Keresés

Részletes keresés

M61 021 Creative Commons License 2007.04.22 0 0 180
A műanyag nyílászárók topic talán jobban pörög!0
Előzmény: szocske_ (177)
veen Creative Commons License 2007.04.22 0 0 179

hali

Ezt a redöny tokos dolgott nem nagyon értem,redönyös lesz a mü.ablak is vagy megszünik?a külömbséget meg nem fogod észre venni sem a számlán sem a höérzeten,

Előzmény: szocske_ (177)
kisrobert Creative Commons License 2007.04.17 0 0 178
1.0 - pedig így van. helyes volt még a magyarázat is.
Előzmény: szocske_ (177)
szocske_ Creative Commons License 2007.04.17 0 0 177

Sziasztok!

 

Látom sajnos nem nagyon pörög a topic, de azért bepróbálkoznék 1-2 kérdéssel.

 

két árajánlat között hezitálok:

wymar 5 légkamrás profil 1,1-es üveggel

zendow 5 légkamrás 1,0 üveggel amiről eddig még sosem hallottam. Azt állítják, hogy azért jobb, mint az 1,1-es, mert kicsit vastagabb rajta a low-e bevonat, + alu helyett műanyagok a távtartók. Vélemények? van ilyen? (ez az ajánlat egyébként picivel drágább - elhanyagolható - és szimpatikusabb a kereskedő hozzáállása is, ellenben félek, hogy ez az 1,0 vmi parasztvakítás, mert máshol sehol sem hallani ilyet.

 

Mégegy kérdésem lenne:családi házban a régi ablakok kerülnek ki, így a belső redőnytok adott. Gondolkodom főképp esztétikai okokból ezen, hogy kifizetném a többlet árat, de vajon hőszigetelésileg mit jelent ez? Jó? nemjó? érdemes kifizetni a kb. 2x árat érte?

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.28 0 0 176

Orbi !

 

látom téged szponzorál a Foton kft, mert minden fórumon reklámozod.

Én Soproni vagyok, s nagyon rossz a hírük. a itt a panel program nagy részét ők csinálták. Nálunk is. Hát mi nem vagyunk megelégedve.

 

Tény, hogy országos szinten az egyik legolcsóbb ablak gyártó,

de például a hatkamrás ablakjuk csak 72 mm, 2 gumitömítéses, u acél erősítéssel, és roszabb hőátbocsájtási tényezővel mint sok 5 kamrás ablak.

 

Pl.: Aluplast, 6 kamrás  80 mm, 3 gumitömítés, zárt acélmerevítés a tokban.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.12 0 0 175

Hali

Ha toló-buó erkélyajtóra van szükséged, ajánlom a Foton Kft.-t Sopronban, vagy valamelyik partnerét országszerte.

Nekem is ők csinálták, eddig semmi gond nincs vele.

 

Üdv Orbi

 

Angol ablakokról nem tudok infót, de talán nem véletlen, hogy nem az terjedt el nálunk :)

 

 

Előzmény: antikvár (159)
memorix Creative Commons License 2007.01.22 0 0 174

Nyugaton is raknak be mű.ablakokat nyugodj meg max nem nevenincs kft -l csinálják és nem 3 légkamrásat hanem 5 légkamrásat vesznek az emberek pl : premier, rehau, aluplast, internorm, komerling, stb tipusokat...

 

Nálam internorm passion müanyag BK-NY ablakok lettek berakva alu hella redőnyökkel és jötettek betették és semmi probléma velük ...1.1 üveggel fehér szinben...

 

Egy picit többe került mint a noname márka, de nem idekeskedem és nem dobom ki a pénzt a garancia náluk garanciát jelent és nem küszöbb garanciát....a beépítő cég www.mantu.hu -volt. Mindenben segítettek, együtt gondolkodtak velem, leültek , elmagyarázták a külöbbségeket az üvegek, profilok között...szerintem az a pár ezer forint pluszt amibe ezen nyilászárók kerülnek messze megéri az árát...csak ajánlani tudom mindenkinek őket...

