Keresés

Részletes keresés

kismica Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7297
Igen, mi is épp ezt beszéltük. (Ember mindig megkérdezi, mi újság a fórumon ;)) Amig van remény, addig az elég. És a legfontosabb, h a gyerekek jól vannak...
Előzmény: stunc (7296)
stunc Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7296

Vidramaméknak én is nagyon drukkolok, és hiszek benne, hogy az 1-2 százalék is esély, és pont elég lesz +++++++++++++++++

 

Helego: amíg Vidramam és a férje küzdenek az ikrekért, és hisznek a minimális esélyben, addig én sem, vagyis mi sem gondolhatjuk másként, csak úgy, hogy sikerülni fog, és ők lesznek a pozitív példák, a kivételek...

Előzmény: helego (7295)
helego Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7295
1-2 % ???

(én tényleg elhittem, hogy ezeknek a babáknak nem lehet semmi baja, és váratlanul ért a hír, hogy esetleg mégis. Olvastam amikor Mazsi belinkelte a másik topicot, de azt hittem, megijesztik anyut, és utána minden OK)

Szegény borzalmas lehet ezzel a tudattal rettegni, hogy ilyen macera után még 6-10 hét... Nagyon szorítok értük, hátha használ valamit.
Előzmény: kismica (7291)
7241gabi Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7294
Amíg elférnek egy ágyban fognak aludni.
Az általam hitelesnek tartott szakirodalom szerint egymás támaszai lehetnek, sőt egynek gondolják magukat a másikkal. Ha meg felsírják egymást, akkor legalább előbb-utóbb a bioritmusuk is összeszokik.
Előzmény: szi_vi (7293)
szi_vi Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7293
jogos:)
akkor ugy kerdezem, hogy mi a terv ezugyben ikres mamik?
Előzmény: kismica (7291)
Emma08 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7292
Úúúúúúúúúúúúúúúúúúú :((((((((((((((((((((((((
Előzmény: kismica (7291)
kismica Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7291
Itt gyakorló ikres mamik még nincsenek, ők a Neked is ikreid vannak? topikban :))

Nálunk egészen biztosan nem lesznek külön, mivel nincs annyi szoba, sőt a 2 éves bátyjukkal lesznek egy szobában. Igaz, eleinte (1-2 hónap?) a nappaliban leszünk
éjjel, de nappal akkor is próbálom már őket majd a gyerekszobában altatni...



1-2% arra, h most minden megáll (visszatapad a magzatburok, fertőzés 0, görcsök 0, tovább tágulás 0) és még kihúzzák 6-10 hétig...
Előzmény: szi_vi (7290)
szi_vi Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7290
azt mondja az egyik ikres rokon, hogy o kulon szobaban fekteti a ket babat, igy nem ebresztik fel egymast, es kulon-kulon konnyebb veluk foglalkozni. na most tul azon, hogy nincs ket gyerekszoba ahova szetpakolhatnam a lanyokat (ha akarnam) se latom ebben a logikat. azt olvasom mindehol, hogy inkabb szinkronba kell oket hozni, szoptatas-altatas-stb. tekinteteben, kulonben non-stop babazas lesz a vege, azt meg hosszutavon nem lehet birni. tehat ha az egyik ebred es ehes, ebreszteni kell a masikat is es megetetni, hogy aztan egyutt alhassanak tovabb.

ikres mamik, nalatok ez hogy mukodik?
Emma08 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7289

Sziasztok!

 

Azt hiszem, tényleg első helyen állok, ha Sitaki babája megszületett.  Bár ez nem jelent semmit, most  egyre inkább úgy érzem, hogy kivárjuk a végét...:(  De mi ez az 1 v 2 hét az évekhez képest, nemigaz???

 

A két mai babáról és anyukákról én is várom a híreket!!!

 

Reni! Nagyon kedves kis szobája van a kicsinek!

 

Minden most felkerült pocak- fotó irigylésre méltó!

 

Csenge! Megértelek, én sem szívesen élném át még egyszer azt, amin keresztülmentél. De gyönyörű a kisfiad!!!!!!

 

Le  vagyok sújtva Vidramam miatt, nagyon- nagyon szurkolok Nekik!!! ( mire mondta a doki az 1-2 %-ot???)

 

 

kismica Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7288
Vidracsaládnak továbbra is nagy drukkok, mindkét babának van még magzatvize, mozognak szépen, mintha a fertőzés is javulna az antibio miatt.... (A dokik szerinti esély 1-2%)

Sokat gondolok rájuk!!!
kismica Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7287
Én is várok, várok, de semmi hír :)
samu2007 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7286

sziazstok!

nagy nehezen olvastam vissza az elmúlt napokat, őrület milyen aktívak vagytok hétvégén, amikor én be se kapcsolom a gépet!

