Keresés

Részletes keresés

kannibál Kovács Creative Commons License 2021.04.07 -4 0 3490

Senkit nem kell innen kivágni. Ha nem tetszik a véleménye, akkor vitatkozz vele.

Előzmény: Portusi (3489)
Portusi Creative Commons License 2021.04.07 -1 3 3489

Valóban minősítek, de legalább igazt beszélek és nem aljasságot. Régen ki kellett volna innen vágni,  örökre.

Előzmény: Mutual Friend (3488)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.07 -4 1 3488

Napok óta mást se tudsz csak minősitgetni, most meg jössz azzal hogy milyenek a kölykeid ...

Valami témához kapcsolódód?

Előzmény: Portusi (3487)
Portusi Creative Commons License 2021.04.07 0 2 3487

1. Ostoba

2. Legalja

3. Primitív

 

Előzmény: Mutual Friend (3486)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.07 -4 0 3486

Mert ugyan micsoda ?

Svéd?

 

Ez neki szégyen?

Akkor elnézést kérek és legyen szovjet.

Előzmény: Tiborcsik (3485)
Tiborcsik Creative Commons License 2021.04.07 0 3 3485

Lehet akármilyen tehetségtelen, nívótlan szerinted, akkor is farokság leukránozni

Előzmény: Mutual Friend (3484)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.07 -4 1 3484

Jó "én csak verem a habot" ezzel, de azért azt látni kell hogy most kutyabőrnek számít ha valaki külhonból eredeztetett. :)

Mindamellett ha még politikai elkötelezettséget is mutat akkor ez a kettő paraméter vastagon felülírja a tehetséget, rátermettséget, és minden egyebet.

 

Ilyenkor az sem számít ha az eredmény nagyságrendekkel gyengébb a 100 évre visszamenőlegesen bármelyik intézményvezető által előállítottnál. De hisz ő külhonban tanult - mint a Ludas Matyiban - Trianon nemzettestnek a része így neki nem kell értenie a szakmáját semennyire sem. 

 

Előzmény: kannibál Kovács (3481)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.06 -4 1 3483

Nem az a lényeg hogy ki mit szerzett hanem amire feltette az életét és azt milyen színvonalon csinálja.

 

Mucsi az karosszéria lakatos tudtommal és amit csinál az jól csinálja.

 

Értem én hogy szanaszét tanulta magát de mégis szar amit csinál mert a nézők több mint fele otthagyta a nemzetit. Már ingyen sem kell a jegy senkinek igy iskolásokkal töltik fel a nézőteret. Ukrajnában kitelt neki mert ott már rájöttek mekkora segg így átjött ide rontani itt a levegőt.

 

 

Előzmény: Dermice (3475)
kannibál Kovács Creative Commons License 2021.04.06 -4 0 3482

És közben találtam egy harmadik vidéki színházat is, ahol határon túlról származott igazgató van: Szombathely (Szabó Tibor)

Előzmény: kannibál Kovács (3481)
kannibál Kovács Creative Commons License 2021.04.06 -5 2 3481

Kicsit túlzásnak tartom, hogy Barabás Botond erdélyi származása miatt ennyire elszaladt a ló.

 

Kíváncsiságból utánanéztem, hogy Vidnyánszky Attilán kívül van-e még magyarországi színházi igazgató, aki határon túli származású.

 

Nos, néhány perc alatt kettőt is találtam. Cseke Péter (Kecskemét) és Béres Attila (Miskolc).

 

Mindketten hosszú ideje hivatalban vannak és semmi rendkívüli nem történt.

 

Tanulság: Szolnok színházi jövője szempontjából sokadik rangú kérdés, hogy BB hol született. Attól ő még nem lesz f*sza gyerek, hogy Székelyföld szülötte és természetesen románnak sem tekinthető. Bár halkan megjegyezném, hogy tudtommal a román színház-művészetnek hatalmas nemzetközi tekintélye van (Vidnyánszky is rendszeresen hívja rendezni a nagy neveket), tehát művészi értelemben akár haszna is lehet annak, ha ragadt rá némi románság.

csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.04.06 0 4 3480

Csak úgy általánosságban:

A külhoni, vagy onnan ide származott magyarok azok magyarok.

