Keresés

Részletes keresés

Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.31 -1 1 1300

Fölöslegesen túráztatod magad.

Továbbra is úgy beszélsz valamiről magabiztosan hülyeségeket, hogy saját bevallásod szerint sem értesz hozzá semmit.

Szánalmas bohóckodás, amit művelsz, bármit is képzelj magadról.

Előzmény: ErkölcsTan (1299)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1299

Keversz dolgokat.

 

Először is nem fizikai elmélet, hanem

 

Elméleti fizikai elmélet, tehát kétszeresen is csak egy elképzelés, ami azt jeleni nincs igazolva.

 

Másrészt nagyon sok fizikus, elméleti fizikus, asztrofizikus (is) tartja helytelennek a BigBang mesét.

Tehát nem vagyok egyedül, aki annak tartja, hanem nagyon is sokan vagyunk.

 

Ja és ne felejtsd el: Az MTA elnöke is hiedelemnek tartja.

 

Azt gondolom tehát, hogy ha csapatban játszanék, de nem játszom, eléggé jó a csapatom.

Előzmény: construct (1298)
construct Creative Commons License 2021.05.31 -1 1 1298

Meg vagy te zakkanva, ha azt képzeled, hogy bármi fizikai elmélet, kozmológiai magyarázat megcáfolható memetikai hókuszpókuszokkal. A fizika egyáltalán nem olyan agyaglábakon áll, mint a vállalati marketing, a fizikusokat nem tudod rászedni a dajkameséiddel.

 

Gyermeteg lelkedet mutatja, ahogy akkurátusan végigmínuszolgatod a kritikus válaszokat. Ugyan mondd, mit vársz te ettől?

Előzmény: ErkölcsTan (1296)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1297

 

Lehet a járvány betett a cégnek, mert a honlapjuk néhány hónapja már csak achívként érhető el:

 

"A .....  2003 óta foglalkozik evolúciós marketinggel. Immár több mint 100 sikeres memetikai marketingkutatási projekt bizonyítja, hogy az általunk kifejlesztett, a memetika és a networkology tudományaira épülő technológia alkalmazásával fontos kérdésekre olyan válaszok tudunk adni, amelyek a hagyományos marketingkutatási eszközök segítségével nem kaphatók meg.

Megrendelőinket hatékony marketing stratégiák kidolgozásában, működőképes üzenetek tervezésében, kreatív anyagok memetikai auditálásában segítjük. Kutatásaink lapján komplex memetikai gépezet tervezhető, amelyet azután folyamatosan lehet adaptálni az állandóan változó környezethez. Sikerünk egyik titka, hogy eredményeink alkalmazásával a terjeszteni kívánt mémek evolúciósan sikeres „gondolat-lényekbe”, üzenetekbe építhetők be.

A Csapatunkat alkotó szakértők elméleti és gyakorlati tapasztalatai együtt garantálják a tudományosan megalapozott és egyben a napi
marketing folyamathoz illeszthető megoldásaink sikerét..."

Előzmény: ErkölcsTan (1296)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1296

Pont az a lényege, hogy az a tudás még nem áll mások rendelkezésre általánosságban másoknak,

mert egy új tudományág, amivel vizsgáltam a BigBangot.

Amúgy nem is én találtam ki és fel ... mém térképnek nevezik a memetikában

és Mérő László matematikus, pszichológus memetikai

cégének fb oldalásól, majd honlapjáról,

majd személyes beszélgetésben annak vezetőjétől értesültem róla.

 

Ők egy kicsit bonyolultabban na és sokkal drágábban végeztek ilyesmit régebben.

Főként memetikai marketing célból nagyvállalatoknak.

 

Eleve szokatlan volt persze az, hogy ilyen dologra használtam.

Ezt Mérőéknek is túl sok ...hihetetlen ...de nem merték leellenőrizni sem a saját módszereikkel.

 

Tehát nincs más hátra várok. Mert a dologgal, ahogyan a magyar mondás tartja.

két legyet ütök majd egy csapásra.

 

1. A BigBang hülyítés eltűnik a kukába

2. A memetika megerősítést nyer, mert egy csak általa használt módszer beigazolódott.

 

 

"Mi fogja meghatározni, hogy a mémek elmélete elfogadható-e vagy sem? Noha a tudományfilozófia szakemberei még még mindig vitatkoznak arról, hogy egy tudományos elmélet mikor érvényes , legalább két, általánosan elfogadott feltétel létezik, és ezeket fogom használnia memetika megítélésében. Először egy elméletnek jobban kell magyaráznia a jelenségeket, mint a vele vetélkedő elméleteknek; s lehetőleg gazdaságosabban vagy átfogóbban is. Másodszor: olyan kipróbálható előrejelzéseket kell adnia, amelyek aztán helyesnek bizonyulnak. Eszményi esetben ezeknek a jóslatoknak olyan váratlan következményeket kell jelezniük, amelyeket nem lehet előre látni, ha nem a memetika elméletéből erednének."

