Keresés

Részletes keresés

Reklámbázis Creative Commons License 2018.02.14 0 0 14853

Kedves Vizizé!

 

Elnézést kérek, az előbb átkereszteltem :-) :-) :-)

 

Üdv.

Péter

Előzmény: Reklámbázis (14852)
Reklámbázis Creative Commons License 2018.02.14 0 0 14852

Kedves Viziné!

 

Mi Veszprém mellett vállalunk gépi hímzést, irjon ránk nyugodtan az info@reklambazis.hu címen, és szívesen segítünk a hímzésben. ;-)

 

Üdv.

Péter

Előzmény: vizizé (14850)
Stickerei Creative Commons License 2018.02.14 0 0 14851

Szia,

 

Ha nem találsz közelebbit, Pécsett vagyunk mi. A posta egy nap alatt elvisz mindent.

iroda@zaszlo.net

 

Üdv, Bálint

 

 

Előzmény: vizizé (14850)
vizizé Creative Commons License 2018.02.14 0 0 14850

Szép napot,

 

Ajka-Veszprém környékén tudnátok ajánlani gépi hímzést vállaló céget?

30 -40 db egyesületi pólót szeretnénk hímeztetni.

Előre is köszönöm a segítséget

totzoli65 Creative Commons License 2018.02.08 0 1 14849

Szia!
Másfél éve használjuk, hibátlan. Legnagyobb keretméret 20X28 cm, hímzőformátum JEF és JEF+, színes érintőkijelzős vezérlése, a gépen is lehet alapvető szerkesztési feladatokat elvégezni. Három használható betűtípus és jó pár egyéb beépített mintája van. Pendriveról és közvetlen számítógépről is tölthető rá minta, szerkesztő programot csak demo-t adnak vele, de egy "mintaáttöltő" szoftver és adatkábel volt a dobozban. Hobbi szintre biztosan elegendő, sőt... ;-)
Mire vagy kíváncsi?

Előzmény: Szabonegasparszilvia (14833)
Manó-cska Creative Commons License 2018.02.07 0 0 14848

Szia Bálint!

 

A Batman megoldódott, viszont boríték hímzésre továbbra is szükségem lenne.

A jelenlegi ovis jelek 4,5x4,5 cm-es keretben vannak, ebbe kellene a boríték hímzés is. (A formátum exp. de tudok konvertálni, úgyhogy bárminek örülök.)

 

e-mail címem: maroseva@freemail.hu

 

NAGYON, NAGYON köszönöm a segítséget!

 

Éva

Előzmény: Stickerei (14846)
Stickerei Creative Commons License 2018.02.02 0 1 14847

Szia,

 

A stabilizátort egyszerűen vetexnek hívjuk. A vasalósat bevasalható vetexnek. Ha utóbbit vékonynaktalálod, kombinálhatod nyugodtan a sima vetex-szel, azaz rakhatsz alá két félét is. Mi sokszor még más anyagot is szoktunk a hímzés mögé tenni.

 

Fólia neve gyártófüggő, de talán az avalon nevet megérti mindenki.

 

A keretbe a hímzendő terméket is be kell fogni, kivéve, ha öntapadóssal dolgozol, akkor arra elég csak rátenni. https://www.youtube.com/watch?v=DAfkXbewzJk

 

A ragasztóspray inkább másra való, pl aplikációkhoz, vagy felvarrók profi felhímzéséhez.

 

 

Üdv, Bálint

Előzmény: Rászid-lob (14845)
Stickerei Creative Commons License 2018.02.02 0 0 14846

Szia,

 

Ha senkitől nem kapsz, jelezd és megcsinálom.

 

Üdv, Bálint

 

 

Előzmény: Manó-cska (14844)
Rászid-lob Creative Commons License 2018.02.02 0 0 14845

Köszönöm a választ.

Most odáig jutottam, hogy a korábban rendelt hímzőtűvel, Madeira bobbinfil alsószállal, és ISACORD 40 hímzőcérnával nagyon szép hímzéseket csináltam.

 

Elkezdtem végigolvasni a fórumot, de egy dolog még mindig nem világos:

Az anyag mögé rakott stabilizátor neve.

 

Azt már tapasztaltam, hogy van papír, majdnem minden boltban ugynazt a vastagságot kaptam, de hogy hány grammos, azt sehol nem tudták, csak "ezt szokták vinni".