Van közöttük műveletlen kókler (lásd: Ferihegyi repülőtér elneveztetése Liszt Ferencről, mintha nem lenne tele az egyetemes repüléstörténete magyarokkal), és vannak közöttük tehetséges emberek is. Mint mindenhol. Utóbbi időben kvázi "divatba jöttek", és bevallom, hogy én is féltem három éve, vagy talán négy(?), hogy ki nyeri a Verseghyben a Tarján Imre fizika versenyt, de a Tiszapartisok nyerték.

 

Száz szónak is egy a vége: mindegy, hogy honnan jött, ha jól végzi a dolgát. Ha jól csinálja, amit csinál, akkor mindegy, hogy a trianoni határtokon belül született, vagy sem. Meg akkor is mindegy, ha rosszul végzi, akkor meg kell köszönni neki, amit csinált, és váltani, tekintet nélkül a születési helyére. Nem lehet a külhoni származás sem pro, sem kontra.

 

De félrement a téma, ez már nem egészen a színházunk...

Whallacki Creative Commons License 2021.04.06 -3 2 3479

Rengeteg székely és felvidéki ismerősöm van. Szerencsére nincs akkora arcuk, mint jónéhány, magát mélymagyarnak tituláló agymosottnak. Egyébként mintha ignoráltál volna nemrégiben... 😁 Vagy az valamelyik másik nicked volt?

Előzmény: Zarándi (3478)
Zarándi Creative Commons License 2021.04.06 0 2 3478

A keményvonalas embereknél Párkány az Štúrovo.  Ne menj hátáron túli magyarok közé!

Előzmény: Whallacki (3477)
Whallacki Creative Commons License 2021.04.06 -4 0 3477

Maradjunk a tényeknél, és hagyjuk a romantikát! Nincs ilyen nevű település a térképen. Sem a magyaron, sem a szlovákon. Hogy nekem mennyit mond, azt te honnan a bánatból tudnád ugyan?! Valaha, amikor még pajzán gondolat sem voltál, ahogyan én sem, volt ilyen településnév, de az már a régmúlt.

 

Nem azt írtam, hogy az öreg magyar volt, hanem azt, hogy magyarul beszélt. Méghozzá folyékonyan. Van különbség. Szövegértés... De sok, magát magyarnak nevező román vagy szlovák állampolgár is van. Sőt!

Előzmény: Portusi (3467)
Dermice Creative Commons License 2021.04.06 0 2 3476

"tt"

Előzmény: Dermice (3475)
Dermice Creative Commons License 2021.04.06 0 3 3475

Az irigység beszél belőled, hiszen ő 22 évesen nappalin diplomát szerzet, majd posztgraduális képzésen további diplomát, ellenben te maradtál földműves.

Előzmény: Mutual Friend (3474)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.06 -4 1 3474

Széttanulja magát ott és idejön elkefélni a magyar színház-művészetet?

Hülye van itt is elég ezért nem kell importálnunk meg többet.

Előzmény: Dermice (3470)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.06 -5 1 3473

Lehetett volna talán még menne is de nem akartam.

Az én életemből veszik el a lehetséges élményeket ezek a bevándorló senkiháziak.

Előzmény: csíkos-háTTú (3472)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.04.06 0 3 3472

Ej! Lássa', így nincsen hatása*,

Mondhatta volna szebben, Kislovag!

 

Lehetne talán így: Manapság a magyar kulturális- és közéletben a határon túli magyarok felülreprezentáltak, véleményem szerint.**

 

*: Pontosabban van hatása, csak nem biztos, hogy az elvárt. Vagy én tévedek, és ez az elvárt hatás?

