Keresés

Részletes keresés

terelasz Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2206
Előzmény: terelasz (2205)
terelasz Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2205

Hoztam egy kis ízelítőt videó formájában a szépséges sali üdülésünkről.

Yager001 Creative Commons License 2013.02.11 0 0 2204

Üdv. Mindenkinek. 

Látom elég aktív a fórum, úgyhogy gondoltam kérdezek. Leírásokat, beszámolókat is olvasgathatnék, de így talán hitelesebb. Össze tudja nekem foglalni valaki röviden, hogy milyen hely ez a ZöldfokiSzigetek? Melyik szigethez hasonlítanátok? Milyen árszínvonal van, mit érdemes megnézni, mit lehet kint csinálni, mi számít jó repülőjegy árnak és szállás árnak? Egy rövid kedvcsinálót szeretnék :D 

buborek75 Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2203

Köszönöm válaszod.

Előzmény: szilvia84 (2199)
terelasz Creative Commons License 2013.02.02 0 0 2202

Nem kell átalakító, a mi szerkentyűink bedughatóak a likakba.

Előzmény: Calippo1234 (2201)
Calippo1234 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2201

Köszi,

Szabvány, európai konnektorok vannak vagy vinni kell valamilyen átalakítót?

Szindbád hetedik utazása Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2200

Úgy emlékszem, igen. De azt már nem tudom, hogy a bungallókban elérhető vagy csak a főépületben.

Előzmény: Calippo1234 (2198)
szilvia84 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2199

Szia!

Mi Budapestről utaztunk, Liszabonban szálltunk át, odafelé 2 óra, visszafelé 4 óra volt a várakozási idő.

Előzmény: buborek75 (2196)
Calippo1234 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2198

Sziasztok, Hétfőn délután utazunk a "szigetekre". Valaki meg tudja mondani, hogy elérhető-e ingyenes wifi szolgáltatás a szállodákban, konkrétan a Vila Do Farol-ban?

Zöldfoki Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2197

Köszönöm szépen :)

Előzmény: szilvia84 (2194)
buborek75 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 2196

Sziasztok!Tudna nekem segíteni valaki abban, aki most jött haza, hogy a repülő út során át kell szállni? Amennyiben igen , mennyi a várakozási idő?Előre is köszönöm

terelasz Creative Commons License 2013.01.31 0 0 2195

Szilvit megerősítve én is azt hallottam Zsuzsától, a Kartago idegenvezetőjétől, hogy itt nagyon egyszerűek a bungqalók, de általánosságban jó a szálloda.

Előzmény: Zöldfoki (2193)
szilvia84 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 2194

Voltat utastársaink bungalókban is, nem panaszkodtak, azt említették, hogy a zuhanyfüggöny első nap a kezükben maradt, de szerintem ezt könnyen megoldották, meg a melegvízzel voltak kisebb- nagyobb fennakadások zuhanyzáskor.

De ott is mindennap takarítanak, nagyon tisztán tartják a szállodát. :)

Minden vacsira van 4-5 féle más kaja is, nem csak a halak.

A héten volt többször oldalas, csirke sütve-grillezve, karaj, nyúl,pulyka,meg tészták is.

Ha szeretitek a babot, akkor a catchupa nevű ételt feltétlen kóstoljátok meg, a cultural cafe nevű étteremben ettünk a főtéren és nekem nagyon ízlett....küldjetek egy adaggal nekem is... :D

 

Előzmény: Zöldfoki (2193)
Zöldfoki Creative Commons License 2013.01.31 0 0 2193

Kedves Szilvi!

 

Nem beszéltél mással, hogy a bungalók milyenek? Mert mi 3 hét műlva indulunk, de bungalókba.

Azt mondod, hogy a halakon, tengeri herkentyűkön kívül, aki azt nem eszi, van más is vacsira, amivel jól lehet lakni? Mert sem én, sem a férjem nem eszünk ilyeneket :)

 

Köszi szépen!

 

Előzmény: szilvia84 (2189)
szilvia84 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 2192

Stefi!


Légyszi dobj egy emailt nekem a képek miatt, mert nem írtam fel a címedet, itt pedig nem látszik az adatlapodon.

 

Puszi:

Szilvi

szilvia84 Creative Commons License 2013.01.31 0 0 2191

Persze, összességében teljesen rendben volt, mint ahogy írtam is. :)

Előzmény: terelasz (2190)
terelasz Creative Commons License 2013.01.31 0 0 2190

Mindegyik szállodára elmondható, kedves Szilvia, hogy 1 *-gal

kevesebb, mint ahogy reklámozzák, de azért így sem rosszak.

