Keresés

Részletes keresés

Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 115
És mivel ímhol a lakosság is megérkezett, úgy tűnik, a terep ismételten a bozótharcosoké.
Előzmény: Zicherman Istvan (111)
P.URBANUS Creative Commons License 2008.07.27 0 0 114
Valaki bojkottra szólít fel, én meg ellenkezem vele. Te meg moderátorért kiáltasz. Hát jó, akkor ennyit a véleményszabadságról. Csak egyetérteni lehet a topiknyitóval, vagy mi?
Előzmény: Zicherman Istvan (106)
brekege Creative Commons License 2008.07.27 0 0 113

Előttük nyilván nem. Őket nem is tartom "célközönségnek".

 

DE a mai globalizáció világában bizony kényes helyzetbe kerülne a mai elitt, hiszen azok, akik anyagilag is támogatják őket, elbihzonytalanodnak, és pénzük eszére hallgatván a pénzt inkább egy uj eláitt kiépítésére fordítanák.

ez az uj elitt sem lenne makulátlan, de legalább lenne előtte példa, hogy mi az a pont, amennyire nem szabad elszemtelenedni.

 

Az európai politikusok is jeleznék mindegyik félnek, hogy nem igazán tudják, hogy kit is vállaljanak fel...nem igaz, hogy nem lenne hatása.

Előzmény: Aragorn (101)
megélhetési lakosság Creative Commons License 2008.07.27 0 0 112

miért akarod az embereket lebeszélni arról, hogy éljenek demokratikus jogaikkal, és most már okosabban válasszanak?

rosszul választottál 2006-ban, megbántad, csalódott vagy, magánügy

legközelebb jobban gondold meg, hogy kinek adsz bizalmat

Előzmény: brekege (95)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.27 0 0 111
Nincs itt magasztos cél, elv meg ötlet.
Egy ötlet volt - ne szavazzunk senkire. Végeredményre oda lyukadtunk ki, hogy ez nem változtat semmin, max az ember ettől jobban érzi magát.:(
Előzmény: Törölt nick (108)
Aerion Creative Commons License 2008.07.27 0 0 110

2006 nyara óta jelentős változások következtek be a pártpreferenciákban, amely minden párt teljes szavazótáborát érintette vagy pozitív, vagy negatív módon, beleértve a korábbi biztos szavazókat is. 

 

Jelen helyzet szeint a két éve bekövetkezett változások látszanak szilárd alapokat ölteni, ami természetesen csak pszeudohatás, mivel csak a követező kormányzati ciklus első évének első feléig tart.

Előzmény: bogel (94)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.27 0 0 109
Tisztelt moderátor.

Lehetne kérni a topik tárgyát nem érintő hozzászólalások törlését?

Előre kösz.
Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 107
Turulmadárral vagy anélkül, szekfű és tulipán fakultatív. :)))))))))
Előzmény: Zicherman Istvan (100)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.27 0 0 106
Ha nem vetted volna észre, nem ez a topik témája.
Előzmény: P.URBANUS (102)
P.URBANUS Creative Commons License 2008.07.27 0 0 105
Az "egykutya ez mind"-szöveg meg őskomcsi szomszédom szövege mostanában. Nincs más mentsvára, csak a "deaZorbánis".
brekege Creative Commons License 2008.07.27 0 0 104

Szerintem pontosan az a  passzivitás, ha várunk, és hagyjuk, hogy kibontakozzanak az események, mert ugysem usszuk meg.

 

Én azért tartom a javaslatomat építőnek és aktívnak, mert kierőszakolhat egy teljes politikai és médiaelit váltást. ne feledkezzünk meg a kommunikáció erejéről, mert a média nélkül egyik sem tudja tartani a pzicióját.

 

Már önmagában az is előrevinné a politikai tudatosságot, ha az itt elhanghzottak széles körű nyilvánosságot kapva lennének megvitatva és sokat beszélnénk, olvasnánk róla. Önmagában már ez is gyengithetné a politikusok manipulativ magatartását.

