Keresés

Részletes keresés

arzo Creative Commons License 2011.02.03 0 0 944

Sziasztok!

 

Lehet nem ide kellene írnom, de egyik rózsaszínű kálámat elcserélném más színre.

 

Üdv.

Arzo

phiona20 Creative Commons License 2010.10.14 0 0 943
Szia!
Nem, ugyanabba a virágcserépbe ültettem el a kis rizómákat, és eddig csak 1x önöztem meg, de akkor többször már nem fogom. Amúgy 1 kertésztől kértem tanácsot és ő írta, hogy szedjem le a kis rizómákat és ha kell daraboljam fel őket, és ültessem földbe. Aztán locsolgassam néha, tartsam mindig nedvesen a földjét. Már annyi tanácsot kaptam, de mind más:S Kevés-sok víz, földbe-zacskóba-feldarabol-nem darabol.
Előzmény: csaba08 (942)
csaba08 Creative Commons License 2010.10.13 0 0 942
Szia,

Jajjjjjjj, a legrosszabbat tetted!
Nos szerintem olvass vissza és ha még lesz kérdésed segítek!

Addig is:
A Kála nem télálló, tehát be kell vinni, különben szétfagy.
Remélem nem a kertbe ültetted át őket máshová...

Télire pihentetni kell, földben vagy papírzacskóban. Egy csepp vizet sem kaphat!
Tavasszal újra kihajt. Nyugi.

Na olvass vissza és beszéljünk utána.

Üdv: Csabi
Előzmény: phiona20 (941)
phiona20 Creative Commons License 2010.10.12 0 0 941
Sziasztok! Még kezdő vagyok virágnevelés/gondozásban, és van 1 csodás kálám, ami a nyáron gyönyörűen virágzott. Sajnos most ahogy kell, elsárgult és fájó szívvel ugyan, de a kis rizómáit átültettem máshova és most várom, ki fog-e bújni tavasszal:) Tudtok adni tanácsokat az öntözésre vonatkozóan? Mert rengeteg félét olvastam:S A virág számomra kedves személytől van, ezért is olyan fontos nekem:) Köszi előre is! Fru
csaba08 Creative Commons License 2010.10.11 0 0 940
Szia,

Sajnos a Kála gumód menthetetlen.
Talán a kicsiket ha egy éles késsel levágod és a vágási felületet beszórod valami gombaölő szerrel, akkor azok megmenthetők.

Sajnos ez a rothadásos jelenség nálam is ismert.
Nem nagyon lehet tenni ellene semmit se.

Üdv: Csaba
Előzmény: axe73 (939)
axe73 Creative Commons License 2010.10.10 0 0 939
Sziasztok!

Segítséget kérnék. Előzmény: kertészetben vásárolt cserepes kála(bordó színű). Sajnos azt vettem észre,hogy a közepén a zöld levél elkezdett rohadni. Ma kibontottam, és a helyzet a következő, a kála gumó fehér része lekaparható, de a gumó szélein lévő kis gumók még épek. Mit tegyek,hogy kicsi gumóknak ne legyen baja? Vágjam le őket az anyagumóról, vagy próbáljam meg szárítani a gumót?

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm!
Gyöngyi
tzszs Creative Commons License 2010.10.05 0 0 938
uuu... jujjj de szépek!

Na én most ezektől képektől kaptam nagy kedvet, hogy én is akarok ültetni kálát!

Gratulálok, gyönyörűek! Nekem főleg az a rózsaszín/ciklámen tetszik!

Remélem kapok majd valahol hagymákat!
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 937

Nagyon köszi!!!!

Előzmény: Jozi1974 (936)
Jozi1974 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 936
Az én véleményem az hogy ki kell szedni, mert az elő évről földben maradt gyökerek a locsolástól rohadhatnak, amitől a gumó is elkezdhet.
Ha kiszeded ugyi le kell szedni az összes elhalt gyökeret.

De mondom ez csak az én véleményem.

Egyébként én nem tettem forgácsba meg papírzacskóba, hanem a földet kiszedtem a kaspóból megtakarítottam, a gumót is és csak úgy viszaraktam,azután meheta sötét hűvös helyre.
Előzmény: Piglet81 (933)
pimpocska Creative Commons License 2010.08.29 0 0 935
Fehér pettyes levelű kálámat elcserélném más milyen fajtára! Sárga van. Üdv.
F.Szilvi Creative Commons License 2010.08.29 0 0 934

 

 

Én a helyedben kiszedném őket a cserépből,de nem muszáj...:o)))

Előzmény: Piglet81 (933)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 933
Most éppen azon gondolkodom,hogy télire hagyjam e a cserépben a gumókat,vagy szedjem majd ki,és forgácsba csomagoljam e be. Ez lesz az első teleltetésem,mint ahogyan az első káláim is voltak. Vannak magjaim is,kíváncsi leszek :) Jövőre meg még rendelek a www.eurobulb.nl oldalról. Ha valaki akar,majd összeállhatunk.
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.23 0 0 932
Ha minden igaz,most működik.(Flamingó virág-Anthurium)
Előzmény: Piglet81 (928)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 931
ok,köszi :)
Előzmény: Jozi1974 (930)
Jozi1974 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 930
Én már leírtam. Ha nem vágod le róla a virágot, arra vigyázz hogy ne penészedjen be, amikor a magok beértek lehajlik a virág ,a magos rész besárgul.
Ezután én levágtam, de a magokat nem szedtem ki belőle csak tavasszal, elültettem amikor a gumókat. néhany nap múlva ki is kelt az első.

Én így csináltam , de lehet hogy nem így kell.
Előzmény: Piglet81 (929)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 929

Sziasztok!