A mai szülők gondolom, már örülnek a babáknak, várom az élménybeszámolókat :)

vidramamnak szorítok, remélem már javul a helyzet.

bevittem ma a táppénzes papíromat a munkahelyemre, úgy elfáradtam a közlekedéstől, hogy most megyek is lefeküdni...

krisina Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7285

2004-ben még nem kellett érte fizetni. :-( Én vágyódom rá. :-) Most szült ott egyik barátnőm és szülés után senki nem tudott aludni, mert felváltva sirtak a babák. De egyébként most már kezdem azt hinni, hogy amit régen hallottam mindig, hogy jó az a pár nap a kóházban, mert ott legalább lehet picit pihenni egy nagy baromság.

Előzmény: Mikolt (7283)
Anzán Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7284
Köszi; átadjuk!!!
Előzmény: Törölt nick (7262)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7283

gyerektol fugg, 3 nap utan mehetsz, ha minden okes.

az egyagyas szobaert mar 2006-ban is kellett fizetni, de aki arra vagyik, az mehet abba. ha van eppen szabad.

Előzmény: krisina (7281)
TabiTha Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7282
Sipric,
szülés után az anyával, apával van a pici, a gyors vizsgálatot követően (súly, hossz, Apgar), de oda Apuka mehet. a kórterembe is hármasban kerültünk, én tolókocsiban vonultam be, Baba kezemben, Apuka velünk jöhetett, utána a csecsemősök elvitték felöltöztetni angolpólyába, kisingbe, de néhány óra múlva visszahozták (addig lehet pihenni, kell is...), lehetett próbálkozni az etetéssel, és engedték, hogy tovább maradjon, mint ők tervezték, de az első éjszaka az övéké. (második/többedik gyermekes anyukák azonban tán kikönyöröghetik, hogy had maradjon, mert ők is csak megfigyelik a piciket, ha nagyon sír, visszahozzák enni). másnaptól viszont már végig velem lehetett Baba, esti fürdetésre kell csak betolni hozzájuk, de azzal negyed óra alatt végeznek. Szerintem nem tápláltak bele semmit, illetve az anyagcsere betegség vizsgálat miatt azt hiszem, kell valami anyatejen kívüli más táplálék, de az minimális, nem volt gond a szopási kedvvel, az meg meghozta az én tejtermelő kedvemet is...
Aki akarja éjszakára leadhatja a gyerkőcöt a csecsemősöknek, ekkor is irányadó, hogy ha nagyon sír, visszahozzák, hogy próbálkozzon az Anya az etetéssel, jót tesz mindkettőjüknek... na jó, mikor éjjel kettőkor behoznak egy visító csomagot, és arra ébredsz, hogy odarakják melléd, az először fura lehet, legalábbis a szobatársam meglepődött, hogy hirtelen osztoznia kellett az ágyán :-)
még egyszer: én tényleg minden velem kapcsolatba került kórházi dolgozóról csak jót tudok mondani a Péterfyben a szüléssel, utána következő négy nappal kapcsolatban!
Előzmény: sipric_ (6212)
krisina Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7281
Azt nem tudod véletlenül, hogy hány napig kell "sima" szülésnél bent lenni? Illetve, hogy most már fizetni kell az egy ágyas szobáért?
Előzmény: Mikolt (7280)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7280

Ha jol emlexem vecere is csak masodik nap mentem ki, zuhanyozni meg harmadik nap.

 

hat stunc korhazaban ez nincs. 6 max 9 ora mulva felkeles es irany zuhanyozni, vecezni.

Előzmény: csengevagyok (7277)
chris2007 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7279
Szia Stunc!
Egy másik topikba éppen akkor kapcsolódtam be, amikor pozitív lett a teszted, és most tessék, máris elrepült ez a néhány hónap! :) Izgi, izgi!!!! :))) Azért ne aggódj, biztosan ügyes leszel! Aki ennyi megpróbáltatáson van túl, az már megtanult helytállni! ;)
Előzmény: stunc (7271)
csengevagyok Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7278
En kerlexepen egy pizsamanadragban. A par megallt az autoval a szuleszet elott, itt meg a haz elott kiszalltam az autobol ugyhogy nem latott senki.
Előzmény: h.reni (7275)
csengevagyok Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7277
Stunc, az anorexias azert tulzas, de vekonynak tenyleg nagyon vekony voltal, vagy es leszel :)

Csaszar utani pihenes: nagyon egyszeru a keplet: egyedul ugyse tudsz feltapaszkodni. Ha jol emlexem vecere is csak masodik nap mentem ki, zuhanyozni meg harmadik nap. Kikelni az agybol, lepegetni hatalmas erofeszites volt.

Caixa, a Par azt jelenti, hogy pár :) Az igazi neve telleg francia.

Celtic, te tovabbra is fantasztikusan csinos vagy. Csak igy tovabb :)

Reni, szep a szoba.

Vidramamnak hatalmas drukk.

Sitakinak es a Zé csaladnak is hatalmas drukk.

Megegyszer Stunc: biztonsag kedveert nem artana bemenni az ugyeletre hogy nezzek meg hogy repedt-e a burok. (Onnantol kezdve fertozesveszely van.)
kismica Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7276
Én a terhesnadrágban, mivel erről teljesen megfeledkeztünk. Most bepakoltam egy nagyobb nadrágom ;)

Előtej, anno pici volt, épp csak rászáradt a bimbókra, most már szinte a kezdetektől pici, de ez nem csoda, az ikrek mégis magasabb hormonszintet okoznak + előtte 7-8 hónappal hagytam abba a szoptatást...
Előzmény: h.reni (7275)
h.reni Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7275

Sziasztok!

