Keresés

Részletes keresés

pint Creative Commons License 2010.03.05 0 0 945
nyugi, percek múlva lejár a határidő, és teljes pompájában kitárul előttünk az igazság virága.
Előzmény: azul (944)
azul Creative Commons License 2010.03.05 0 0 944

Nem két óra múlva kellene az az infó, hanem rögtön mellé kellett volna tűzni. Ki, hol, mit mért, mekkora mintán, miért mérte, mire akart válazst kapni, hogyan hozott ki a mért eredményből százalékokat..., ezek nélkül nem lehet ezekkel a számokkal semmit kezdeni. Az én kérésem arra irányult, ha már a számokon akarsz lovagolni, hogy érted-e ezeket a számokat, tudod-e hogyan állnak elő, de mintha elbeszélnénk egymás mellett.

Előzmény: regisztráció, az mi? (942)
petike23 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 943
Ld. 937
Előzmény: regisztráció, az mi? (942)
regisztráció, az mi? Creative Commons License 2010.03.05 0 0 942

Igazad van.

De tudod mit? Majd azul megmondja, ő ismeri a szakirodalmat.

Ha mégsem tenné (nem mintha nem ismerné, csak alulképzetteknek nem ad ki infót, úgyse tudják használni), akkor majd beírom. Mondjuk 2 óra múlva.

Előzmény: pint (938)
regisztráció, az mi? Creative Commons License 2010.03.05 0 0 941
:) LOL
Előzmény: azul (940)
azul Creative Commons License 2010.03.05 0 0 940
Köszi, végül is ezt kérdeztem. Fingod nincs róla mit jelentenek ezek a számok, mert így magukban, semmit.
Előzmény: regisztráció, az mi? (936)
Simply Red Creative Commons License 2010.03.05 0 0 939

És hogy néz ki ez a statisztika a homeopátiás kezelésekre vonatkozóan?

Előzmény: regisztráció, az mi? (936)
pint Creative Commons License 2010.03.05 0 0 938
[citation needed]
Előzmény: regisztráció, az mi? (936)
petike23 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 937
Ez megint így sz*rt sem ér.
Ki vizsgálta ? Biri néni, a homeopaták szövetsége, vagy a WHO ?
Miylen betegségek ?
Milyen kezelések ?
Előzmény: regisztráció, az mi? (936)
regisztráció, az mi? Creative Commons License 2010.03.05 0 0 936

Tudományos megalapozottság

 

260 ismertebb kór esetében elterjedten használt, összesen 2600 féle kezelésről összeállított statisztika szerint a kezelés:

 

Bizonyítottan hatásos: 12-13%

Valószínűleg hatásos: 23%

A pozitív és a negatív hatások kb. kiegyenlítik egymást: 8%

Valószínűtlen, hogy hatásos: 5-6%

Valószínűleg hatástalan, vagy káros: 3-4%

Ismeretlen hatékonyságú: 46-49%

 

regisztráció, az mi? Creative Commons License 2010.03.05 0 0 935

Sajnálom, hogy még a kérdés megértéséig sem sikerült eljutnunk, biztos az én hibám.

Előzmény: azul (934)
azul Creative Commons License 2010.03.04 0 0 934
Hát kérlek, nekem ez minden egyes gyógyszer mellett fel van tüntetve, de csak olyannal állok le ezügyben, aki tanult legalább annyi statisztikát ezek értelmezéséhez, mint én magam. Nem azért, mert ezek titkosak lennének, vagy nem lennének meggyőzőek, csak lásd be jogos félsz, hogy aki a homeopátiát képes akceptálni, miután egy matek érettségi elég ahhoz, hogy kiszámolja mennyi akármi lehet egy doboz bigyóban, hát az nem nagyonn tudná értelmezni az ott lévő adatokat, a szoaré pediglen az én irtózásomat jelenti ezen dolgok elmagyarázásától.
Előzmény: regisztráció, az mi? (932)
astronom Creative Commons License 2010.03.04 0 0 933
Nem tudsz, vagy nem akarsz válaszolni?
Előzmény: regisztráció, az mi? (932)
regisztráció, az mi? Creative Commons License 2010.03.04 0 0 932

"Tudom én, hogy mibe akarsz belekapaszkodni, de önként nem lépek sz@rba..."

