Keresés

Részletes keresés

viktor a takarító Creative Commons License 2007.01.25 0 0 288

Szia!

 

A kísérteties indokláshoz nem tudok mit hozzáfűzni, max annyit, hogy magam is gyártok összeesküvés-elméleteket...:-))

 

Igazad van abban, hogy a kultúrált technológiájú világban sok minden megoldható:

a) pénzért (egy szünetmentes táp sincs ingyen, ami az efi hozzáférésénél kell, nemhogy egy csomó megoldás, ami minden egyes aktív hálózati eszköz működését biztosítja. talán nem véletlen, hogy az ászf szerint a UPC csak 95% rendelkezésre állást biztosít, míg egy egyetemes szolgáltatónál az éves kiesés mértéke - ami az előfizetők legalább x mértékét érinti - nem lehet több 4 óránál) áramszünet esetén néha a kábel TV szolgáltatás is szünetel, de nem észleled, mert a TV-d sem műxik...

b) egy ilyen megoldáshoz legalább kicsit értő ügyfelek kellenek, de a népesség 60%-a még a feltételes mellékmondatot sem érti. és ez nem olcsóm poén, hanem nagyon sokak gyakorlati tapasztalata. különösen azok a nagymamák nem értenek hozzá, és nem fogják elfogadni pl. egy újabb fogyasztó (elektromos áram) bekapcsolását a rendszerbe, akikhez a reklámok szóltak egy időben.

c) a GSM-RLL, DECT, SWING és társait ne keverjük ide, mert az vezetékes rendszernek számít, az egyetemes szolgáltatók nyújtják, és a kimaradást ugyanúgy számolják, mint a normál rézdrót esetén.

 

Nem védem a UPC-t, és társait, de:

-egy rendszer kétirányúsítása nem fillérekbe kerül, hanem évekien keresztül milliárdokat fordítottak rá

-az efi szolgáltatáshoz efi szám tartozik, amit bérelni kell az NHH-tól, pénzért.

-a szolgáltatáshoz ingyenesen hívható legalábbis az Eht szerint, amit az inkumbens szolgáltatók be is tartanak) ügyfélszolgálat, számlázás, számla postázása (több száz Ft egy számla előállítása és postázása), üzemben tartás, rendszerfelügyelet, sok esetben alépítmény bérleti díjak a vezetékeknek, kábeleknek tartoznak.

Ezeknek a ktg-e, ha kiszámolnánk, még több is lenne, mint havi nettó 1000 Ft/efi.

A UPC-vel az a baj, hogy mindezt nem a telefont használókra hárítja (ha tervezett 2 év alatt 100 ezer ügyfelet, akkor mennyi lenne az egy ügyfélre eső beruházás havi ktg-e, hozzáadva az üzemeltetést, stb?), akik ezt valóban igénybe is veszik, hanem a kábel TV előfizetőkre, akik évente 10-16% áremeléssel néztek/néznek szembe, miközben az infláció 3-6 % között mozgott. Jómagam DigiTV ügyfél vagyok, ami nem tökéletes, de elnézem, hogy a teletext csak pár csatornán érhető el, cserébe a full csomagot (benne sport1-2, sport klub, összes magyar, axn, és néhány angol nyelvű csatorna, ami nekem kell, talán a BBC hiányzik) valami 2400 Ft-ért kapom. apám hasonló csomagért 5000-t fizet....

 

A GVH-s érvelésem konkrét ügyek alapján született, letölthetők a GVH honlapján. Általában azt kifogásolják, hogy a Tele" nem tud 0Ft-ért forgalmat adni, mert fizetnie kell a kb. 5-7 Ft nagyker ktg-t belf. vezetékes hívások indításáért, végződtetéséért, tranzitért, miközben havidíjat nem tud igazán elismertetni az ügyfelekkel.

 

Hát igen, az alternatívok....ma Magyarországon csak és kizárólag az egyetemes szolgáltatókat terheli szerződéskötési kötelezettség. Jöhet valaki bivajröcsöge külsőről, 30 napon belül be kell kötni, és annyiért kell neki adni a szolgáltatást, mint bárki másnak. nem számít, hogy azon az 5 fős településen ő az egyetlen ügyfél.

