmentesek az oldalaim. A Hover Zoom egyesek szerint gyanús: http://www.imaging-resource.com/news/2013/12/18/popular-chrome-image-viewing-plugin-hoverzoom-infected-with-malware 

De én nem használom, így nem tudom se megerősíteni, sem cáfolni.

 

Amúgy pedig április 8 óta illenék lecserélni az XP-t, mert ott azóta bármi történhet, nincs ellene védelmed. Jómagam a Win7-re tértem át. Egy-két - elsőre bosszantó, idővel megszokható - eltéréstől eltekintve hasonló a kinézete és a működése az XP-hez. És az áttéréssel várhatóan a jelen gondjaid is - amik a Chrome-tól függetlenek - megoldódnak. 

Előzmény: agy73p (494)
lxt Creative Commons License 2014.04.23 0 0 495

Ha mond neked valamit az, hogy sandbox, akkor könnyebben megérted - elfogadod.

A Chrome minden megnyitott lap (fül) esetében, egy védett (az operatív tárban futó, jó esetben minden más alkalmazástól független), elhatárolt memória szegmenst hoz létre (foglal le), ami csak dagad… dagad… ha nem zársz be minden, előzőleg külön lapon megnyitott oldalt. Ez az eljárás, már csak az adminisztrációs bejegyzések okán is, jelentős mennyiségű memóriát emészthet fel. Mindez persze, a te biztonságod érdekében történik. CPU magonként, ma már amúgy is, minimum 2GB RAM dukál.

 

De hogy ez sok vagy kevés? Számold ki: 25-30 full HD képkocka/sec mennyi memóriát, milyen adatátviteli sebességet tételez fel. Képenként 1920*1080 db képpont, képpontonként 24/30/36/48 bit színmélység, és akkor még nem számoltunk a hangsávok memória igényével. Ennyi CPU és GPU időt, ezzel összefüggésben a szükséges plusz (villamos)energia költségét, nálam legalábbis, tényleg csak a legjobbak érdemelik ki. Ja! Ha a plug-inek csakis akkor futnak, amikor én úgy döntök, akkor az megint csak a számomra tiszta nyereség.:-)

 

Nem tudom. Egyébiránt, én pl. nem azért vásároltam számítógépet és nem azért fizetek elő az internet elérésre, hogy a Mici-mackó Bt-k hirdetéseit legyek kénytelen elviselni, bárhova is kattintok. Ennek ígéretével ringat álomba minket, a Google is.:-)

agy73p Creative Commons License 2014.04.23 0 0 494

Mármint az én ügyemben?

Dehogynem. Ha letiltom a bővítményeket (ad blocker, instant translate, hover zoom), akkor egy hangyányit jobb a helyzet. De nyitva van 4-5 oldal, 1,2-1,5 Gb lesz pillanatokon belül.

Nem vírusos az XP, nincs vele semmi gond.

Előzmény: pimre (492)
MC-BUBU Creative Commons License 2014.04.23 0 0 493

Már mindennel próbálkoztam. Csak a frissített verzióknál jön elő, régebbi verziónál nem, és ott sem mindig. Jelenleg is azon vagyok, ma még nem tapasztaltam. Ha belépek a chrom-ba, visszajönnek a beállítások és bővítmények, akkor jó egy darabig, de eléggé idegesítő. Lehet, hogy bővítménnyel van hiba, de franc tudja. Eléggé idegesítő. A régebbi, 25-ös verzió abszolut nem csinál ilyet. Sajnos, hiába tiltom le a google frissítéseket, előfordul, hogy erőszakosan visszatér, és frissíti a chromot, egyéb, pl. az earth vagy bármilyen google-os telepítésnél.

Spywaret nem találok, többször és több szoftverrel ellenőrzöm.

A gugliba rákerestem a hibára, többeknél többször előfordul, de megoldást nem találtam rá, illetve angol nyelven találtam lehetséges megoldást, de nem működik. A Maxthon 4.4 van, egyenlőre a legjobbnak az tűnik, és teljesen hibátlan volt, előtte a 3-as verziót telepítettem fel.