 

**: Tévedés ne essék, ez nem tükrözi az én véleményemet, csak példának hoztam.

 

 

Előzmény: Mutual Friend (3452)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.06 -4 1 3471

Tisztában vagyok ezzel de a nemzeti látogatottsága felére sem esett vissza és ingyenjegyeket osztogatnak már évek óta az iskolákban hogy legyen elfogadható mennyiségű ember a nézőtéren.

Előzmény: Dermice (3470)
Dermice Creative Commons License 2021.04.06 0 2 3470

Vidnyánszky Attila

 

1964-ben született az ukrajnai Beregszászon.

Első diplomáját bölcsészként szerezte 1985-ben az Ungvári Állami Egyetemen majd két évig irodalmat és történelmet tanított.

 

1992-ben a kijevi Film-és Színművészeti Főiskolán szerezte második diplomáját.

A beregszászi Illyés Gyula Magyar Nemzeti Színház alapító művészeti vezetője volt. Saját színházán kívül dolgozott még a kijevi Nemzeti Akadémiai Színházban (Leszja Ukrajinka Színház), Szlovákiában és a volt Jugoszlávia színházaiban, valamint 1999 óta Magyarországon is tevékenykedik.

 

2004-ben a Magyar Állami Operaház főrendezőjévé nevezték ki. Két évvel később a debreceni Csokonai Nemzeti Színház művészeti vezetője, majd igazgatója lett.

Számos szakmai díjat nyert, köztük a Mejerhold-díjat a Három nővér rendezésért.

2013-tól a Nemzeti Színház főigazgatója.

Előzmény: Mutual Friend (3469)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.06 -4 1 3469

Csak nézd meg!

 

Bejött az a dagadt ukrán majom és tönkre vágta a nemzetit es majd az egész magyar színház művészetet.

Még nem kritizálom BB igazgató urat , hisz őt is megilleti az esély de mondjuk meg őszintén az eddigi előéletét figyelgetve szkeptikus vagyok.

 

 

 

 

Előzmény: Portusi (3467)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.06 -4 2 3468

... és ki a bánatot érdekli a több évszázados felmenő amikor most egy kis alamizsnáért mind megszavazza az anyaország kirablását.

 

 

Előzmény: Portusi (3467)
Portusi Creative Commons License 2021.04.06 0 2 3467

Maradjunk Párkánynál, nekem ez többet mond mint neked.

Azt, hogy itt nyaraló tót felmenőkkel rendelkező ember gagyarászik, az  nem összehasonlítható több évszázados magyar felmenőkkel rendelkező Kárpátalja és Erdélyi magyarokkal.

Előzmény: Whallacki (3460)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.06 -4 0 3466

Hagyjuk már ezt a faszságot amit itt pufogtatsz ...

 

 

Előzmény: Portusi (3465)
Portusi Creative Commons License 2021.04.06 0 2 3465

Úgy nézem a dolgokat, hogy ki mit tesz le a hazáért és a magyarságért. A z általad leírtak értelmezhetetlen kategória.

Előzmény: kannibál Kovács (3461)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.06 -4 0 3464

Basszus veterán lettem! :)

Előzmény: Mutual Friend (3463)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.04.06 -4 0 3463

Nem emberem ő sem de :

 

Előzmény: Portusi (3458)
Tiborcsik Creative Commons License 2021.04.06 0 3 3462

Idéznék az elnöki programomból:

"... A Kárpát-medencében mindenkinek legyen természetes, ha a másik kettős identitású. Egyik az anyanyelv, a nemzeti kultúra gyakorlása, a másik a szülőföldhöz, az otthonhoz ragaszkodás. Soha senkinek ne kelljen a kettő közül választani. ..."

Előzmény: Whallacki (3460)
kannibál Kovács Creative Commons License 2021.04.06 -3 0 3461

Gondolom, a te értékrended szerint a bankrabló többet ér, mint a filozófus.

Előzmény: Portusi (3459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!