Keresés

Részletes keresés

Catus1 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1431
Szia Nyukka!

Nyugdíjas óvónéni, aki vállal időnként gyermekfelügyeletet : 06-30-233-97-25

Előzmény: Nyukka (1430)
Nyukka Creative Commons License 2010.02.07 0 0 1430
Segítséget szeretnék kérni bébiszitter ügyben. Tudna-e ajánlani valaki olyan idősebb hölgyet, leginkább ovónőt, gondozónőt, védőnőt, aki megbízható és elvállal pár órás gyerekfelügyeletet. A légnyeg, hogy nem állandó munkára kellene, hanem csak alkalmanként.
sipkovax Creative Commons License 2010.02.04 0 0 1429

A kerületi önkormányzati képviselő-testület január 14-én döntött arról is, hogy a Rozsnyai u. 20. szám alatti telek (szvsz, ez a focipálya melletti) beépítésére vonatkozó kötelezettsége (a vevőnek) 18 hónappal meghosszabbodik...

 

No comment...csak :-)

anna_80 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 1428
Mi lecseréltettük az ajtónkat. Az A lph. fszt-i lakásáról van szó.
Előzmény: sipkovax (1427)
sipkovax Creative Commons License 2010.01.27 0 0 1427
Ööööööö....nem igazán értem. A lakásokat úgy adták át, hogy azokon kívülről nincs kilincs, csak gomb. Pontosan hol történt ez? Nem tudom, hogy nálunk miért van kapukulcsa, kódja a postásnak, ételfutárnak, bejárónőknek? Az csak duma, hogy másképp megáll az élet, mert a Röpp. utca elején kártyás beléptetés van a házba és mégis jár a postás, éhen sem haltak és a koszban sem merültek el...
Előzmény: anna_80 (1426)
anna_80 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 1426
Sziasztok!
Ma hajnalban megpróbáltak betörni hozzánk. Az volt a szerencse, hogy a férjem pont fent volt és észrevette, hogy valaki a kilincset lenyomja. A biztonsági kamera felvételén jól látszik, hogy két sötétebb bőrű férfi próbálkozik. A ház bejárati ajtaján könnyen bejutottak, mert nem volt rendesen becsukva. Csak azért írom le mindezt, hogy figyeljetek oda a biztonságunk érdekében, éjszakánként pedig nem árt, ha visszazárjuk az ajtót, mert a biztonsági őrök általában körbemennek a lépcsőházakban és bezárják éjfél körül.
sipkovax Creative Commons License 2010.01.22 0 0 1425
IMHO 2 dolog tortenik a szomszedban: a szinten spanyol vagy haveri beruhazasok sittfoldjet idehordjak, mert penzt/szivesseget kapnak + nekik is jol jon, mert az alapozas utan meg rengeteg helyet fel kellene tolteniuk, de igy olcsobban megusszak majd...egyebkent logikus elokeszulet arra az esetre ha a birosag a kozeli jovoben eleget tenne annak a beruhazoi keresnek, hogy vonja vissza az epitesi engedely felfuggeszteset es igy jogeros birosagi dontes nelkul is elindulhat majd az epitkezes pl iden tavasszal.