Egy alternatív oda megy, ahol megtérül a beruházás. elsőként Bp-re, ami a fejős tehén, és majd szép lassan máshova is. Hála az NHH-nak, most már nem kerül olyqan sokba a betelepülés, sőt egy csomó díjat eltöröltek, egy csomó szolgáltatást ksizedtek a kötelezők közül, és egyes szolgáltatóknál nem lehet kiszámlázni a betelepülés, hurokátengedés ktg-eit csak annak az értékcsökkenési leírását 10 évre elosztva...

A hurokátengedés fel fog futni, de nem 6 hónap alatt. Ehhez hozzátartozik, hogy a népesség 8x %-a hozzáfér kábelTV-hez, ezek valami 80%-a kábeles telefonhoz (a UPC ügyfelek döntő többsége, ahogy a Fibernet, T-Kábel, stb, napról napra több). Ez potenciális verseny. Persze hogy nem fog mindenki váltani, de éppen elég ahhoz, hogy hiába emelhetnének pl. a vezetékesek a jogszabályok alapján mondjuk 8-9%-kal előfizetési díjat, nem tehetik meg, sőt jönnek azok a konstrukciók, ahol a díj marad, de lebeszélhetsz 100 órát, a díj felét, stb.

 

Ne várd, hogy holnaptól kolbászból lesz a kerítés, mert németországban, meg az angoloknál minden olcsóbb. náluk 30 millió ügyfél van, háztartásra vetítve 100%-os lefetettség, nálunk vannak területek, ahol 50%, átlagban valami 68%, összesen nem egészen 3 millió ügyféllel. A Monortelnek van vagy 50 ezer előfizetője....ez nem gazdaságos üzemméret, kicsi a magas ügyfélértékű efi aránya (akik sokat is telefonálnak, esetleg interneteznek). Az Invitelnél 99% a meglévő vonalak ADSL alkalmassága, az árak alá mentek a sokak által kritikusnak tartott 5000 Ft-nak, és mégsem veszi mindenki, sőt vannak olyan települések, ahol 8-9 ügyfél van. megéri ezt  kiépíteni oda?

 

Mivel időnként számolok ez-azt, látom, hogy egyes csomagokban a szolgáltatóknál bizony (beleértve a kedvezményeket, és forgalmi díjakat, a csökkenő vagy megszűnő kapcsoláősi díjat, ami egyébként csak egy sarc volt korábban) 20-40%-kal kevesebb fajlagos bevétel jelentkezik, de a legjobban dráguló csomag sem éri el az infláció mértékét, összesen tehát bőven van csökkenés, csak ne úgy keresd, hogy holnaptól 1 Ft/p a helyi hívás.

Ez nem jelenti azt, hogy ne lennének olyan díjak, ahol még mindig nagyon magas (túl magas...) a haszon, de már alig van ilyen, és az is azért maradhatott, mert kicsi a forgalom, és senkit sem érdekel

 

 

Mindegy, megyek dolgozni...

 

SZia,

 

Viktor

 

ui:

SZvsz a gázszolgáltatás, az áram, a víz sokkal alapvetőbb, és nincs belőle mobil szolgáltatás (a palackos gázra most ne gondoljunk:-), mégsincs olyan. hogy be kell engedniük a helyi elosztókba mások csöveit a saját költségükön, szabott áron. ehelyett az önkormányzatok/állam bácsi lefekszik a francia/német/orosz tulajdonosoknak, és szinte bármekkora áremelést enged. a cégek látszólag veszteségesek, de közben nincsenek kényszerítve hatékonyság növelésre, és menedzsment-díjként évente milliárdokat visznek haza/cég. Ez szvsz fontosabb. Persze, a távközlésből lehetne tanulni...

 

érdekes volt hallgatni a MOL szóvivőjét a Hír Tv, amikor leállt az orosz olaj. megkérdezték, hoyg ha most arab olajat kell venni, akkor drágul-e a benzin. erre aválasz az volt, hogy nem, sőt olcsóbb lesz, mert az árképlet nem a tényleges beszerzési árral számol, hanem a tőzsdei brent árral, az pedig olcsóbb lett. egyszerűen addig volt rajta vagy 30 % extra, abban a pár napban pedig nem volt semmi...

ha nekik is ktg-modellel kéne dolgozniuk, számlákkal, belső folyamatokkal, helyszíni stopperes méréssel kéne alátámasztaniuk az áraikat (nagyker, merthogy ők az egyedüli nagyer olajforgalmazók, mióta a shell kimenekült), akkor lenne meglepetés az árban, de a ktg-vetési bevételekben is, hiszen az adó százalékos alapon számolódik, márpedig ha csökkenne az ár, csökkene az adótartalom is....ennyit a motivációról

Előzmény: Törölt nick (287)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.25 0 0 287

Szervusz, kedves Viktor!

