Keresés

Részletes keresés

vörösvári Creative Commons License 2017.06.20 0 1 310

Nagy kiterjedésű települések léteztek Magyarországon az újkőkorban, ahol keleti eredetű földművesek / állattenyésztők éltek.

 

http://www.origo.hu/tudomany/20170620-roncsolasmentes-modszerekkel-kutatnak-neolitikumi-telepulest-tolna-mozsnel.html

Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2017.01.06 0 0 309

A világon egyedülálló módon, épen és érintetlenül fennmaradt, 
125 darabból álló hun kori lelet együttesre bukkant Ehmann Gábor Telki határában, 2016 tavaszán.

Ez átírhatja a térség történetét.

http://amikisvarosunk.hu/cikk/hun-leletek-telki-hataraban-mely-atirja-tersegunk-eddigi-tortenelmi-multjat
---
2006-ban a budakeszi  Szőlőskert területén folyó beruházás (Tesco, Müller, Aldi, stb.) során a közműépítések nyomvonalán két őskori település nyomaira bukkantak.
A 6500–7000 éves újkőkori (neolit) és a 4000 éves, kora bronzkori, un. Makó-kultúra ránk maradt emlékeit sikerült itt megtalálni. 
(Többek között egy pattintott kőpengét)
A régészeti munka akkor nem kapott kellő nyilvánosságot. 
http://amikisvarosunk.hu/cikk/6500-eves-legidosebb-budakeszi-polgar-asatas-visszhang-nelkul
---
Budakeszin feltárt római utazókocsi (kocsisír), 
amely a Nemzeti Múzeum állandó kiállításának a leghangsúlyosabb helyén van kiállítva,
és amely ugyancsak nem kapott semmiféle visszhangot az elmúlt 17 évben, 
akárcsak a 6500 éves, kora bronzkori ásatás, melyről korábban már többször írtunk.
http://amikisvarosunk.hu/cikk/fedezzuk-fel-budakeszit-budakeszin-feltart-romai-utazokocsi-nemzeti-muzeum-leghangsulyosabb
https://www.youtube.com/watch?v=0GdFJ9vWMmM

 

 

Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2016.08.02 0 0 308
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 -2 0 292

A színarany urna valóban - "és a körülötte levő építmények, egyéb kincsek" - én erről írtam.

 

Olvtárs az egészre gondolta amblok, hogy esélytelen megtalálni és nem csak az urnára.

 

A komplexumot, tehát a körülötte levő építményeket, a türbét stb. az utóbbi évben felfedezték, tehát ím vége az évszázadok óta tartó keresésnek...

Előzmény: Törölt nick (291)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 -2 0 290

Körültekintőbben olvass vissza és meglátod..!

Előzmény: Törölt nick (288)
panthera negra Creative Commons License 2016.07.26 0 0 289

"egykor ólommal borított kupolája és pazar díszítése lehetett" 

 

.

A másik Szulejmán türbe ami a testet őrzi (a belső szervek nélkül) ma is eredeti szépségében áll a Sulejmanie mecset mellett. A törökök legnagyobb építészének Sinan-nak az alkotása. Ezek saját fotóim és ilyen lehetett a magyar türbe is? Ilyen fiatal xvi. sz-i. épületeknek normális körülmények között nem szabad régészeti vizsgálatok tárgyának lenni. 

.

.

 

 

Előzmény: Törölt nick (287)
Törölt nick Creative Commons License 2016.07.26 -2 0 287

"Erre aztán tényleg semmi esély: amikor a 17. század végén a türbét elbontották. , még a tető fémanyagát is eladták... előtte pedig az épületet alaposan "kipucolták" - nem nagyon maradhatott volna bármilyen kincs a helyszínen."