Mas. Allitolag a MN Kft tavaly osz ota felszamolas alatt all es nagy penzekkel tartozik masiknak (is?).
Előzmény: Marcipáncicc (1424)
Marcipáncicc Creative Commons License 2010.01.17 0 0 1424
Sziasztok.
Látjátok a szomszéd telken folyó folyamatos (sittel törénő) feltöltögetést?
Valakinek van valami infója a dologról hogy mi folyik ott?
sipkovax Creative Commons License 2009.12.23 0 0 1423
Ezuton szeretnenk csatlakozni: minden lakotarsunknak meghitt, bejglimergezes mentes Karacsonyt es sikeres 2010-et kivanunk!
Előzmény: Marcipáncicc (1422)
Marcipáncicc Creative Commons License 2009.12.22 0 0 1422
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és BUÉK mindenkinek!
Marcipáncicc Creative Commons License 2009.12.13 0 0 1421
sziasztok!
most már teljesen bizonyos, hogy idegen emberek mászkálnak
a D-ben, több emeletről is jelezték!!
úgyhogy mindenki figyeljen!
sipkovax Creative Commons License 2009.12.05 0 0 1420
A Google Earth-ön a házunk 3D-ben van. Elforgatva, az üres telek felöl nézve majdnem látni az egyes teraszokon a virágokat :-)))
Marcipáncicc Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1418
hurrá! hurrá! hurrá!
:))))))))
Előzmény: mnfan (1414)
mnfan Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1417
A harmadik :)
A hátsó kerítésünk mellett lévő patakparti telekről
Előzmény: ATi (1416)
ATi Creative Commons License 2009.11.19 0 0 1416
Szia, pontosan melyik telekről van szó? A Rozsnyai Parkosról vagy a Panna Cottásról?
Előzmény: mnfan (1414)
n.zs Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1415
Sziasztok!

Én egy másik Zelus által kezelt társasházban lakom.
A következőkről szeretnélek Titeket tájékoztatni:

A társasházunkban mélygarázs van, ahol 4 db CO érzékelő került telepítésre építéskor.
A CO érzékelőket a Senzortechnika telepítette, illetve Ő tartotta karban.
Karbantartó cég váltással a CO érzékelők karbantartási ára felére csökkent. Amennyiben érdekel Titeket jelezzétek, illetve tájékozódjatok a www.gazerzekelo.hu oldalon.

Üdv
mnfan Creative Commons License 2009.11.17 0 0 1414
Sziasztok,
Ma délelőttre volt kitűzve az újabb tárgyalási időpont a szomszéd telek ügyében.
Ismét feleslegesen mentem oda :(. Nem érkeztek meg az iratok a bíróságra, ezért elnapolták a tárgyalást március 19 10:30 ra. szóval egy ideig még nem lesz építkezés. :))
Catus1 Creative Commons License 2009.11.07 0 0 1413
Azért ez elszomorító, hogy a tulajdonosok felét sem érdeklik a saját házával kapcsolatos kérdések, mert még arra sem veszik a fáradságot, hogy szavazzanak. :(
Előzmény: Catus1 (1412)
Catus1 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 1412
Mi is halljuk, de mi a fölöttünk lévők örjöngésével párosítva.

Egy időben mi kiderítettük, hogy ami van folyamatos kopogás az attól lehet, hogy egy harkály kopogtat a ház falán.........lehet, hogy most is az van.
Előzmény: sipkovax (1411)
sipkovax Creative Commons License 2009.10.23 0 0 1411
Csak mi hallunk esténként kopogást/dobolást vagy másoknak is jutott az élvezetből?
sipkovax Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1410

Szeretnék 1-2 dologra rávilágítani. Nem azért, mert "A Megmondóembenek" gondolom magam, hanem benne voltam az előkészítésben, ezért talán tudok segíteni egy kicsit a döntésben.

 

1. A perköltség nem feltétlenül 900e HUF, hanem MAX. 900e HUF, amit törvény állapít meg, mert a perköltség a pertárgy értékétől (is) függ. Szóval ez alapján ez akar lehet 150e, de ekár 899e Ft is.

 

2. A perköltségekre kérhetünk "védelmet" a biztosításunk alapján, aminek összege min. 500e, max 700e HUF lehet.

 

3. Lehet, hogy sokaknak nincs garanciális problémájuk (nekünk is alig van), de azt nem árt figyelembe venni, hogy a beázások, állagromlás nem fog az egyes lakások határainál megállni, hanem továbbterjedhet a közös területek, illetve eddig érintetlen lakásokra is... (ezért mi is a per mellett döntöttünk).

 

4. Az esetlegesen befizetett összegeket nem feltétlenül kell visszautalni a tulajdonosknak, mert akár az év végi elszámoláskor - szerintem - be is tudható, így nincs felesleges bankköltség.