 

Nem látok nagy áresést, illetve csak-csuőán azt, hogy miután kb 1,5 évig 0 forintért tudtam hívni jellegzetes irányokat, akkor ugyanabban a konstrukcióban (a Te megszólalásodhoz amúgy kísértetiesen hasonlatos levezetéssel, indoklással! ;-D) gyakorlatilag végtelen százalékos áremelkedést tapasztalok (hiszen a gyakorlatban a hívott számok kb. 50%-át érintően megszűnik az átalánydíjas hívás lehetősége!), miközben állítólag február 1.-től jelentősen (?!) csökkennek a percdíjak...

 

Eközben a GVH-s érvelésed az én megítéslésem szerint ott sántít, hogy a közvetítőválazstást végző szolgáltatók igenis megjelentek (kvázi azonnal) a versenyképes ajánlataikkal (Pantel a Fix Plusszal, Tele2 a Maxx Plusszal) és MOST ezek az ajánlatok egyértelműen jobbak már, mint a MT féle immáron blődli.

(Hogy azt ne mondjam: a GVH érdekelt osztálya(i) éppen erőteljesen nyalja(ák) egyebek között a MT hátsó felét!)

 

A hurokátengedés, azaz a teljes szolgáltatóváltás - jelentem - tudomásom szerint fél éve megy a maga útján..., csak épp rohadtul nem akar senki a 2x-es primerekbe kimenni, hiszen a budapestiek (ezzel az erővel!) esetleg évekig csemegét jelentenek nekik!

 

A kábeles szolgáltatók közül a UPC szvsz évek óta elérte a kritikus tömeget - ehhez képest most került "feketelistára" a MT iránykategóriái szerint...

 

És ehhez képest az általam igen kedvelt GTS havidíjmentes csábítása egy igen erőtlen próbálkozás, vagy korrektebb a tartózkodó (kockázatot nem vállaló) jelző használata inkább...

 

 

HA jól veszem ki, a MT pl. a KOKO programja által megúszta eddig jelentősebb fajlagos költségnövekedés nélkül analóg vezetékes állományát (kapacitását) tekintve, és - na mibe! - szépen kezdi letojni az egyéni előfizetőit.

 

Úgyhogy NEM tudom mi lesz itt, és az a nagy és sanda gyanúm, hogy VALAMI háttérbeli folyamatok már nyáron megindultak, és azon sem lennék meglepve, ha egy baki révén kiderülne, milyen szépen felosztották voltaképp egymás között a vezetékes piacot az érdekelt felek vagy azok egy csoportja!

 

 

 

A 21-es számokhoz: nem feltétlenül értek egyet Veled, mert egy kultúrált technológiájú világban egy megfelelő szünetmentes energiaellátással a reális kimaradások áthidalhatóak az ATA-ákkal (+router) együtt is, ami pl. az UPC "kábelmodemes-faragásos" internet előfizetés nélküli vezetékes telefon szolgáltatásának nyújtása esetében elméletileg sem elvárható beruházást feltételezne egy átlagos előfizetőtől, ennek ellenére a UPC arányában kifejezetten magas havidíjat szed az ilyen efiktől!

 

Továbbá: a GSM-RLL berendezésektől a multiplexereken át a KTV hálózatok egyedi és nem védett energiaellátásán át a DECT-re alapozott lakástelefonokig egy halom alkalmazás és végberendezés esetében ugyanígy nincs meg a kellő áthidalási lehetőség energiaellátás kiesésénél! Ez, amúgy, egy külön NHH-s vizsgálatot, tanulmányt is megérdemelne!

 

 

Ismeretlenül is köszönöm a megtisztelő megszólítást, és örülök, hogy új taggal bővült a szakmabeliek köre itt is!