 

Nincs senki? Várom,hogy mit kell kezdenem a magokkal. Most két virágomban vannak kis zöld bogyók :)

A broméliákról meg annyit,hogy találtam egy tillandsiák,broméliák nevű topikot,így nem nyitok újat,csak az akantusz félékről nincs :( Nekem meg van még egy sárkányfüzérem és egy hypoestesem is.

Piglet81 Creative Commons License 2010.08.19 0 0 928

A fórumom eltűnt...remek. Nem tudom miért.

Viszont vissza térve erre a kálás mag dologra,hogy is kell ezt csinálni?

Előzmény: Piglet81 (927)
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 927

Kedves kálások!

 

Nem ide vág ez a levél,de szeretném megosztani veletek,hogy nyitottam egy flamingós fórumot. (Hobbi-Kertészet-Flamingó virág Anthurium)Amennyiben van ilyen fajta növényetek,szívesen beszélgetnék róla. Szeretnék majd még a broméliák családjáról is nyitni egyet,ha majd lesz lehetőség,akkor oda is várlak benneteket szeretettel. Rajongok a trópusi növényekért,és minden ilyen szeretetem a kálával kezdődött.

Ne haragudjatok,ha zavartalak titeket a levelemmel.

 

Szép napot!

Üdv

Piglet81 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 926
Én három hétig nem voltam itthon,hazautaztam Mo-ra,és előre féltem,mi lesz a káláimmal. (nem tudtuk megoldani,hogy valaki átjöjjön locsolni)Raktam mindegyikbe egy-egy műanyag üveget,kis lukkal a tetején,meg az alján. Mikor hazajöttem csodálkoztam. Bár nem a legszebbek,de megmaradtak. 2 növényről leszáradtak a virágok a fekete csodásan néz ki, a vegyesemen is össze aszalódtak a virágok,de a levelek nagyon nagyon szépek. Most hagyom őket,én nem kezdem még el csökkenteni a ocsolást,majd csak szeptember felé. De ha addig elkezdenek sárgulni,akkor viszont igen. Még ezt a magdolgot én is kiakarom próbálni. Viszont sajnos ezek a gumók,amiket itt kinnt vettem nem a legjobb minőség,így már most szeretném megkérdezni tőletek,hogy lenne e valaki,aki eladna egy pár gumót,vagy esetleg van valami jó beszerzési forrása,ami nem vészesen drága,és ő is rendelne. Gondolom akkor a szállítási költséget is megoszthatnánk.
Előzmény: Jozi1974 (925)
Jozi1974 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 925
Sziasztok !

Nekem is volt tavaly ilyen termés két sárgán, hagytam beérni és eltettem télre a gumók melle.
Idén elültettem amikor a gumókat és szerintem a 90%-a ki is kelt. Hoztak egy-két kis levelet majd kb 1 hónapja 1 hét alatt leszáradt az egész. Nem látom hogy elrohadtak volna, nem tocsogtak a vízbe de kiszáradni se hagytam. Remélem pihennek és jövőre újra hajt mind.

Nálam a nagyok közül az összes elvirágzott ezeknek a levelei kezdenek is sárgulni, kivéve a Schwarzwalder azon most fejlődött ki a harmadik virág az egyik tövön.

Abba lehet már a locsolást hagyni szerintetek amelyik sárgul?
Üdv
Piglet81 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 924
nah ezt jó tudni,mert nekem is van egy ilyenem :)))
Előzmény: csaba08 (922)
axe73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 923
Csabi!

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!:-)
csaba08 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 922
Szia,

A képen jól látszik, hogy az bizony az elvirágzott virág, amiben kezdenek kifejlődni a magocskák. Sajnos elég kevés szokott beérni, hogy valóban ültethető legyen.
Ha szeretnéd, hogy legyenek magjaid, akkor bizony hagynod kell még jó sokáig így.
Majd, ha már nem ilyen friss zöld lesz, hanem bebarnul a külseje és összeszárad, akkor kibonthatod és megnézheted valójában hány magocskád lett.

Csabi
Előzmény: axe73 (918)
axe73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 921
Lehet,hogy így már sikerül megnézni.

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/100816/k_la_valami_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

OFF:
Amennyiben ezt sem lehet megnézni és aki tud segíteni a képfeltöltésben, hogyan kell, honnan stb. azt nagyon megköszönném.
axe73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 920
Bocsánat, próbálkozom.
axe73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 919
úgy látom a technika nincs ma velem:-( Akkor inkább leírom. Kb. 8-10 cm magas, olyan mintha egy rakás bogyót egymás mellé és egymásra raktak volna, és mindegyik bogyó közepében fekete pötty van. Ráadásul az egész egy zöld levél közepén van.
Bocsi,ha nem sikerült megérteni, küzdök még a képfelrakással, hátha sikerülni fog.
axe73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 918
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/8/2/7/3/THM_0007978273.jpg
axe73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 917
Na tessék, nem sikerült. Még megpróbálom!

Köszönöm előre is a válaszaitokat!
axe73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 916
Sziasztok!

Bocsánat,hogy beszemtelenkedek hozzátok, de szeretnék segítséget kérni. Van egy sárga virágú kála bokrom, és most ezt látom rajta. Kérdéseim: mi ez?, mit kell vagy nem kell vele tenni? A kép csatolása remélem sikerül!:-)
tabi17 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 915
Sziasztok!

Tudnék cserélni valakivel egy tő (gumó) narancs színű kálát ( 870-es hozzászólás 3. kép) , elsősorban rózsaszínűt szeretnék helyette.

Ha valakit érdekel keressen meg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!