 

5. A Zelus túl van azon a nagyságrenden már, hogy azon parázzon vajon kap-e még 1-2 házat a debreceniektől.

mnfan Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1409
@Catus
Nem vagyok egészen biztos a dologban , de úgy gondolom eddig a szomszéd telek perével kapcsolatban nem voltak túl magas költségek(1-200 ezer huf). Nem kértünk fel szakértőt stb. azaz lakásonként 1-2 ezer forint.
(Egyébként a már említett ügyvédnőnek az volt a véleménye, h nem is szükséges a szakértői vélemény, mert ha szükség van rá akkor a bíróság úgyis elrendeli nem fogja elfogadni az egyik fél által felkért és fizetett szakértő véleményét).

@anna_80
A Per kimenetele jó eséllyel szerintem nekünk kedvezne ami nehezebb kérdés az a pénz behajtása a kivitelezőtől. Ha jól tudom ha nyerünk akkor nem az lesz az ítélet, h holnap 3 bádogos négy szigetelő munkással jöjjön azonnal javítani, hanem 1 bizonyos összeg megfizetésére kötelezi a vesztest. Nyilván ha közben bezárják, a céget akkor nem igen fogunk pénzt látni.
Szóval szerintem nem kell megvárni, míg összedől a ház a beázástól, hanem miután megnézte a bíróság szakértője utána lehet megkezdeni a javítást és optimális esetben a mesternívóval kifizetettjük a számlát. Tehát amit kockáztatunk az a lakásonkénti kb 10 e HUF ha helyes a zelus becslése.
A legfontosabb talán az lenne, h legyen egy pár önkéntes aki a nyakába veszi ezt az ügyet és hajlandó időt energiát áldozni rá, mert zeluséknak ez csak plusz munkát és nyűgöt jelent ugyanazért a pénzért, ezért érthető módon nem repesnek az örömtől, h újra pereskedés van a láthatáron, pláne azzal a céggel aki nekik pl ezt a munkát is szerezte.


Előzmény: anna_80 (1408)
anna_80 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1408
Sziasztok!

Nekem is kétségeim vannak az ügyben, nem állnék én sem a per útjába, viszont mielőtt döntenék lenne egy-két kérdésem, amire hátha tudtok valami meggyőzőt mondani.
Először is, tegyük fel, hogy megnyerjük a pert, viszont ez a hosszú idő alatt az építő céget felszámolják, csődbe megy (ami mondjuk a mostani helyzetben - valljuk be - nem lenne meglepő). Olyankor mi van? Gondolom a javítások sem lesznek elvégezve és a pénzünket sem kapjuk vissza. Jól sejtem?
A másik kérdésem, hogy ha itt a házon komoly problémák vannak, mint például több lakás beázik, de a per elhúzódik mondjuk 3-4 évig, akkor ezek a javítások várhatnak-e ennyi ideig? Mert ha az én lakásom ázna be, akkor úgy gondolom nem várnék vele még 4 évet, hanem megpróbálnám saját költségemre megjavítani. Ami persze bosszantó lenne, de 4 évi beázás még inkább.
Én igazából csak attól tartok, hogy most kifizetünk egy csomó pénzt - mert sztem ez a mostani kb. 10 000 Ft csak a kezdet - és azután se pénz, se javítás. Akkor már szívesebben adnám ezt a pénzt a javításokra. Ami persze tudom nem lenne elég mindenre, de én nem hiszem, hogy el fogjuk tudni érni azt, hogy mondjuk az építő cég az egész házat újra szigetelje, hiszen ez gondolom több millió Ft lenne.
Előzmény: mnfan (1406)
Catus1 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1407
A szomszéd telek perköltségét ki állta? Nem lehetne ezt is onnan finanszírozni? Sztem is ez az összeg eléggé húzós, bár ha ezen múlik persze befizetjük. Ugyanaz az ügyvédnő vállalná ezt is? Ezért lett volna jó legalább egy megbeszélést összehívni...........
Előzmény: mnfan (1406)
mnfan Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1406
Sziasztok,
Én is megkaptam és el is olvastam a Zelus levelét. Ami ismét csak szemetszúrt ez a bizonyos 80 %. A szomszéd telek pere kapcsán a házunk ügyvédnőjénél az egyik megbeszélésen szintén említette a közösképviselőnk, h csak ilyen arányú támogatottság mellett lehet pert indítani, de az ügyvédnő azt mondta, h ez nem így van elég 1 közgyűlési határozat illetve írásbeli szavazásnál 50 %. Ezek alapján úgy gondolom, hogy nem szükséges a 80 % támogatása, ez csak valamiféle félreértés.