 

Maus Robi

Előzmény: viktor a takarító (284)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.25 0 0 286
Mákor azért menj át Szerkest módba, mert akkor elegendő csak rákattintani ;-)
Előzmény: kiberiáda (285)
kiberiáda Creative Commons License 2007.01.24 0 0 285
Sziasztok,

http://voipandenum.blogspot.com/2007/01/420024e164arpa-czech-enum-in-full.html

Olvastátok-e?

Kiberiáda
viktor a takarító Creative Commons License 2007.01.24 0 0 284

szvsz ha megnézed a forgalmi díjakat, volt ott áresés, vannak olyan hívásirányok, ahol a nagyker díjak felett hajszállal áll a kisker díj.  az átalánydíjas csomagoknak pedig részben a gvh állja útját, mert a közvetítőválasztó szolgáltatók nem tudnak hasonlóval piacra lépni, hiszen előfizetést nem adnak. majd, ha tényleg beindul a hurokátengedés, és a kábeles szolgáltatók is elérik a kritikus tömeget, akkor a versenynek újabb szakasza következik, hiszen nem csak egyik díj versenyez majd egy másik, 10%-kal alacsonyabbal, hanem két teljesen eltérő csomagstruktúra kínálat jelentkezik, és aki rosszul méri fel a fogyasztók igényeit és fizetőképességét, besz*pja.

 

a 21-essel meg csak annyi a baj, hogy nem tudom, mit kezdjek áramszünet esetén. aug 20-án este elment az áram, és másnap jött vissza. a mobil hálózatok totál leterheltek voltak, és csak egy hajszálon múlt, hogy mentőt vagy tűzoltót nem kellett hívnunk. ha vezetékes se lett volna, az tényleg gáz. emlékszem, amikor londonban robbantottak a metrón, és a hatóságok leállították a mobil szolgáltatókat, hosszú sorok kígyóztak a telefonfülkék előtt. azt hiszem, a bt rég nem látott olyan forgalmat, mint akkor...:-(

Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.21 0 0 283
Szvsz ha egy szám (irány) felhívható, de a hatályos ÁSZF szerint nem díjazott (nem szerepel sehol a díjazása ennek megfelelő következmény), akkor zat nem számlázhatják ki jogszerűen. Ha megteszik: számlapanasz és bizony nem fogják a díjszámítás alapját bizonyítani, ha nem közölték. ;-)
(De meg lesz az persze valahol, különbenmár milliókat "loptak" volna tőlük a szemfüles efik..)
Előzmény: kapasz (280)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.21 0 0 282
Köszönöm, ettől féltem én is, hogy rosszul emlékeztem.

És. Aha. Akkor már ÉRTEM, mire olyan magabiztos a MT (ld. a Favorit üógyei)...
Csak az a nagy kérdés, hogy aki most 12-36 hónapra elszerződik pl. a GTS-hez, az tisztában van-e azzal, hogy adott esetben igen kellemetlen helyzetbe is kerülhet - persze "csak" relatíve?

És: be kel ismerjem, az én igazságérzetem (de ha jobban megkapargatjuk, akár jogérzékem) is a keretszerződések ilyen korlátozása egyes piaci szereplőkre, sajátosan ép az ő malmukra hajtjhatja a vizet - és mosz szvsz ez az időszak következik. Azaz a másik nem JPE közvevítőválasztását "ajánlani" (szerződni) önmagában nem lenne az új belépőknek sem feltétlenül rossz, - ellenben így, az ő szintjükön, ha a nagyok akarják (!), bizony megállhat megint 1-2 évre a fejlődés: ami alatt bizony én a magyar piacon első sorban az áresést és az átalánydíjas és totális (!) belföldi hívás megoldását vélem gondolni.

Köszi még egyszer!
Robi
Előzmény: Synthe (279)
smelo Creative Commons License 2007.01.21 0 0 281
Ha jol tudom, 7,5 Ft, mivel vezetekes, legalabbis tavaly nekem ennyi volt.
Előzmény: kapasz (280)
kapasz Creative Commons License 2007.01.21 0 0 280

Nem tudja valaki, hogy T-mobile irányból (Mobilotthon) mennyibe kerül egy neophone-os 21-es körzetet felhívni?

