Keresés

Részletes keresés

f.tom Creative Commons License 2007.05.29 0 0 219

Sziasztok!

 

A találkozót úgy lehetne megejteni, hogy min. 2-3 héttel előre kitűzünk egy időpontot és egy helyszínt. Aztán mindenki ahhoz igazítja a programját. Javaslom a 06.22-ét, mert az elég messze van ahhoz, hogy mindenki rákészülhessen - az idő meg úgyis gyorsan elröpül.

 

Üdv

Előzmény: Cz.Dávid (218)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.05.29 0 0 218
Hétvégén lehetne vmi. Nekem is van már K100D-m. Lehetne vmi ismerkedős géptapizós összeröffenés.
Előzmény: f.tom (217)
f.tom Creative Commons License 2007.05.29 0 0 217

Sziasztok!

 

Hát mi tagadás, egy kicsit elmaradtam. Először is üdv az új tagoknak. Néha-néha ide néztem, de azt láttam, hogy más se nagyon mocorog :)

 

Nos ott hagytuk abba, hogy ápr.10-én kipróbáltam egy Sigma 55-200mm-est. Teljes tartományban jó kép, ár-érték arányban egy magamfajta embernek megfelel. Aztán a boltban rábeszélt az eladó egy 70-300-asra. Nos... Ahogy növelem a gyújtótávolságot, úgy szűkítem a rekeszt is, mert pl. 200mm-en 5.6-os rekesszel szétesik a kép széle. 11-es rekesszel viszont már jó. Általánosságban elmondható, hogy F11 alá nem szabad vele menni.

Eleinte szívtam a fogam, de aztán Berlinben meghálálta magát az obi. Messziről is nagyon szép képeket készített. Nem olyan pontos az AF, mint a Konica D5D-m alapobijával - ezért többször kell élesre állítani -, de pontosan találja meg a témát. A 300mm-en F11-el is használható képet készít. Egy picit lágy a kép, viszont még így is megéri ennyi pénzért egy ekkora tele - nekem.

 

Szis O.Zsé!

 

Elég nagy kerülővel de megkaptam egy újabb kis ppt-det a tavaszi virágokkal, pónikkal. Mivel nem tudtam, hogy ki a készítője, ezért az első képnél csak félve mertem tippelni, hogy Te! Aztán az érzés erősödött, és a végén bizonyossá vált. Gratula!

Még nem találkoztunk, de azt hiszem, hogy tudom, hogy ki vagy. A kapocs a kislányod, és Ti is ott voltatok pénteken a moziban :)

 

Most már tényleg jó lenne találkozni :) Mit szóltok hozzá?

 

Na jóccakát!

dolfer Creative Commons License 2007.05.26 0 0 216
Nem tudom hogy értesültetek, de júni 8-10 lesz egy fotoartmagazinos hétvége füreden
Nekem ez lesz a 3. ilyen (először Királyéreten volt, majd Várgesztes, és most Balatonfüred).
Kivonul a Canon Hungária, a Hama (Sigma), Nikon, Sony, Olympus, stb.
Minden ki lehet próbálni (értsd 1-1 órára, vagy akár egy egész éjszakára) kikölcsönözhető (teljesen ingyen).
Sok-sok program (természet és modellfotózás, stb.)
Nézzétek meg és, akit érdekel, az jöjjön.
Lehet, h kocsival megyek, s akkor rajtam kivül még 3 fő elférhet az autóban.

http://www.fotoartmagazin.hu/fotos_fesztival.php
dolfer Creative Commons License 2007.05.26 0 0 215
Hello!

Szekszárdon lakom és ha lehetséges, akkor szeretnék jelentkezni ebbe a fotókörbe. Mivel nem is vagyok túl messze Pakstól, ezért nem csak online :)
Egy Canon 350D-m van 50/1.8-al, Sigma 10-20-al Sigma 150/2.8 macro-val, egy 580 EX vakum és egy Manfrotto 055 állványom 029-es fejjel.
Mindezt azért irtam, hogy ha valaki ki szeretné ezeket próbálni, akkor nyugodtan keressen fel és egyeztethetünk.
Legjobban a természetfotózást szeretem, de tulajdonképpen mindenhol fotózom, ahol csak tudok :)
Van egy készülőben lévő holnapom, aminek most a tárhelye sem müködik, igy még csak izelítőben sem tudok képeket mutatni :(



Bag610 Creative Commons License 2007.05.25 0 0 214

canon 400D

majd még azért lövöldözök vele...

Előzmény: Cz.Dávid (213)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.05.21 0 0 213
211: jajajjajjajajj

212: milyen vázon használod?
Előzmény: Bag610 (212)
Bag610 Creative Commons License 2007.05.19 0 0 212

17-70 Sigmások figyelem!

 

Délelött löttem pár tesztképet a kertben (fák, cserepesvirágok, szék,sziklakert stb egy képen) 17mm-en AF mód állványon nem tudtam F6.3 alatt éles képet produkálni.