 

Hát... picit melléfogtál kolléga... de sebaj... ;)

 

http://vs.hu/magazin/osszes/vilagszenzacio-lett-a-szulejman-sir-felfedezese-1214#!s1

http://24.hu/kultura/2016/05/24/tovabb-assak-szulejman-sirjat/

http://www.blikk.hu/aktualis/megtalaltak-szulejman-sirjat/cnl4jy1

http://rtl.hu/rtlklub/hirek/megtalaltak-szulejman-sirjat-szigetvarnal

 

Előzmény: Törölt nick (267)
Theorista Creative Commons License 2016.07.26 0 1 286

http://inforadio.hu/tudomany/2016/07/25/szenzacios_aranylelet_kiskorosnel/

 

 

 

 

"A Duna-Tisza köze eddigi legjelentősebb középső bronzkori aranytárgyegyüttesének tekinthető - mind mennyiségben, mind minőségben - az a tizenegy arany ékszerből álló lelet, amely Kiskőrös környékéről került elő - tájékoztatta Wilhelm Gábor régész az MTI-t hétfőn."

vörösvári Creative Commons License 2016.07.18 0 0 285

a jászok kérdéséről folyt vita, mikor jelentek meg Magyarországon, gondolom témaidegen volt itt

Előzmény: panthera negra (284)
panthera negra Creative Commons License 2016.07.18 0 0 284

Innen kimoderáltak pár hozzászólást? Vajon mi történhetett? 

Előzmény: vörösvári (276)
vörösvári Creative Commons License 2016.07.14 0 0 276

Különben az a vicces, hogy a dákok Burebista ( 63 - 44 ) idején tényleg uralmuk alá vonták a Kárpát-medence nagy részét, komoly fenyegetésnek számítottak Róma számára, Caesar épp ellenük akart hadjáratot indítani amikor meggyilkolták.

Előzmény: panthera negra (275)
panthera negra Creative Commons License 2016.07.14 0 0 275

"A település anyagi kultúrája helyi, vaskori (kelta és dák) gyökerű, "

.

Ennek a románok örülni fognak (na nem a keltának). 

Előzmény: Ec pec kimehecc a (274)
Ec pec kimehecc a Creative Commons License 2016.07.14 0 0 274
vörösvári Creative Commons License 2016.06.17 0 0 273
Törölt nick Creative Commons License 2016.04.19 0 0 272
vörösvári Creative Commons License 2015.10.06 0 0 271

nagyon szomorú történet

Előzmény: Törölt nick (270)
H. Bernát Creative Commons License 2015.09.27 0 0 269

Ez bizonyíthatja, hogy a város környezetében a római kor után is fennmaradt a szőlőművelés kultúrája.

 

És akkor ki kellett alakítani az avar nyelvű szakzsargont is a szőlőműveléshez. Amit a később bejövők akár át is vehettek, mint ahogy szlávéktól a rahedli mezőgazdasági, stb. terminust is.

 

Ha már egyszer volt avar továbbélés ...

Előzmény: Theorista (268)
Theorista Creative Commons License 2015.09.27 0 0 268

Tíz év régészeti kutatásait mutatják be Szekszárdon

 

 

Az utóbbi évtizedben Szekszárd környékén végzett régészeti kutatások eredményeit mutatja be a szekszárdi Wosinsky Mór Megyei Múzeum kedden nyíló, időszaki kiállításán.

 

...

 

Érdekességként megemlítette: az M6-os autópálya nyomvonalán végzett feltáráson egy avarkori gödörből és kútból előkerült két szőlőmag, amelyeket archeobotanikai vizsgálattal azonosítottak. Ez bizonyíthatja, hogy a város környezetében a római kor után is fennmaradt a szőlőművelés kultúrája.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.09.07 -1 3 266

Hogy 500 éve zűr volt velük, az szerinted ok arra, hogy MOST ne legyünk barátok? Akkor figyelj, az osztrákok, németek és egyéb európai népek is haragban lehetnének velünk magyarokkal, a honfoglalás és a kalandozások miatt... Tehát te szabj inkább határt a baromkodásodnak... mert nevetséges, hogy hosszú évszázadok, fél évezreddel ezelőtti történelmi események miatt keseregsz.... pl képzeld el hogy Japán és USA is barátok, és az oroszok és a németek is, holott még alig száz éve, 70 éve halálos ellenségek voltak milliószám irtották egymást...
Node ez az egész nem erről szól, hanem arról, hogy Szulejmán türbéjét mai napig nem találták meg, holott sejtjük hol van, a környék megvan, de mégis fránya mód kicsusszan, mint a frissen fogott hal, a keresők keze közül...  Engem nem érdekel a török-magyar barátság park, de nagyon érdekel, egy 500 éves kincs, magának a "nagy" Szulejmán szultánnak a szívét tartalmazó színarany urna és a körülötte levő építmények, egyéb kincsek... amiket én speciel, bármi a törökök iránt érzett történelmi sérelem vagy harag nélkül, nagyon boldogan és érdeklődve szemlélnék meg egy múzeumban...