 

A díjszabásban nincs benne, az ügyintéző meg azt mondta, hogy nem is lehet felhívni, mert VIP :)).  (Rosszul jegyezte meg a VoIP-t.)

Synthe Creative Commons License 2007.01.20 0 0 279
Közvetítőválasztás biztosítására (RIO-s, kötött áron) kötelezett: T-Com, Hungarotel, Invitel, Emitel, Monortel. A Tele2-nek nincsen előfizetői hálózata, ők kiesnek a buliból. A nem JPE-k számára (ebben a közelítésben a GTS és a Pantel is ide tartozik!) ez a kötelezettség nincsen. Tulajdonképpen az egyetlen dolog, amire minden PSTN/ISDN előfizetői számot üzemeltető szolgáltató kötelezett, az a számhordozhatóság biztosítása, ami a most zajló jogalkotási kör lefutása után valószínűleg kötelező lesz a 21-es mező számaira is.
Előzmény: Törölt nick (277)
shabbarulez Creative Commons License 2007.01.20 0 0 278
Szerintem mivel az alternatívok nem JPE-k így hatóságilag nincsenek kötelezve arra hogy RIO-juk vagy RUO-juk legyen. Ha meg nincsenek rá kötelezve max üzleti megfontolásból kínálhatnának ilyen nagyker lehetőséget a hálózatukon. No de miért is tennék? Üzletileg hol lenne érdekük a konkurencia alá adni a lovat. A JPE-nek sem üzleti érdekük, de hatásógilag kötelezve vannak rá. Ha nem így lenne hülyék lennének odaadni a bevételüket a konkurenciának.
Előzmény: Törölt nick (277)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.20 0 0 277
Szia!

Hülye kérdés (fél éve nem foglalkoztam ezzel a témával, és, mint tudod, nem vagyok egy lexikális alkat ;-D) , de ha a GTS-t keresi meg pl. a panTel, hogy szeretne közvetítő választással efijeiknek nyújtani szolgáltatást, azt a GTS sem utasíthatja el, ugye?
Aszerint nem lehet(ne) az efiket megkülönböztetni, hogy a volt monopol vagy az új szolgáltatóktól veszik a szolgáltatást, nem?
A GTS-éket pl. én hívtam fel, hogy mivel nincs a Yo! Neked ajánlatban kizárva a közvetítőválasztás, így nem egyértelmű a dolog - amire "nyeltek egyet", hogy ti. nem elérhető ez most náluk, de azt nem "merik" leírni, hogy de jure nem lehet (tiltott). Most már csak a Pantel-t és a tele2-őt kellene felizgatnom a dologra, csak nem volt időm rá (10 napos mindüssze a GTS-es infó...)

Üdv és köszi a kiigazítást!
Robi
Előzmény: Synthe (276)
Synthe Creative Commons License 2007.01.19 0 0 276

Tény, hogy a referenciaajánlatok kötelezik a néhány nagyot - arra, hogy szerződjön összekapcsolásra  azzal, aki a referenciaajánlatában szereplő feltételeket teljesíteni tudja. A baj az, hogy a kicsik erre gazdaságilag nem feltétlenül képesek - pl. egy kis ISP vagy CATV akár 21-es akár "normál" számmal is szolgáltathat, de összekapcsolódni nyilván csak egy nagyobbal éri meg neki, aki biztosítani tudja a többiekkel a kapcsolatot. Itt jön a baj, mert arra viszont nincsen kimondott kötelezettsége a nagyoknak, hogy elfogadják ezt a tranzitáló szolgáltatót a kicsi felé menő hívásokhoz. Ez az egyik legbeváltabb "késleltető" taktika, azt mondani a kicsinek, hogy bocs, de közvetlenül akarok veled összekapcsolódni. Még rosszabb a helyzete a kicsinek, ha a teljes VoIP/PSTN átmenetet valamelyik nagyobbtól bérli - akkor teljesen a sarokban van. Természetesen mindenre van megoldás, de az már a nagyok egymás közötti alkuiban dől el, hogy mi lesz a végeredmény. Ennek az alkunak a része az is, hogy mi lesz a kicsihez menő hívások díja a hívó oldalon.

