Részlet egy interjúból: "(...) az anyagi erőforrásokon túl az ÉRZELMI, MORÁLIS ERŐFORRÁSOK egy nemzet megújuló képességében döntő szerepet kell hogy játsszanak, és ezeknek kell, hogy legyenek gyakorlóterepei."
"A világon az egyik legmagasabb egy főre jutó GDP-vel büszkélkedő kis államban szigorú törvények védik a környezetet, de súlyos büntetést szabhatnak ki arra, aki közterületen szemetel, köpköd, cigarettázik, rágógumit ragasztgat vagy akár nem öblíti le a wc-t a nyilvános illemhelyeken. (Innen ered a sajnos lefordíthatatlan mondás: Singapore is a fine country. [fine] jelenthet nagyszerű-t de büntetés-t is.)
A nagy szigor mellett a világon Szingapúrban követik el a legkevesebb bűntényt. Ráadásul a nemzetközi felmérések alapján ez az ország a legkevésbé korrupt."
Nem nagyon látszik más út a láthatáron, csak egy új választás.
S ezúttal is csak reménykedhetünk abban, hogy a magyar nép felismeri, hogy nem mindegy, kiket bíz meg a kormányzással.
De itt nem elsősorban a választásokról, hanem inkább a morális erőforrásokról beszélgetünk. A mostani helyzetben ennek különösen nagy a jelentősége, úgy érzem. Élni kéne ezekkel a lehetőségekkel.
Őszintén csodálom a naivításukért azokat, akik szerint bármi újat, bármi jót hozhat egy új választás. Egyáltalán, hogy bármi múlik a választásokon... Most még annyi sem mint korábban, mert borítékolható az eredmény. Mondjuk a magánhadsereget nem In-kal-nak hívják, hanem Defendnek, a sunyi kis erőszakos nem az SZDSZ-lesz, hanem a KDNP, oszt ha valaki ettől boldog, az meg is érdemli.
>>Úgy gondolom, hogy az interjúban elhangzott szempontok: új választások, hiteles és fegyelmezett kormány, patriotizmus, a családok jelentőségének megbecsülése, ezek figyelemre méltó javaslatok a probléma kezelésére.<<
Patriotizmus a haza'hoz es nem a vezetoinkhez. Sajnos ma pontosan az a jellemzo, hogy az emberek igen nagy resze az altala kivalasztott vezetohoz lojalis es nem a haza'jahoz.
Mérlegelhetünk itt évezredes dolgokat, ezer évvel ezelőtti döntéseket is, de a magam részéről inkább a mai helyzetből indulnék ki.
Adott egy helyzet, amiben benne vagyunk, és éppen a kivezető utat keresnénk.
Úgy gondolom, hogy az interjúban elhangzott szempontok: új választások, hiteles és fegyelmezett kormány, patriotizmus, a családok jelentőségének megbecsülése, ezek figyelemre méltó javaslatok a probléma kezelésére.
"...sőt magán kezdi a rendteremtést, és nem ő játszik közre abban, hogy az állampolgárokat arra biztatja, hogy nyugodtan szegjék meg a normákat, hiszen maga az állam is a normaszegésben élen jár..."
Ez az!
Kezdjék el végre!..... Hosszú, tömött sorokban el lehet kezdeni a mentelmi jogról a lemondást......:o)) Majd a PKKB-n újrakezdeni a sorbanállást, vastag dossziékban a vallomásokkal...:P
Ahhoz, hogy egy nemzet erős legyen, ahhoz nemzettudat kellene. A nemzettudathoz pedig két dologból legalább az egyik kellene:
Faji összetartozás, ami itt nincs, mert a magyarokat a történelem folyamán többször kiírtották, ergo, nem sok közünk van a honfoglaló magyarokhoz.
Közös vallás, ami szintúgy nincs, mert a magyarok ősi vallását a pogányságot üldözték az államalapítás után, osztán maradt a ránkeröltetett, idegen kereszténység...