 

Nem egészen értem, mi volna a szar.

Föltettem egy viszonylag egyszerű kérdést. (Néhányan válaszoltak is rá.)

Akármekkora a valódi (vagy reálisan becsülhető) arány, mi lenne ebben a szar? (Amibe te beleléphetnél.)

A kezelések pozitív hatásának egyértelmű, tudományos alaposságú bizonyítottsága (ahogy itt szokás megkövetelni), jól eldönthető, ahogy ezt itt szokás elmagyarázni. Mekkora rész, ahol ez megtörtént? Ez a kérdés.

 

Vajon, akik a kezelések közül magabiztosan kizárnák a homeopátiát, tudják-e, a jelenleg alkalmazott, mindennapos kezelések közül mekkora rész felel meg az elvárásaiknak?

Szerintem annak, aki megalapozottan akar megszólalni ebben a kérdésben, nem árt, ha van erről valami fogalma. Szerinted nem?

 

Nos tehát?

Előzmény: azul (925)
Orlovszkaja Sternova Creative Commons License 2010.03.04 0 0 931
 Tudjuk. Viszont milyen jól szórakozunk közben! :-)
Előzmény: pint (913)
Orlovszkaja Sternova Creative Commons License 2010.03.04 0 0 930

 Átlagosan 70-80.

 

 Az ősi megfigyelés szerint ugyanis 1/3-ad így is úgyis meggyógyul, tehát azt fednie kell, 1/3-adnak segít a gyógyszer, és 1/3-ad pedig meghal.

 

 

Előzmény: regisztráció, az mi? (912)
Orlovszkaja Sternova Creative Commons License 2010.03.04 0 0 929
 De-de, ha Falco Alba mondja, akkor tutira van. Most miért rontod el azt a játékot, hogy mondjuk c15-ös higításban adjuk homeopatanak, akinél a homeopatás elv szerint azt kéne tudnia kezelni, hogy a fickó majdnem elvérzik belül az értágító hatástól és ájult, mert az agyába már nem jut oxigén és megnézzük, hogy mi történik vele ennek hatására?
Előzmény: petike23 (911)
Orlovszkaja Sternova Creative Commons License 2010.03.04 0 0 928
 Szerintem is, de olyan szívesen látnám, a homeopata alanyt kísérlet közben (mármint ha eltekintünk attól a ténytől, hogy a nitroglicerinben vitathatatlanul van anyag).
Előzmény: azul (909)
petike23 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 927
Helló,

ami gyógyszer törzskönyvezésre kerül, az már bizonyított valamit.
Pláne manapság már elég szigorúak a feltételek.

A műtéti technikák is nehezen vitathatók, de ha kiderül (és bizonyítható) valamelyikről, hogy elavult, vagy megjelenik egy új, jobb módszer, akkor áttérnek rá.

Az orvostudomány (és a tudomány általában) öntisztuló, ami nem mondható el a homeopátiáról.
Előzmény: XRive (919)
pint Creative Commons License 2010.03.04 0 0 926
ja, hogy nem csak a % a jó, hanem a hányad is? :)
Előzmény: regisztráció, az mi? (924)
azul Creative Commons License 2010.03.04 0 0 925
Ha arra vagy kíváncsi, akkor tisztelj meg azzal, hogy legalább a kérdést rendesen megfogalmazod. Tudom én, hogy mibe akarsz belekapaszkodni, de önként nem lépek sz@rba, előzőleg bizonyítsd, hogy érted mit jelentenek azok a számok. please
Előzmény: regisztráció, az mi? (924)
regisztráció, az mi? Creative Commons License 2010.03.04 0 0 924

a végén kiderül, hogy nem kíváncsi a válaszra

 

Rosszul látod, kíváncsi vagyok a válasz(ok)ra.

