Keresés

Részletes keresés

kemenyadam Creative Commons License 2012.12.03 0 0 1266

Carlisle 80-as évek módban.

Tehervonatok félrerakásai alig vannak írva; ami alapból nem rossz, de hajnali 4-ig ömlesztve jönnek délről a terhek vegyesen a gyors-háló-posta vonatokkal (Figyelni is kell, mert itt a 6-os vonatok kb. 40 mph-val cammognak). A főpályaudvaron is figyelni kell, mert mennek a tolatások, gépcserék; reggel 7-re négy kocsisor parkolt az állomáson szétszórva+ 2 gép vár vonatra. A rendező és a tankoló hely között folyamatosan mennek a gépek. 6- fél 7 körül járok, most upperby yard okoz fejfájást: Állnak ki a gyorsok szerelvényei, de közben jönnek a tehervonatok is befelé majd ki; ráadásul a kiálló vonatok vagy körüljárnak, vagy gépet kapnak a végükre (vagyis megy ezzel is az idő).

Összegezve: nem unatkozik az ember vele, még 1-1 időaránnyal is dolgozni kell vele rendesen

 

u.i.: van két új ábra amit nem tudom micsoda a területen: az egyik egy nagy B a jelzőkre jellemző talppal, a másik egy nagy H egy olyan körrel, amellyel a jelzőket lehet tilosba rakni, csak ez nem reagál semmit.

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2012.12.03 0 0 1265

Melyikre gondolsz?

 

Carlisle egy idő után egészen jól átlátható és majdhogynem unalmassá is válna, ha nem lenne benne egy bug, ami miatt folyton ki kell szedegetni a tehervonatokat a személyek elől Oxenholme-tól Carlisle-ig :)

 

A North Wales Coast meg végtelenül egyszerű. Csak azért nem válik unalmassá, mert ha Absolute Block módban nyomod, akkor folyton engedélyt kell kérned - önmagadtól :)

Előzmény: kemenyadam (1264)
kemenyadam Creative Commons License 2012.12.03 0 0 1264

Nem gondoltam volna, hogy lehet Saltley-nál mazohistább területet csinálni. Tévedtem.

SnailSims Creative Commons License 2012.12.01 0 0 1263

2012. december 02-án várunk titeket a Kispesti Munkásotthon Művelődési Házban jó néhány számítógéppel, különböző, vasúthoz kapcsolódó programokkal. Ezek egy része már ismerős lesz, de bemutatkozik a Run 8 Train Simulator az arra fogékonyaknak, valamint akár új területet nézhettek meg SimSigben, vagy új járműveket például openBVE-ben. Szóval ha éppen nincs jobb programotok, vagy csak szeretnétek találkozni velünk és beszélgetni egyet-kettőt a témáról, akkor gyertek el, várunk titeket 10-16 óra között.

A rendezvényen lesz lehetőség a vasúti forgalomirányítás szerelmeseinek kipróbálni a SimSig és a Signalsoft-os programok legújabb központjait és személyesen is tudunk segíteni a kezdő irányítóknak.

Bővebben: http://www.kmo.hu

Belépő: 300Ft/fő
Időpont: 2012. december 02. (10:00 - 16:00 között)
Helyszín: Kispesti Munkásotthon Művelődési Házban, 1191 Budapest, Teleki u. 50. (Térkép)

SÜNÖCSKe Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1262

Bocsánat, a szimuláció menetrendjében Llanfairpwll, az IRL menetrendkönyvben van a PG :)

Előzmény: SÜNÖCSKe (1261)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1261

Ja, és még valami: a világ leghosszabb nevű állomása is szerepel az NWC-ben: Llanfairpwllqwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch :)

 

(A menetrendben egyébként szermérmesen csak Llanfair PG szerepel).

Előzmény: SÜNÖCSKe (1260)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1260

Kis kiegészítés még: a NWC hiába viszonylag nagy kiterjedésű, nem fog agyhalált okozni: 24 óra alatt 156 vonat (mozgás) van a menetrendjében. Viszont ez a kevés vonat legalább sok törődést igényel a vonalblokkok miatt :)

Előzmény: SÜNÖCSKe (1258)
nazareth Creative Commons License 2012.11.19 0 0 1259

Hümm-hümm, vágánytengerek:

:)

Előzmény: SÜNÖCSKe (1258)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2012.11.19 0 0 1258
Ma volt egy kis idom kiprobalni mindharmat.

Llangollen (ejtsd: hlangohlen): a Llangollen-i muzeumvasut vonalat iranyithatjuk Walesben. Igazabol nem nagy kihivas, ha jol emlekszem (most nem vagyok a gep elott, ezert sincs ekezet) ot szolgalati helyet iranyithatunk benne. Kezdoknek vagy az esti sor melle idealis. A forgalom gozmozdonyokkal es dizel-mechanikus motorkocsikkal bonyolodik (bar a vasutnak van par nagydizele is).