 

 

Előzmény: Törölt nick (275)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.19 0 0 275
Pedig ám a referencia ajánlatok alapján elvilegmindenkinek kötelező szerződnie - szerintem. Azaz ha valakit valamel yirányból nem vagy rssoz áron érsz el, azért az a valaki is lehet a "hibás"...

Üdv!
Robi
Előzmény: reno1 (274)
reno1 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 274
Hát én üzenem ennek a kollégának, hogy csak tartson ki és győzze meg a főnökeit, hogy mindenkinek hasznos lehet, ha lenne egy világos szabályozás a 21-es körzet körül.Mert bizonyelég szélsőséges a helyzet.Pl:a Hungaroteltől nem hívható a 21-es Neos szám, a Vodkafon meg 96 rugót számláz perc alapon a Neós számért a klippet meg nem lehet vele hívni egyáltalán.De ez csak egy-egy példa van még kavarc ezen kívül is.Ja és az NHH olvasgassa a fórumokat............. :-)
Előzmény: Törölt nick (273)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.12 0 0 273
Jól szóltatok! Ámen.
Sajnos pl. amíg olyan adódhat, hogy sem a PanTel, sem a Tele2 nem kínálja meg a GTS-t közvetítői ajánlattal (vö. Pantel Fix Plusz és Tele2 Extra Maxx!), és így az egyetlen, teljes szolgáltatóváltással ISDN-t is átvevő (bocs, de ez a heppem, nem véletlenül ;-D) szolgáltatóhoz nem tudok (helyesebben nem érdemes) átmennem.. nos addig bármi is megtörténhetik.
És azért mélyen hallgat az NHHT (is) a vezetékes->mobil végződtetési díjak "nagyarányú csökkentéséről", melyet évekkel korábban beígértek ;-)
Egy picit mindenki sáros a szakmában és azért nem csaka szolgáltatók: az NHH összes vonalát a T-Com és aT-online üzemelteti, nem a hivatalos árakon. Ez eleve megengedhetetlen, szerintem.
A 21-es kuplerájt is azért ha akarná, össze tudná rángatni valaki, jó szervező és érdekérvényesítő képességű géniusz, leültetve az összes érdekeltet egy nagy kerek (vagy szögletes) asztalhoz. Én tudok is ilyen kollégát, de épp a saját munkaadója (NHH) fogja őt vissza ;-(

Üdv és legyen szép évetek!
Robi
Előzmény: Synthe (272)
Synthe Creative Commons License 2007.01.11 0 0 272
Nem érdemes "szabályozás" után sóhajtozni, erre semmiféle érdemi, törvényben szabályozott jogköre sincsen a hatóságoknak, az EU sem engedi ezt meg ilyen területen. A háttérben természetesen kemény csetepaté zajlik a szolgáltatók között, amiben minden komolyabb fél így vagy úgy benne van. Azt azért nem árt megjegyezni, hogy minden szolgáltató sáros a dologban valamennyire. Van, aki mint 21-es szolgáltató magas díjat kér a többiektől a hozzá érkező hívás végződtetéséért, van, aki nem hajlandó ennek vagy annak a "gyűjtő" szolgáltatónak átadni a 21-es mezőbe menő hívásokat, van, aki magas előfizetői díjakat alkalmaz a 21-es mezőbe menő hívásoknál, aminek köze nincsen a tényleges költségeihez.. szóval van minden.
Előzmény: iNTi (271)
iNTi Creative Commons License 2007.01.11 0 0 271
Oke, de a szélessávval összefüggő fejlődések egyáltalán nem kiemelkedő dolgok, hanem gyakorlatilag egy elkerülhetetlen szimpla felzárkozás azokhoz az államokhoz, amihez elméletben csatlakoztunk. :)) Egy elkerülhetetlen folyamat, a 21-es körzetben jelen lévő szolgáltatók meg ennek az elkerülhetetlen hozadéka. Viszont emiatt egyre nagyobb veszély pl. a T birodalomnak is, ugyanis ez a kiskapu a konkurencia uralta területre bejutáshoz, naná hogy senki nem nézi jó szemmel, aki érintett. Az más kérdés, hogy azért most már lassan ideje lenne ezt valahogy _normálisan_ szabályozni, mert a végén annyira kezükbe veszik ezt a tartományt a szolgáltatók, hogy belepusztul az egész, mielött beindulhatott volna. :))
Előzmény: Törölt nick (270)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 270
Azé' közvetve összefügg aszélessáv penetráció a 21-es ügyekkel. Annyira meg nem fut ez a topik tán, hogy elveszne benne a aki keresgélne, nem? ;-)