 

Itt nézd meg a passion ablakokat...:

 

www.internorm.hu

 

Előzmény: Bukephallosz (170)
maestus Creative Commons License 2007.01.22 0 0 173
Egyenlőre, első lépésként írtam a cégnek egy másfél oldalas reklamáló levelet. Nemrég küldtem el. Közben megérkeztek a szakik, és ügyködnek a redőnnyel. Már nem is nézem, mit csinálnak, és nem is érdekel, annyira elegem van!
Előzmény: Bukephallosz (170)
Bukephallosz Creative Commons License 2007.01.22 0 0 172

RÉSZVÉTEM!

kéne egy érdekszövetséget alapitani jogilag károsultakét és sz*rrá perelni jogosan a kontárokat!

 

Előzmény: maestus (171)
maestus Creative Commons License 2007.01.22 0 0 171
Az ablak forgalmazója az Eko Plast Kft., a beszerelést alvállakozó végzi, nem derült ki a cég neve :(
Előzmény: Axióma (168)
Bukephallosz Creative Commons License 2007.01.22 0 0 170

Elfelejtettem megemliteni hogy sajnálom hogy nálunk túl korán cserélték ki a nyilászárókat vagyis csak ablakokat,erkélyajtót,falat...

mert akkor tájékozottabb lettem volna és NEM IS IRTUK VOLNA ALÁ A SZERZÖDÉST,

mert az EGÉSZ NYILÁSZÁRÓ CSERE EGY MAFFIA,szoclib-maffia.

NYUGATON AHOL LEHET NEM RAKNAK MÁR BE MÜANYAG ABLAKOKAT,

MERT RITKA SZAROK,

inkább összespórolnak 2-3szor annyit fakeretesre,aluminimukeretesre,

mert abban ugyanolyan védögázos (mienkböl tavaly téli minusz20fokban elrepedés miatt megszökött,azóta fütésre rá kell segiteni havi 20ezer FTokért elektromosan,plusz a kontár rossz szigetelésért,ami rosszabb lett mint a régi volt,ami kibirt 30évet egyébként egyszeri gumi-átperemezéssel,csere elött 2-3évvel)

keszigetelt edzett qrvasötétfekete termoüvegek vannak mint a szar minöségtelen olcsitott kontárgyártású mindenkitfelveszek alulfizetös ...nem folytatom...hiába van acélváza a müanyag  többprofilos ablaknak ha AMÚGY IS ELPORLAD 5-10ÉV ALATT,

tehát üzletet csináltak elöre maguknak mint a kontár autópálya-épitök és felújitok az anyagkispórolással...továbbá gyorsanelporladó müanyag ablakpárkányokat raktak be,pléh/bádog helyére..és kisebb ablakokat a keretbe,,fölsö vastag nemszigetelö csikkal...hogy majd jájj oda jöhet a redöny...ilyen alig bepréselt,nem becsavarozott,

fémmel betonba be nem horgonyzott,2-3év múlva bármikor kiesö,vetemedéstöl összeroppanó ablakokra valaki még redönyt vagy reluxát mer még tenni,vagy megfúra a keretbe szúnyoghálót...?bátor ember az...vagy kifelé esik az emberekre az utcán majd egyszer,vagy pedig befele a lakóra és akkor a cég örül majd hogy ha nincs örökös nem lesz per....DE LESZ!IGENIS FOGJUNK ÖSSZE ÉS VONJUK FELELÖSSÉGRE ÖKET!

REKORD_KEVÉS ÉPITÉSÜGYI ELLENÖR VAN A MEGYÉKNÉL,A VÁROSOKBAN,

az épitkezések egytizedét se tudják leellenörizni,és igy a kontárok felbátorodnak és

azt hiszik övék a világ!ja és  FA/ALU ABLAK MINIMUM 30ÉVIG KITART!PÉNZRE LEOSZTVA HOSSZÚ TÁVON JOBB VISZONT DRÁGÁBB!DE ITT IS IGAZ HOGY AZ OLCSÓ SZ*R ROSSZ LEGTÖBBSZÖR!

