Keresés

Részletes keresés

Besnye Creative Commons License 2009.08.17 0 0 677

Majdnem.

Magyarul itt beszéltek a KM-ben. Hogy a többi mit beszélt, csak vélelmezzük, de szinte mindegy, mert úgyis beleolvadtak a pórnépbe. Akkor is ha tök más nyelvük volt, meg akkor is, ha szegről-végről a rokonaink is lettek volna.

Ha elmész aug 21-én a Kurultájra Bösztörpusztára, még többet is megtudhatsz.

Előzmény: abani (676)
abani Creative Commons License 2009.08.17 0 0 676
Köszi Besnye, így már érthető.

Tehát a magyarul beszélő népek voltak a szkíták, szabirok, székelyek, avarok.
A hódítók Árpád népe óturkot beszéltek, de a nagyszámú pórnép, itt a földművelőket értem asszimilálta nyelvüket egyszerűen beolvadtak.

Javíts ki légyszíves, ha rosszul fogalmaztam.
Előzmény: Besnye (673)
Besnye Creative Commons License 2009.08.17 0 0 675

Aha

Ha jól értem, 825 májusában rögzítették a frank-bulgár (hungár) határt, míg Lajos 826ban ellenőröket küld Karinthiába az avar határőrökhöz.

Előzmény: odovaker (672)
Besnye Creative Commons License 2009.08.17 0 0 674
Ezt szoktam én otthon, esténként fehérgalléros hazaárulásnak nevezni.
Előzmény: odovaker (670)
Besnye Creative Commons License 2009.08.17 0 0 673

Az előbb elszállt egy bejegyzésem.

A magyarok, akik turkok voltak, nem beszéltek magyarul, hanem valami törökös hunféle nyelven. Ezzel szemben magyarul a KM-ben beszéltek sok ezer év óta - akkor immáron a korábbi hun és avar társaság is.

 

A magyar név itt megtévesztő, hisz az csak a XV !! században vált általánossá az országban, vélhetően Árpád turkjainak szerepe következtében - hatalom, gazdagság, katonai erő - így voltaképpen a vegyes társaság a "magyarokhoz" szeretett volna hasonlítani, velük erős identitást kapni. Ez egyébként sikerült.

Előzmény: abani (671)
odovaker Creative Commons License 2009.08.17 0 0 672

Reichsannalen 824;

 

...erhelt die Nachricht Gesandte des Bulgarenkönigs seien in Baiern...

 

825

 die Gesandten der Bulgaren Mitte Mai nach Aachen...es handelte sich dabei um die Festsetzung der Grenzen zwissen den Bulgaren und Franken....

 

826

Als die bulgarischen Gesandten ihrem König meldeten....

 

Inzwissen schickte er [Kaiser Ludwig] um sich Gewißheit in der Sache zu verschaffen, den Pfalzgrafen Bertrich an der Grafen Baldrich und Gerold, die Wächter des avarischen Grenzbezirks, nach Kärnten ab....

 

Szóval türelmesek voltak eleink, szó sem lehet arról, hogy Omurtág bulgárjai ültek volna a Dráva partján Klagenfurt közelében... Teljesen világos az avar(hun) és bulgár (hun) azonosítás!

Előzmény: Besnye (667)
abani Creative Commons License 2009.08.17 0 0 671
Köszönöm, az Etelköz az elég tiszta volt, itt engem a turk magyars zavart meg.
Jó lenne tudni, hogy milyen nyelven beszéltek az avarok és a turk magyarok.

Előzmény: odovaker (669)
odovaker Creative Commons License 2009.08.17 0 0 670
Az UNT oda szokta adni a Karolingoknak, egészen a Dunáig...
Előzmény: Besnye (665)
odovaker Creative Commons License 2009.08.17 0 0 669

Megmagyarázná nekem valaki az Atelenau Land of the Turke (Magyars) bejegyzést?"

 

Szerintem elég logikus, Etelköz, ahol  turk magyarok várnak a bebocsájtásra...

 

Egyébként a Reichannales 824-es événél "Rex Bulgarorum N." Gézánk neve.)

Előzmény: abani (668)
abani Creative Commons License 2009.08.17 0 0 668


Megmagyarázná nekem valaki az Atelenau Land of the Turke (Magyars) bejegyzést?

