Keresés

Részletes keresés

stom93 Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2208

na azért nagy baromságokat ne mondjunk... A 48-as  egy nagyon jó vaku, forgatható dönthető feje van, LCD-jé van(még világít is sötétben XD) Az ergónómiáról, hogy egy rendes rendszervaku aki vezetéknélküli módba is működik, sajna csak slave módban, de ez is elegendő. Szerintem az egyik legjobban kinéző vaku a piacon. Tud HSS- ami annyit jelent h akár 1/4000-el is elvillan, a 48 szerintem elég keményet villant,(sikerült elégetni pár dolgot vele, konkrétan a nadrágomat gyújtotta meg... ) Szóval ha arra pályázol, vagyis az utódjára az 50-esre, akkor én nyugodt szívvel tudom ajánlani :)

 

Előzmény: Paulus_159 (2204)
NZoli69 Creative Commons License 2011.03.21 0 0 2207

Kedves márkatársak! Eladósorba került a Pentax K200 + Sigma DC 18-200 + AF220T vaku szett. Ha valakit érdekel: Tmobil / 7467038 (Ár: 129e)

Paulus_159 Creative Commons License 2011.02.15 0 0 2206

Némi támpont a fejtöréshez: http://pttl.mattdm.org/features

Előzmény: miszter07 (2205)
miszter07 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2205

Egyenőre addig juttotam el, hogy megfogalamzódott az igény egy vakura. Pillanatnyilag az igényt és a ráfordítható anyagi lehetőséget próbálom egyensúlyba hozni...

Előzmény: Paulus_159 (2204)
Paulus_159 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2204

Azzal nincs tapasztalatom, sose volt a kezemben, de ha jól tudom nem forgatható a feje, kisebb a kulcsszáma (azért a 48-as sem egy abszolut atomvillanás), illetve csak ledes kijelzője van, nincs lcd-je (mondjuk állítgatás szempontjából a 48-as sem az ergonómia csúcsa, nekem hiányzanak a dedikált gombok, de kibirom az évi 100-200 villantás során).

Ha akár visítva is, de van kereted egy 48/50-re, akkor inkább arra utazz, mint a 36-ra.

Előzmény: miszter07 (2203)
miszter07 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2203

És a Metz 36? Lényegesen olcsóbb, bár gondolom, nem véletlenül.

Előzmény: Paulus_159 (2202)
Paulus_159 Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2202

Metz48AF, ha használtban találsz (ritka), illetve upgrade-je a Metz50. Nálam a 48-as jól szuperált a K200D-s vázamon.

Előzmény: nkt_ (2201)
nkt_ Creative Commons License 2011.02.14 0 0 2201

Hello.

Tudtok ajánlani egy bevált külső vakut K200D-hez?

smenasl Creative Commons License 2011.02.13 0 0 2200

szerintem meg túl sokat lovagoltok technikai nüanszokon, nem hiszem, hogy egy belépő DSLR-nél ezeken kéne rugózni. tessék inkább azt az energiát a fotózásra fordítani :) az alulexpót én csak a kitobival tapasztaltam, az 50/1,7-el pl tökéletesen exponál rekeszértéktől függetlenül. a fókuszpontos dolgon külön mosolyogtam, másfél év alatt azért illene kiismerni egy belépő vázat :)

 

ezt az akksin vergődést sem értem, a li-ion nem merül le vagy mi? engem egyedül az zavar, hogy 4 AA elég sokat dob a váz súlyán. de tartalékot mindkettőből vinni kell ha biztosra akarsz menni, és 4 eneloop kb 4000 forint, egy gyári li-ion más vázakhoz meg ötjegyű összeg.

 

a használt vázakkal meg úgy vagyok, mint a 20 éves luxusautókkal. jó hát csábító, de az árából vehetsz egy új, vagy garis belépő vázat és mégis csak nyugodtabban alszol. egy off példánál maradva mert pont ma nézegettem az árakat: X forintból vehetnék fél éves, garis Canon 500D-t vagy 40.000 expós, kétésfél éves 40D-t... hát azért inkább az előbbi. az egy dolog, hogy a zár élettartama elvileg 100k expó, de azért ennyi használat után bármi beszarhat rajta, a szervíz árakat meg ismerjük.

_decens Creative Commons License 2011.02.07 0 0 2199

"AA-s akkut ilyen gépben alkalmazni már egyértelműen hiba"

 

Amondó vagyok, rögtön revidiálnád a kijelenteséd, amint egy alkalommal elfelejtkeznél feltölteni egy hosszabb túra alkalmával...

