Keresés

Részletes keresés

oncogito Creative Commons License 2010.03.09 0 0 750
Nagyon aranyosak, puszilom őket! :-)))
Sajnálom a kis picikét, aki elment. Beteges volt, vagy mi volt a baja?
Előzmény: nagymóni (749)
nagymóni Creative Commons License 2010.03.08 0 0 749

Küldöm a képet a hármasokról. Sajnos, ma reggelre már csak kettő lett a háromból. A középen álló picike már az égi legelőkön ugrál.

 

Előzmény: oncogito (747)
kuglimanó Creative Commons License 2010.03.08 0 0 748
Ezt kaptam ma e-mailben, terjesztem itt is:


" Sziasztok! Légyszi terjesszétek ezt a kérést.

Ez a nagyon szomorú, kistestű szuka kutyus valaha egy család tagja volt...

A család viszont elköltözött és a kutyus most egy Bp. közeli
hányattatott sorsú menhelyen megtörve tűri sorsát. Egész nap csak ül
és bámul maga elé, nem érti mi történik vele. Vagy behúzott farokkal
menedéket keres az egyik, nála nagyobb kenneltársa folyamatos terrorja
elől. Szegény lelke nagyon meggyötört. :-(

A lába is fájhat, sántít. De itt sok segítséget nem remélhet.

Ha továbbra is itt marad, belepusztul a bánatba!

Pedig még biztos rengeteg szeretetet tudna adni egy gondoskodó
gazdinak, akire az egyetlen kincsét, az életét bízná!

Mindenképpen és minél előbb szeretném kimenteni erről a menhelyről!

Ideiglenes vagy akár végleges örökbefogadót keresek neki! Ha valaki
tud segíteni, vagy az ismeretségi körében tud valami megoldást
ajánlani kérem, értesítsen!

Nagyon szépen köszönöm.

Deliága Julianna 06/30/771-6500 "

oncogito Creative Commons License 2010.03.08 0 0 747
Gratula hozzájuk! :-)))
Várom a képeket!

Remélem jól vagytok mindannyian.
A tél nehezen enged a szorításából, a hideg még tart, de a tavasz akkor is jönni fog már hamarosan!
Előzmény: nagymóni (746)
nagymóni Creative Commons License 2010.03.06 0 0 746
Megszülettek az idei első kiskecsók  Hármas ikrecskék.  Ha tudok szerezni egy kölcsön fényképezőgépet, csinálok róluk képet és küldöm.
Előzmény: oncogito (745)
oncogito Creative Commons License 2010.03.05 0 0 745
Szerintem sajnos ez a rendelet annyira lesz betartatva, mint minden más és az ilyen szörnyűségeket nem fogja meggátolni:
kutyaviadal
oncogito Creative Commons License 2010.03.05 0 0 744
Az új állatrendeletről:

Részlet:
"A kedvtelésbõl tartott állat tartási helyének olyan méretûnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemzõ mozgási igényét
ki tudja elégíteni. Lófélék és eb esetében a mozgási igény az állat mozgatása útján is kielégíthetõ, azonban esetükben
is törekedni kell az olyan tartási módra, amely lehetõvé teszi az állat kedve szerinti mozgását.
(5) Tilos
a) ebet tartósan 10 m2 -nél kisebb területen,
b) ebet tartósan 4 m-nél rövidebb eszközzel kikötve,
c) gerinces állatot kör alapú kalitkában,
d) gerinces állatot gömb alakú akváriumban
tartani.
(6) Ebek csoportos tartása esetén számukra egyedenként legalább 6 m2 akadálytalanul használható területet kell
biztosítani. Nem minõsül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig.
(7) Amennyiben ebet futólánccal – vagy ahhoz hasonló elven mûködõ szerkezettel – kikötve tartanak, a feszített és futó
részek hosszának összege nem lehet kevesebb 5 m-nél, valamint a futó rész nem lehet rövidebb 3 m-nél.
(8) A csoportosan tartott állatok esetében – hacsak az adott fajra vonatkozó tudományosan elfogadott ismeretekbõl más
nem következik – a tartási helyet úgy kell kialakítani, hogy mindegyik egyed versengés és agresszió nélkül egy idõben
hozzáférjen az etetõ-, itató-, fürdõ-, pihenõ-, illetve búvóhelyhez.
(9) A talajszinten élõ állatok hálós aljzaton nem tarthatók, kivéve, ha füves területen, illetve közvetlenül a talajon helyezik
el a ketrecet.
(10) A nem kizárólag talajon, illetve vízben lakó fajok esetében legalább két olyan polcot vagy ágat, ülõrudat kell elhelyezni,
amelyek mérete és kialakítása olyan, hogy az állat biztonságban és természetes testhelyzetben tud rajtuk ülni, pihenni.
(11) Az akváriumot, amelyben halat tartanak, üveglappal, hálóval vagy más arra alkalmas tárggyal kell lefedni, illetve
az akvárium olyan mértékben tölthetõ fel vízzel, hogy a vízszint és az akvárium felsõ pereme közti távolság alkalmas
legyen a hal kiugrásának megakadályozására.
(12) Patás állat és eb kivételével kedvtelésbõl tartott állatot kikötni tilos. Patás állatot és ebet állandó jelleggel kikötve
tartani tilos."