North Wales Coast: viszonylag nagy kiterjedesu halozat, es sok "Absolute block" szakasz (kb. a magyar allomaskozi, vonalblokkos rendszerre hasonlit, kotott menetirannyal). Tetszik.

Carlisle: Anglia es Skocia hatara a West Coast Main Line-on. Ketfele uzemmodja van: '80-as evek es napjaink (a legfobb kulonbseg a tehervonati elkerulo meglete/hianya: 1984-ben egy balesetet kovetoen nem allitottak helyre, hanem fokozatosan elbontottak) es ketfele menetrendet is kapunk hozza, a korszaknak megfeleloen. En az 1979/1980-ast probaltam ki. Sok-sok gepcsere es tolatasi mozgas a jellemzo ra, nagyon bejon :)
Előzmény: SÜNÖCSKe (1257)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2012.11.19 0 0 1257

Örömmel jelenthetem, hogy a SimSig három új központot jelentetett meg a hétvégén:

  • North Wales Coast
  • Carlisle
  • Llangollen

Letölthető ingyenesen a honlapjukról! Adományokat természetesen elfogadnak.

balu97 Creative Commons License 2012.11.04 0 0 1256

Üdvözlet!

Ezt a Kőbányás játékot honnan lehet elérni?

Előzmény: CsP50k (1235)
nazareth Creative Commons License 2012.10.04 0 0 1255

Némileg OFF ugyan, de...

 

Dr. Beechinghez további infók a Wikipedián, vagy ITT :)

A sorozatot nálunk nem mutatták be. Készítői és a színészgárda nagyfokú átfedést mutat a Csengetett, MyLord? c. opusszal. A magyar felirat Zaba topiktársunk elévülhetetlen érdeme. Ha valakit érdekel, továbbiak ebben a toplikban.

Előzmény: SÜNÖCSKe (1254)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2012.10.04 0 0 1254

Ez így van. Egy kicsit hamarabb, mint Magyarországon, de ott is volt egy tömegközlekedési koncepció, amit egy bizonyos dr. Beeching dolgozott ki először 1963-ban ("The Reshaping of British Railways" - A Brit Vasutak Átalakítása) és 1965-ben ("The Development of the Mayor Railway Trunk Routes" - A Törzshálózati Vasútvonalak Fejlesztése), ez volt a bizonyos (és vasutas körökben sokat emlegetett) Beeching Axe.

 

Gyakorlatilag Taunton sugárirányú vasútvonalaiból egy ipszilon maradt csak (a két GWR fővonal: London - Reading - Didcot - Swindon - Bristol - Exeter - Plymouth - Penzance és a London - Reading - Westbury - Exeter -...)

 

Valamint megmaradt egy szárnyvonal, mely jelenleg az ország (Nagy-Britannia) leghosszabb múzeumvasútja (18 mérföld), a Taunton - Minehead vasút, de az összekötő vágányon momentán nincs forgalom. Viszont 2004-2009 között építettek a kiágazáshoz egy deltavágányt (az egykori Taunton - Barnstaple vasút nyomvonalán).

Előzmény: kemenyadam (1253)
kemenyadam Creative Commons License 2012.10.03 0 0 1253

Plymouth-ra és Taunton-ra is most jött ki egy-egy terület. Elég rendesen visszavágták az utobbit, legalább is a simisigben látott verzióval összehasonlítva.

Előzmény: SÜNÖCSKe (1252)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2012.10.03 0 0 1252

A PC-Rail (fizetős és erős közepes-gyenge jó kidolgozottságú szimulátorok mekkája) új területet adott ki: Birmingham New Street.

 

www.pcrail.co.uk

nazareth Creative Commons License 2012.10.02 0 0 1251

Akkor ideje lenne elővennem megint őket. Emlékszem, hogy elég komoly hibák voltak a szomszédos állomásokkal való kommunikációban. Egy a sok közül: ha telefonon lejelentettem a szomszédos állomásnak egy kétvágányú pályán egy vonatot (ez nem tilos, a kézikönyv szerint opcionális), a szomszéd a menetirányt a helytelen vágányon vette át úgy, hogy nekem meg nem voltak kezelőelemeim a menetirány visszavételére. Ettől fogva attól a szomszédtól vonatok helyett már csak reklamáló telefonok érkeztek, és lehetett előlről kezdeni a szimulációt :-/

 

Sajnos többek közt az automatikus frissítések moduljában is volt egy hiba, ami miatt pl. az én windowsom alatt képtelenek voltak megtalálni a legutolsó verziót, így minden egyes szimulátor megvásárlása után meg kellett keresnem a programozójukat, aki személyre szabottan nekem készített egy update-progit. Viszont az update-progi az aktuális verziót nem nézi, és gyakorlatilag ahányszor elindítom, mindig elkezdi letölteni az adott szimulátor legutolsó változatát... Többszöri kérésemet, miszerint lehetne egy röpke verziókövetést kirakni a fórumra, rendre elutasították, mondva, hogy "nagy meló".