 

35. oldal Susan Blackmore: A mémgépezet

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: construct (1295)
construct Creative Commons License 2021.05.31 -1 1 1295

"... és be is fog ."

 

Akkor meg mire vársz?

Ha te már előre tudod, hogy be fog igazolódni?

Apropos . . . mi is lenne az a prognózisod, ami előre tudhatóan be fog igazolódni?

 

No ez a te TUDOMÁNYOS módszered! Valami szájgép üresjáratba kapcsolva.

 

Nem volt egyetlen fizikai kozmológiai érved se, csak "memetikai" mese.

Előzmény: ErkölcsTan (1291)
Elminster Aumar Creative Commons License 2021.05.31 -1 1 1294

"Mint írtam már a memetikához és a logikához értek."

 

Ezen jót röhögtem.

Hogy valakinek ennyire ne legyen önkritikája...

 

Nem barátom. Te a logikához is maximum annyit értesz, mint a kozmológiához.

Előzmény: ErkölcsTan (1285)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.31 -1 1 1293

Ostobaságokat beszélsz már megint.

A tudományos prognózis nem azt jelenti, hogy a hasadat csapkodod, és próbálod kitalálni, mi lehet az, amiből semmit sem értesz.

Abból csak azok a hülyeséget jönnek ki, amivel fárasztod a fórumokat, mint most is.

Előzmény: ErkölcsTan (1291)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1292

Keress fel egyet!!!

 

, ha nem tudod megérteni, mi az az előrejelzés, prognózis.

 

 

Előzmény: jogértelmező (1290)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1291

GO TO 1207 

 

Előrejelzés, prognózis ... is a tudományos módszertan egyik fontos eleme.

 

Ezt tettem és most várok, hogy beigazolódjon.

 

... és be is fog .

Előzmény: Fat old Sun (1289)
jogértelmező Creative Commons License 2021.05.31 -1 1 1290

" Nekem nem is kell a kozmológiához értenem."

 

Csak kritizálnod kell - valami fura lelki kényszerből fakadóan.

Ezen itt sajnos nem segíthetünk, ehhez pszichiáter kellene,

Előzmény: ErkölcsTan (1285)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.31 -1 3 1289

Világos.  A te szakterületed tehát az, hogy határozott véleményt formálsz olyan dolgokról, amelyekhez egyébként kutyaütő kivülálló vagy.

Értékes tehetség, valóban.

Előzmény: ErkölcsTan (1285)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1288

Azt írtad a "kriticizmus" nem ide való, az nem tudomány része.

Tehát hazudsz és ráadásul a bizonyítás után el sem tudod ismerni.

Beleragadtál tehát. Ennyi.

Előzmény: jogértelmező (1287)
jogértelmező Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1287

"Megint hazudsz..."

 

Te pedig megint tévedtél - ebben is.

Előzmény: ErkölcsTan (1282)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1286

helyesen az utolsó mondat:

 

Te nem vagy benne szakértő, csak kutyaütő kívülálló.

Előzmény: ErkölcsTan (1285)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1285

Nekem nem is kell a kozmológiához értenem.

Mint írtam már a memetikához és a logikához értek.

 

Az hogy a BigBang nem logikusan és tudományosan keletkezett, mint elmélet,

az én szakterületem. Te nem vagy benne kutyaütő kívülálló.

 

 

 

Előzmény: Fat old Sun (1283)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1284

Emil viszont nagy szakértője minden témának is. :o)

Előzmény: Fat old Sun (1283)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.31 -1 2 1283

A tudományos módszertan egyik legfontosabb követelménye az, hogy legalább az alapjaival legyünk tisztában annak, amit kritizálni kívánunk.

Na te ettől kurvára messze állsz, mivel a kozmológiát úgy akarod kritikával illetni, hogy csak távoli hasonlatokat meg anekdotákat hallottál róla, (Igen, Az idő rövid története című könyv is ezek közé tartozik), a fizikai kozmológia tudományához lövésed sincs.

Előzmény: ErkölcsTan (1282)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1282

Megint hazudsz...

Emlékeztetőül ezt írtam:

 

"A kritikának való kitevés és annak kiállása a tudományos módszertan egyik legfontosabb követelménye."