 

Ezen kívül vettem felvasalhatót, ami inkább szövet szerű, és egészen vékony, mintha egy méretesebb pók szőtte volna. Egyik fele ragasztós, és vasaláskor ragad a szövethez. Nekem ez hímzéshez vékonynak bizonyult, nem lett szép a munka, áthúzta a szálakat, stb. Vagy van ebből vastagabb?

 

Vettem még kicsit vastagabb, szövetszerű, puha anyagot, amihez hasonlót a párnákba is szoktak tenni, de ez ugye feltekerve kapható, és pár milliméter vastagságú.

 

Szóval melyiknek mi a neve?

 

Ja és van az átlátszó műanyag fólia, amit alá-fölé szoktatok tenni, ennek a használata kicsit tisztább, de azért nem árt, ha ebben is segítetek.

 

Utolsó kérdésem mára: Ti a keretbe a stabilizátort fogjátok csak be, vagy az anyagot is? Hogyan jobb?

Vettem ragasztó spray-t, de megfogja ez az anyagot annyira, hogy ne mozduljon el, ha csak a stabilizátor van beszorítva a keretbe?

 

Köszönöm.

Előzmény: Stickerei (14840)
Manó-cska Creative Commons License 2018.02.01 0 0 14844

Sziasztok!

 

Van esetleg valakinek, vonalakból álló boríték hímzésmintája?

Kb. 4x4 cm-es kellene, ovis jelnek.

 

És esetleg BATMAN jel a farsangi jelmez "pelerinjére".

 

 

Mindig elszégyellem magam, a gyönyörű hímzésekből feltöltött képeket nézve, de én eddig jutottam:)

 

Előre is köszönöm, ha valaki tud esetleg küldeni.

 

e-mail címem: maroseva@freemail.hu

 

Évi

(az ovi társadalmi munkása)

lefutom Creative Commons License 2018.01.30 0 0 14843

Szasztok!

 

Ha valakinek van és  esetleg megosztaná velem  FC Bayern München logo hímzőprogramját,-nagyon hálás lennék!

Szabonegasparszilvia Creative Commons License 2018.01.26 0 0 14842

Szia igen sok oldalt már végig is olvastam, itt látom nagyon profi egy két fórumozó. Köszönjük hogy segítetek nekünk lelkes újoncoknak. Persze nem adom fel érdeklődök tovább. De itt is sok jó tanácsot kap az ember ha időt szakít rá hogy olvasgasson. Pláne a beállításokkal, cérnákkal kapcsolatban. Szép estét és köszönöm a segítő hozzászólást! 

Előzmény: Stickerei (14839)
Stickerei Creative Commons License 2018.01.26 0 0 14841

Eszembe jutott, hogy a két cérnás céghez nem köt semmilyen kapcsolat, így nem szép tőlem, hogy kiemeltem őket.

Vannak még páran, forvex.hu amann.hu meg biztos egy csomó, akiket nem ismerek.

Előzmény: Stickerei (14840)
Stickerei Creative Commons License 2018.01.26 0 0 14840

Szia,

 

Ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni a hímzést, akkor vegyél egy 50 grammos téphető vetexet, azt be lehet tenni minden alá.

Gyakran (nagy feltöltött flekkeknél) még duplán is kell alátenni.

Az általad választott alsószál tökéletes lesz, be kell tenni és beállítani a bobbinon a szálfeszességet. 

Utána állítsd be a felsőszál feszességét. Ha ezeket nem tudod, itt van egy remek segítség:

 

https://www.youtube.com/watch?v=q-XVHpJkDc0

 

 

Cérnát az említett www.brothermiklos.hu vagy www.gunold.hu cégeknél érdemes venni. Általában 100% PES-t szoktunk használni 40-es vastagságban.

Tűben nem tudok segíteni, mert nem tudom, hogy a háztartási gépekbe milyen kell, de szerintem mind a két cég meg tudja mondani. Azt is gondolom, hogy amit gyárilag adtak a géphez, az jó kell hogy legyen ezekhez a cérnákhoz.

 

A leírtakkal el lehet kezdeni a hímzést, sőt, ki lehet mindent hímezni.

Ha az ember művészi szintre akarja emelni a hímzést, akkor jöhetnek más alapanyagú, más vastagságú fonalak. Előtte azonban érdemes ezzel a felállással mindent megtanulni.

Én 14 éve foglalkozom hímzéssel és még mindig úgy érzem, hogy sokkal több tanulnivaló van előttem, mint amennyit eddig sikerült elsajátítani.