Bukephallosz Creative Commons License 2007.01.22 0 0 169

5000be fogadok hogy a FEHÉR ÉP cég és a FEHÉR ABLAK, szfvári cég!

 

2éve nem jönnek ki a selejt berakott erkélyfalat és fagyban elrepedt ablakot kicserélni!

GARANCIÁLIS JAVITÁST NEM VÉGEZTÉK EL!!!!

a maffiában benne levö cégek:

 

Szfvári 1.számú Lakásfenntartó Szövetkezet

(kb 1972-73óta létezik Kohn "Kun" Béláról volt elnevezve a gengszterváltásig, ök aláírták hopgy átvették a szar terhány selejt munkát,mikor a miénk a alkáés, ök csak kezelik,egyébként egy jogi szar gubanccal övéké az összes közös helyiség és a tartófalak,lakásfalak stb)

Széphö Rt

(a fütésrészt és a hibafelmérést végezte,elmodntuk,leirtuk nekik legutóbb is,igérték hogy elvitték 2 tel.számunkat,felhivnak és egyeztetnek SEMMI SEM TÖRTÉNT)

FehérÉp/FehérAblak Rt vagy Kft

(egy paneldzsungel alján van a széklhely irodájuk,

ritka szar müanyag ablakokat gyártanak amiben csak a fém zárórész német gyártmány,a többi valahol helyben készül...ja meg a höszigetelt üveg ki tudja honnan jön..lehet AlBA GLAStól Szfvár-Sóstóról)

Meg lehet keresni öket a homar.hu-n is,felmentek BPre is épitöipari szakmát bemocskolni,hirüket megrontani....lehet hogy nem a cég közvetlen alkalmazottai voltak hanem bármunkában felfogadtak képzetlen tahókat...

pl úgy csinálták hogy felfeszitették régi fa erkélyfalat ami mostaninál jobban szigetelt,és vele mentek nagyobb betondarabok is!b*sztak visszabetonozni,

szar purhabbal kiöntötték ami fél év alatt 10edére száradt,ÜVÖLTVE JÖN BE A LYUKON A SZÉL TÉLEN IS FÜTÉSI IDÉNYBEN,,mEG A REPEDT SZÉTFAYGOTT ABLAK RÉSEIN!!!!

ÜGYVÉDET KERESEK AKI SZ*RRÁ PERELI ÖKET ÉS VÉGRE KIJÖNNEK MAJD (tavasszal,nyáron,mikor nem vagyok éjjeles,mert ök b***tak tönkre 2004nyarán idegileg,vérnyomásilag!!!)ÁLLJUNK ÖSSZE?FOGJUNK ÖSSZE MINT KÁROSULTAK JOGSZÖBETSÉGE,vagy bizzuk meg a DAS JOGBIZTOSITÓT és majd az kiperli a gerincüket is!!!

a VOK mellett épült egy szar lakópark..máig nem 100%os lakottságú..az ott el nem fogadott nem négyzetalakú hanem 2szárnyú szar kis ablakokat épitették be hozzánk,

a SELEJTet,és be is vallotta egy két alkalmazott!igen,rohadt panelproli vagyok,de nem balraszavazó áruló!az ilyenek miatt ilyen kókler hanyag lépcsöházbacigizö kontár gennyek miatt néznek le minket!

Előzmény: Axióma (168)
Axióma Creative Commons License 2007.01.22 0 0 168
Cegnevet mellekelnel? Csak nem ugyanaz a banda, aki minket szivatott (Pretz)?
Előzmény: maestus (167)
maestus Creative Commons License 2007.01.22 0 0 167

