Keresés

Részletes keresés

melyon Creative Commons License 2009.11.12 0 0 2121

  ... nem ment fel a kép....

 szóval ha belépsz, akkor itt tudsz "ÚJ" topicot nyitni:

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9147505

Előzmény: AIRIS_navi (2119)
melyon Creative Commons License 2009.11.12 0 0 2120

 

Üdv.

 

Talán itt lehet valahogy:

Előzmény: AIRIS_navi (2119)
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.12 0 0 2119
Azt hittem, hogy nem fog tetszeni az ötlet......
De utánanéztem, és nem találok semmilyen lehetőséget, hogy hogyan lehet új topic-ot nyitni....de még leírást sem találtam róla....

Furcsállom a dolgot.....
Előzmény: Frankyeinstein (2118)
Frankyeinstein Creative Commons License 2009.11.12 0 0 2118
Hát ez nekem nem jött össze... :-(((
Előzmény: Frankyeinstein (2117)
Frankyeinstein Creative Commons License 2009.11.12 0 0 2117
Nem butaság, kérdés, hogy a fórum üzemeltetői mit szólnak hozzá.
Mindenesetre megkísérelem, hogy létrehozzam. Ha sikerül, a linket ide is beírom.
Előzmény: AIRIS_navi (2116)
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 2116
Ezt a véleményemet azért tettem "közkincsé", mert már többször hozzászóltam a T930-as fóromhoz...ami nem működik!

Azt tapasztaltam és belefáradtam...hogy sokfelé megírjam...........a megoldást...uncsi!!!!!!!!!!! (tele van a T...hócipőm.... és a tököm is!!!!vele...BOCS!)
Ha egyetértetek a javaslatommal csináljunk egy AIRIS fórumot!!!!

Minden ami AIRIS......

És ha rákeresnek a fórumra "AIRIS" címmel akkor megtalálják a "dolgokat" ez azt jelentené..............muködj!!!!!

:-)


NEM AIRIS T920 Fórom, hanem általános AIRIS fórum.....Minden ami AIRIS

Az új fórum elérhetősége természetesen a T920-as oldalon mindig megjelennne!!!

JAVASLAT............Kérek véleményeket?!?!!

BUTASÁG???????

AIRIS_navi

Laci!!!!
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 2115
Kollégák!!!!

Van egy javaslatom...ha egyetértetek vele!

Próbáljunk meg egy AIRIS topic-ot indítani, ami az összes AIRIS készülék "nyűg"-jeit
áttekinti, segítséget ad....

Már úgy látom, ide sereglenek az AIRIS tulajdonosok... ami nagyon JÓ!!!

Fogjunk össze, és csoportosítsuk a tudásunkat a márka kihasználásában, hogy a legtöbbet kihozhassuk belőle.....( ha már mmegvettük!!!)

NE értsétek félre a javaslatomat!!!

AIRIS fórumra gondolok, ahol általános kérdések, problémák, és esetleg megoldások megbeszélése folyna!!!

EZ csak AIRIS fórum téma lenne!!! Minden ami AIRIS!!!!


MI a véleményetek????

Üdv, Laci!!!!
Előzmény: AIRIS_navi (2114)
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 2114
Köszönöm a hozzászólásodat és a tapasztalatodat!

Remélem Zelfy ellátogat hozzánk, és elolvassa a hsz-edet. És tudtunk neki segíteni.
Azonban, én is örülök annak, hogy ismét egy újabb ismerettel gyarapodtam...köszönöm!
Előzmény: antonio77 (2113)
antonio77 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 2113
Én csak annyit szeretnék hozzá szólni hogy nekem tökéletesen össze lehet kapcsolni a T920 és a T930-at Windows 7 alatt nekem simán felismeri mindkettőt igaz mikor rádugtam az egyiket először leszedet egy Windows mobile-eszközpont nevű programot hozzá. Azóta tökéletesen tudom kapcsolni őket a gépemhez.
Előzmény: AIRIS_navi (2095)
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.10 0 0 2112
A fenébe... kétszer küldődött el.....
Előzmény: AIRIS_navi (2111)
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.10 0 0 2111
Annyit a My Flash Diskről, hogy ki lehet teljesen törölni akár üresre is, és nem történik semmi! Kipróbáltam.

