Keresés

Részletes keresés

quad-imádó Creative Commons License 2011.03.08 0 0 2090

Bocs, nem akartalak én egy lapon emlegetni ezekkel a gané fajtákkal, csak megpróbálok valamit kitalálni, hogy minél kevesebb mocsok maradjon szanaszét áldásos tevékenységük miatt. Írok.

Előzmény: aabroncs (2087)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.08 0 0 2089

A munkahelyemhez közel van egy üveges műhely. Az ő Fiat 2,5 tonnás feldekorált furgonjuk szintén roki kártyával parkol mindíg, tekintve, hogy fizetős parkoló rendzser van. Természetesen a felfestett, táblával védett helyen.

Előzmény: bugadoktor (2086)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.08 0 0 2088

Ja és ha kel, keress meg, sokszor tudok segíteni. Régebben több helyről összeszedettem a szemét gumit, van több kapcsolat, tudom kiket kell megkeresni! Talán még ki tudok harcolni egy kis ingyen munkát belőlük, bár egyre nehezebb...

 

 

Ha tudok, segítek, mert nem bírom elviselni, ami a természetben történik, amit tesznek a környezettel!

 

Írj rám!

Előzmény: quad-imádó (2082)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.08 0 0 2087

Ezt nem GUMIS csinálja..!!!!!

 

Aki igazán ebből él, tudja, bármikor ellenőrzést kaphat..Ezt azok a szarházi szemétláda "autószerelők" csinálják, akik miatt a városban hetente 10 autót látok és akinek tudok, szólok, hogy a tudaltan bunkója fordítva rakta fel a gumit az autóra, mert fingja sincs, de vett egy szerelő gépet és egy centrírozót és ettől már gumisnak hiszi magát. Aztán azt hiszi, hogy egy 205/55R16-os és egy 225/55R16os gumi ugyanolyan magas, cak szélesebb...

 

No ezek, kérlek szépen, nem gumisok és nem kollégák. Ezek csak szezonban "szolgáltatnak" ,de nem gumiznak, mikor nem kel. Nincsenek ott, ha egy defektet kell rendesen megcsinálni, vagy ha gondod van.Tarhálnak, majd mikor vége a zsezonnak, a hulladék gumit kiviszik a Dunapartra, mert nem tuddják elszállíttatni..

 

 

Kérlek ezeket a görényeket ne hívd gumisnak..Kikérem magamnak! A gumis egy szakma..

 

Sokan hiszik, hogy értenek hozzá, de aztán nem tudnak egy acélfelni paramétert megnézni még a katalógusban sem, nemhogy fejből tudnák és nekik minden kerék 4x100-as és minden-mindenre jó...

 

 

Remélem kidöglenek, lassan....

 

 

 

Előzmény: quad-imádó (2082)
bugadoktor Creative Commons License 2011.03.08 0 0 2086

És még egy mai kép a Tesco mozgáskorlátozottak részére fenntartott parkolóhelyről.

A taxis ne tudná, hogy ez tilos?

A közteresek is lefényképezték, gondolom bírság lesz a vége.

bugadoktor Creative Commons License 2011.03.08 0 0 2085

Ma, délben a Stop-Shop parkolóban készültek a képek, ahová 3,5 t. behajtási tilalom van, 8 tonnás kocsival álltak be. Nem egyedi az eset, mert szerintük, messze van a rakodóhely. A cipőbolthoz hoztak árut, de csak beszorultak, miközben már egy másik nagykocsi is a sorban állt. Rendet kellen végre teremteni!

aabroncs Creative Commons License 2011.03.06 0 0 2084

Szia!

 

Írtam neked egy mail-t!

Előzmény: Törölt nick (2083)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2083

Ha van valakinek tapasztalata referenciája a Daróczi uton lévő BZ-Dt szervizről szívesen fogadnám a privát email címen. Őket néztem ki magamnak, de azért gyűjtenék egy kis elfogulatlan információt.

quad-imádó Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2082

Megpróbáljuk megoldani, hogy a gumisoktól is ingyen elszállítsák a gumit, most egyszeri ngyenes alkalommal, de ehhez egyeztetnem kell az elszállító céggel. Bizony a kis műhelyekkel van a gond, mert ad pár ezer pénzt a ganénak, aki oda viszi ahová nem kéne. Gumis mosta kezét, gané keresett egy kis talált pénzt a mi kontónkra.

Előzmény: aabroncs (2081)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2081

http://www.euronovex.eu/

 

http://www.magyarcegjegyzek.hu/ceg/kissrecycling_bt/

 

http://www.okogum.hu/

 

Mi gumisok (a normálisabbja)  tudjuk, kikkel kell szerződni. sok műhelyben korábban is szedtek pénzt, (pedig a gumit ingyen vitték még) mi csak január óta, amióta tőlünk sem viszik ingyen.

aabroncs Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2080

Már minden gumistól pénzért viszik el.Ha azok viszik, akik pénzért viszik, akkor nem kerül a természetbe, ők ugyanis biztosan nem dobják ki, mert ők pénzt kapnak érte. Csak már nem tudják abból a kevés pénzből, ami nekik jut, a szállítást is megoldani.