Sziasztok! Már egy építkezős topikot találtam, ezt csak most, sajnos :(

Szerintetek hol lehet feljelenteni egy ablakcserével foglalkozó céget, illetve hogyan lehetne elérni, hogy normálisan megcsinálják, amit elvállaltak, vagy hol lehetne megátkoztatni őket, hogy megbűnhődjenek? Nagyon el vagyok keseredve:(
Édesanyámnál cserélik az ablakot már egy hónapja. Egy kétszárnyas ablakról és mellette egy erkélyajtóról van szó, redőnnyel... 290 ezer Ft-ért...
Aki volt kint nála felmérni és árajánlatot készíteni, azt mondta, lehet bontás nélkül is cserélni, a régi fakeretbe/tokba (nem vagyok szaki) építve. Kérdezte édsanyám, mi lenne a különbség a két munka között. A válasz az volt, szinte semmi, annyi, hogy nem kell még pluszba 50 ezer Ft-ot leperkálni kőművesmunkáért. Állítása szerint látványra nem sokban fog különbözni a teljes cserétől. Anyukám így emellett döntött. A munkások ezt másképp értelmezték. Lekapták az ablakszárnyakat, levágták a zsanért, berakták a műanyag tokot, meg rá az új szárnyakat, és szerintük ez így kész. A redvás fakeret, meg az a kiemelkedés a tokból (nem tudom, hogyan nevezzem) egy az egyben kilátszik, olyan ablak az ablak mögött szinten, tehát gányul néz ki az egész. Utánanéztem, más cégnél azt levésik, és be takarólapozzák-műanyagozzák, hogy a régi facucc ne látsszon. Említettem nekik is, hogy mi így képzeltük el, erre közölték, hogy ha pluszba fizetünk, megpróbálják...Azt hittem összecsinálom magam...Nekik az kész munka lett volna, ahogy ott akarták hagyni...Hiába mondtam, hogy ez így nem szép, nem ér meg ennyi pénzt ez a munka, ennyi erővel vettem volna az obiban ablakot, és berakom én...kiröhögtek. Végül már az ügyvezető-igazgató úrral is beszéltem, mert mondtam nekik, hogy csinálják meg normálisan, nem fizetek érte, számlázzák ki annak, aki az árajánlatot adta, és azt mondta, bontás nélkül is megcsinálják szépen...Az igi azt mondta, a szépség relatív fogalom...fizessek, a szerződésben nem szerepel a pluszmunka. A szerzősdésben egyébként semmi konkrét nem szerepel erre vonatkozóan, hogy hogyan végzik a cserét...
Mellesleg az ablakok kicsit ferdék, és ha kinyitjuk, nem maradnak nyitva, becsukódnak. Kérdeztem a szakit, megcsinálnák-e rendesen. Nézegették...-Hát, igen, tényleg becsukódik. De ezért van a bukó funkció! Na itt már azt hittem megőrülök!!! KÖzben elkezdték a redőnyöket is feltenni, az is megér egy misét...3 ember 6 órán keresztül nem tudta feltenni azt a 3 db redőnyt...már jó ideje járnak hozzánk és a félig kész (szerintük kész) ablakhoz és csálé redőnyhöz...Nekem az idegeim meg készen vannak. Tudtok valami tanácsot adni mit csináljunk? Én nem vagyok az az addig üvöltözöm velük, amíg jól meg nem csinálják típus :(
Előre is köszi!!!

veen Creative Commons License 2006.12.31 0 0 166

hali Mindenki

 

BOldog és erdményekben gazdag Újévet mindenkinek!

 

            BUÉK !!!!

Djapor96 Creative Commons License 2006.12.31 0 0 165

Sziasztok! Van-e valakinek tapasztalata arról, hogy hogyan lehet megakadályozni, hogy a üvegfelületek (ablakok) alsó 3 cm-én pára csapódjon le. Ez azokban a helységekben a legjellemzőbb, ahol a fűtőtest nem az ablak alatt van vagy éjszakára sötétítő függöny a radiátor mögé lóg. Ha szemüveg párásodás gátlóval vagy szélvédőpáramantesítővel kezelném az ablakot az segít?

Aza blakok 1,1-es szigetelésű  nyílászárók.

Abu Toby Creative Commons License 2006.12.17 0 0 164

A NYÍL-ZÁR Kft. egy megbízhatatlan, igénytelen, pénzéhes banda!!!