 

Előzmény: Aerion (90)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.27 0 0 103
Mitől lenne felkentebb? Attól, hogy lilábbatxarik mint én? Hja, kérem, az nem predisztináltság vagy kiváltságosság, hanem mindössze megártott a kannás bor és a céklasaláta.
A tartalom a fontos, és nem az, hogy ki hogyan guggol a politika pottyantósán.
Már elnézést a hasonlatért, de más most nem jutott eszembe.
Előzmény: brekege (99)
P.URBANUS Creative Commons License 2008.07.27 0 0 102
Én meg elmegyek és elzavarom az mszpszdsz-t a halál f@szára.
Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 101

Ki előtt?

Akik ma is ájultan csüggnek a vezéreik ajkán? Azoknak a két fővezér felolvashatja a nyíregyházi telefonkönyvet is, annak is tapsolnak.

 

Mi, többiek meg már most is fenntartással kezelünk minden politikusi megnyilvánulást, nem?

Mit változtatna ez a 2,5 millió protest érvénytelen az elit magatartásán? Asszem semmit.

Előzmény: brekege (95)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.27 0 0 100
Nem tudom, de harcos népünk győzni fog!
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: Aragorn (97)
brekege Creative Commons License 2008.07.27 0 0 99

a győzelem terhe már ne az én vállamat nyomja! :-))

vannak erre felkentebb emberek is. :_)

Előzmény: Aragorn (86)
Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 98
:))))))))))
Előzmény: aril brikha (93)
Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 97

Én is úgy vélem.

Itt ez a betévedő is, nézd meg. Abszolút senki nem a jobboldalt aprította, teljesen másról volt szó, de már képtelen ezt megérteni. Vajon hányan vannak, akik csak pártszűrős szemüvegen keresztül képesek a világot szemlélni?

Előzmény: Zicherman Istvan (91)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.27 0 0 96
Én nem. Tiszteségesen beszedném a tiszteletdíjakat, és közben figyelmesen meghallgatnék inden véleményt, majd utána úgy szavaznék, ahogyan azt a zseb... szívem diktálná!:)))))))))))))))))))9
Előzmény: aril brikha (93)
brekege Creative Commons License 2008.07.27 0 0 95

Én ugy látom, hogy két lehetőség közül választhat az, aki nem akar senkire szavazni.

 

az egyik, hogy nem megy el. Na most, ha tömeges ötthon maradás következik be, akkor szerintem az két reakciót mindenképpen elindít.

1. miközben mennek a részvételi adatok számai kifele a kis szavazati arány láttán a bihzonytalanok, a másikat nagyon utálok mégis elmennek, csak nehogy a másik győzzön felkiálltással. -végül is nem lesz égbekiálltóan alacsony a részvételi százalék.

 

2. a politikusok már a váalsztások ideje alatt kitalálják, hogy miért is volt alacsony a részvétel: rossz idő volt, jó idő volt, az emberek közömbösök a politika iránt, mkindkét oldal a másik oldalra mutogat, hogy te miattad lett a "nép" kiábrándult...stb. stb....elsikkakdna az egésznek a súlya és arra használnák csak ki, hogy a másikat jobban földbe döngölohessék, természetesen eközben a mindkét oldali hívők ott helyeselnének a hátuk mögött....megint csak ők jönnének jól ki belőle.

 

 

Ám azt, hogy e választok háromnegyede elmegy szavazni és mondjukennek a fele érvénytelen...elég nehezen tudom elképzelni, hogy bárki a maga javára tudja fordítani.

 

Bár politikusoktól minen kitellik.

 

számoljunk

 

( millió szavazó  va és mondjuk a fidesznek van egy milliós stabil tábora, az MSZP-nek fél milliós és van még fél millió, aki annyira utálja a másikat, hogy dafke az ellenfélre szavaz. Fél millió pedig a kisebb pártokra.

 

Ez két és fél millió érvényes szavazat...Elmentek szavazni mondjuk öt millióan...