 

A probléma az, hogy elbvileg minden gumiabroncs vásárlásakor mi megfizetjük a környezetvédelmi termék díjat. Még a gumis zsákra is fizetek, mindenre. Csak nem oda vándorol a lóvé, ahová kéne, ugyanis a megsemmisítők ennek csak egy töredékét kapják.. Ráadásul a legnagyobb gond az, hogy hivatalosan mondjuk évente két millió gumira fizetik meg a termékdíjat, de aztán sokkal több hulladék abroncs keletkezik. Ennek az oka az, hogy rengeteg a szürke inportos gumi az országban. A vevőte viszont csak az alacsony ár érdekli, a korrekt forrás nem!

 

Szóval ez nem egy egyszerű történet, de a gumisoktól kerül ki a legkevesebb gumi a természetbe, mert nekem nem gond és már nem tudok mit csinálni, kifizettetem az ügyféllel.

 

Ahol nem kell fizetni érte, ahol túl olcsó a szerelés, ahol csak akkor szerelnek, mikor szezon van, egyébként meg nem, nos ott kellene elgondolkodni az ügyfélnek és amikor túl olcsó a gumi, a neten, az autópiacon és csak egy telefonszám árulja, sem cég, sem cím,  sem számla...

 

..de kit érdekel ez, ha olcsó???

 

Csak ne sírjunk aztán, ha a Dunaparton végzi és én meg szedethetem össze, amit én fizetek, zsebből...Nem először...

Előzmény: Törölt nick (2079)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2079

Más gumistól pénzért viszik el, darabonként 120-200 Ft-ért. Adnak nyugtát.

Aztán az is valahol a természetben végzi.

Előzmény: aabroncs (2078)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2078

Ez olyan felháborító, hogy nem is tudok mit mondani...

 

A gumikból meg egyre több lesz..Sajnos már nem szállítják el a műhelyekből ingyen és ezért rengeteg lelketlen ember, általában nem gumisok, hanem olyankok akik csak szezonban gumiznak, de nincs szerződésük senkivel, kidobálják az erdőbe, Dunapartra a sok megmaradt hulladék gumit. Edig háromszor szedettem össze más gumiját, hogy nehogy azt higyjék, mi raktuk ki...

 

Vidéken este felpakolják a futót és elindulnak a vakvilágba, majd egy alkalmasnak tűnő helyen leszórják a kocsiról..:-(((

 

A Harbor parkkal szemben már háromszorpakoltak le, pár hónap alatt, amióta gond a hulladék gumi elszállítása, illetve nem ingyenes......

Előzmény: quad-imádó (2076)
quad-imádó Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2077

Ja, az érdiek klubjában közzéteszek majd egy felhívást, mert lesz egy újabb Gumivadász akciónk. Minden segítséget elfogadunk.

quad-imádó Creative Commons License 2011.03.05 0 0 2076

Húúúú mennyit tudnék mesélni, miket megcsináltunk az ilyen férgekkel szemben, és semmi foganatja nem volt. Hiába jelentette fel a hivatal, hiába írtuk a jegyzőkönyveket, a megyei környezetvédelem meg lett véve mint kismalac, és semmit sem tettek, akármennyit mentünk. Rendőrség, közterület, mezőőri szolgálat, mindenki írta a jelentéseket ezerrel, de ezek nagyurak, mindent elintéztek a legfelső szervnél lévő kapcsolataikkal. Már azon gondolkozom, magánvádas indítványt kéne beadnom ismeretlen tettesel szemben, és akkor már kötelességük lenne az összes iratot, jelentést bekérni, és bírósági szakba helyezni, területen mintát venni stb. Több ezer (akár 3-400km3!!!) sitt van lerakva három helyszínen, és nem tesz-tett senki semmit ez ügyben. Ámbár van olyan ismerősöm, aki gyűjtögeti a papírokat, de hiába indít újabb és újabb eljárásokat, legfelül a megyénél minden eltűnik.

 

Sajnos gyengék vagyunk itt lent sok mindenhez. Aztán addig csavarjuk a fájó pontját valakiknek, hogy egyszer majd csak baleset ér, vagy eltűnik a süllyesztőben az ember. Irgalmatlan sok pénzről van szó, és egy ekkora bizniszbe ha belenyúlkál a kisember, az nem tetszik néhány nagyfiúnak...

Előzmény: aabroncs (2075)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.04 0 0 2075

Hiába..simán összeszedik és megússzák..senki nem fog utána járni, hogy vajon történt valami kő kemény intézkedés???