Előzmény: ketni (265)
ketni Creative Commons License 2015.09.06 0 0 265

Forognak az őseink a sírjukban!

 

Lehet magyar-török barátság emlékművet emelni, de nem a török hódoltság emlékére építve.

 

Mikor akarunk tatár-magyar barátság parkot csinálni Muhinál?

 

A baromkodásnak nem kéne valahol határt szabni?

Előzmény: Zsamozsazse (263)
Zsamozsazse Creative Commons License 2015.09.05 -1 0 263
panthera negra Creative Commons License 2015.08.25 0 0 262

Védhető érvek hiányáéban szerintem a végtelenségig. 

Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.23 -1 3 261

És amúgy a személyeskedést még kb meddig tervezed folytatni....?

Előzmény: Törölt nick (260)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.23 -1 3 259

Rendben... akkor légy hálás nekem, hogy az ilyen tahók mint én fostengerén, a te magas intellektusod üde sziget lehet... tehát én teszem lehetővé, hogy kiemelkedj... szívesen..! :D

Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.21 -1 3 257

Szomorú történet a tiéd.

 

Fingod nincs a történetemről... ha egyáltalán van olyanom...

 

Amúgy a többiben igazad van. Nem tájékozódtam eléggé és túl hamar kaptam fel a vizet a cikk miatt... bocs

Előzmény: Törölt nick (253)
panthera negra Creative Commons License 2015.08.21 0 0 255

Én inkább a pénzért való erőltetett eredményprodukálási kényszert látom a cikkben, ami elég izzadságszagúra sikeredett és egy elbulvárosodott Múlt-kor ilyesminek helyet is adhat. 

Előzmény: Törölt nick (254)
panthera negra Creative Commons License 2015.08.21 0 0 252

"Az is elképzelhető,"

.

Akkor ki van a sírban? Ja, hogy akit elképzelnek.... na hagyjuk már ezt a marhaságot.... ez az egész megrekedt a képzelgésük szintjén

Előzmény: Törölt nick (250)
Törölt nick Creative Commons License 2015.08.21 -1 3 251

De most kajakra a Múlt-kor is már egy bulvár szennylap lett..?

A cím azt informálja, hogy biztos hogy megvan Géza király sírja. Erre a cikk végig azt taglalja, hogy talán ez Géza sírja, bár eléggé kicsi a valószínűséggel...

Hát ez meg már milyen tudományos nívó? Szerintem józan paraszti ésszel, nem szakemberként is nyilvánvaló, hogy ez aligha egy királyi sír... olyannyira kicsi a valószínűsége, hogy kb nulla...

Egy királyt nem így, nem ilyen helyre temetnek el...

Ilyen alapon én is tudom, hol van Attila sírja, egy Tisza holtágban, pontos helyszín van térkép van... csak arra vár hogy kutasson ott valaki...most akkor írjak egy posztot, hogy megtaláltam Attila sírját? Mert ilyen alapon tehetném én is....

Előzmény: Törölt nick (243)
ericea Creative Commons License 2015.08.21 0 0 249

nem fizettem be semmit, de egy büdös szóval sem írják, ha nem királyi csontváz akkor hogy kerülhet egy királyinak vált sírba. vagy ha királyi sír, azt gyengén de megindokolták, akkor az miért nem királyi csontváz.... 

 

.

Az impakt faktoros  folyóiratokra a publikálónak viszont be kell fizetni, de ez a cikk befizetve sem menne el még egy 0 impaktos folyóiratban sem, legfeljebb 00-ásba. 

Előzmény: Törölt nick (248)
ericea Creative Commons License 2015.08.21 0 0 247

Elolvastam, csak az adott "válasz" nem válasz, elfogadhatatlan és visszautasítandó. 

Előzmény: Törölt nick (245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!