Keresés

Részletes keresés

sefotos Creative Commons License 2006.05.04 0 0 39

Kösz a segitséget. Már elvileg tudom, hogyan kell használni a fénymérőt, de valamiért nem működik, nem vált át nyitott blendével nézbe a témát. Lehet, hogy megmutatom valami mesternek.

Üdv.

Előzmény: MakróFotós (38)
MakróFotós Creative Commons License 2006.05.04 0 0 38

A fénymérő a lencsén keresztül mér, tehát először fel kell húzni hozzá a gépet. Van egy kis kapcsoló a prizmán, azt be kell kapcsolni.A tárcsán be kell állítani a film érzékenységét, a másik tárcsán  a gépen levő obi legszélesebb rekeszértékét kell beállítani. (Pl. F2.8) Ezután a szélső recés tekerővel addig kell állítani a dolgot, amíg mindkét LED egyszerre világít a keresőben, ezekután le lehet olvasni az összetartozó rekesz/zársebesség értékekeket. Az enyémen 0.5-1 rekeszen belül egyezett a mérés a digin látottakkal.Ennyi simán belefér a film tűrésébe.

A filmtovábbítás az tudott dolog, hogy nem perfekt. FUJI orsót kell használni hozzá, az jobban kifeszíti a filmet. Nekem így nincs gond, és 13 egymást nem fedő kocka kijön a rollból.Amire érdemes figyelni, hogy a filmtovábbítás az egy folyamatos nyugodt mozdulat legyen. Tehát nem szabad, hogy megakadjon közben az ember keze, mert akkor tuti ráhúzza a következőre.A kallantyú visszaengedése is egy lassú mozdulat legyen.

 

Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy jön be neked a gép. A képek részletessége és a tónusok finom átmenete sok mindenért kárpótol :)

Előzmény: sefotos (37)
sefotos Creative Commons License 2006.05.04 0 0 37

Szia!

Egyedül a Kiev 60 16 évet állt fénymérője tréfál, beletettem 3x1,5V elemet, látszólag működőképes, de nem jövök rá, hogyan. Saccra exponáltam a 2 tekercs lejárt filmet, hasonlót, mint Neked is vittem, és szinte mind jó lett. De a képek kicsit összecsúsztak (a labor morgott ezért és nem akart index printet csinálni, de aztán mégis csinált), egyik tek. 12, másik 14 kép. Ez hogy lehet?

Előzmény: MakróFotós (36)
MakróFotós Creative Commons License 2006.05.04 0 0 36
A Kiev60 keresőjéről annyit, hogy én még nem csináltam életlen képet vele :)
Előzmény: szazharminchet (34)
sefotos Creative Commons License 2006.05.04 0 0 35

Vannak tükör obik, amelyekkel az emulátor működik, nekem személyesen van MC Rubinar 8/500, ezzel igen. Fórumokon viszonylag dicsérik a 3M-5CA 8/500 tükör obit, ami a Rubinarnál bumfordibb, ezért nem próbáltam eddig. Kell, hogy működjön a Rubinar 5,6/500-zal, más kérdés, hogy nehéz rátenni Canon EOS DSLR-re, mert vastag és ütközik a vaku házával.

Ugyanakkor előfordulnak tükörobik, amelyek az EOS-ban nem tudják létrehozni az élesre fókuszált állapotot, ezért az emulátor hallgat. Erről nem az emulátor tehet.

Ugyan vannak tükör objektivjeim, mégis nagyon korlátozottnak tartom az alkalmazhatóságukat.