Üdv!
Robi
Előzmény: iNTi (268)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 269
Nem befektetés lesz az, hanem "kifektetés": valahonnan elő kell teremteni a kieső bevételeket ;-)
Előzmény: Cujo (262)
iNTi Creative Commons License 2007.01.11 0 0 268
Azta, ez gyönyörű... Ez a 21-es körzetszám olyan gyönyörűen szét lett barmolva, hogy az fantasztikus... :(
Előzmény: Törölt nick (266)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 267
Nyugi! ;-)))

A vonal szót a szakmabeliek, a jog és egyes efik is másképp értelmezik (az ÁSZF-ekről nem is szólva ;-DDD).

Itt a nem kel vonal szvsz = nem kell telefon előfizetés.

OK?

Üdv mindenkinek itt és szép (!) évet!

Robi
Előzmény: rainman (258)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.11 0 0 266

Aho!

 

Akkor már értem, miért sietett (törvényt szegve, 30 napon belüli hatályba lépéssel: janiuár 2-i közlés + 02. 01-i hatálybalépés) a T-Com ÁSZF-et változtatni:

 

 

2007. 02. 01-től:

Díjkategória megnevezések és megjegyzések:

Magyar Telekom: Minden, az Egyéb szolgáltató 1, illetve az Egyéb szolgáltató 2. kategóriába nem tartozó hívás díjazása megegyezik a Magyar Telekom hívás díjazásával. A Magyar Telekom hívásirány a jelen ÁSZF vonatkozásában a Magyar Telekom helyhez kötött telefonhálózatába irányuló hívásokat jelenti.

Egyéb (szolgáltató) 1.: 3C Kft., Actel Zrt., Com. unique Kft., Emitel Zrt. , EMKTV Kft., Fibernet Kommunikációs Zrt., Fone Kft, Hungarotel Zrt., Invitel Zrt., Juhász Antenna Kft., Monor Telefon Kft., Pantel Kft., Parisat Kft., PR-Telecom Zrt., Tanet Kft., Tarr Kft., Telima Kft., Triotel Kft., T-Kábel Kft., T-Online Magyarország Zrt., UPC Magyarország Kft.

 

 

2007. 02. 01.-től a 21-es számok:

 

Magyar Telekom hálózatából elérhető 06 21-es Magyar Telekom számok 6,67 Ft 6,67 Ft 8,00 Ft 8,00 Ft

Egyéb szolgáltató 21-es hálózatkijelölő számai 1. kategória 7,50 Ft 7,50 Ft 9,00 Ft 9,00 Ft

Egyéb szolgáltató 21-es hálózatkijelölő számai 2. kategória 8,33 Ft 8,33 Ft 10,00 Ft 10,00 Ft

Egyéb szolgáltató 21-es hálózatkijelölő számai 3. kategória 9,17 Ft 9,17 Ft 11,00 Ft 11,00 Ft

 

 

Az egyes kategóriákhoz tartozó szolgáltatók a következők:

 

1. kategóriába tartozó egyéb szolgáltató

 

- Mikroháló Távközlési Szolgáltató Kft.

- A Mikroháló Távközlési Szolgáltató Kft-vel szerződött szolgáltatók, amely szolgáltatóknak a Magyar Telekom

  biztosítja ahálózatuk elérését:
    - AN Internet Kft

    - All Info Európa Kft.

    - Designer Team Mérnökiroda és Szolgáltató Kft.

- GTS-Datanet Távközlési Kft.

- MyPhone Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

- Actel Távközlési Zrt.

- Dunakanyar Holding Kft.

 

2. kategóriába tartozó egyéb szolgáltató

- Pantel

 

3. kategóriába tartozó egyéb szolgáltató

- INVITEL Távközlési Szolgáltató Zrt.
- Az Invitel Zrt.-vel szerződött szolgáltatók, amely szolgáltatóknak a Magyar Telekom biztosítja a hálózatuk

  elérését
    - Euroweb Internet Szolgáltató Zrt.