Az van ekkor, hogy teljes áramtalanítás után újraindítjuk a készüléket, betölti magának a szükséges dolgokat a Flash Memóriából, és kér egy képernyő kalibrálást. Ha rákattintunk a közepére és a négy sarkára, a kereszteknél 2-ször kéri, utána vár 30 s-ot és csinál magának egy frankó config.sys-t a My Flash Disk-re és már megy is a megszokott módon!!!

Most is megcsináltam, nyugodtan meg lehet csinálni!

Tehát az üres készülék úgy néz ki, hogy üres a My Flash Disk, és abban egy config.sys.

(Az a gyanúm, hogy néha érdemes lenne ezt megcsinálni, és újrarakni mindent, és segíthetne a lefagyások megelőzésében az alvóba tételkor...)

És, hogy mi induljon az a ppath.txt-ben van!
Nemrégen leírtam hogyan lehet megnézni és szerkeszteni...visszatölteni...de ez minden kikapcsolásnál elveszik!!!!

Ez van a B Típusban:

[Navigator]My Flash diskInfinityInfinity.exe <= Ez mutatja mi, honnan induljon, vagyis ha a zászlóra bökünk !

[Music]WindowsMP3Player.exe <= ez a lejátszó a B típusban van alapból !

[Setting]WindowsMioUtility.exe <= Ez pedig a kalapács és csavarkulcsos ikonra kattintva hívja a beállításokat !


Néha érdemes lehet egy ilyen teljes configot csinálni, mert lehet, hogy egyes progik, pl a képernyő beállító beleír ebbe, és akkor kellemetlen meglepetésben lehet részünk. De ezt még nem tapasztaltam.......

A többi működés már a rátett programok függvénye!
Ez a jó a PNA-ban, tehát nem lehet elrontani, csak a flash frissítéssel, amit teljesen másképpen kell csinálni, nemrég írtam róla, hogy EZT NE csináljuk!!!!

Szerintem a T930-ashoz sem kell semmilyen progi a My Flash Disk-re!!!

Remélem sikerült pár kételyt eloszlatni!!!

Ez viszont nem igaz a PDA-kra!!!!! Pl az AIRIS T620-ra!!!!! ANNÁL NE TÖRÖLJÜNK MENTÉS NÉLKÜL!!!
Előzmény: antonio77 (2109)
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.10 0 0 2110
Annyit a My Flash Diskről, hogy ki lehet teljesen törölni akár üresre is, és nem történik semmi! Kipróbáltam.

Az van ekkor, hogy teljes áramtalanítás után újraindítjuk a készüléket, betölti magának a szükséges dolgokat a Flash Memóriából, és kér egy képernyő kalibrálást. Ha rákattintunk a közepére és a négy sarkára, a kereszteknél 2-ször kéri, utána vár 30 s-ot és csinál magának egy frankó config.sys-t a My Flash Disk-re és már megy is a megszokott módon!!!

Most is megcsináltam, nyugodtan meg lehet csinálni!

Tehát az üres készülék úgy néz ki, hogy üres a My Flash Disk, és abban egy config.sys.

(Az a gyanúm, hogy néha érdemes lenne ezt megcsinálni, és újrarakni mindent, és segíthetne a lefagyások megelőzésében az alvóba tételkor...)

És, hogy mi induljon az a ppath.txt-ben van!
Nemrégen leírtam hogyan lehet megnézni és szerkeszteni...visszatölteni...de ez minden kikapcsolásnál elveszik!!!!

Ez van a B Típusban:

[Navigator]My Flash diskInfinityInfinity.exe <= Ez mutatja mi, honnan induljon, vagyis ha a zászlóra bökünk !

[Music]WindowsMP3Player.exe <= ez a lejátszó a B típusban van alapból !

[Setting]WindowsMioUtility.exe <= Ez pedig a kalapács és csavarkulcsos ikonra kattintva hívja a beállításokat !


Néha érdemes lehet egy ilyen teljes configot csinálni, mert lehet, hogy egyes progik, pl a képernyő beállító beleír ebbe, és akkor kellemetlen meglepetésben lehet részünk. De ezt még nem tapasztaltam.......

A többi működés már a rátett programok függvénye!
Ez a jó a PNA-ban, tehát nem lehet elrontani, csak a flash frissítéssel, amit teljesen másképpen kell csinálni, nemrég írtam róla, hogy EZT NE csináljuk!!!!