Majd egy másik területen, sikerült "szép" képeket csinálnom, majd megelégelve a dolgokat átváltottam MF módba. Meglepetésemre jobb lett mint a AF, ahhoz képest hogy majdnem végtelenen voltam.

Macro rendben volt teljesen, és 70 mm és környéke.

 

Nemtom, hogy csak én vagyok ilyen béna, vagy a torzítás miatt csúszik az AF, vagy 1xüen fokuszhhibás az obi.

 

Akinek van hasonlo tapasztalata v jótanácsa kérem írjon.

 

U.I. : ez csak az első benyomás, nem kell nagy következtetéseket levonni belőle, mert még minden változhat

 

Bag610 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 211

tkp = tulajdonképpen

:D:D:D:D

Előzmény: Cz.Dávid (210)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.05.18 0 0 210
Na de most komolyan, mi az a tkp?
Előzmény: Bag610 (209)
Bag610 Creative Commons License 2007.05.18 0 0 209

Tkp védelemre kell elsősorban, köszi az infot én is ezen a véleményen vagyok, 10eFt-ért veszek majd vmi hama vagy sigma szűrőt.

 

Megjött a sigma 17-70 obim! majd csinálok tesztképeket, és összehasonlítom a 50mm 1.8 obival, ha vkit érdekel szivesen küldök képet!

Előzmény: Cz.Dávid (208)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.05.16 0 0 208
Hát a 72 mm-rel jó belenyúltál, mert a szűrőknél asszem a méret növekedésével egyre inkább drágulnak. Sokan azt mondják, hogy szűrőn nem szabad spórolni mert megbosszulja magát (visszatükröződés, szellemkép), szóval a pénztárcád szabja meg mit veszel. Tizenpárezerig én is elmennek de ez a 20-25 szerintem már irreális (most néztem a medikernél a 72-es B+W vmi 37, HOYA 44, SIGMA 30, HAMA 9 ... lehet következtetni)

Mi az a tkp?
Előzmény: Bag610 (207)
Bag610 Creative Commons License 2007.05.16 0 0 207

Lenne 1 kérdésem!

UV szürő témában: megéri ilyen többszörös tükrözödésmentes bevonatos szüröt venni?
(Az én példám 72mm ami sima Hama 4eft, a beonatos már 10eft, hoya és B+W meg már jó 20-25eft)

Vagy vehetek gagyit mert ugyse ér semmit? (tkp védelemre kell)

 

üdv

Baggio

CBCB Creative Commons License 2007.05.16 0 0 206
sajnos a fix 35-ös átfogásba nem fért bele, pedig megvolt mindkét vége.
Előzmény: Cz.Dávid (205)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.05.16 0 0 205
Megkerested a végét is? ;)
Előzmény: CBCB (204)
CBCB Creative Commons License 2007.05.15 0 0 204

 

Szivárvány.

 

 

Cz.Dávid Creative Commons License 2007.05.14 0 0 203
Légy üdvözölve!

Nyáron ha lesz, én is ott leszek az összejöveteleken.
Előzmény: Bag610 (202)
Bag610 Creative Commons License 2007.05.13 0 0 202
Sziasztok! Most kezdtem el fényképezni, és örülök, hogy rátaláltam erre a kis fotókörre, mert nincsen egy fotós ismerősöm se a környéken, és sajna amúgy se (csak egy szfvári haver), így remélem befogad ez kis/nagy társaság. Sárszentlőrincen lakom, Szegeden tanulok, Canon 400D + EF 50mm 1.8 MKll (+ 17-70 Sigma csak még nem érkezett meg) Olvastam, hogy vannak összejövetelek is, ez nem jelent problémát ha ráérek szivesen elmegyek. Batáti üdvözlettel mindenkinek! Ujvári Attila
CBCB Creative Commons License 2007.05.06 0 0 201

 

O.K. megoldottam a dolgot. Köszi a segítséget.

CBCB Creative Commons License 2007.05.04 0 0 200

 

Sziasztok!

 

Nem kenyerem a kunyerálás, kölcsönkérés, de sajnos megszorultam.

Canon rendszeremet lecseréltem Nikonra, de a vaku az ígéret ellenére nem jött meg, és holnapra kellene. Esküvőre hívtak itt Pakson, megkértek, hogy készítsek néhány fotót, de így sajnos pont a lényegről nem tudok majd szép képeket készíteni.

 

Nem tudna valaki közületek kisegíteni egy vakuval? D80-as gépre kellene.

 

telcsiszámom 20/3771707

 

Köszi.

Cz.Dávid Creative Commons License 2007.05.02 0 0 199
Na srákok vhátszápp? Semmi de szép volt a majális kép vagy vmi? Az egy dolog hogy én nem tudok mutatni, de ti azért tehetnétek...
wollnerpal Creative Commons License 2007.04.21 0 0 198

Május 8-án, kedden 17-től Pakson a VMK-ban A Paksi Fotósok Baráti Köre foglalkozásán belül CANON bemutatót tartunk. A bemutatótó a CANON cég képviselői tartják.