Előzmény: pimre (492)
pimre Creative Commons License 2014.04.23 0 0 492

Ott valami egyéb hiba lesz. Nálam a Chrome soha nem csinál ilyet. Megnézted a bővítményeidet? Vagy próbálkoztál a Spyware-ok eltávolításával?

Előzmény: agy73p (490)
agy73p Creative Commons License 2014.04.22 0 0 491

Nem is olyan rossz az a Maxthon :-)

Előzmény: agy73p (490)
agy73p Creative Commons License 2014.04.22 0 0 490

Gondoltam kipróbálom a Maxthont. Regisztráláskor kritikus hibát észlelt és összeomlott :-D

De azért még próbálkozom. 

 

Egyébként horrisztikus a Chrome, az alap beállításaimmal 400 Mb-ot foglal el a memóriából, pár oldal megnyitása után pedig van, hogy 1 Gb, sőt, 1,5 is. Egyszerűen nem értem.

Előzmény: MC-BUBU (489)
MC-BUBU Creative Commons License 2014.04.22 0 0 489

Üdv!

A chrome-nál ez fordul elő, többször: " beállításait nem sikerült olvasni. Egyes funkciókat esetleg nem ér el, és a beállításaiban végrehajtott módosításokat nem menti a rendszer" Nem találok rá semmit. Már unalmas, és kezdem elhagyni ezt a vackot. Jelenleg a maxthont használom, sokkal stabilabb.

Előzmény: Quqesz (488)
Quqesz Creative Commons License 2014.03.15 0 0 488

Sziasztok

Tapasztaltatok olyat,hogy amikor betöltötök pár oldalt és a vissza gombra kattintotok,akkor nem lép vissza?Ha pedig a nyílra hosszan klikkelve lenyitom,akkor az utolsó oldal szerepel benne akár 8-szor is?

lxt Creative Commons License 2014.03.14 0 0 487

Összehasonlítva ennek az oldalnak a tartalmát a Firefox és Chrome (aktuálisan legfrissebb verziójú) programokkal; elsőre az tűnt fel, hogy a Firefox színei 'teltebbek', mélyebbek, mint pl. a Chrome esetében, amiben a karakterek színe inkább közelít a gray, mint a (tervezetten) black felé - ezért jóval kontrasztosabb (barátságosabb) a Firefox által megjelenített (szöveges) tartalom.

 

De a Safari mellett, mind elbújhat. (Az abban alkalmazott eljárás jogvédett.) Amíg frissítették Windows alá, csak akkor nem azt használtam... ha volt némi kockázata.:-)

Előzmény: Lakifreez (486)
Lakifreez Creative Commons License 2014.03.14 0 0 486

Sorry, az lemaradt. Szóval jól látható, hogy nálam a Chromeban mindenhol csúnyák a betűk. Rágottak. Firefoxban és minden egyéb böngészőben jók. https://www.dropbox.com/s/biqaoxtfcuhydvr/firefox_vs_chrome.png

Előzmény: pimre (485)
pimre Creative Commons License 2014.03.14 0 0 485

1. Talán nézd meg a beállításoknál az internetes tartalom címszó alatt a betűtípusokkal kapcsolatos beállítási lehetőségeket.

 

2. Egy ilyen panasznál a minimum, hogy mellékelsz egy képernyőfelvételt (ScreenShot), mert az, hogy ocsmány, meg nem szép a körvonala, az kissé pontatlan meghatározás.

Előzmény: Lakifreez (484)
Lakifreez Creative Commons License 2014.03.14 0 0 484

Nem tudom, hogy miért, de nálam nagyon ocsmányak a betűk Google Chrome-ban. Hiába nézegetem a fórumokat, hiába nézem a beállításokat, semmit nem találok erről. Pedig semmi nem állítottam el.

Érdekes, hogy más böngészőben minden betű körvonala szép ugyanazon az oldalon, de itt Chrome-ban…

Valami biztos, hogy nem jó, de nem tudom, hogy mi okozza. Tipp?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!