 

1,5-2 hónapos késéssel végezték el a munkát. A gyártó céget (Fenstherm) okolták a késésért. Hirdetéseik megtévesztők (a 25%-os árengedmény csak a raktáron maradt ablakokra vonatkozik!, egyébként augusztus közepén 10 %-kal emelték az áraikat). Nem gyártanak, csak viszonteladók – olyan céggel érdemes megállapodni, amelyik maga gyárt, mert így nem két cég veszi le a hasznot, hanem csak egy. Rosszul vették fel a méreteket. 3-szor nem jöttek a megbeszélt időpontban; egyszer sem szóltak telefonon, hogy bocs, nem tudunk menni... Az egyik ablakot ferdén tették be. Egy másikról nem szedték le a külső takarófóliát, úgy vakolták be... Néhol összekarcolták az üveget és a műanyag profilt. Az egyik takarólécet nagyon bénán farigcsálták ki (1 cm-re van a másiktól, ferde vonalban vágták ki a sarokpánt helyét); ezt majd kicsérelem, ha lesz időm. Egyáltalán nem biztos, hogy ha ugyanazzal a céggel csináltatod a redőnyöket, akkor jobban jársz. Kérjél csak árnyékolástechnikával foglalkozó cégektől, vállalkozóktól árajánlatokat, és rájössz, hogy 20 ezer Ft-ot is könnyedén megspórolhatsz (ráadásul rövidebb határidővel megcsinálják).

Axióma Creative Commons License 2006.12.06 0 0 163
Bocs, mostansag csak a kedvencben levo topicjaimra volt idom. A nick-emre kattintva lathatod az email-emet, ott el tudsz erni. Egy osszefogasban benne lennek!
Előzmény: anunimka (161)
anunimka Creative Commons License 2006.12.04 0 0 162

szia 007-gyík !

 

Olvastam a leveled és nem csak te jártál így hanem én is, de sajnos nekem sokkal

rosszabb, amit most nem igazán szeretnék leírni, mert elég kacifántos, inkább valahogy másképp szeretnék egy pár kérdést feltenni neked ha megoldható.

 

Köszi előre is.

 

anunimka Creative Commons License 2006.12.04 0 0 161

 

szia AXIÓRA !

 

Elolvastam a leveled és lenne egy pár kérdésem feléd, mivel én is nagyon

ráfaragtam az ablakossal, ha valamikor tudnánk beszélni írjál.

 

köszi szépen.

veen Creative Commons License 2006.11.23 0 0 160

hali

sajnálattal halom a problémádat,de a pereskedésen kivül keres egy másik céget aki hajlandó beállitani az ablakaidat és ezek költségét is hárisd rájuk,igy az ablakaid sem koppnak jobban a kelleténél és még nyithatóak is lesznek

Előzmény: 007-Gyík (153)
antikvár Creative Commons License 2006.11.22 0 0 159

A másik műanyagos topicban tettem föl az alábbi kérdést, de nem érkezett egyetlen válasz sem. Hátha az itt lakók közül valaki tud segíteni.

 

Szeretném megkérni a hozzáértőket vagy tapasztalattal rendelkezőket, hogy írják meg véleményüket a CertainTeed tolós (függőlegesen fel, mint az angoloknál) müa. ablakokkal és az oldalra eltolható teraszajtókkal kapcsolatban.

Praktikussági okok miatt kedvező lenne a házunkban, de csak a gyártó-forgalmazó véleménye áll rendelkezésemre, ami - ugye tudjuk - mennyit ér(het).

Fáradozásotokat előre is köszönöm.

Fido Dido Creative Commons License 2006.11.21 0 0 158
Nem csak értelmetlen, de káros is a festék, mivel az oldószer tönkreteszi a műanyagot.
Előzmény: karika77 (157)
karika77 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 157

Fido!

 

Kösz a választ. Szóval telejsen értelmetlen lenne bármit is csinálni vele. Köszönöm szépen a segítséget. Én is erre gondoltam, hogy teljesen értelmetlen a dolog.