Az Atelenau lehetett estleg Etelenau?
Besnye Creative Commons License 2009.08.17 0 0 667

Válasszuk ketté.

Nekem nem teszik, ha SZent Német-Római Birodalom van egy térképre írva, amikor az még nem is létezett. Ez csalás.

 

A magyar történetírás meg a saját kárunkra téved. A mi királyunk csak fejedelem, esetleg herceg, de leginkább valami jelentéktelek alak. Lényeg, hogy a nyugati nagymenő felcimkézetteknek ne lehessen megfelelőt találni. Az előbbi 10-20 bejegyzés voltaképpen erről is szól, miközben a honfoglalás és Szent István közti idő tétovaságának véget lehet vetni. A mi történészeink csak Szent Istvántól hajlandóak királyságról beszélni.

 

Most úgy nézünk ki, hogy odovaker nyugati forrásból véli igazoltnak Szent István nagyapjának, Tar Zerindnek látogatását Nagy Károly udvarában 803-ban. Mindez azt jelentené, hogy Szent István 840 körül Hungária immár keresztény királya, vagyis az alábbi térkép mégsem téved? Azt tudjuk, hogy az avarok jártak Károlynál. A tudun partvonalra került, mert a bolgárok rátették a kezüket az alföldi birtokaira, így meggyengült. Könnyen elképzelhető, hogy a küldöttségben lévő Zerind különalkuba ment bele a frankokkal nyugati kereszténység és aranyszállítás ügyben. Akárhogy is van, döntési helyzetbe kerülhetett, így fia Géza, és unokája Vajk részére biztosítani tudhatta az uralmi helyzetet Hungáriában. 840ben Hungáriának felkent királya van.

 

Remélem az afféle ügyeken, mint Zalavár-Mosapurc, meg a tót Pribina balatoni birodalma már túl vagyunk, de talán felvethető a KM-ben észlelhető szláv nyomulás veszélyeinek felismerése - éppen részükről. Ugyanakkor azt is felismerhetővé teszi, hogy a KM-ben nem történt elszlávosodás, ahogy az a KM-en kívül eredményes volt.

 

A Kingdom - Kagandom neveken még nem gondolkodtam, mert messzire vezetne. Ez esetben ugyanis a nyugati kingek neve a keleti kagánoktól származna, ami származásuk beismerésével végződhetne - persze, ha elég bátrak hozzá.

Előzmény: RobUr (666)
RobUr Creative Commons License 2009.08.17 0 0 666

Bizonytalanok az elnevezesek tekinteteben, ezert hasznaljak a "Kingdom"-ot.

"Kagandom" lehetne, de ezt nem merik leirni.

A "Fejedelem(se'g)" meg, ujkeletu cimzesek, amiket csak a magyarok hasznaljak es talaltak ki.

Előzmény: Besnye (663)
Besnye Creative Commons License 2009.08.17 0 0 665
Speciel nem a cselákokra gondoltam. Az UNT szerint itt avar fejedelemség lett volna.
Előzmény: IDOHIDEPITO (664)
IDOHIDEPITO Creative Commons License 2009.08.16 0 0 664
A térkép meglehetősen régi, amikor még nem volt Csehoszlovákia...
Előzmény: Besnye (663)
Besnye Creative Commons License 2009.08.16 0 0 663

Időnként elmélázok az efféle bátor nyugati térképeken. Ezekkel hússzor akkorákat lehet hazudni, mint 100 gesztával.

***

Azt írja, hogy Kingdom of the Avars. Most ők hazudnak, vagy mi nem akarjuk királyságnak nevezni az avarok országát?

Előzmény: IDOHIDEPITO (662)
IDOHIDEPITO Creative Commons License 2009.08.16 0 0 662

Egy nem kis antant ihletésű térkép Nagy Károly halála pillanatában, amikor szétesett birodalma;

http://de.wikipedia.org/w/index.php?title=Datei:Europe_814.jpg&filetimestamp=20090428161932  

odovaker Creative Commons License 2009.08.16 0 0 661

Van a Képes Krónikában egy kép, amelyen Szent István a bolgár Keán kán holttestén tapos, miközben a kettős keresztes hungár pajzsot fogja. Ő tehát visszavett valamit, amiről nem tudom, mikor vesztettük el (és mit)."