 

Viszont hogy jót is mondjak, amikor beszereztem a szimulátorokat, és fizettem értük, akkor még nem is volt róla szó, hogy egykor majd hálózatba köthetőek lesznek. Aztán a Signalsoft átfaragta őket, üzembe helyezett szervereket, csinált hálózati kliensprogikat, amelyek mind ingyen hozzáférhetőek. Szóval ha azóta a hibák nagyrészét is kijavítgatták, akkor elég komoly rendszer alakult ki... :)

Előzmény: KFMboy (1250)
KFMboy Creative Commons License 2012.10.02 0 0 1250

SpDrS60 -at szimulálnak, és részben sikerült kijavítani a hibákat, de jellemzően a régi szimekben nem végezték el a hibajavításokat, inkább az újakra koncentráltak. Ettől függetlenül élvezhetőek a produkcióik :-)

Előzmény: nazareth (1249)
nazareth Creative Commons License 2012.10.01 0 0 1249

Meg ugyebár ott vannak a Signalsoft SpDrS70 cuccai is, amikhez a kiadás óta készült multiplayer központ is.

 

Sajnos egy centit sem foglalkoztam a Signalsofttal az elmúlt fél évben, így nem tudom, hogy sikerült-e kijavítaniuk azt a több tonnányi hibát, ami a szimulátoraikban hemzsegett...

Előzmény: SÜNÖCSKe (1248)
SÜNÖCSKe Creative Commons License 2012.10.01 0 0 1248

A Stellwerksim meg online internetes multiplayer (regisztrációhoz kötött) és német :)

 

http://www.stellwerksim.de

Előzmény: kemenyadam (1247)
kemenyadam Creative Commons License 2012.09.30 0 0 1247

Helló,

szerintem a simsig pont ilyen: lehet egy területen belül többen játszani, de össze is lehet több területet is kapcsolni (már ha azok a valóságban is szomszédosak egymással). Esetleg még a Stanicar-t lehetne megpróbálni, de ott szerintem csak a területen belül lehet több játékossal játszani; igaz én még nem próbáltam. Nekem ennyi jutott eszembe, de ha van még, akkor a többiek majd megmondják.

Előzmény: milcse (1246)
milcse Creative Commons License 2012.09.30 0 0 1246

Sziasztok!

Keresek olyan vasútforgalmi szimulátort, amit lehet hálózatba kötni, és egyszerre több felhasználóval és több állomással játszani.

nazareth Creative Commons License 2012.09.28 0 0 1245

Most hétvégén Virtuális Vasút Találkozó a KMO-ban, majd ott felvetem az ötlet :)

Előzmény: kemenyadam (1244)
kemenyadam Creative Commons License 2012.09.27 0 0 1244

Helló,

elvileg oktober elején lesz a Vasúttörténeti Parkban a TEMOFESZT. Azt kérdezném, hogy lesz képviselve a virtuális vasút vagy ez a részleg idén is ki fog maradni?

SnailSims Creative Commons License 2012.09.03 0 0 1243

Sziasztok!

 

Szeretnék írni egy cikket arról, hogy miér játszunk a vasúti forgalomirányító szimulátorokkal.

A saját véleményemen kívűl szeretném, ha mindenik leírná egy-két mondatban, hogy MIÉRT szeret a vas.forg.irany. szimulátorokkal játszani.

A cikket a simsig.hu weblapon fogom megjelentetni.

 

Aki nem akarja nyílvánosan leírni, az küldje el nekem e-mail-en, és az írását név nélkül teszem közzé.

 

Előre is köszönöm!

 

Snail Sims

 

Legyél Te is forgalomirányító!

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.25 0 0 1242
Előzmény: Törölt nick (1241)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.25 0 0 1241

JACQUEMIN! Megkaphatom én is ezt a programot? Címem: krisztian.pall@hotmail.hu Előre is Köszi!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Jacquemin (149)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.25 0 0 1240

Ezt a programot nekem is el tudná küldeni valaki? Valaki tudna nekem küldeni esetleg D55 vagy D70-es bíztósítóberendezéses játékot? Előre is köszi szépen!!!!!! Címem: krisztian.pall@hotmail.hu

Előzmény: M44-402 (1167)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.23 0 0 1239

Elküldtem, itt találsz további pályákat is.

Előzmény: Mikey85 (1238)
Mikey85 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 1238
Bocsi tényleg, elöre is köszi. miki198597@postafiok.hu
Előzmény: Törölt nick (1237)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.22 0 0 1237

Már küldtem volna tegnap is, de szerintem lemaradt az e-mail címed vége, így nem tudom küldeni.

Előzmény: Mikey85 (1236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!