Szerintem a T930-ashoz sem kell semmilyen progi a My Flash Disk-re!!!

Remélem sikerült pár kételyt eloszlatni!!!

Ez viszont nem igaz a PDA-kra!!!!! Pl az AIRIS T620-ra!!!!! ANNÁL NE TÖRÖLJÜNK MENTÉS NÉLKÜL!!!
Előzmény: antonio77 (2109)
antonio77 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 2109
Köszönöm még egyszer de ennek nem az volt a baja mert két órát kint voltam vele mégsem talált műholdakat meg használatban is volt csak frissítettem és az előzővel ment rendesen meg tényleg nekem egy T920-om van és azon fut rendesen ez az iGO8 8.3.4.102680 verzió ezen miért nem ment nem tudom de szerintem valamit ki töröltem a my flash disk-bol és lehet az volt a gond :P

De meg oldódott :P:P
Azért kérdeztem hogy meg -e van valakinek az eredeti My Flash disk tartalom mert hát kis okos fejemmel mentést nem csináltam róla :P

Köszi mindenkinek a segítséget.
Előzmény: Frankyeinstein (2108)
Frankyeinstein Creative Commons License 2009.11.10 0 0 2108
Bár látom, megoldódott a probléma, azért jó ha tudod, hogy ha sokáig nem volt bekapcsolva a készülék, akkor kell hozzá némi idő, míg megleli a holdakat. Fontos tudni azt is, hogy amikor alvó módba teszed a készüléket, akkor elmenti az aktuális holdak kódját és helyét, így ha viszonylag rövid időn belül újra "éleszted", akkor gyorsabban találja meg őket. Minél rövidebb az alvóba tétel és az ébresztés közötti idő, annál gyorsabban leli meg a holdakat.
Ha viszont HR után, vagy hosszú "alvás" után "kelted fel" a készüléket, akkor - környezettől, tartózkodási helytől, időjárási viszonyoktól, környék takarásától, stb. függően - extrém esetben akár több percbe is beletelhet, mire beméri a helyzetét.
(Pl.: Nyílt terepen, napos, száraz időben, "ugyan onnan indítva" a keresést kb. 20-30 mp alatt holdat talált, míg rossz időben, felhős ég mellett, a belvárosban (Bp) a magas házak között percekig keresgélt.)
Szóval ha nem akar holdat lelni a szobában (például), akkor menj ki vele a szabadba, ott jobb a jel.
Előzmény: antonio77 (2107)
antonio77 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 2107
Köszönöm a segítséget mindenkinek királyok vagytok megoldott a proplema.
Még egyszer köszi mindenkinek.
Jah ha esetleg meg van valakinek az Airis T930-nak az eredeti My flash disk tartalom és elküldeni meg köszöném.

Köszi, köszi, köszi.
Előzmény: AIRIS_navi (2106)
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2106
Elküldtem az összeállítást...tedd fel... utána lehet variálni, ha van kedved!

Ez biztosan működik!!!
Előzmény: antonio77 (2103)
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2105
Köszi az elismerést......és a megerősítést, mindjárt elküldöm neki a leírást!!!!
Előzmény: melyon (2104)
melyon Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2104

Nekem is T930-am van.

A T920 és a T930 között azért akad egy kis különbség mint kiderült.

AIRIS navi "pack"-ja viszont nagyon jól működik az enyémen, ezért írtam az előbb, hogy ő tud neked segíteni és jobb lesz a kütyüd mint gondoltad volna.  Üdv.

Előzmény: antonio77 (2103)
antonio77 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2103
Köszönöm
Sajnos ez sem segitett én nem tudom mi a probléma fogalmam sincs ez már nekem is magas csak az az érdekes hogy ugyanezt az iGO8-at használom egy T920-on is és azon tökéletesen fut nem értem kezdem feladni:P:P

Örülnék ha valaki meg találná a megoldást vagy lehet küldjem kukába a T930-at
:):):)
Előzmény: AIRIS_navi (2102)
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2102
Ezt próbáld betenni a sys.txt-be:


[gps]
gps_internal = 1
gps_protocol = "NMEA"
gps_port = 2
gps_baud = 4800
Előzmény: antonio77 (2100)
melyon Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2101
Marad AIRIS navi fórumtársunk gyógyírja....  Üdv.
Előzmény: antonio77 (2100)
antonio77 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2100
Köszönöm a segitséget de ez nem sokat segitet igy már probáltam én is esetleg más ötlet???????
Előzmény: melyon (2099)
melyon Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2099

Üdv.