 

csak precíz százalékos adat ér

 

Nem mondtam, hogy csak precíz, és természetesen megadhatsz hányadot is. 

 

na már most honnan lenne ilyen adata bárkinek?

 

Van, akinek van. Arra vagyok kiváncsi, hogy te/ti hogy tudod/játok.

Előzmény: pint (913)
XRive Creative Commons License 2010.03.04 0 0 923
Pont ez az: a homeopátiára nem ugyanazok a szabályok vonatkoznak. Ezért nem hullott ki eddig...

Illetve az angolok tevékenysége most biztató :-)
Előzmény: azul (922)
azul Creative Commons License 2010.03.04 0 0 922
Tehát AZON KRITÉRIUMOK alapján ezek az antidepresszánsok ki fognak kerülni a terápiából, mert működik a rendszer, ha döcögve is, viszont ugyanazon kritériumok alapján a homeopátia nem hullott ki 200 év alatt.
Előzmény: pint (918)
pint Creative Commons License 2010.03.04 0 0 921
kik várnak el? ez félreértésre ad okot. én úgy értettem, hogy amit mi, szkeptikusok elvárunk. ha az volt a kérdés, hogy a törvény mennyit vár el a homeotól, az megint más, az valóban nem sok.
Előzmény: azul (920)
azul Creative Commons License 2010.03.04 0 0 920
"hány százalékáról bizonyított a hatásossága, azon kritériumok alapján, amelyeket a homeopátiás kezelésekkel kapcsolatban elvárnak"

Ez volt a feltétel. Az ágymeleggel kapcsolatosan NEM ELVÁRÁS az, ami a homeopátiával szemben. Ha a homeopátia erre tör, hát az ágymeleggel egész biztosan összemérhető hatással rendelkezik, de azon nincs ogyi szám.
Előzmény: XRive (919)
XRive Creative Commons License 2010.03.04 0 0 919
Bocs, ez igy nem igaz.

Az orvosok meglehetősen széles eszköztárból válogathatnak, és a törzskönyvezett gyógyszerek (amikkel a 'paták kimondva-kimondatlanul a desztvizüket versenyeztetik) ennek csak egy részét adják. Az 'orvosi rendelvényre' alkalmazott priznic, gyógytea vagy ágymeleg bizony legtöbbször nem ment át megfelelő teszteken ;-)

Ehhez jönnek még klf. csak orvos által alkalmazható gyógyitó eljárások a gégemetszéstől a vakbélműtétig, némileg más szisztéma szerint vizsgálva :-D

Szóval a válasz úgy helyes, hogy az orvos által rendelhető törzskönyvezett gyógyszerek mind átmentek a megfelelő teszteken (nyilván egy elenyésző részük a tesztek fejlődése vagy a korábbi csalások miatt ma nem biztos, hogy megugraná a lécet - de ez csak egy elenyésző rész.)
Előzmény: petike23 (917)
pint Creative Commons License 2010.03.04 0 0 918
hát ez sajnos nincs így. például rendszeresen alkalmaznak antidepresszánsokat enyhe depresszóra. ám újabban kutatások (rendes, nem crackpot) kétségbe vonták, hogy hatnak. az új eredmények arra mutatnak, hogy az antidepresszáns csak súlyos depresszió esetén hatásos. műtétekről is derült már ki, hogy nincs hatása. műtétnél problémás a placebo kontroll. de egyes esetekben megoldották, és kiderült, hogy a műtét hatása tiszta placebo. oops.
Előzmény: petike23 (917)
petike23 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 917
A jelen orvosi gyakorlatban csak olyan kezeléseket alkalmaznak, amelyeknek bizonyított a hatékonysága.
Tehát közel 100%.

(Nem vagyok szkeptikus, sőt, nyitott vagyok minden újra)
Előzmény: regisztráció, az mi? (912)
azul Creative Commons License 2010.03.04 0 0 916
Bár én nem tartom magam szkeptikusnak, nincs bennem kétely.
Előzmény: azul (915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!