A teljes rendelett itt tölthető le
nagymóni Creative Commons License 2010.03.03 0 0 743
Köszönöm szépen.
Előzmény: oncogito (742)
oncogito Creative Commons License 2010.03.02 0 0 742
Ja, Móni, nagyon sajnálom apukádat, fogadd részvétem!

Előzmény: nagymóni (741)
nagymóni Creative Commons License 2010.03.01 0 0 741

Az én hangulatom is borongós, azért nem jártam erre elég sokáig. Édesapám hosszú betegség és viszonylag rövid szenvedés után meghalt. Nem nagyon volt kedvem a gép elé ülni és olvasni-írni.

Dorcika teljesen jól van, nagyot nőtt. Olyan jól van, hogy azt hiszem ivarzik. Létezik? Talán, ha négy hónapos a drágám. Lehasal a földre, felemeli a fenekét és nyávog, mintha a kandúrt kívná. Jól nézünk ki.Ügyes ma éjjel megint nagyon ügyes volt. Nem tudom, mit láthatott-hallhatott kintről, de szépen kitörte a terasz ablakát. A múlt héten a virágoskert kerítését és kapuját kellett jól megmagasítani, mert megint rákapott a szökésre. Pedig ráfázott, mert a kerítésdrót elvágta a lábát. Mára ennyi, most már talán gyakrabban jelentkezek.

Előzmény: oncogito (740)
oncogito Creative Commons License 2010.02.26 0 0 740
Kihalt a topik, mi ujság?

Mi megvagyunk, az eső miatt borongós a hangulatom.
Ilyenkor Picur az "én kutyám" mert ő sem szeret kimenni a kapun túl.
Pajti viszont minden időben túrára kész.

oncogito Creative Commons License 2010.02.11 0 0 739
Nos, be fogom szerezni, de az az igazság, hogy túl vagyok a nehezén.
Öt napig tartott, de amilyen gyorsan jött, úgy el is múlt.
A fiam szintén ennyi idő alatt megúszta.
Mi is egyébként a hagyományos dolgok hívei vagyunk. Rengeteg vörös- és fokhagymát eszünk, gyümölcsöt, sok hársfa teát és ha már kitört valami, akkor csakis a Béres C vitamint esszük.
Egyébként a méz és a hagyma nem túl jó együtt.
Az ezüskolloidról már többektől is hallottam és a neten is rákerestem. A héten már megyek ki vásárolni, fogok venni és ha legközelebb lesz, már készen lesz a tarsolyunkban.

Remélem ti is jól vagytok.
Az ebkéink meg élik világukat egyre vehemensebbek, mivel a fiam is le volt robbanva egy hétig, utána meg én egy hétig, meg a sok hó, hát nem sokat voltak szegények Ligetben.
Node bepótoljuk, ha Isten is úgy akarja és már végre jön a tavasz.
Előzmény: nagymóni (738)
nagymóni Creative Commons License 2010.02.11 0 0 738
Ha kipróbálod, légyszíves írj a tapasztalataidról. Mi rendszeresen szedjük, azóta nuku mesterséges antibiotikum. Egyébként se vagyok nagy gyógyszerfogyasztó, lehetőleg elkerülöm. Viszont rendszeresen előfordul a háztartásban a méz, irdatlan mennyiségű hagyma és fokhagyma, ha mégis gond van jöhet a két legerősebb antibiotikum: a propolisz és az ezüstkolloid. Esetleg megfázás esetén néhány napos forralt bor kúra.:)
Előzmény: oncogito (737)
oncogito Creative Commons License 2010.02.09 0 0 737
Köszi, kipróbálom!
Előzmény: nagymóni (736)
nagymóni Creative Commons License 2010.02.09 0 0 736
Ezüstkolloidot sok drogériában tartanak. Ha itt nem sikerül, a neten találsz beszerzési forrást. Egyszerűen keress rá az ezüstkolloidra, aztán olvasgass. A lényeg: Minden benned élő egysejtű (vírus, baci) oxigénfelvételét gátolja, így pusztítja. Eközben neked semmi rosszat nem tesz. Fontos: fénytől védve tartsd, ne érintkezzen fémmel, tehát sötét üvegben és műanyag kanállal kapkodd befelé. Mielőtt lenyeled, tartogasd a szádban ameddig nem esik terhedre. Mielőbbi jobbulást kívánok.
Előzmény: oncogito (735)
oncogito Creative Commons License 2010.02.08 0 0 735
Örülök a gyógyulásnak, dicséretként küldök neki sok simit. :-)