Az egyes díjcsomagok díjazási feltételei ettől eltérő díjakat is megállapíthatnak.

 

 

 

 

Előzmény: reno1 (256)
labruhinn Creative Commons License 2007.01.10 0 0 265

Szia!

 

Én ezt úgy értelmezem, hogy ha a lakásomban nincs meglévő telefonelőfizetés, akkor is kérhetem az ADSL-t. A vonal alatt persze a telefonvonalat értettem.

Lásd UPC. Kérhetsz chello-t, de attól még nem lesz tvadásod is.

Az inaktív pedig amikor volt valaha vonal, de jelenleg nem használja senki.

Ezt ráadásul más szolgáltató el is hordozhatja.

De javíts ki ha tévedek, a műszaki oldalához kevéssé értek.

Előzmény: rainman (258)
reno1 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 264

Attól félek, hogy megint csak a T-Com szolgáltatási területén élők járnak jól.Mi lesz a sávszélemelésekkel a Hungarotel,Invitel, stb.... területein.Na és mi lesz ott a csupasz ADSL-el ? Lesz egyáltalán ? Erre már gondolni sem merek..........

 

Szerintetek kis településeken is lesz csupasz ADSL a T szolgáltatási területén nemcsak nagyvárosokban ?

Cujo Creative Commons License 2007.01.10 0 0 263
Sztem az van, hogy a T-com -ot már erősen nyomhatták - akár NHH oldalról is - , hogy meg kellene szüntetni az árukapcsolást, mert az nem teljesen törvényes.

Erre kényszerűen lépnie kellett, de ne félj, megtalálja a módját annak, hogy minden bőrt lehúzzon rólad akkor, ha nem akarod megtartani a telefonvonalad, vagy ha be akarod köttetni a lakásodtól 1,5 m-re, a lépcsőházban lévő dobozból a vonalat.

Nézd meg a HVG TOP100 listáját, nem véletlenül tanyázik az élmezőnyben a Telekom...
Előzmény: reno1 (261)
Cujo Creative Commons License 2007.01.10 0 0 262
??
Ma magyarországon szerintem közel 100%-os az előfizetői hurok-lefedettség, ami alatt értsd azt, hogy ha egy adott lakásba nem is volt soha bevezetve a telefon, de a lépcsőházban ott van a matáv-doboz. Kb ezt támasztja az is alá, hogy ma Mo.-n kb 3,4 millió vezetékes telefon előfizető van (NHH adat), és kb 4,1 millió lakás .

Ilyenformán az égvilágon semmi "jelentős" befektetés nem szükséges, azt már a megboldogult 70-es, 80-as (90-es?) években kiépítette a(z akkor még Posta) az állambácsi pénzén.
Előzmény: reno1 (259)
reno1 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 261

Jó lenne tudni, hogy hogyan is fog kinézni ez az egész történet.A hír szerint fogod magad és rendelsz ADSL-t.

1.Ha van telefonelőfizetésed simán lemondod-kész.Marad a DSL.

2.Ha régóta nem él a telefonvonalad (évek óta)simán kéred rá az ADSL-t telefon nélkül

3.Ha semilyen telefonvonalad sincsen akkor mi történik ??

(bár úgy tudom a második esetben is olyan a helyzet mintha nem lett volna vonalad sosem)

Előzmény: Cujo (260)
Cujo Creative Commons License 2007.01.10 0 0 260
Haha, ez azért vicces, megy a néphülyítés:
"A havidíjas telefon nélküli ADSL bevezetése jelentős fejlesztéseket igényel a Magyar Telekom részéről..."

Kérdem én, milyen jelentős fejlesztés kell ahhoz, hogy meglévő réz érpárra a dslamnál ne tegyék rá a telefon alacsonyfrekvenciás jelét? Tekintve, hogy ez egyszerűsíti, és gondolom olcsóbbá teszi az egész rendszert, én inkább úgy fogalmaztam volna: jelentős megtakarítást eredményezhet ...
Előzmény: reno1 (255)
reno1 Creative Commons License 2007.01.10 0 0 259
Akkor valamit mégis ki kell építeni hozzá.Annak meg ugye valami költsége biztos lesz..........
Előzmény: labruhinn (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!