Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2508

 

>Ha te magad mondod, hogy kulturált vagy, az biztos így is van akkor szerinted. Szerintem pedig egy megkeseredett ember, egy kötekedő valaki, aki akkor érzi jól magát, ha a zavarosban halászhat és bajt keverhet. Ez nekem nagyon nem tetszik.<

 

Ha te egy-két szóváltásból ezt meg tudod állapítani, akkor igen nagy élettapasztalattal bíró, bölcs ember lehetsz. Érdekes módon - igen sok hozzászólásom volt már sok egyéb topikon is - ezt a megállapítást még senkitől sem hallottam, mindenkivel értelmesen, különösebb konfliktusok nélkül tudunk beszélni, vitatkozni.

 

>3 (három) felkiáltójel volt, nem ezer.<

 

Én kötekszem?

 

>miért nem tettél fel képeket. Mi abban a furcsa, haz olvtársaktól (akár csak klkalomadtán) fotót is szeretnénk látni? <

 

Egyszer már elmondtam, de elismétlem: Minden nap dolgozom, nem jutok be a városba, a közelünkben nincs villamos, és azt is mondtam, hogy örültem, amikor megtaláltam a topikot, mert imádom a villamosokat. Remélem, nem feltétele az olvasásnak a fénykép feltétel továbbra sem. :-)

 

>Természetesen nem volt szándékom senki lelkébe belegyalogolni vagy megbántani bárkit is. <

 

Ezt köszönettel elfogadom. De kérlek, ha bárkivel leállsz ezentúl vitatkozni, okítani, előbb számolj tízig, majd higgadt és udvarias stílusban tedd ezt. Köszönöm.  

Előzmény: csufi.rulez (2504)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2507

 

Mint ott már említettem, nem tudtam, hogy ez a topik létezik, de ott is megírtam, most már tudom, így ott nem lesz több OFF.

Előzmény: csufi.rulez (2506)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2506
Még egy apróság: tényleg határozottan kérlek, hogy ne OFF-olj a a képes szaktopikban, nincs az embernek kedve moderátorokhoz rohangálni! De persze ha az kell, akkor az lesz.
Előzmény: Törölt nick (2503)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2505
A helyesírási hibákért pedig sorry.
Előzmény: csufi.rulez (2504)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2504

Gratulálok az igen pontos számításodhoz! (95%)

 

Köszi, de inkább 99%. Mint amire most is válaszolok.

 

 

Az érintett topikban pedig amiatt szóltam, mert egy új fórumozót igen kekec hangnemben oktattál ki ki, egy olyan embert, akinek fogalma sem volt a dolgokról!

 

Nagyon durva mellébeszélés, maszatolás. Legalább tájékozódj, ha ilyen markáns véleményt fogalmazol. Abszolúte nem erről volt szó. a képeivel kapcsolatban hangzottak el nagyon komoly kritikák. Márpedig a ki fotót feltesz egy publikus fórumra. akkor a) azért teszi fel, mert reakciót vár  b) kap is rekciót (ami nem biztos, h tetszik). Erről volt szó. Elképzekhető, hogy egy-egy kritika keményebb az átlagosnál. De akkor sem sértő,max. jobban rámutat nagyobb hibákra.

 

 

Az igen kultúrált módról azt hiszem, két külön világban élünk! Bármit meg lehet mondani egymásnak, ha azt udvarias formában, nem ezer felkiáltójellel, stb. tesszük. Hidd el, és sem használnék ilyen hangnemet, ha nem hasonlót kapnék.

 

Ha te magad mondod, hogy kulturált vagy, az biztos így is van akkor szerinted. Szerintem pedig egy megkeseredett ember, egy kötekedő valaki, aki akkor érzi jól magát, ha a zavarosban halászhat és bajt keverhet. Ez nekem nagyon nem tetszik.

 

De hogy egyet is értsünk:

 

Az igen kultúrált módról azt hiszem, két külön világban élünk!

 

Színigaz!

 

 

Bármit meg lehet mondani egymásnak, ha azt udvarias formában,

 

Színigaz!

 

 

De valamiben nem értünk egyet:

 

nem ezer felkiáltójellel, stb. tesszük.

 

3 (három) felkiáltójel volt, nem ezer.

 

 

Hidd el, és sem használnék ilyen hangnemet, ha nem hasonlót kapnék.

 

Na, ezt sajnos nem tudom elhinni. Egyelőre. De szeretném, ha így lenne, és rajtam nem fog múlni!