Előzmény: szilvia84 (2189)
szilvia84 Creative Commons License 2013.01.30 0 0 2189

Sziasztok!

 

Tegnap sikeresen hazaértünk. :)

Az időjárás nyárias volt, első 2 nap volt felhősebb és szelesebb, akkor hiányoltam a széldzsekit,amit sajna itthon hagytam....

Utána viszont igazi nyár volt, a szél mondjuk nagyon erősen fújt, ez kissé zavaró volt, de megszoktuk.

A Belorizonte főépületében laktunk superior szobában, tisztaság volt, minden nap takarítottak, tiszta törölközőt is raktak, de azért inkább 3 csillagosnak mondanám, amivel alapvetően semmi gondunk nem volt. :)

A kaja nagyon finom volt, szerintem jól főznek, csak sajnos egyhangú, a reggeli mindig ugyanaz a vacsinál volt mindig másfajta halétel és sültek, tészta....

Megéri néhányszor bemenni a városba enni.

Ha tudok segíteni írjatok bátran. :)

Előzmény: Zöldfoki (2180)
terelasz Creative Commons License 2013.01.29 0 0 2188

Én azt mondom, kedves Anikó, hogy ne foszd meg magad a finom homok érintésének kellemes élményményétől. Mi kétszer félnapot szántunk a tengerpart felfedzésére. A szállodától jobbra a Riu "turistagyár" irányába papucsot sem vittem,mert  csak nyűg. A város felé nem árt egy papucsot a táskába tenni, mert a városban kell, de a parton sem árt a városon túl a kősivatagban. Érdemes átsétálni a szigetcsúcson, mert itt csodálatos a part, a hullámok. Nagy élmény volt.

Előzmény: ani-d (2186)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2013.01.29 0 0 2187

Mi vittünk, de nem használtuk. Esetleg, ha elmentek fürödni valami kavicsos, sziklás részre.

A homokos parton szvsz egyáltalán nem kell. A partra ugyan papucsban mentünk ki, mert akkor olyan forró volt, hogy mezitláb nem lehetett a homokban menni. De most szerintem nincs ilyen meleg.

Előzmény: ani-d (2186)
ani-d Creative Commons License 2013.01.29 0 0 2186

És azt megkérdezhetem, hogy úszócipőt érdemes vinni? Tudom, hogy homokos a part, de attól, jól jön, ha visszük magunkkal?

 

 

Előzmény: terelasz (2185)
terelasz Creative Commons License 2013.01.29 0 0 2185

Igen Anikó vannak nyugágyak a parton, de nem nagyon használják őket. A medence környékét jobban szeretik az emberek, mert kevésbé szeles, mint egy óceánpart. Itt inkább sétálnak, fürödnek az emberek, de egyáltalán nem zsúfolt a part. A mi szállodánkban adtak törölközőt 20€/t. letét ellenében.

Előzmény: ani-d (2182)
terelasz Creative Commons License 2013.01.29 0 0 2184

Igen, a Kartagoval utaztunk, kedves Zöldfoki. Napkelte/nyugta 7-18,30. 2 órával van ott kevesebb. Esténként egy vékony pulóver nem árt, de én nélküle is elvoltam.A bungalók kellemesen melegek. Oltásra nincs szükség, fertőzéstől nem kell tartani. Egy darab szúnyogot sem láttam, ellentétben egy korábbi hozászólással.Nem is logikus az állandó szél miatt, ami nem zavaró, inkább kellemesen simogat. A nap eléggé alattomos, mert a "naptűrő" bőrt is megtréfálhatja.

A vízum 25 €.  56 csak rövid próbálkozás volt, amíg az első német gép vissza nem akart fordulni emiatt.

Előzmény: Zöldfoki (2179)
ani-d Creative Commons License 2013.01.28 0 0 2183

Kedves Zöldfoki.

 

Amit rakták fel linket a webcamerákról, nagyon jól lehet követni az időjárást, hogy nappal és éjszaka hány fok van. Mi a férjemmel állandóan azt nézzük. Meg, hogy fürdenek-e a vízben..stb. Szerintem nagyon hasznos

 

 

Előzmény: Zöldfoki (2180)
ani-d Creative Commons License 2013.01.28 0 0 2182

Nagyon jó olvasni Tőled, hogy jól éreztétek magatokat. Megnéztam az adatlapodat, milyen témákhoz szóltál hozzá és láttam, h milyen szép helyeken jártál. Ezek után elhiszem Neked, h jól fojuk magunkat érezni :)

Annyit még kérdezhetek, hogy a parton láttatok nyugágyakat? Vagy csak a szállodában vannak? Illetve, hogy stranolós törölközőt adnak ott is, mint pl. Egyiptomban?