Ezt az ezüstkolloidot hol lehet beszerezni?
Előzmény: nagymóni (731)
oncogito Creative Commons License 2010.02.08 0 0 734
Valóban remek, ahova feltettem, majd én is közlöm.
Előzmény: loostris (732)
nagymóni Creative Commons License 2010.02.08 0 0 733
Ez igazán jó hír.
Előzmény: loostris (732)
loostris Creative Commons License 2010.02.08 0 0 732
Szerető, új gazdira talált a kutyus.
Előzmény: loostris (722)
nagymóni Creative Commons License 2010.02.07 0 0 731

Szia!

Kösz, megvagyunk. Dorcika meggyógyult, újra jól eszik, nem győzi bepótolni azt, amit egy hétig nem evett meg. Sok hó esett, de ma sokat apadt is. Ha vírusod van, arra jó szívvel ajánlom az ezüstkolloidot. Bocs, ha kicsit szűkszavú voltam.

Előzmény: oncogito (730)
oncogito Creative Commons License 2010.02.07 0 0 730
Szia nagymóni!

Kilátszotok még a hó alól?
Az ebkéink megvannak, ők élvezik a havat.
Én viszont megfáztam, vagy vírus, vagy bármi, de ramatyul vagyok. A fiam tartja a frontot ebkék dolgában.
Majd csak túlélem.
loostris Creative Commons License 2010.02.02 0 0 729
Nem teszik ki, nem erről van szó. Csak jó lenne, ha minél előbb új gazdit találna, amíg még ilyen fiatal.
Előzmény: oncogito (728)
oncogito Creative Commons License 2010.02.02 0 0 728
Egy másik topikban azt írod, hogy fogy az idő.
Miért, mi lesz ha nem lesz hamar igazi gazdijuk...?
Előzmény: loostris (727)
loostris Creative Commons License 2010.02.02 0 0 727
A gazdikat nyugodtan írhatod idézőjel nélkül. Ők tényleg jót akarnak, ez számukra is egy "szükséges" rossz helyzet, de nem fogok vitázni. Hidd el, ők is megszenvedik, de belátták, hogy ez így nem jó Bonnienak sem. Új, szerető, gazdit keresnek neki, aki eleget tud vele foglalkozni, tudja foglalkoztatni a kutyust. Jelentkeztek korábban, hogy elvinnék mentőkutyának, mert jók az adottságai, de stornózták a dolgot, mert meggondolták magukat.

A loostris@freemail.hu-n lehet érdeklődni. Ha valaki komolyan érdeklődik, megadom ott a számomat.

Ja és a kutyus szombathelyi.

Előzmény: oncogito (724)
oncogito Creative Commons License 2010.02.01 0 0 726
Jut eszembe, ha lenne jelentkező, hol, kinél érdeklődjön...?
A te email címed meg lehet adni?
Előzmény: loostris (722)
oncogito Creative Commons License 2010.02.01 0 0 725
... mi lett azóta a kutyussal...?
Előzmény: NewLittleCow (705)
oncogito Creative Commons License 2010.02.01 0 0 724
Istenem, mennyi rajongás, mennyi odaadás és hűség van a szemében...
És terhére van a "gazdiknak"... :-/
Előzmény: loostris (722)
oncogito Creative Commons License 2010.02.01 0 0 723
Én körbehirdettem, ahol csak tudtam.
De nagyon nehéz, nagyon sok kutyát találnak és nagyon kevés a jó gazdi, aki befogadna. Sokkal több, aki túlad az ebkéjén... :-/
De azért reménykedjünk...
Előzmény: loostris (722)
loostris Creative Commons License 2010.02.01 0 0 722
Még mindig gazdit keres!!! Kérlek segítsetek!!!


oncogito Creative Commons License 2010.01.31 0 0 721
Én pillanatonként frászt kaptam, mikor néztem, hogy elmerül és nem tud kijönni a hóból. De mint a gumilabda, pattog. :-)))

Persze jobban bírják az ebek a hóban és a hidegben való hancurt, ha utána bemehetnek a jó meleg szobába, ahol újra feltöltődnek.
Picur is a kis rövid szőrével remekül elvan hidegben, hóban, de csak rövid ideig.

Én meg még akkor is várom a tavaszt... :-/
Előzmény: nagymóni (720)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!