És ott állnál egy város kellős közepén kimerült géppel a kezedben, ahol teszem azt minden második sarkon állna egy trafik vagy közért, ahol minden további nélkül tudnál ceruza elemet venni.


Előzmény: htibor1973 (2193)
csakb Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2198

"De szerintem mindegyik képnél külön szerkesztéssel lehet a legjobb eredményt elérni mert, gondolom nem mindet ugyan olyan arányban kell  szint éleséget fényerőt stb állítani."

 

Ezt elég jól be lehet lőni egy adott körülmények között készült sorozat pár képén, aztán alkalmazod a beállításokat a többire. Ha van 150-200 képed, akkor így elég konzisztens eredményt lehet elérni. Azzal a 2-3 képpel meg el lehet molyolni külön, amiket tényleg érdemes volt elkészíteni. :)

 

Előzmény: Imi1181 (2194)
csakb Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2197

"AA-s akkut ilyen gépben alkalmazni már egyértelműen hiba. Én nagyon utáltam ezt a K200D-ben."

 

Én nem érzem hibának, csak előnynek, de egy igénytelen állat vagyok, belátom. ;]

 

Ha meg kell a tuti akkuidő, akkor felrakom a markolatot plusz egy garnitúrával. Mindig elég volt, egész napos fotózáskor is. Nekem meg ez a tapasztalatom.

 

Előzmény: htibor1973 (2193)
htibor1973 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2196

Köszi. Én csak a középsőt használtam végül, meg a manuál fókuszt.

Előzmény: Szegedi Béla (2195)
Szegedi Béla Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2195

A fókuszpont-kiválasztós módot választod a háromféle mód közül, és a nyilakkal tudsz váltogatni a pontok közt. A keresőben mindig felvillan pirosan az a pont, amelyiket kiválasztottad.

Előzmény: htibor1973 (2193)
Imi1181 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2194

Már próbálkozok a raw-al egy 2-3 hete de kötegszerkesztést még nem próbáltam.Amúgy Lightroom 3.2 használom és tetszik nem bonyolult és nagyon szépen ki tudom dolgozni a képet(az én izlésem szerint).De szerintem mindegyik képnél külön szerkesztéssel lehet a legjobb eredményt elérni mert, gondolom nem mindet ugyan olyan arányban kell  szint éleséget fényerőt stb állítani.

Az af motosor obival is lassú?Vagy avval már jóval gyorsabb.És bár nem tudom hogy valaki használt e valaki sony a200-at, de azzal összehasonlítva sokkal lassabb a fókusz, vagy azért ennyire nem vészes a sebessége.

Előzmény: Szegedi Béla (2186)
htibor1973 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2193

Akkor ez elkerülte a figyelmem, bár nézelődtem utána eleget. Csak a kíváncsiság kedvéért: hogy kell kiválasztani a jobb szélső fókuszpontot, hogy portréállásban a fényképezett személy szemére állítson élességet (átkomponálás nélkül)?

 

csakb: velem előfordult két esetben, emiatt "lihegem túl". AA-s akkut ilyen gépben alkalmazni már egyértelműen hiba. Én nagyon utáltam ezt a K200D-ben.

 

Imi1181: ha lehet, kézbevétel nélkül ne vegyél gépet. Szintén meggondolandó, hogy inkább olyan vázat keress, használtan vagy újonnan, amire még van garancia.

Előzmény: Szegedi Béla (2188)
csakb Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2192

"A fehéregyensúly a Kelvin nélkül is elég jól szabályozható, de többünk véleménye szerint a váz által beállított is nagyon jól el van találva."

 

Ezzel is nagyon egyetértek. Ez a Kelvin-skála a végső bullshit, ha már semmi kifogásolhatót nem találnak valami vázban. Kevert és mesterséges fényben valóban elég vacak az AWB-je, amúgy meg igen jó. De ez az összes, hasonló kategóriájú vázról elmondható. RAW-ban meg a beltéri képeket is jól be lehet lőni, akár Kelvinben is. :D

Előzmény: Szegedi Béla (2186)
Fényhang Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2191

Én ezt a gépet javaslom és jobb obikat hozzá. A KIT-obi nélkülözhető.

Auto-WB módban fényképezek és a PhotoShop-ban, ha nem tetszik a fehéregyensúly a képen, akkor átállítom Napfény-beállításra a programban és tökéletes a kép.

Alulexpo nem jellemző, legfeljebb szűrővel okozhat gondot és akkor az AF is lassú, vagy bizonytalan.