A foglalkozás nyílt, azon bárki résztvehet.

Előtte 04.24-én találkozunk a VMK-ban.

Pali

O.Zsé. Creative Commons License 2007.04.12 0 0 197
Hi!

Köszi a beszámolót Albi!
Sajnos ahogy számítottam nem jutottam ki a próbára.

Ma volt szerencsém látni egy analóg Canonnal készült képeket.
Némelyik az oldszkúl technika ellenére is igen meggyőző...:)

Majd pár képet mutathatnál Te is...akár itt is.

Ugyanezt kérném F.Tom-tól is...
Tudom itt nem a legkirályabb minőség, de azért demonstrálhatja a különbségeket egy egy obi között...

üdv
bak-ancs Creative Commons License 2007.04.11 0 0 196

Rövid értékelés a tegnapi Sigma napról illetve optikákról (szigorúan szubjektíven):

A 70-200/2.8 brutál jó, lehet, hogy egyszer ha sok pénzem lesz... :-)

A 120-300-at én fel se raktam a gépre, nekem (annyiért) biztosan nem kell - de aki kipróbálta dicsérte  :-)

A 105-ös macro bejött, a 70-es kevésbé, de azt nem sokáig próbálgattam (talán 3 kép erejéig). Én a 105-t esetleg az új 150-t javaslom, ha valaki macróban gondolkodik (sajna 150-t nem hoztak). A 105 szépen mos, az biztos :-)

Ja és a macro vaku: hát ezt még ki kellene tapasztalni, meg nem verőfényes napsütésben készült képpel összevetni, mert jónak tűnik, de nem igazán sikerült a kép vele.

Nagyon tetszett még a 12-24 és a képe is szuper.

A 18-50/2.8 csalódás - szerintem gyengébb képet produkált, mint a 17-70/2.8-4.5.

Mivel a 24-70-t nem hozták, így nem volt ami megingasson, így maradok a 17-70-es mellett, ahogy már korábban is terveztem. Nem tökéletes ez sem, de az én igényeimet kielégíti és túrázáshoz egy lencsének nagyon jónak tűnik. Képe jobb a kit obinál, jobb az átfogása és a macro képessége is sokkal jobb. Szóval nekem megfelelőnek tűnik, így már meg is rendeltem.

 

bak-ancs Creative Commons License 2007.04.04 0 0 195

Tényleg érdemes kinézni az Ürgére - főleg makrózni, mert sok szép virág van és a nőszírmos rész fantörpikus :-). Szerintem még lesz Húsvétkor is,  mert elég sok bimbót láttam, így aki csak akkor jár Pakson, az is kimehet. Megéri!

A nőszírmokon kívül a fürtös gyöngyike igazi csemege lehet a fotósnak és a báránypirosító is szép virággal rendelkezik. Van valami sárga virágú "gaz" is, de azt sajnos nem ismerem. :-)

Aki pedig telézni akar: láttam ürgéket, úgy látszik a névadók visszaköltöznek. Nem 1szerű őket becserkészni, de biztosan lehet róluk is jó "portrékat" készíteni :-)

 

Nem adja igazán vissza, de egy kis ízelítő a virág mennyiségről:

 

Kék, lila és sárga színekben!

Előzmény: wollnerpal (183)
Cz.Dávid Creative Commons License 2007.04.03 0 0 194
Srácok ha sikerül lefixálni egy hétvégét szóljatok, mert akkor hazaviszem a fotóscuccomat!
f.tom Creative Commons License 2007.04.02 0 0 193
Bocs! Az általam említett hétvégén elutazunk a Balaton-felvidékre :(
Előzmény: O.Zsé. (192)
O.Zsé. Creative Commons License 2007.04.01 0 0 192
Benne lennék egy jó dumapartiban!

a húsvét utáni 7végén ügyeletes vagyok és a lányaim is velem, de a sok elfoglaltság mellet csak csak összeülhetnénk... hacsak páran is de már előrelépés.

elvileg 17 óra magasságáig lenne a teszt fotózgatás. így van esély, h odaesek majd :)

Előzmény: f.tom (190)
f.tom Creative Commons License 2007.04.01 0 0 191

Ajánlom figyelmetekbe a következő két könyvet.

 

Johannes Itten: A színek művészete

Barcsay Jenő: Forma és Tér

 

A címeik magukért beszélnek. Akinek módja van rá, mindenképpen olvassa el őket. A linkek adnak egy kis segítséget.

 

Mindkettő felér egy hatalmas kalanddal :)

 

f.tom Creative Commons License 2007.04.01 0 0 190

És a délutánira sem tudsz eljönni? Egyébként Húsvét után össze kéne ülni egy jó beszélgetésre, ahová el is tudom majd vinni a tesztképeket. A következő hét sajnos egyáltalán nem jó, ezért gondolom a Húsvét utánit.

 

Más is írja meg a találkozóról a véleményét. Péntek du-este lenne a legjobb.

Előzmény: O.Zsé. (189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!