 

Csá!

Fido Dido Creative Commons License 2006.11.21 0 0 156

Szia!

 

Mi ellen védené? A jó minőségű műanyag nyílászáró vízálló, UVálló, stb. A villámcsapás ellen pedig a festék sem véd! :)

Előzmény: karika77 (155)
karika77 Creative Commons License 2006.11.21 0 0 155

Sziasztok!

 

Hallott valaki arról, hogy műanyag ajtót le lehet festeni valamivel az időjárás okzta problémák lekerülése végett.

Van ennek egyáltalán értelme? Ha igen akkor hol lehet kapni ilyen festéket.

 

Előre is köszi!

 

Karika

Fido Dido Creative Commons License 2006.11.20 0 0 154
Helló! Javaslom a Fogyasztóvédelmi Felügyeletet értesíteni erről, de elötte faxold is el a cégnek a problémádat, hogy legyen valami hivatalos nyoma is. Az FF megemlítése gyors javulást tud okozni a hozzáállásukban. :)
Előzmény: 007-Gyík (153)
007-Gyík Creative Commons License 2006.11.20 0 0 153

Helló Mindenki!

 

Véletlenül találtam erre a forumra és olvastam, hogy vannak akik (sajnos velem együtt) a Pretz-Therm Kft.-vel csináltatták meg a nyílászáró cserét!

Na szóval én kb. 1éve találtam erre a cégre. Kijöttek felmérni és 4 hét mulva be is szerelték az ablakokat. Úgy 3 hónapig nem is volt semmi gond az ablakokkal de utána szinte mindegyiknek lett valami problémája! A cég elméletileg vállal két év garanciát de amikor felhívtam őket akkor azt a választ kaptam tőllük, hogy túl messze lakom ezért nem jönnek ki mert erre nincs idejük! Próbálokztam még hivogatni őket de vagy nem vették fel a telefont vagy csak igérgették, hogy jönnek majd de nem jöttek!Egyébként a 13. kerületben lakom és ők meg a 3. kerületben vannak, ("nagy" a távolság) ha még megvan az üzlet mert több helyről hallottam, hogy sokan pereskednek a cégveztetővel. Természetesen azóta én is jogi útra tereltem az ügyet!

Sajnos nem néztem eléggé szét a piacon és pont sikerült kiválasztanom a legrosszabb céget! Ajánlom elkerülni ezt a Kft.-t mindenkinek és tanácsolom, hogy akit szintén átvertek különböző dolgokkal azok is vegyék a fáradtságot és járják végig a jogi utat igazuk érvényesítéséhez!

Ja és egyébként ma már ott tartok hogy ki sem lehet nyitni három ablakból kettőt!!! Még az a szerncsém, hogy tél van és hideg van ahoz, hogy ki kelljen nyitnom! :)))

 

gjuli80 Creative Commons License 2006.10.19 0 0 152

Sziasztok!

 

Köszi szépen a válaszokat.

Jelenleg a Premier Comfort-line mellett tenném le a voksot. Láttam a forgalmazónál kivül-belül dekorfóliás ablakot, nagyon jó volt, és ráadásul maga a tok is barna szinű, nem a fehéret fóliázzák le. Árban is középkategória.

Kértem árajánlatot Internormra is, viszont az kb. a duplája lenne a Premiernek. Biztos jobb minőségű, de ennyit nem tudunk rááldozni. Az Internormos pasi azt mondta, hogy az Internorm kivülre nem is tesz dekorfóliát műanyag ablakra, mert az 5 évnél tovább nem bírja, kifakul.

Nem tudom. Mi a véleményetek?

 

Üdv,

Juli

Előzmény: Vektor007 (148)
memorix Creative Commons License 2006.10.11 0 0 151

Jó választás!

 

Nekem passionom van (ingyen fehér alu borítással) + Hella alu redönyők és idáig nagyon jól működnek és nincs velük probléma...a beszerelés szakszerű volt és gyors... (www.mantu.hu)

 

Üdv. Laci

Előzmény: Scafi (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!