Jó gép, kezdetnek biztosan az egyik legjobb választás.

Rengeteg régi és új objektív kapható hozzá.

 

Üdv!

csakb Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2190

Így van, mostanában inkább K10/20D-t érdemes venni Pentaxból, használtan. Sőt, amennyire rá vannak buzzanva a kartácsok a K-5-re, talán még K-7-est is be lehet zsákolni egész jó áron. :)

 

Előzmény: Szegedi Béla (2186)
csakb Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2189

"AF: van ugyan 11 AF pont, de nem tartható kézben, hogy melyiket használja a váz. A középső pontot ki tudod választani, de a többinél a váz maga dönti el, hogy melyiket használja. Plusz, kissé dadogós a fókuszrendszere. Sok objektívet nem lehet bekapcsolt AF mellett kézzel felülbírálni. Én sokat használtam a manuális élességállítást."

 

Ez így nem igaz. Természetesen gyorsan és kényelmesen ki lehet választani az összes fókuszpontot, anélkül, hogy a szemed elvennéd a keresőről. Full autóban lehet, hogy nincs beleszólásod, de nem is így kell használni ezt a gépet.

 

Az AF-sebessége valóban nem volt csúcs a maga idejében sem, pláne az új Pentaxokhoz képest, de egy bridge-nél nagyságrendekkel gyorsabb.

 

Az akkucsere is egy kicsit túllihegett, úgy érzem. Nem 5, hanem max. 10 mp-ig tart kicserélni a 4 akkut. Ha meg markolatod is van, akkor nem hiszem, hogy bármilyen rendezvény alatt lemerülne mindkét garnitúra. Legalábbis velem nem fordult elő ilyen.

 

Előzmény: htibor1973 (2185)
Szegedi Béla Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2188

AF: van ugyan 11 AF pont, de nem tartható kézben, hogy melyiket használja a váz. A középső pontot ki tudod választani, de a többinél a váz maga dönti el, hogy melyiket használja. 

 

Bocsánat, de ez így ebben a formában hülyeség. Akármelyik fókuszpontot ki tudod választani, nem csak a középsőt, és mellette használható az automatikus mód, amikor a vázra bízod a fókuszpont-választást.

Előzmény: htibor1973 (2185)
Imi1181 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2187

Kösz!

Hát megnézni sajnos nem tudom egyiket se,Nincs hol mert ugye már nem árulják őket,esetleg a nikon d3000-et tudom megnézni.Mindegy még van időm nem sietem el a döntést, és mindegyik tipus topikjába kérdezősködöm, azt majd a végén eldöntöm.

Előzmény: htibor1973 (2185)
Szegedi Béla Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2186

Hello!

 

Hogy egy kicsit nehezítsem a dolgod: a Pentax vázakból a használtpiacon 100e alatt vagy annak környékén tudsz venni K10D-t és K20D-t is. Ezek a K200D-nél kicsit nagyobb és nehezebb vázak, a maguk idejében a fölötti kategória voltak, gyönyörű, világos, pentaprizmás keresőjük van, első-hátsó vezérlőtárcsájuk, és egyéb dolgokban is hiányoznak belőlük bizonyos lebutítások, ami a belépőszintnek szánt K200D-re jellemző. De a K200D-vel sem jársz rosszul, a Pentax egyik legkiforrottabb, gyerekbetegségektől és konstrukciós hibáktól mentes váza, egy bizonyítottan szép képű Sony szenzorral. Az AF, mint a Pentaxoknál általában, nem a leggyorsabb.

 

A fehéregyensúly a Kelvin nélkül is elég jól szabályozható, de többünk véleménye szerint a váz által beállított is nagyon jól el van találva.

 

A RAW formátum egyáltalán nem jelent pluszmunkát, ha megtanulod a konverter programodat használni. Nem kell egyenként dolgozni a képekkel, a fényképezőről beolvasott képeket kötegelve fel tudja dolgozni minden szoftver.

Előzmény: Imi1181 (2184)
htibor1973 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2185

Nekem volt K200D-m kb. másfél évig, és mindent összevetve nagyon jó kis váz, de megvannak a maga jellemzői. Nyilván nem véletlenül volt belépő szintű gép. A gép előnyeit már hallottad, én leírom a hátrányait.