Köszönöm!

Előzmény: terelasz (2178)
Zöldfoki Creative Commons License 2013.01.28 0 0 2180

Kedves Fürtöske84 és Steffka7,

írjatok majd, ha visszaérteket az utazásból!

Leginkább az időjárás érdekel és a OA Belorizonte, hogy milyen a szállás, étel...

 

Köszi szépen!

 

Üdv.

Előzmény: szilvia84 (2174)
Zöldfoki Creative Commons License 2013.01.28 0 0 2179

Kedves Terelasz!

Ti is a Karthagoval mentetek?

Mi febr. 18-tól megyünk az OA Belorizonteba, én már nagyon várom :)

Mikor kel fel a nap és mikor sötétedik?

Az esték, éjszakák mennyire hűvösek?

Hány óra időeltolódás van?

Oltásokat adattatok be?

Mennyi volt a vízum? Mert olvastam 2félét is erről, hogy 25 Eu és 56 Eu.

 

Köszönöm, ha válaszolsz.

Üdv!

 

Előzmény: terelasz (2178)
terelasz Creative Commons License 2013.01.25 0 0 2178

Kedves Anikó! Az időjárás nagyon simulékony egy télből utazó turista számára. Kellemes 25 - fok körüli a hőmérséklet (12 éve nem láttak itt esőt). A nap viszont nagyon alattomos, én 50 faktorral is leégtem, de a "naptűrő" bőrtipussal is vigyázni kell. Az óceán fürdésre alkalmas, de hűvös a vize (nekem megfelelő volt). A szállodátokba bekukkantottam és a mienkéhez hasonlóan nagyon kellemesnek találtam. Az ellátás is biztosan olyan jó lesz, mint nálunk volt. Mindkettő olasz üzemeltetésű, többnyire olasz vendégekkel.

A repülős szigetlátogatások elvileg léteznek, de kiszámíthatatlanok. A mi turnusunk idején vettek fel rendelést Fogóra, de indulás előtt visszafizették az árát, mert nem indult a gép. Egyébként elég borsos az áruk(230 €).

Az autóbérlést nem ajánlanám. Nem csak azért, mert biztosító nincs a szigeten, hanem azért sem jó ötlet, mert a kevés kiépített út miatt inkább csak az erre alkalmas járgányokkal lehet bejárni ezt a kopár kősivatagot, aminek természtetesen meg van a maga varázsa. A szervezett programok közül jó a szigettúra (40 € ebéddel). Nekem tetszett még a dzsippes szafari (30 €). A buggytól nem voltam elájulva, de quad még jó lehet (1 főre 69, 2 főre 79/quad). Ezek a Kartago helyi id.vezetőjénél befizethető árak. Ezen kívül vannak még vizes programok is, amik engem nem  hatottak meg, de ettől még jók lehetnek.

Sok szép helyen jártam már, de itt is nagyon jól éreztem magam. Kívánonom, hogy Ti még több élménnyel térjetek haza és örömmel olvashassuk a beszámolótokat!

Benézek még ide néhányszor. Ha  lenne kérdés...

 

ani-d Creative Commons License 2013.01.24 0 0 2177

Köszönöm Kedves Terelasz, hogy írtál! Mi is AI-ba megyünk. Nem vagyunk nagy bulizósak, az óceán szépsége miatt megyünk. Milyen idő volt rátok? Lehetett jót pancsolni? Repülős fakultatívra elmentetek? Érdemes vmelyik szigetre elnézni? Mi arra gondoltunk, h autót bérlünk és avval járjuk be a szigetet, így ott és addíg tudunk lenni, amíg szeretnénk. Milyen volt a Ti szállodátok? Mindennel megvoltatok elégedve?

Előzmény: terelasz (2176)
terelasz Creative Commons License 2013.01.24 0 0 2176

Nem bánjátok meg, kedves Anikó! Ha jól akarjátok magatokat érezni, akkor erre alkalmas ez a hely. Igaz, nagy bulizásokat nem láttam. Most érkeztem vissza Salról, a szomszéd szállodában laktam (Farol). Hatalmas és szép homokos itt a part vadaszparágusszal tarkítva, az óceán gyönyörű. Az AI-ellátás praktikus.

A dzsippes szafarival nagyon szép öblökbe visznek (30 €/fő). Buggy kicsi, kényelmetlen, a quad jó.

Kérdésekre válaszolok szívesen, ha tudok.

Előzmény: ani-d (2175)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!