Előzmény: jogértelmező (1281)
jogértelmező Creative Commons License 2021.05.31 -2 0 1281

" Miért hazudsz????"

 

Hibás kérdésre nem tudok válaszolni, csak reagálni.

Kérdésed hibája, hogy hamis állítást tartalmaz. ( Politikai propagandisták szoktak így, sugalmazva kérdezni - lejárató céllal.)

 

Előzmény: ErkölcsTan (1279)
jogértelmező Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1280

Egy csomó csillagászati jelenség reprodukálhatatlan számunkra, mégis várjuk rájuk a tudományos magyarázatokat. Bizonyos betegségeket pedig nem is szeretnénk reprodukálni.

Előzmény: Elminster Aumar (1268)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1279

Miért hazudsz????

 

A kritikának való kitevés és annak kiállása a tudományos módszertan egyik legfontosabb követelménye.

 

 

Előzmény: jogértelmező (1278)
jogértelmező Creative Commons License 2021.05.31 -2 0 1278

" Tegnap az MP-Rio kriticizmusról vitatkoztunk..."

 

Az a vallás, filozófia rovatba tartozik.

Előzmény: Törölt nick (1274)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 -1 1 1277

Előzmény: A teremburáját (1267)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1276

.... az a gond, ha egyszer valami elméleti, azért még  a logika és a helyes érvelés szabályainak meg kellene felelniük, .... ja és ki kellene azért még állniuk a kritikákat is,  de a legtöbb dolog annak sem felel meg ... dogma ...

Előzmény: Törölt nick (1274)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 1275

A tudományfilozófia is tele van kamu dolgokkal. Lásd Karl Popper falszifikált? felvetésemet és bizonyításomat. ,,, de valóban a Shördinger elmélete sem ér többet, hiszen a macsek meghalhat közben klausztrofóbiás sokkban is, vagy oxigén hiányban. Teljesen igazad van, hogy az elméleti fizika stb ... gyakorlatilag belemerítkezés a heideggeri Semmibe, vagy metafizikába, azaz a halandzsába.

Előzmény: Törölt nick (1274)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.31 -1 1 1274

Tegnap az MP-Rio kriticizmusról vitatkoztunk...

Ha nem teszek oda próbatestet, akkor is ott vannak a térerősség erővonalai és szintfelületei? Vagy csak olyankor alakul ki, amikor van a kölcsönhatásnak ellendarabja? Amíg nem nyitom ki a dobozt, nem az a kérdés, hogy a macska él vagy L-pusztult. Ha nem nyitom ki a dobozt, biztos lehetek benne, hogy macska(szerűség) van benn egyáltalán? Mert az is lehet, hogy a kinyitott dobozban macska van, a kinyitatlan dobozban pedig orángután. A többi példa most nem ugrik be.

 

A helyzet elkeserítő, mert az ellenőrizhetetlen dolgokat nem lehet tudni. Az ilyesmiben tényleg hinni kell.

Előzmény: ErkölcsTan (1251)
Elminster Aumar Creative Commons License 2021.05.30 -1 2 1273

"Élete végén a ráutaló magatartása és írásai alapján, ha nyíltan nem is leírva és kimondva, de elvetette a BigBangot."

 

Nem tette.

Te valamit baromira félreértettél. Amin nem csodálkozom, mert csak "kis színes" bulvárcikkekből, meg tízperces interjúkból van az összes kozmológiai ismereted.

Előzmény: ErkölcsTan (1271)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.05.30 -1 2 1272

Olyan, hogy "Fekete Luk elmélet" kizárólag a te agyadban létezik.

Ha erről beszélsz, az csak azt bizonyítja, hogy halvány fuvallatod sincs a fizikáról.

Nem mintha ez meglepő újság lenne...

Előzmény: ErkölcsTan (1271)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.30 -1 0 1271

Bár csak a gyakorlatban is igaz lenne az nálad, amit hirdetsz, de közben meg annak ellenkezőjét cselekszel igen sokszor.

Tudom, sodor az ár, a klikk, meg a tömegnyomás, meg a fejedben lévő mémek.... :-)

 

Mondjuk önellentmondásokban Hawkingot követed, bár ő néha képes volt belátni a tévedéseit.

(rád ez nem jellemző)

Élete végén a ráutaló magatartása és írásai alapján, ha nyíltan nem is leírva és kimondva, de elvetette a BigBangot.

 

Megjegyzem a Fekete Luk elméletet még nem is vetettem alá memetikai próbának, nem teszteltem. (mint a BigBangot)

Lehet azt is kellene???

Előzmény: Elminster Aumar (1268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!