Előzmény: szazharminchet (34)
szazharminchet Creative Commons License 2006.05.03 0 0 34
Na jó. Nem tudom a Kijev 60-nak milyen a keresője, de mikroprizmás (vagy pláne újabb, törőékes) keresőjű Prakticához nekem sem kell fókuszvisszajelzés.
De az EOS350D-hez sokkal gyorsabb így az élesreállítás, mint szemre. Nincs valakinek tapasztalata 600/8-as (vagy hasonló) tükörobival (nekem egy Sigma van) és emulátorral. Igazából nem is tudom mire képes az objektív, mert marha nehéz jól élesre állítani, de csak a kísérlet kedvéért sajnálnék venni egy emulátort és ráragasztani.
Előzmény: sefotos (33)
sefotos Creative Commons License 2006.05.03 0 0 33
Én tisztelem mindkét irányt. Lehet processzor nélkül élni, ma vettem át a laborban zsir új (de 16 éves) KIEV 60 gépen első két Fujicolor roll filmjét, és 4 képet megrendeltem 30x30-ban, megnézni azt a hires részletgazdagságot. (Scannelni most nem akarok berendezkedni).
Előzmény: garfieldka (31)
sefotos Creative Commons License 2006.05.03 0 0 32
Elnézést, helyesbitenem kell, az Emulátor 6 mm széles, viszont az alá ragasztott sarok ives tartó (a Psix adpteren) 5 mm széles, tehát 1 mm az emuból közvetlen a Psix adapter peremére van ragasztva.
Előzmény: sefotos (30)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.03 0 0 31
Ezeket az infókat olvasva döntöttem úgy, hogy nem áldozok egyikre sem. Megoldom nélküle is, ahogy eddig.
Előzmény: Abrash (29)
sefotos Creative Commons License 2006.05.03 0 0 30

Válasz az előzőekre:

Rákérdezek a Nikkor-EOS ügyben.

Az emulátor külső ivét 50,0 - 50,5 átmérőn kell elhelyezni. Az emulátor szélessége ott, ahol a processzor található, 5,0 mm. Ennek ismeretében meg kell mérni az adaptert, pl. tolómérővel.

Contax-EOS adapterre éppen rámegy, ez volt a fejlesztés egyik célja valószinűleg, mert ezekben a berkekben egy Contax Planar 1,4/50 vagy Contax Distagon 35 nagyobb becsben van, mint egy EF 1.4/50 USM.

Abrash Creative Commons License 2006.05.03 0 0 29
hát oda én sem, bár csak rövid ideig volt a kezemben Százbolháé. Viszont a Hadoa sem pontos 20D esetén
Előzmény: garfieldka (28)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.03 0 0 28
Én nem vagyok oda az emuért, csak a beírásokból látom, hogy az adapter peremszélessége sem mindig azonos és ezért az emulátor egy része némelyiknél belóg. Kisebb a ragasztási felület. A Nikon adapter még keskenyebb, ebből gondolom, hogy nem lehet egyszerű. Majd megoldják.
Előzmény: Abrash (27)
Abrash Creative Commons License 2006.05.03 0 0 27
ez lenne a kérdés lényege :(l
lehet hogy csak kicsi kontaktokat kell valahogy illeszteni a konv fenekére, és maga az elktronyika külön fityeg drótvégen
Előzmény: garfieldka (26)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.03 0 0 26
Szerintem kis gond lehet vele, ugyanis a Nikon/EOS adapter jóval keskenyebb.
Előzmény: Abrash (25)
Abrash Creative Commons License 2006.05.03 0 0 25
sefotos, nikkor->EOS konverterre ez felmegy? tegyek róla fel képet? úgy emlékszem Garfieldka-féle konverter
optikus Creative Commons License 2006.05.03 0 0 24
six-m42 volt a kerdese.
Előzmény: sefotos (23)
sefotos Creative Commons License 2006.05.03 0 0 23
Érdemes a Soósnál venni, mert az oroszok drágábban adják, mint 4 ezer. Nincs rajta semmi trükk, egyszerű mechanikus sötétszürke adapter (Jolos Psix-EOS).
Előzmény: optikus (21)
sefotos Creative Commons License 2006.05.03 0 0 22
Ird meg magánban, mire gondoltál.
Előzmény: szazharminchet (19)
optikus Creative Commons License 2006.05.03 0 0 21
Six-m42 a soos-nal szokott lenni (en ott vettem asszem 4e-volt de ez a jobbik electric blendeinfoatvivos fajta, sztem van eccerubb/olcsobb is).
Előzmény: szazharminchet (19)
garfieldka Creative Commons License 2006.05.03 0 0 20

Peremes adaptert a napokban veszek. Valaki kért egyet. Magánban megkereshetsz!

