Keresés

Részletes keresés

Szilva2 Creative Commons License 2008.04.24 0 0 1445

Hajrá, hajrá! :) És éljen a bili! :)

Előzmény: AliceCsodaországban (1440)
Maminti Creative Commons License 2008.04.24 0 0 1444
Alíz, drukkolok a leszokáshoz! :)
Előzmény: AliceCsodaországban (1440)
cszsm Creative Commons License 2008.04.24 0 0 1443

Na látod, erről beszéltem. Ez a második évad ezzel a befejezéssel semmire nem volt jó. Nem tudok 3. évadról sajna.

Na utána néztem. Elvileg lesz, de ebbe is belekevert a sztrájk. Sanszosan vagy évvégén vagy csak jövőre lesz belőle valami. Hogy otthon mikor lesz, azt már végképp  nem tudom. Szerintem hülyén csinálják, elvesztik majd a nézőket.

Előzmény: AliceCsodaországban (1442)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.04.24 0 0 1442
Hidd el, hogy nem lehet úgy leszokni, hogy azt mondom, hogy na holnap nem gyujtok rá... és ha te nem vagy láncdohányos, csak napi5-10 cigarettát szívsz, akkor nem is nagyon kell. Illetve még nem is kapsz vészcsengőt. Nálam ez most következett be mésodszor, nem tudom megmagyarzni, de vannak ilyen kegyelmi pillanatok, amikbe bele kell kapaszkodni, ez van.

Ja jut eszembe láttam a Hárastársak 24. részét, ez volt az utolsó? A második évadban, és nem elsz 3. évad? Mert ez valóban maga volt a zűrzavar, és ha ennyibe marad, akkor ez csak azt jelenti, hogy az egész poligámia úgy ahogyan van halálra van itélve... mert mi is volt itt? (most csak ami eszembe jut...) Sarah nál nyilvánvaló, hogy neki ez nem teccik, és ebből ki akar törni, és ezt megpecséteelndő odaadja legdrágább kincsét ( a szüzességét) a szerelmének. Bátyja viszont merögzött poligámistává érik, neki majd több feleség kell. A 3 feéeság között kibékíthetetlen elelntétek születnek, nyilvánvalóvá vált, hogy mindegyik külön külön mást értett a poligámia alatt, és mást értett alatta Bill is... a Boróka telepi akármikbe meg bele sem merek gondolni... :-(((


Nagyon szeretném, ha lenne 3. évfolyam is, és valahoyg le lenne ez zárva.
Előzmény: cszsm (1441)
cszsm Creative Commons License 2008.04.24 0 0 1441

Aliz, drukkolok a leszokáshoz. Le a kalappal, én még nem jutottam el idáig. Esténként érzem, hogy le kéne szokni, de reggel csak megint rágyújtok a kávé mellé. De szerintem amíg nem szánom magam rá igaziból, addig kár is lenne próbálkozni. Meg majd emberrel közösen, mert amúgy nem állnám meg.

Remélem mano jobban lesz lassan. Vagy talál valami normális melót.

Előzmény: AliceCsodaországban (1440)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.04.24 0 0 1440
Na már megint nem tudok aludni, de már alakul... kezdek álmosodni, addig is mesélek.

Szóval képzeljétek, hogy harmadik napja nem gyujtottam rá. Nagyjából azóta dohányzom, mióta idő előtt visszajöttünk a bérlakásból és a sitten jártunk minden szobában, előtte egy évig nem dohányoztam. Mióta ujra visszaszoktam, napi 2 doboz cigi volt az adagom, láncdohányos voltam ez van. És minden nap lelkiekben szemenköptem magam, hogy ez hogyan is van, és miért nem bírok leszokni, és miért nem bírom ujra abbahagyni... és nem ment és nem ment. És akkor megint egyik reggel lett egy látomásom - csak pár pillanatra, csakúgy mint akkor amikor előtte abbahagytam - és egészen simán nem nyúltam a cigihez. Tudom, hogy hülyén hangzik, de ez olyan, mint amikor valakit megragad a Sátán, és akármit csinál nem szabadul tőle - és egyszer csak a Sátán egy pillanatra kimegy pisilni és akkor az ember meg tudja csinálni. Meg tudja? Ez a jövő zenéje... mindenesetre senkinek nem szabadna egyszer sem rágyujtani.

A lányom holnap megy vissza a háziorvosnőnkhöz, aki kiírta legalább 10 napra "neurózissal", és hálistennek a gyomrára is kapott gyógyszert. Szegény lányom már tök zakkant volt a munkahelye miatt (a válást már átvészelte nagyjából, de az állandó munkahelyi baszogatást, és azt, hogy hiába dolgozik mint állat, a jól sikerült nap csak annyit jelent, hogy aznap nem basszák le) már nem. És ha még egy kis idő eltelik, akkor szép kis gyomorfekéylt is kap, így megőszta savtúltengéssel, savlekötőkkel meg nyugtatókkal.