 

Akku: én nem tudtam arról, hogy csak bizonyos fajta AA-s akkut szeret, emiatt volt az elején rossz tapasztalatom. Tényleg az Eneloop a legjobb, ezzel többé-kevésbé használható, de annak is vannak hibái egy dedikált akkuhoz képest: töltés kijelzés, sokkal kevesebb képet tudsz csinálni, a csere meg macerás, főleg ha sietned kell mondjuk egy rendezvényen. Én személy szerint nem szerettem benne azt, hogy nem saját akkuja van, mindig a legkellemetlenebb pillanatban merült le.

 

Alexpo: általában 1/3-2/3 FÉ-el exponál alul, ez a csúcsfények miatt van. Ki kell tapasztalni, hogy melyik objektívvel, milyen szituációban milyen korrekció kell. Utána nem zavaró. Az alap jpg beállításokkal kissé túlszaturált képet készít, ami bizonyos témákhoz illek, más esetekben zavaró. A fehéregyensúlyt gyakran elrontja, főleg beltéren vagy mesterséges megvilágításnál, kevert fényeknél. Ez sajnos jpg esetén határozottan probléma. Ha raw-ot használsz, akkor utólag ezeket lehet korrigálni, de ekkor is jól ki kell exponálni a képet, utána az utómunkánál sokkal kevesebb dolgod lesz.

 

Használtpiac: kicsi. Ha túl akarsz lépni a kitobjektíveken, akkor sanszos, hogy újonnan kell objektívet venned. Eladni is szinte lehetetlen árban. Persze ki lehet fogni.

 

AF: van ugyan 11 AF pont, de nem tartható kézben, hogy melyiket használja a váz. A középső pontot ki tudod választani, de a többinél a váz maga dönti el, hogy melyiket használja. Plusz, kissé dadogós a fókuszrendszere. Sok objektívet nem lehet bekapcsolt AF mellett kézzel felülbírálni. Én sokat használtam a manuális élességállítást.

 

Remek kis váz, különösen most így használtan. Nagyon nagy előnye még, hogy mind a váz, mind az objektívek viszonylag kicsik, emiatt könnyebb mozogni velük. Ennek ellenére jól kézbe lehet venni, kényelmes.

 

Én azt tanácsolom, hogy nézd meg a kiválasztott gépeket élőben valahogyan és utána dönts. Neked szerintem mindkettő meg fog felelni.

Előzmény: Imi1181 (2180)
Imi1181 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2184

És saját objektivel milyen a focus sebesség?Pesrsze olcsóbb kategóriába gondolom amit még használtan megkapok 60000 ft-ig.

Az építési minőség már ránézésre is látszik, hogy felsőbb kategória minőségét mutatja.

Amúgy olyan március-április környékén akarok majd gépet venni,remélem akkor is akad majd eladó 200d.Az árakat nézve a 200d 70-100-ezer körül lehet megvenni kittel használtan, a sony a200-at 60-85 között rengeteget találni.Még van időm átgondolni meg nézelődni,de mind építési minőség mind képminőségben jobban tetszik mind a sony,Nikonból esetleg a d80-at venném mert abban még van focus motor, de az is igen ritka 100 ezer alatt használtan.A pentax 200d meg 70000-től lehet találni csak azt is ritkán,Hát nagyon remélem hogy akkor is fogok találni.

A fehéregyensúlyról akarok még kérdezni hogy a finomhangolás az hogy is működik?Mert néztem hogy kelvinben nem lehet állítani ami azért jóval egyszerűbb,de a másik módszer manuális állításról és a finomhangolásról nem tudom hogy hogy is működik.A fehérpapíros módszer az sose akar olyan eredményt hozni általában mint amilyet az ember akar,úgyhogy remélem nem csak ez a módszer van.

Előzmény: Paulus_159 (2183)
Paulus_159 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2183

A K200D-t én sose használtam kitobival, nem is igazán szerettem, mert kevés volt az átfogása, cserébe nem volt fényerős :D. Hogy jpg esetén mennyit kell korrigálni, nem tudom, egyszer használtam raw+jpg módban, de utána inkább a rawokat dolgoztam ki, a jpg-ket meg töröltem. Szóval a jpg használatról nincs tapasztalatom.

Tamronom nem volt, csavarhúzós Sigma-kkal elfogadható sebességű volt az AF, de a Nikon fókuszmotoros AF sebességétől érzékelhetően elmaradt és még hangos is volt. Cserében viszont talán a K200D eddig az utolsó belépő szintű váz, ami a belépő szint feletti építési minőségű volt, státusz lcd-vel, szóvel szerintem ebben és a szolgáltatásaiban a kortársak feletti színvonalat hozott.