Előzmény: szazharminchet (19)
szazharminchet Creative Commons License 2006.05.03 0 0 19
Hát igen, abban reménykedtem, hogy majd egy idő után valamelyik gyártó elkezd direkt az emulátorhoz tervezettadaptereket gyártani. Egyelőre csak olyan vázam van, amihez ez nem kell (350D), de szerettem volna egy olyan adapterre ragasztani az emulátort, ami megy pl. 1D-vel is, hátha egyszer megnyerem a lottót.
És peremes adaptert, ami benyomja a blendebeugrató pöcköt, illetve psix-m42 adaptert hol lehet kapni, és mennyiért. Az orosz adaptereket nem importálja valaki? (Esetleg egyéb orosz cuccokat, pl. objektíveket?)
Előzmény: papugaja (17)
tlight Creative Commons License 2006.05.03 0 0 18
Magánban keresni foglak!
Előzmény: sefotos (15)
papugaja Creative Commons License 2006.05.03 0 0 17
Ez azért van így, mert a régebbi filmes vázakon, a bajonett mögött van egy mikrokapcsoló, amit a rendszerobjektív betekeréskor elbillent. Ekkor tudja a gép, hogy "értelmes" obi van rajta, kommunikálni próbál vele.
Az adapterek úgy vannak kialakítva, hogy ezt a kapcsolót ne bizirgálják, mert nincs semmi elektronyos kommunikáció. Ellenkező esetben a gép exponáláskor lefagy.
A 300D-ben nincs ilyen mikrokapcsoló, de az 50e-n, 100-on van: ez utóbbiakon csak úgy hajlandó működni az emulátor, ha a mikrokapcsoló el van billentve.
Ez megoldható az adapter apró átalakításával, vagy a kapcsoló kiékelésével (ügyelve arra, hogy az onnan ne hullhasson ki).
Előzmény: szazharminchet (13)
sefotos Creative Commons License 2006.05.03 0 0 16

Ez ugyanigy van a II. verziónál is.

Nincs adapter gyártás szervezve az emulátor gyártójánál. Ő is keresi a legjobbat, de nem találja.

A Contax-EOS adapterekkel elég pikáns a helyzet, objektivenként külön adapter és emulátor a célszerű.

 

Előzmény: szazharminchet (14)
sefotos Creative Commons License 2006.05.03 0 0 15

Lehet, nálam is, de eltart egy ideig, mire oda tudom juttatni. Az M42 kész változat 16 ezer Ft. Ami a képeken látható.

Ugyanakkor a százbolha féle kétoldalas ragtapaszos módszer rizikómentes. Van itt nálam pl. Pressure sensitive Tap Scotch 3M nevű 9 mm széles kétoldalas ragtapasz. Nagyon vékony, kb. 0,2 mm és nagyon erősen ragad.

Előzmény: tlight (12)
szazharminchet Creative Commons License 2006.05.02 0 0 14
Előzmény: szazharminchet (13)
szazharminchet Creative Commons License 2006.05.02 0 0 13
Az első verziónál bizonyos vázak esetén egy plusz tüskét is fel kellett szerelni az emulátorra, hogy működjön (valami kapcsolót nyomott be, mintha az adapter-bajonett egyik szárnya nagyobb lenne).
Ez a második verziónál is így van? Vagy esetelg lehet direkt az emulátorhoz készült adaptert kapni?
tlight Creative Commons License 2006.05.02 0 0 12
A kérdés az, hogy lehetséges valahol megvásárolni a kész M42-EOS adaptert EMU-val felszerelve?

Én használok adaptert de a ragasztást nem válalnám...
Előzmény: sefotos (10)
sefotos Creative Commons License 2006.05.02 0 0 11

Az emulátor Jolos gyártmányú Psix-EOS adapterre ragasztva a saroktartó alkalmazásával

 

 

sefotos Creative Commons License 2006.05.02 0 0 10

Az emulátor a Poiskfoto gyártmányú M42-EOS adapterre ragasztva

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!