A másik lányom is szabin van, csoda történt, kivett egy hetet... ő állandóan dolgozik, és állandóan attól fél, hogy ha szabadságra megy, összeomlik a bank... mondjuk neki legalább annyi megvan, hogy elismerik a munkáját, ide sem merem írni mennyire. Így mindennap főzök olyasmit amiről tudom, hoyg szereti, ugyanis ő eléggé előkelő vendég a saját konyhájában, főzni nem tud, de még enni is lusta, mevesz mindenfélét, aztán csak ottmarad a hűtőjében, idpnként a lejárat előtt idehozza neekm az összeset, én meg vígan felhasználom... de azért szeret ám enni ha jókedve van, és szereti pár receptemet. MOndta, hogy áááá ő nem jön, de eddig úgy alakult, hogy azért mindennap beugrott egy percre és előtte mobilon megkérdezte, hogy van e itthon valami kaja? És hát persze, hogy volt... :-)))

Ivánka meg egy tündér, bár be kell ismerni, hogy kurvára el van kényeztetve. De alig látom, mert ugye most az anyja is ki akarja élvezni, másaponta itt az apja, sőt pénteken el is viszi 3 napra Sz.helyre a nagyszüleihez (gyereknek: dédi) . Tiszta szerencse, hogy éppen a múlt héten estünk át azon a angy katarzison, hogy végre nem apelenkába kakált, hanem rá mert ülni a vécére...
bokor Creative Commons License 2008.04.11 0 0 1439
Te, én a kölkeimnek is azt szoktam mondani, ha valamit leír, az le van írva, én csak azt látom, a mögötte húzódó gondolatmenetet nem, éppen nagyon vicces volt, Róma kapcsán azt írta az egyik, hogy a démosz is részt vehetett a hatalomban, én meg aláhúztam ezerszer, levontam a pontot, erre azt mondja nekem, hogy ő nem arra gondolt, hanem a plebejusokra, de hát könyörgöm, ha minden gondolatukra pontot adnék, akkor hogyan javítanék ki egy dolgozatot???? :-))))
Előzmény: Mikolt (1438)
Mikolt Creative Commons License 2008.04.11 0 0 1438
celoztam volt arra, hogy megtalaltad a lenyeget a gondolatmenetben...
Előzmény: bokor (1436)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1437
Tudtam, hogy valamit rosszul írok! :-)))
Előzmény: bokor (1432)
bokor Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1436
Nem fogok itt okoskodni meg vitatkozni veled, de a nomád és a rabló-csavargó között bizony akkora különbség van, hogy kőkeményen zongorázik...
Előzmény: Mikolt (1435)
Mikolt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1435
hat persze:) a szomszed gyereke is ezzel vedekezett, amikor be akartak varrni a bolt feltoreseert, hogy o csak nomad:)
Előzmény: bokor (1431)
bokor Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1434
Reflexből. Mindent aláhúzok pirossal, ami a kezem ügyébe kerül :-))
Előzmény: Szilva2 (1433)
Szilva2 Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1433
Nemtom minek húztad alá pirossal, mikor jól írtad. :P
Előzmény: bokor (1432)
bokor Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1432
Lécciléccilécci, Vörösmarty!!!! :-))
Előzmény: AliceCsodaországban (1428)
bokor Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1431

Ősmagyarnak azt szólítja a történetírás, ami a kereszténység felvétele előtt volt, szóval pogány, nomád (nem csavargó és nem rabló)

 

Előzmény: Mikolt (1384)
Tóthika Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1430
Megnéztem a másikat is. Csatlakozom a futásban. :-(((
Előzmény: AliceCsodaországban (1428)
Tóthika Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1429
Gyöngyvér is - ha jól tudom - Arany kitalációja a Buda halálából. (Értelmezése helyes, de kicsit későbbi. ;-))) ) De mókának jó az oldal. :-)
Előzmény: AliceCsodaországban (1428)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1428
No megnéztem mind a kettőt úgy átabotában... szóval a legelső link egy magyarkodó oldal, ugyanis pl a Csilla, Tünde soha nem volt ősi magyar név, mind a kettő műnév Wörösmarty idejéből pl., a másik meg egy olyan honlap, hogy attól én messze szoktam szaladni, inkább legyen az unokám Dzsennifer, mintsem Köpölyke vagy hasonló.
Előzmény: Yv (1381)
zsombolya Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1427
hátdebasszus, az ember nem bír úgy nevet választani, hogy valakinek ne teccen:)))
Előzmény: H_G (1426)
H_G Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1426
Igazából normális országban nem lenne semmi baj a fiúk nevével; itt és most kicsit megkérdőjelezi a választásotok szerencsésségét (vagymijét), hogy ahogy mesélted, tetszenek olyan embereknek, mint egy miépes asztalos, egy részeg nemzetigárdista -- akivel egyébként nincs bennetek túl sok közös... Bár a Dzsennifer/Kevinre meg azt mondanák az említettek, hogy fújj, és azok fújjok is tényleg.
Előzmény: Mikolt (1424)
hive Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1425

pont azért linkeltem be, te :)))))

ha tetszik muníciónak H_G bokánrúgásához ;)))))