 

 

Azt pedig negatívumként felhozni, hogy még egy képet sem tettem fel, azt jelzi, igen furcsa elképzeléseid vannak a dolgokról.

 

én pedig állítom, hogy egy képes topikban nem furcsa, ha azt kérdezem, miért nem tettél fel képeket. Mi abban a furcsa, haz olvtársaktól (akár csak klkalomadtán) fotót is szeretnénk látni? Szerintem ez termézetes. De most választ kaptam, köszönöm.

Természetesen nem volt szándékom senki lelkébe belegyalogolni vagy megbántani bárkit is. Ha így is lehetett értelmezni a hozzászólást, akkor sajnálom és mea culpa. A dolog lényegi részét természtesen határozottan fenntartom.

 

Előzmény: Törölt nick (2503)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2503

 

Gratulálok az igen pontos számításodhoz! (95%) Ha nem vetted volna észre, általában csak kérdezni szoktam, ha nem ismerem fel, egy kép hol készült. Az érintett topikban pedig amiatt szóltam, mert egy új fórumozót igen kekec hangnemben oktattál ki ki, egy olyan embert, akinek fogalma sem volt a dolgokról! Annak ellenére, hogy szakmai dolgokat is kérdezett. Ez téged nem érdekelt, elűzted a topikról. Most meg ugyanott tele van a szakmába vágó hozzászólásokkal! Ezt mertem megemlíteni.

 

Az igen kultúrált módról azt hiszem, két külön világban élünk! Bármit meg lehet mondani egymásnak, ha azt udvarias formában, nem ezer felkiáltójellel, stb. tesszük. Hidd el, és sem használnék ilyen hangnemet, ha nem hasonlót kapnék.

 

Azt pedig negatívumként felhozni, hogy még egy képet sem tettem fel, azt jelzi, igen furcsa elképzeléseid vannak a dolgokról. Vagdalkozol anélkül, hogy az érintettet megkérdeznéd! Nagyon örültem, amikor megtaláltam a topikot, mert gyerekkorom óta szeretem a villamosokat. (ennek már több mint 40 éve, mármint a gyerekkornak) Sajnos az ott található stílusnak viszont nem örülök. És hogy miért nem teszek fel képeket? Nem fogod elhinni: dolgozom, minden nap, nem járok bent a városban, a közelünkben pedig nincsenek tuják. Ez ennyire egyszerű.

Előzmény: csufi.rulez (2502)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2502

csak valahogy furcsának tűnik számomra az az algoritmus, ami alapján eldől, hogy mi számít offtopicnak és mi nem

 

Ez nincs kizárva. Emberek vagyunk, sok-sok szubjektív tulajdonsággal. Nekem határozott elképzelésem van a topikról és az OFF-okról is. Ez egyébként egy meglehetősen összetett dolog, nem csak erre az egy hozzászólásra reagáltam. Valamiféle koncepció az adott topikban talán mégis életképes, ha két éve negyvenakárhányezer hozzászólással jól működik a topik.

Sokminden mellett figyelembe kell azt is venni, hogy az adott olvtárs hozzászólásainak 95%-a kötözködő, savanyúuborkás, szőrszálhasogató és kifejezetten kellemetlen. Meg OFF (témát, lendületet megtörő) is. Arra pedig jogot formálok, hogy ezt igen kulturált módon, de szóvá tegyem.

Melleslleg a topik címében ugye szerepel a kép szó. Hár ő még egy fotót sem tett fel...

Előzmény: gunji jackdaw (2500)
gunji jackdaw Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2501

Nem, csak fogalmazásból soha nem voltam jó, meg nem akartam olyat írni, amit később magam is megbánnék :-)

 

Jó éjt.

Előzmény: csufi.rulez (2499)
gunji jackdaw Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2500

Nem, nincs semmi baj, csak valahogy furcsának tűnik számomra az az algoritmus, ami alapján eldől, hogy mi számít offtopicnak és mi nem, kinek a mondandója az, s kié nem. Ebben a konkrét esetben meg úgy érzem sbán nem akart rendet tenni, csak szvsz erre próbált rámutatni, mert talán ő sem érti ezt.

 

A lényeg röviden ennyi. (Lehetne tovább nyújtani, de most 3/4 1 fele inkább aludni mennék, mert holnap még munka van, nem is kevés. De nem zárkózok el a folytatástól.)