Le kell kerestetni vele.

 

Belemégy az Igo8-ba,  majd  Beállítások,  ebben  jobbra alul - nyíl jobbra és ott lesz egy olyan menüpont, hogy "GPS"  erre katt...  ha megvan, akkor a "GPS-vétel bekapcsolva" fül mellől kiveszed a pipát és alul katt az (mostmár kivilágosodott)  újrakeresésre.  ("őrül"....)

Előzmény: antonio77 (2098)
antonio77 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 2098
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni van egy Airis T930 PNA-m
felraktam rá az iGO8 8.3.2.80621 verziót
minden sikerül bekapcsol mindent lehet állítani egy probléma van nem talál műholdakat
nem tudom mi a baja állandóan azt írja nincs GPS-jel ha valaki tud kérem segítsen
Köszönöm.
Frankyeinstein Creative Commons License 2009.11.07 0 0 2097
Sajnos, a frissebb ActiveSync verziók nem jók a T920-ashoz.
A Win verziókkal nem kísérleteztem még...
Előzmény: AIRIS_navi (2095)
Zelfy Creative Commons License 2009.11.06 0 0 2096
Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm a küldött anyagokat és a hozzászólásokat.Biztos hasznát fogom venni mindegyiknek!
Köszike mégegyszer!
Üdv.: Zelfi
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.05 0 0 2095
Szia Zelfy!

Küldtem mail-t abban a leírás, hogyan tudod a készüléket okosítani, és jól is műkodik!

A kapcsolatot sajnos Neked kell megteremteni a készülékkel.....

És sajna, csak az ActiveSync 3.7.1 - es verzió tud vele kapcsolatot teremteni, az újabb verziók pedig a T930-ashoz kellenek!!!
Nincs infóm arról, hogy az újabbak látják-e a T920-ast.

A Vista, és a Windows 7 problémáról nem tudok nyilatkozni, mert én inkább maradok az XP-nél! Azzal megy!
Arról hallottam, de nem biztos, hogy a Vista a TC-vel, ha van kiegészítőd hozzá, alapból felcsatlakozik rá!
Olvass vissza, Frankye többször is belinkelte az elérhetőségét!
Előzmény: Zelfy (2089)
AIRIS_navi Creative Commons License 2009.11.05 0 0 2094
Szia tankap!

Elküldtem e-mailben a dolgokat, tedd fel a leírás szerint...akkor minden lesz!!!!

Nemcsak WinCe felület. hanem sokminden.....
Előzmény: tankap (2092)
Frankyeinstein Creative Commons License 2009.11.05 0 0 2093
Sys.txt-be:
[folders]
content="_Storage Card_Igo8_Content"

Persze itt a _ helyett a backslash-t (fordított perjelet) kell érteni, csak a fórum azt nem engedi itt.

A tálcára váltani nem tudsz, mert az iGO8-at nem tudod ikonba állítani. Ha már merülőben az akksi, ráteszem a töltőt, elkezd tölteni, akkor látszik a státusz-sor meg a START menü, de akkor meg az alsó gombok nem látszanak...
Lehet trükközni, de ládázáshoz inkább a Russa-t vagy az iNavi-t javaslom.
Előzmény: tankap (2092)
tankap Creative Commons License 2009.11.04 0 0 2092

Sziasztok!

 

Olvastam, hogy többeknek sikerült feltelepíteni az igo8-at az Infinity mappába (nekem T930-om van). Na, idáig megy nekem is (átneveztem az indítóexét infinity.exe-re), de a content mappának az sdkártyán kell lennie, különben nem indul el a program.

Próbáltam a sys.txt-be mindenfélére átírni a folders részt, de nem jártam sikerrel. Tudna nekem valaki segíteni, hoyg minek kell állnia a sys.txt-ben, ha az infinity mappából futtatom a progit?

 

S még egy kérdés: tudja valaki, hoygan tudom előcsalni a wince-s tálcát menetközben? Mert múltkor ládáztunk, s lementettem a leírásokat képként, hoyg ne kelljen kinyomtatni, s milyen jó lett volna váltani a futó alkalmazások között, nem mindig kilépni egyikből, s be a másikba, aztán vissza :))

 

köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!