 

amire reggel reagáltam, az az volt, hogy te ősmagyarnak nevezted az Erzsébetet és társait, ami meg butaság (már bocs :)))), de ennek gyakorlatilag az ég világon semmi köze ahhoz, hogy a te fiaidat hogy hívják (egyébként nekem is tetszik a nevük)

Előzmény: Mikolt (1424)
Mikolt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1424

na most akkor vegkepp nem ertem:) en azt taglaltam, hogy a Zalan nem osmagyar nev, erre belinkeled, hogy pedig nem:)

 

nem te szekalsz, hanem H_G, de asszem ot szemelyesen fogom bokanrugni hamarosan.

Előzmény: hive (1418)
hive Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1423
nagyon klasszul összeszedted ;)))))
Előzmény: Yv (1422)
Yv Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1422
"Yv listája":))
Előzmény: hive (1419)
hive Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1421

így is lehet mondani :))))

(de azért nem baj, ha nekem a Dzsasztintól borsózik a hátam? azér' még szerecc???)

Előzmény: zsombolya (1420)
zsombolya Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1420
nem lófaszmindegy, hogy ősmagyar, vagy finn, vagy latin vagy anyámvalaga, teccik aztán jóvan, tőlem mindenki úgy híjja a gyerekét ahogy akarja, ronaldó, pamela stb.)) Mikot gyereki neve szépek is csak nem bírom megjegyezni:))
hive Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1419
ja, egyébként tanulságos Yv listáját végignézni (amelyik naptári napok szerint sorolja fel a neveket), jól látszik belőle, hogy mennyi földrajzi és vezetéknév származik "puszta magyar személynévből" (ez a hivatalos terminológia, kb. annyit tesz, hogy ragozás nélkül)
Előzmény: hive (1418)
hive Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1418

ha kicsit tovább olvasol, akkor látod, hogy a másik se :)))

(Ugyanakkor az Yv által belinkelt lapon ott van mindkettő. Én nem fogok igazságot tenni, ennyire nem értek hozzá. De nem is hiszem, hogy én valaha is szekáltalak volna ezzel, maczyval értek egyet ugyanis, ez mindenkinek a magánügye :))))

Előzmény: Mikolt (1417)
Mikolt Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1417
most nem azert, de ok azt mondjak, hogy Zalan nem magyar nev. vagy nem tudok olvasni.
Előzmény: hive (1402)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.10 0 0 1416
Debizony, az ősmagyar kitétel az a honfoglalás előtti-körüli cuccra értendő. A nyelvre vonatkoztatottan a Magyar Nyelvtörténet az ősmagyar kort kb. ie.1000 isz. 896 közé teszi. Aztán ómagyar 896-1526, középmagyar 1526-1772, újmagyar 1772-1920, és a jelenkor. Persze a nyelv, mint olyan, folyamatosan változik, nem lehet azt mondani, hogy 897-ben már más nyelvet beszéltek, de ez alapján mondjuk ősmagyarnak tekinthetők azok a nevek, amik akkor keletkeztek, és kerültek használatba, függetlenül attól, hogy aztán kikoptak, vagy később újra használatba kerültek.

És aztán vannak azok a nevek, amiket a közvélemény leősmagyaroz, pedig nem az, meg amit idegennek tart, pedig ősmagyar. Na, hát ilyen mindig is van, volt, lesz :) és vannak a szép, hagyományos magyar(nak tekintett nevek), mint amiket felsoroltál, főként ugye a bibliai meg egyéb szentek nevei.

Géza lehet, hogy elég nagy úr volt két istenhez, és senki nem is vitatja, hogy nélküle István sem lett volna olyan húdeügyes, de az egyház és a vallás elterjesztése _széles körben_ azért Istvánhoz fűződik. A Római Birodalomban is éltek keresztények, aztán mégsem az jut róla először eszünkbe, ha a vallásuk kerül szóba.

Nekem semmi bajom azzal, ha valaki ilyen vagy olyan vagy amolyan nevet ad, leszámítva a nagyon modern nagyon nem magyar neveket, de hát ahhoz meg ugye semmi közöm :)) Nekem a fiúk nevei is tetszenek, függetlenül attól, hogy kiben milyen asszociációkat ébresztenek.
Előzmény: Mikolt (1384)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!