 

AD 804-től egy bizonyos Krum/Karom bulgár kán a Tiszántúlt meghódította, és így befolyása alá került. A Bizánc elleni hadjárataiban, seregében rendszeresen feltűnnek az "avar" katonák. 

 Mivel Koppány felnégyeléséből Biharba is jutott, tehát Géza már visszaszerezte, csak Dél-Erdély és a sóbányák jöhetnek szóba.

 

Előzmény: Besnye (658)
odovaker Creative Commons License 2009.08.16 0 0 660

Ami a családfát illeti, úgy látom, hogy a nagypapa (Zerind) két fiat nemzett, Geyzát és Koppányt. Előbbi Szent István alias Vajk."

 

Kellett lennie egy harmadik fiúnak is, aki a keresztségben a Mihály nevet kapta. Ő volt a legkisebb.

A neheze ezután jön, mert neki két fia volt Vazul és Szár/tar László, és a kutatás nem tudja biztonsággal eldönteni, hogy melyikük volt az apja András Béla Levente hercegeknek.

Előzmény: Besnye (658)
Besnye Creative Commons License 2009.08.15 0 0 659
Előbbi Szent István alias Vajk apja.
Előzmény: Besnye (658)
Besnye Creative Commons License 2009.08.15 0 0 658

Na jó.

Felmerül viszont, hogy Tar Zerind miképpen juthatott cselekvési lehetőséghez. Úgy értem, hatalmi lehetőséghez. Vagy a tudunnal történt valami, vagy pedig külön üzletet kötött Károllyal, amiben szó volt a nyugati kereszténység átvételéről.

 

Van a Képes Krónikában egy kép, amelyen Szent István a bolgár Keán kán holttestén tapos, miközben a kettős keresztes hungár pajzsot fogja. Ő tehát visszavett valamit, amiről nem tudom, mikor vesztettük el (és mit).

 

Ami a családfát illeti, úgy látom, hogy a nagypapa (Zerind) két fiat nemzett, Geyzát és Koppányt. Előbbi Szent István alias Vajk.

Előzmény: odovaker (656)
odovaker Creative Commons License 2009.08.15 0 0 657
Csak nehogy szlovákká váljon Szent István nagyapja révén...
Előzmény: Besnye (649)
odovaker Creative Commons License 2009.08.15 0 0 656

Ördögöd van...

 

http://www.hungariancalendar.eu/atom.pdf     64. old.

Előzmény: Besnye (655)
Besnye Creative Commons License 2009.08.15 0 0 655
Csak nem a Geyza lenne ez a 20 éves fickó?
Előzmény: odovaker (652)
odovaker Creative Commons License 2009.08.15 0 0 654
Előzmény: odovaker (653)
odovaker Creative Commons License 2009.08.15 0 0 653
Előzmény: odovaker (652)
odovaker Creative Commons License 2009.08.15 0 0 652

Kezdek félni, hogy Zodan/Zörén/Zerind korában (AD 796-817) vagy másképpen i.sz 986-1007 a lengyelek mégis elérték a Morva folyó völgyén keresztül a Dunát.

A "Magyar atom" szerint i.z. 1007-ben Zerind tarkán fia 20 évesen veszi át a hatalmat apjától, és felesége véletlenül egy lengyel fejedelem nővére.

A lengyel iskolai atlaszokban a 11. század elején a lengyel határ a Dunánál húzódik...   

Előzmény: Besnye (648)
odovaker Creative Commons License 2009.08.15 0 0 651

Le a kalappal... Te ezt jól felgöngyölítetted.

Mindjárt jön Bagatur, hogy ne segítsd Hunnivárit...

Előzmény: Besnye (650)
Besnye Creative Commons License 2009.08.14 0 0 650
Besnye Creative Commons License 2009.08.14 0 0 649
Besnye Creative Commons License 2009.08.14 0 0 648

A tótok már sokkal korábbról is ismerik Zodant:

 

Po roku 803, keď „panónsky knieža“ Zodan in ... zámienka (Ann. Mettenses Priores a. 788, s.77) na zmenu franskej vojenskej

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!