 

azért ezt nehéz lenne kimosni...

Előzmény: Aragorn (68)
bogel Creative Commons License 2008.07.27 0 0 94
Hazudsz.

2002-ben még 644 ezer, szigorúan nem SZDSZ szavazó kellett volna az SZDSZ kiejtéséhez.

A MIÉP bennmaradásához 710 ezerrel kevesebb szigorúan nem MIÉP szavazó kellett volna.
Előzmény: Törölt nick (25)
aril brikha Creative Commons License 2008.07.27 0 0 93
mi lenne, mi lenne? elkurvulnánk mi is. :)))
Előzmény: Aragorn (86)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.27 0 0 91
Elmondjam?:)
A baloldal majd mutogat: ,,Látjátok, a magyar szavazó ennyire nem hajlandó támogatni a jobboldalt!"
A jobboldal majd mutogat: ,,Látjátok, a magyar szavazó ennyire nem hajlandó támogatni a baloldalt!"

És mindem marad a régiben...
Előzmény: Aragorn (86)
Aerion Creative Commons License 2008.07.27 0 0 90

Késő. Nem az a lényeg, hogy a két nagy párt közül ki vezeti az országot, mint ahogy annak sincs jelentősége, ha a két kisebb vezetné, vagy közülük valamelyik, vagy esetleg egy parlamenten kívüli jelenlegi párt.

 

Annak a helyzetnek kellene gyökeresen megváltoznia, amelyben Magyarország benne foglaltatik. Ehhez nem valamely passzív tiltakozás vezet, hanem nagyon is aktív tevékenység. A passzivátás nem érdekli az uralmon lévőket, hiszen káruk nem származik belőle, tehát érdekeiket szolgálja. Hagyni kell az eseményeket kibontakozni, így is, úgy is résztvevői leszünk, nem ússzuk meg.

Előzmény: brekege (55)
Cs. András Creative Commons License 2008.07.27 0 0 88
Alakítsatok pártot: NSZP - Naiv Szavazók Pártja.
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.07.27 0 0 87
Akkor passz.
Előzmény: Cs. András (85)
Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 86

Na, ezzel így egyetértek, és azt gondolom, igen sokan gondoljuk ezt így.

Csak mégis jó lenne tudni, hogy mi lesz, ha győzünk? :))))

Előzmény: brekege (84)
Cs. András Creative Commons License 2008.07.27 0 0 85
Közelebb vagyunk mi annál a Balkánhoz...
Előzmény: Zicherman Istvan (82)
brekege Creative Commons License 2008.07.27 0 0 84

Nem osztok én meg senkit.

 

aki tudja, hogy melyik pártra akar szavazni, az nyilván nem ért egyet velem és ne is tegye.

Ő menjen és szavazzon azokra, akiket helyesnek tart.

 

azonban ne szavazzunk csak azért egyikre -bár utáljuk, mint a pestist - hogy nehogy a másik legyen. Én ezt képviselem.

Ha nem látokolyan pártot, akirelelkiismeretem szerint nyugodtan rábizhatom az ország sorsát, akkor hadd mondjam ezt ki. Ne kelljen úgy tennenm, mintha nem érdekelne a politika, nem akarok nem részt venni a választáson.

Igenis hallatni akarom a szavamat én is, és ez ugy hangzik: egyikőtök sem méltó a hatalomra, de még az ellenzéki szerepre sem.

Előzmény: Törölt nick (65)
Aragorn Creative Commons License 2008.07.27 0 0 83

De igen, pontosan a levegőt szívod el te is és a hozzád hasonlók is azok elől, akiknek a szellemi szintje nem rekedt meg ott, hogy éljen fletó - abcúg vityka, vagy fordítva.

Minden topikot telehordtok ezekkel a semmitérő kampánydumákkal, szitkozódásokkal, aki esetleg nem erről szeretne beszélni, annak már évek óta alig van terepe ezen a nyűves fórumon.

Vitykafletó...

Előzmény: Törölt nick (76)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!