 

 

Üdv, Bálint

Előzmény: Rászid-lob (14838)
Stickerei Creative Commons License 2018.01.26 0 1 14839

Lehet, hogy sokan ismerik ezt a gépet, így kaphatsz még jó tanácsokat, bár mostanában eléggé kihalt ez a fórum. Mi ipari gépekkel dolgozunk, ezért nem tudok hozzászólni.

Előzmény: Szabonegasparszilvia (14836)
Rászid-lob Creative Commons License 2018.01.26 0 0 14838

Köszönöm a választ. Az általam említett Corona varrócérnával is szép hímzést csinált a gép, de ugye ez nem fényes cérna, hanem matt, és alsó szálnak is ugyan ezt használtam.

Most rendeltem a varrógépcentrumból Madeira Bobbinfil alsószálat. Megpróbálom azzal mit művel, plusz ma szétnézek a neten, hogy kis hazánkban hol lehet kapni jó minőségű hímzőcérnát jó áron. Mivel mi itthon csak a család számára hímeznénk, így hirtelen több százezer forintot nem akarunk cérnára kiadni, de azért sóher sem vagyok, ha már ilyen drága gépet vettünk, szép munkát szeretnék kapni.

Az alátétes linket köszönöm, de nekem az nem mond semmit, hogy hány grammos az anyag. Én műszaki ember vagyok, a vastagságot mindig milliméterben mértem, nem súlyban. Tudom, ezt nem lehet megmérni tolómérővel, mert puha.

Az az igazság, hogy látnom kellene. Valószínű, hogy ma felhívom a céget, és kérek mindegyikből egy bemutató darabot, hátha kúldenek.

Azért jó lenne, hogy leírnátok, mik azok az alap dolgok, aminek kell otthon lennie. Tű típus, és méret. Alsószál típus és vastagság. Felsőszál típus és vastagság. Melyik vastagságú felső szálhoz mílyen vastagságú alsó szál kell, illetve kinek mi vált be.

Engem ezek érdekelnek nagyon, hogy ne mindent nekem kelljen kiókumulálni.

Köszönöm szépen.

Előzmény: Stickerei (14834)
Szabonegasparszilvia Creative Commons License 2018.01.25 0 0 14837

Köszi szépen a jótanácsokat nekem is hasznos volt! 

Előzmény: Stickerei (14834)
Szabonegasparszilvia Creative Commons License 2018.01.25 0 0 14836

Köszönöm szépen azért,  hogy válaszoltál ez is egy vélemény. Lehet hogy annyira nem ismert ez a gép. Hátha még valaki tud segíteni. 

Előzmény: Stickerei (14835)
Stickerei Creative Commons License 2018.01.25 0 0 14835

Sajnos ehhez nem tudok hozzászólni.

Előzmény: Szabonegasparszilvia (14833)
Stickerei Creative Commons License 2018.01.25 0 0 14834

Szia,

 

Az én tapasztalataim az alábbiak. 

Nem szabad nevenincs cérnát venni, mert nem biztos, hogy megfelelő a minősége egy ilyen érzékeny feladathoz, mint a hímzés.

A hímzés képében nagy szerepet játszik a megfelelő tű kiválasztása, de a te problémádat szerintem nem ez okozza.

A bobbinban alapvetően alsószálnak van helye, a felsőszál nem oda való, még akkor sem, ha egyébként meg lehet oldani azzal is, sőt, sok esetben érdemes is próbálkozni vele.

Ha alulra megfelelő alsószálat teszel, felülre meg jó minőségű hímzőfonalat, akkor onnét kezdve egy megfelelően karbantartott gépen csak a megfelelő szálfeszességeket kell beállítani

és ha a hímzőmintában sincs hiba, akkor tökéletesen kell dolgoznia.

 

Összefoglalva az alábbi dolgok okozhatják a problémáidat:

  • Nem megfelelő hímzőfonal
  • rossz szálbeállítások
  • gépkarbantartás és olajozás hiánya
  • rosszul elkészített hímzőminta.

Szerintem a másodiknál kezdj neki.

 

A hímzőalátétet is sok szempont alapján választjuk ki, nálam leginkább a hímzendő anyag és a minta jellege határozza meg.

 

Az alábbi cégnél tudnak adni neked egy Madeira katalógust, amiben (angolul) sok hasznos info van leírva, hogy mihez milyen vetex kell, milyen cérnához milyen tű...