A másik ellenérv miszerint egy ilyen per elég ritkán sikeres kimenetelű természetesen megfontolandó és valószínűleg nagyobbrészt igaz is. Itt azonban ismét a szomszéd telek ügyét szeretném példaként felhozni, amikor is hasonló érvek érkeztek a Zelus irányából, ezzel szemben egyelőre sikerült megakadályoznunk az építkezést, és a per végső kimenetelétől függetlenül már most nyertünk 2 nyarat amikor használhattuk udvarunkat és teraszainkat zavartalanul.
Ezzel azt szeretném mondani, hogy a per kimenetele elsősorban nem rajtunk múlik de ha elég agilisen állunk hozzá akkor talán lehet belőle valami. Ami egészen biztos az az, hogy ha nem próbálunk tenni valamit akkor magától a mesternívó nem fogja a javítást elvégezni. Ez pedig a későbbiekben nem 10 ezer forintos kárt fog okozni nekünk hanem nagyságrendekkel többet.
Üdv
Előzmény: Marcipáncicc (1404)
ka1205 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1405
köszönöm az össze nőgyógyász ajánlást

Marcipáncicc Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1404
gondolom ezt a pénzt csak akkor kellene befizetni ha már a ház megszavazta.
legalábbis igy logikus.
Előzmény: Catus1 (1403)
Catus1 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 1403
Nekem is van egy olyan érzésem, hogy így , hogy külön kell fizetni nem fogják megszavazni a lakók, főleg azok akiknek nincsen garanciális problémájuk. ,
(hozzá kell tennem, hogy teljesen jogosan) Nem tudom, hogy ezt a problémát nem lett volna-e jobb közgyűlésen megbeszélni az ügyvéd jelenlétében, aki elmondaná, hogy mennyi esélyünk van a nyerésre, meg miért ennyibe kerül a dolog. Főleg amiatt, hogy lehet, hogy potyára fizetnénk be a tízezreseket, ami hogyha nem szavazzák meg a lakók akkor gondolom vissza kell téríteni mindenkinek ami megint plussz pénzt jelent a háznak. (átutalási költségek)
Előzmény: Marcipáncicc (1402)
Marcipáncicc Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1402
Hali.
Mi is megkaptuk a levelet.
A mellékelt számítás szerint nekünk 11.400-at kell befizetni a per elindításához. Nem leszünk a per kerékkötői, én azt mondom jó lenne nyerni, de attól tartok a szükséges 80% ilyen rizikós végkimenetellel nem fog összejönni... :(
(A levélben nincs szó arról hogy ezt az összeget bármilyen más alapból lehetne finanszirozni...)

Egy naiv kérdés: hogy a szöszbe lett ekkora a perköltség, hogy lakásokra lebontva minimum egy tizes?
Előzmény: Catus1 (1401)
Catus1 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 1401
De jó!!!! Köszönjük a gyerekek nevében!

Egy kérdés: jött ez a papír a Zelustól, hogy pereljük a Nívót........ valami olyasmire emlékszem, hogy a perköltség benne van valamiben, vagy a biztosításban, vagy a közösköltségben? Mert azt tudom, hogy többször felvetődött már ez a kérdés közgyűlésen, csak nem emlékszem rá. Lehet, hogy rosszul emlékszem, szerintetek hogy van?
Előzmény: sipkovax (1400)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!