A K200D - Km viszonylatában én a K200D-t választanám éppen a váz építési (szigetelés) és a státusz lcd okán, ha jól emlékszem, egyébként azonos ccd érzékelővel kerültek ki, így ebben nem különböznek.

Előzmény: Imi1181 (2182)
Imi1181 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2182

Kösz a választ!

 

A raw-ot  én is jobbnak tartom, de azért egy családi vagy sporteseménynél 100-150 képet már nem szivesen dolgoznák ki egyenként!Most én nagyon Nikon párti voltam eddig de épp az említett okok(fokuszmotor a vázban) miatt néztem másfele is,de a Pentax képei nagyon hasonló jellegüek mint a Nikoné  ezért tetszik nagyon, jobban mint a Sony A200-as, mert a Sopny-nál  kicsit zavar az alapon nagyon erős zajszűrés és ezáltal kissé mosotnak ható kép.Persze lehet hogy élesítéssel lehet rajta segíteni.

Amúgy a motor nélküli obikkal milyen a focos sebessége pl tamron olcsóbb obikkal?Amúgy az 500-800 expo egy töltéssel nagyon jó!

Már nagyon sok tesztképet nézegettem és a exif adatokból nekem nem jött az le hogy sokat kéne korrigálni az expot,még majnem hogy kevesebszer láttam módosítést mint más gépnél.Nekem a jpeg képei is nagyon tetszenek nagyon jól bánik a fényekkel és a szinekkel(monjuk egy kicsit túlsaturált de azon lehet állítani) és nagyon ritkán látni kiégett égboltot meg hasonlót ami pl a canon-nál nagyon sűrün látni!Csakhát használtan eladót is kevésszer klátok az a baj!A Pentax km-t teszt képek alapján gyengébnek rátom részleteségben mint a 200d-t de lehet hogy a kitt obi miatt.Erről tudsz mondani valamit?És bocs ha sok hülyeséget írok!

Előzmény: Paulus_159 (2181)
Paulus_159 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2181

Eneloop vagy hasonló jellegű (Varta Ready2Use) aksi kell bele, Enelooppal kb.500-800 expot is elvisz egy töltéssel a váz. Mindegyik váznak lehet valami nyavalyája, személy szerint engem egyáltalán nem zavart ez a jelenség. 

Ami viszont a többi általad említett vázzal szemben határozott előny:

- lényegesen jobb építési minőség (szigetelt váz, kevésbé van játékgép jellege mint pl. egy N3000-nek),

- felső státusz lcd,

- a Canonnal és a Nikonnal szemben nem vagy korlátozva, hogy fókuszmotor nélküli objektíveknél nincs AF,

- Pentax esetén sincs nagy túlkínálat a használt objektívekből (de azért előbb-utóbb mindenki megtalálhatja használtan is a vágyott objektívet), de Sony esetében még inkább rászorulhatsz az újonnan történő vásárlásra (a Pentaxnál is kisebb használtpiaci kínálat), ami friss dslr-esnél szerintem lényeges szempont.

 

Szóval, ha Eneloopot használsz, akkor az akkukezelés nem probléma, az alexpo meg ízlés dolga lehet, engem sose zavart (mondjuk én a jpg-hez képest a rawot preferáltam, preferálom, rawból lényegesen szebb eredményt lehet kihozni, mint amit a váz jpg motorja tud)

Előzmény: Imi1181 (2180)
Imi1181 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2180

Sziasztok!

 

Használt gépet akarok venni a közeljövőben.Ezek közül  fogok választani Nikon d3000(esetleg D60) , Sony A200 , Pentax K200D(esetleg Km).A Pentax 200d-ről szeretnék tudni pár dolgot, pl ez az alulexponálási hajlam ez mennyire zavaró?És hogy az akukkal tényleg olyan rosszúl bánik mint ahogy a Pixinfo-n írták?Az első dslr-em lesz, ezért még nem vagyok annyira képbe mindennel,ezért előre is bocs ha valami hülyeséget írok!A három gép közül a Pentax és a Nikon tetszik a legjobban képminőség(Jpeg)szempontjából, de a sony meg jóval olcsóbb mindkettőnél használtan.Igazából legjobban ez a alulexponálási hajlam érdekelne meg az akukezelés mint ahogy fentebb írtam, hogy igazából használat közben ez mennyire jön elő, mennyire zavaró.Gondolom ha elfordítom a gépet nem kell rögtön korrigálni?Egyelőre ennyi lenne, és előre is kösz a válaszokat!

miszter07 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 2179

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!