 

Peace mindenek felett.

Előzmény: csufi.rulez (2496)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2499
Fogalmazhatnál rövidebben is :-))
Előzmény: gunji jackdaw (2497)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2498
Oksa.
Előzmény: gunji jackdaw (2497)
gunji jackdaw Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2497

OK, írom, mindjárt, csak megfogalmazom.

Előzmény: csufi.rulez (2496)
csufi.rulez Creative Commons License 2008.06.06 0 0 2496
gunji jackdaw kollégát várom egy szóra...
UV FOREVER Creative Commons License 2008.05.29 0 0 2495
Üdv

Frissítettem, ha gondoljátok, nézzetek be hozzám!

gergo3864
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.13 0 0 2494
http://www.youtube.com/watch?v=GfnpFjuUWvE&NR=1
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2493
rendben, köszönöm a segítséget!
Előzmény: norbert85 (2492)
norbert85 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2492
Írok mailt. :)
Előzmény: Törölt nick (2491)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.21 0 0 2491
Norbert85! azt szeretném kérdezni, hogy milyen rádiód van, milyen körülmények közt használod, mik a tapasztalataid? tervezek én is egyet beszereni, és szeretném a lehető legjobbat kiválasztani.
Bbazsa Creative Commons License 2008.04.13 0 0 2490
Ma Old Timeren voltam, valaki más is volt?

Vagy máshol :)
*911* Creative Commons License 2008.04.13 0 0 2489
Csak most olvastam be ide. Nézzünk egy példát és egy ellenpéldát:
Ami legtöbbször jellemző:
Ez egy szar kép. 1 pont mert ott voltál, 1 pont mert kattintottál.

Ebből a kép készítője honnan tudja, hogy mi a baj vele?

Ami jó példa lenne (ilyenből kevés van):
Hát ez sajnos nem 10 pontos kép. Szembe süt a nap, és nagyon elrontja a képet. Legközelebb próbálj abból az irányból fotózni, amerről a nap süt, és ügyelj arra, hogy a járművet úgy fotózd, hogy a nap minden irányból szépen süsse, és ne vessen árnyékot. A próbálkozásod 2 pontot ér, ha legközelebb ügyelsz a fentiekre, akár 10 pontos kép is kisülhet belőle. Az ilyen és ehhez hasonló képek nem idevalóak.


Na aki a másodikon besértődik, az tényleg beteg. De aki az elsőn az részben jogosan teszi, főleg akkor, ha tényleg annyira nem vágja a fotózást, hogy az alapokkal nincs tisztában.
Előzmény: GABEN352 (2467)
Fzolee Creative Commons License 2008.04.13 0 0 2488
Akkor nem maradtam le sok mindenről, rendben. Megnyugodtam. :)
Előzmény: Bbazsa (2487)
Bbazsa Creative Commons License 2008.04.13 0 0 2487
Nem akkarok ünneprontó lenni, de én kostoltam, nem egy életre szóló élmény volt :)
Előzmény: Fzolee (2486)
Fzolee Creative Commons License 2008.04.13 0 0 2486
Egy időben volt, de sose jutottam el odáig, h. meg is kóstoljam.
Előzmény: UV3465 (2485)
UV3465 Creative Commons License 2008.04.12 0 0 2485
Áááááá, jazzcool1,2 topiktárs elsőszámú kedvence. :-)
Amúgy meg, bevallom, én még sose hallottam, láttam, hogy ilyet is árultak volna Mekiben.
Előzmény: Törölt nick (2484)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.12 0 0 2484
emlékeztek még erre?
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 2483
:D
Előzmény: Bbazsa (2482)
Bbazsa Creative Commons License 2008.04.11 0 0 2482
Nem a Raiffaisen :D?
Előzmény: Törölt nick (2481)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 2481
most nézem csak: nemtom ki volt az a barom, aki engedélyztette, hogy az a parabola antenna oda kerüljön a torony mellé, hogy erősen hiányzik belölle a jóérzés, az biztos:(
Előzmény: Törölt nick (2480)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.11 0 0 2480

hát valóban jó hely. Citadellát pl tökjól lehetne fotózni, de keresztbe lóg egy drót, és ez elég zavaró

az estieket kb negyedórája készítettem.

Előzmény: jázminapja (2479)
jázminapja Creative Commons License 2008.04.10 0 0 2479
Az ablakotokból? Jó helyen laksz!:)
Előzmény: Törölt nick (2478)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!