 

Vidraman:sokat gondolunk rád!

 

Zéné és Sitaki:várjuk a jó híreket!

 

Akik már megszültek,vagy második babájukat várják azokhoz lenne egy kérdésem:Miben jöttetek haza a kórházból?Mert én úgy gondolom a régi gatyók még nem jók,mert a has ugye még nagy,de a kismama gatyók meg nagyok nem?Segítsetek.

 

Valakinek van előteje szülés előtt?Nekem semmi.

dunda Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7274
Nagyon drukkolok Vidramamnak! +++++++++++++++++++++++++++++++++
dunda Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7273
Lemaradtam, hol keressem a honlapot?


Olyan szépek a pocakjaitok! Most már nosztalgiázom, három hete még én is simogattam a pocakomat, most csak a hájamat csipkedhetem rajta...
Annyira szerettem terhesnek lenni, még nyavalyogni is a bajaimon. Lehet, hogy még egy babát bevállalok, bár a párom nem lelkesedik a kora miatt (47), meg neki az már az ötödik lenne. Na de majd dolgozni fogok az ügyön, másfél év van rá.
Előzmény: Törölt nick (7272)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7272
(honlapból a január 6-i verzió az utolsó, semmit nem csinálsz rosszul :) )
Előzmény: stunc (7271)
stunc Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7271

Nem, nem, itt valami tévedés lesz, én nem lehetek a táblában az első, még csak most teszteltem kétcsíkosat. Még csak most volt az első ultrahang, még csak most tudtuk meg, hogy kislány, most volt a magzatvízvizsgálat, nemrég vettem fel először kismamanadrágot... Nem, én még nem vagyok készen.

Tegnap éjjel azt hittem, szivárog a magzatvíz, hát, azt a pánikot. Én ott álltam kétségbeesve, hogy nem, ma nem szülhetek, fáradt vagyok, sz.r napom volt, nem így képzeltem. Párom viszont teljesen belelkesült, kávét akart inni éjfélkor, gyorsan összekészítette a videokamerát, és annyira izgatott-boldog volt, amitől én még inkább ledermedtem, hogy akkor nekem most mennem kell? És ekkor felhívtam Mikoltot, akivel arra jutottunk, hogy vagy a táguló méhszáj miatt némi vizeletcsöpögés, vagy a nyákdugó egy része, de ha szivárgó víz, akkor sem fogok lemaradni smemiről néhány órával később. Aztán nem lett semmi, most itt vagyok, szárazon, és egy jó kis tapasztalattal gazdagabban:) Ma azért készre pakolom a kórházi cuccost.

Császáros válaszokat köszönöm, a rokonságból max. a párom lehet velem, a Szent Imre hermetikusan zárt világában. De akkor telefonokkal (rettegjetek:)) és alvással igyekszem majd túllenni a kritikus órákon. Csak azért félek, mert én elég örökmozgó vagyok, itthon sem, még most sem sokat tudok ülni a fenekemen.

 

(A honlapunk nekem a jan. 6-i frissített verzióval jön be a kedvencekből. Mit nem csinálok jól?)

Előzmény: 7241gabi (7269)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7270
Szerintem Emma08 az első, legalábbis nem emlékszem, hogy hozott volna babahírt valaki felőle.
Előzmény: 7241gabi (7269)
7241gabi Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7269
ááá, Stunc az első? Mindjárt én jövök.

Ha valakinél még fellépne a terhességi epepangás a következő kúra engem egy hét alatt 80%-osan helyrehozott:

- 24-30 óra szigorúan csak sótlan vízben főtt krumpli, tetejére pedig jó sok nyers friss petrezselyem. Ez kicsit helyreteszi a májat és vízhajtó hatása is van. Emellett csak ásványvíz!A diétát 24-30 óránál tovább nem szabad alkalmazni, mert ha nincs sóbevitel az végzetes lehet.

- a kiütésekre: tömény kamillás borogatás, hagyd megszáradni, majd nagyon zsíros testápolóval kend végig az egész tested. A kamilla jó ugyanis a felhólyagosodott kiütések fertőtlenítésére, illetve a viszketés ideig-óráig megakadályozására, viszont iszonyatosan szárít, amitől ugye megint csak viszket az ember lánya. Ha a zsíros testápoló nem válik be, nekem bejött az étkezési olívaolaj is.

- Szintén tüneti kezelésre homeopátiás szer: Dolichos D v. C12, naponta 6x5 golyó. Amint a viszketés elmúlik, azonnal abba kell hagyni!

Előzmény: krisina (7267)
Celtic Moon Creative Commons License 2008.01.21 0 0 7268

Én is hasolóan vagyok, sokszor jutnak az eszembe... szomorú tapasztalat miatt..

Nagyon szorítok nekik, hogy ne kelljen megélniük amit nekem :(((((((

Előzmény: kicsinap (7256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!