 

Ezek vagyun, e panaszkodunk, hogy sok a szemét, az ilegális lerakó..Ám ha konfrontálódni kell, mindenki elfordítja a fejét..

 

Most is ez lesz, sajnos..Most nem jött össze nekik, legközelebb összejön..Zsebre vágnak egy sittes konténerért 28.000 Ft nettó-t és leborítják bárhová..Ez az árfolyam..Ennyit keresnek..

 

Én mikor konténert kértem, meg kellett fenyegessem a konténerest, hogy utána nézek hová viszi..

 

Rendesen megmondtam neki, hogy ha megtudom, hogy nem a hivatalos helyre teszi, feljelentem...Nem szeretném a törmelékem a Duna partján látni..

 

Ezért ölök!!! Bárkit..Bármikor...

 

Rohadt állat, aki ilyet tesz....

Előzmény: quad-imádó (2074)
quad-imádó Creative Commons License 2011.03.04 0 0 2074

Király...Még a konténer is stimmel...

Előzmény: aabroncs (2073)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.04 0 0 2073
Előzmény: vz55 (2071)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.04 0 0 2072

Nos, azért felmerül a kérdés, ennyivel megúszták? Nem túl kielégítő...Nem lehet megtudni, mekkora bírságot róttak ki?? Kiróttak-e bírságot vagy ez is megúszható azzal, hogy ez most az egyszer nem jött be, de majd máshol leborítják???

 

Nagyon szeretném tudni, egyáltalán megbüntetik-e őket???

Előzmény: vz55 (2071)
vz55 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 2071

Nos, ma visszahozták az üres konténert. Két ember már lapátolja is vissza.
Köszönet a közteresek gyors intézkedéséért !
Sziasztok.

Előzmény: aabroncs (2070)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.03 0 0 2070

Teljesen jól tetted..Azt azonban nem értem a szomszéd miért nyúlt hozzá? Miért lapátolja szét?? Nem értem..Nem szabadna hozzá sem nyúlni, pláne nem szétlapátolni..

 

Komolyan nem is értem..Én miért nem tudok egy ilyet elkapni?? Egyszer lássak meg egy Dunaparti szemetelőt, egy erdei sitt lerakót vagy hasonlót..Ki fogok vetkőzni emberi mivoltomból és nem véletlen...

 

No mindegy, nem ide tartozik..

Előzmény: vz55 (2069)
vz55 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 2069

A köztereseket azonnal felhívtam, bediktáltam a képeken látható számokat. Köszönték, mondták kijönnek. Nem leskelődtem, hogy tényleg. Mindesetre a leghátsó szomszéd este elkezdte szétlapátolni. Akárhogy nézzük, az engedélyeknek utána kell nézni. Én az állampolgári kötelezettségemnek eleget tettem. A közvetlen szomszédom köszönte is, mert hát ugye Ők egész nap nincsenek itthon, jó ha vki "leskelődik", fotóz.

Előzmény: aabroncs (2066)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2068

Oppá! Ezt elfelejtettem:-) Én kérek elnézést! :-))

Előzmény: tutus1 (2067)
tutus1 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2067

Mindenki téved, aki a Mercist marasztalja el!

 

Egy Mercedesnek (BMW, Audi, VW Passat, stb.) igen, JÁR a parkoló, a többieknek meg csak a szájuk!:-))))

Előzmény: aabroncs (2065)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2066

??????????? és ????????????? Hagytad? Rendőr? Feljelentés?? Valami történt?? Hatósági zöld szám?? Ne hagyd, könyörgöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: vz55 (2062)
aabroncs Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2065

Valóban kicsit provokáltalak. Tudod miért? Mert pont úgy néz ki, mint a viccben.."Úgy kezdődött, hogy Pistike visszaütött"

 

Csak az a fura a számomra, hogy a képen látszik, a Merci akkor is ott áll a parkoló helyen, de mégis nektek állt feljebb..Ennyi..részemről lezárva, csak nem értem, Mercivel nem lehet azt mondani, bocs, és kiállni? Aztán ha ki "szelet vet, vihart arat"

 

bekövetkezik, beposztoljuk a szégyenfalra?? Szerintem ő is beposztolhatná, de nem tette...:-)))

 

Kicsinyes bosszút emlegettél.-)) Nem értem a kitekert logikát, annyi..A Te nézőpontodból a sztoriban egy hunyó van..Nos, nem:-)))

 

 

No mindegy, Bye...

 

Előzmény: Gipsz- Jakab (2057)
gitárnyűvő Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2064

mármint a beszélgetéseink :-)

Előzmény: gitárnyűvő (2063)
gitárnyűvő Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2063

Szerintem mi általában egyetértettünk, és elég sokszor átbeszéltük ezt is. Ami nekem hiányzik is.

Előzmény: korrekt-orr (2058)
vz55 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2062

 



Előzmény: vz55 (2061)
vz55 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 2061

Előzmény: vz55 (2060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!