 

http://www.brothermiklos.hu

 

Üdv, Bálint

Előzmény: Rászid-lob (14832)
Szabonegasparszilvia Creative Commons License 2018.01.24 0 0 14833

Kedves Fórumozók!

Barátnőm ajánlotta ezt a fórumot, mert Janome 500 hímzőgépet szeretnék venni. Mivel nincs tapasztalatom ezzel a témával kapcsolatban olvasom a hozzászólásaitokat, hát itt bizony vannak igen profik, van mit tanulnom. Valakinek van véleménye erről a gépről? Csak hobbi szinten szeretném használni. Köszönöm szépen előre is ha valaki válaszol. Szép estét mindenkinek! Szilvi 

Rászid-lob Creative Commons License 2018.01.24 0 0 14832

Üdv!

 

Nagyon új vagyok itt, sajnos korábban nem találtam rá erre a fórumra. Remélem kapok segítséget

 

Szakmai kérdésem lenne.

Feleségem kapott karácsonyra egy Bernina Bernette Chicago 7-es hímző-varrógépet, de egyelőre szenvedünk vele.

Karácsony előtt rendeltem hozzá az ebay-ról gépi hímzőcérnákat (50 féle szín), név nélküli cérnák de jó minőségűnek tűnnek.

Polyester szál, 40-es vastagságú, egy tekercs kb. 400 méter.

 

Mivel karácsony előtt még nem voltak meg a cérnák, így kutya közönséges pamut (varró) cérnával próbálkoztam, és egészen szép lett az eredmény. Gondoltuk, kicsit játszadozunk az ünnepek előtt, és között.

 

Ezekkel a hímző cérnákkal viszont szenvedünk. Az öltések felül és alul is nagyon lazák. Ellenben alul jól összegubancolódik, és a felső szálat szaggatja.

 

Most kaptam az egyik üzletben pamut hímzőcérnát (CORONA Nr50), amivel szép lett a hímzés.

Mondom a paramétereket:

Az ebay-os cérnához(40-es vastagságú), és a pamut cérnához (50-es vastagságú) is 75-ös hímzőtűt használtam.

Alsó szálnak mindegyiknél ugyan azt használtam. 

 

A varrótű típusa, amikkel próbálkoztam: 130/705 H-SUK, és 130/705 H-S

Igazán ebben tapogatózok, hogy milyen vastagságú hímzőcérnához milyen vastagságú tű kell, és valahol olvastam, hogy a bobbinra vékonyabb alsú szálat kell tenni.

 

Ill. lenne még egy kérdésem, hogy a hímzőalátét vastagságát mihez választjátok? Anyag, vagy fonal vastagság?

 

Köszönöm a segítséget előre is.

málnácska79 Creative Commons License 2018.01.17 0 0 14831

Sziasztok, kalocsai motívumokra lenne szükségem. Tudna nekem valaki segíteni, természetesen fizetek is érte...Köszönöm a válaszokat.

Stickerei Creative Commons License 2018.01.11 0 0 14830

Bocsánat, szoftveremet.

Előzmény: Stickerei (14829)
Stickerei Creative Commons License 2018.01.11 0 0 14829

Sziasztok, 

 

Eladnám Bernina 6-os Designer plus softveremet (is).

https://www.jofogas.hu/baranya/Bernina_himzoszoftver_6_Designerplus_75030904.htm

 

Üdv, Bálint

Marcsi_ka Creative Commons License 2018.01.04 0 0 14828

Nem javítottad át hu-t com-ra ? 

 

Én írtam, arra tudsz válaszolni. 

Előzmény: Törölt nick (14827)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.04 0 0 14827

Valami miatt nem tudok levelet írni neked :-(

Előzmény: Marcsi_ka (14826)
Marcsi_ka Creative Commons License 2018.01.03 0 0 14826

Rákeresek majd, de ha adsz egy telszámot felhívlak,és ami érdekel, elmondom. 

Előzmény: Törölt nick (14825)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.03 0 0 14825

Marcsika tudnál a gépről egy használati utasítást küldeni ? Köszönöm.

Előzmény: Marcsi_ka (14824)
Marcsi_ka Creative Commons License 2017.12.21 0 0 14824

Eladnám kihasználatlanság miatt Brother Galaxi 2100as háztartási varró-hímző gépemet. Ha érdekel valakit, írjon , küldök képet róla. 

10x10es és

13x18as  hímzőkerettel, kártya íróval, plusz kártyákkal.

Nem fiatal de keveset használtam,mert nagyobbat vettem,szép állapotban van.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!