Keresés

Részletes keresés

Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1425
már unom az indexet, mondtam már?
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1424
Ja, hát a wow-os tört szerverek se tudnak kapcsolódni a globális hálózathoz... Éppen ezért van az, hogy pl a barátnőmmel nem tudok játszani, mert ő tört szerveren van. Még ha akarnék, se indíthatnék az ő szerverén egy karit... És éppen ezért szar tört szerveren játszani, mert ha ott gondol egyet a szerver irányítója, hogy mostantól ez nem így van, hanem úgy, akkor le kell nyelned. Vagy ha szar a szerver napokig, az kit érdekel, ne pofázzak, mer ingyér van...
Előzmény: ViktOrsi (1400)
blackrat Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1423

Igen, bratyóm huntere is erős közelharcban is, meg vele egyszintben lévő eliteket is simán kinyír a ptjével úgy, hogy a petnek max félig megy le az élete, neki meg csak egy kicsit! Én meg csak nézek, ez nem semmi! :) De azért a hunter mégiscsak jobb a nyilaival. Meg nekem axe-om volt, és azzal tök sokáig tart mire üt egyet.. persze ha már üt, akkor nagyot üt, de akkor is fél óra mire ellendíti azt a nyavajás baltát! :D Nekünk asszem minda 2 kézben axe van, az jó erős. Na és én tulajdonképpen csak ezért mondom hogy lassú. A warrior is olyan lassan tud ütni egyet! Persze lehet hogy nagyobb szinten már az is jobb, csak nekem nem volt türelmem hozzá. :) A rugó meg hát jó, lehet hogy az elején nem olyan gyors, de melyik az? De aztán egy szint után már nagyon gyorsan lehet gyepálni vele, és sose unalmas! :) Meg azt is birom benne, hogy ki lehet zsebelni a mukikat, és néha tök jó cuccok esnek! Egy csomót szoktam ott annál a várnál szórakozni ahol van az a first aides csávó, na ott van egy csomó elite és azokat szoktam végig zsebelni! Esik pénz is, meg jó healing potik is, meg néha ládák is amikkel lehet fejleszteni a lock pick-et, szal ott jól el lehet lenni, ráadásul nem is nagyon vesznek észre! :D De ha mégis, akkor azt jól legyapom! :D Meg a druidával is élvezem a rugóskodást! Tök jó hogy láthatatlanul át lehet menni egy csomó ellenfél mellett ha éppen nincs kedved átverekedni magadat rajtuk! A hunternél ez is nagyon hiányzott nekem, de ez egyéni probléma! :D

 

Jah, amúgy azt a first aides csávót már előttem is legyepálták párszor.. Úgylátszik azt sose hagyják ki.. De én is mindig odamentem olyan könyveket venni, sokkal olcsóbb is, meg néha nagyon jól el lehet adni AH-ban is, szal jó kis üzlet! :D Nekem egyik haver mutatta meg annó. :)

Előzmény: Dorinesz (1411)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1422
i
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1421

Most meg a hosszú ö-böl ?-eket csinál...

Most már igazán rendbetehetnék az indexet, mert már kezd unalmas lenni...

Előzmény: Dorinesz (1420)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1420
Ja, és nem kell eltelnie egy hónapnak, azt csak úgy mondtam, de így visszaolvasva tényleg félreértelmezhető... Szal akármikor visszacsinálhatod, de az ember már elevel úgy vesz fel magának szakmát, hogy az marad igen, mert aztán a szakmájával tökre el lesz maradva a szintjéhez képest. Szal lehet, hogy a hunterrel herbalizmust és alkimizmust fogok tanulni, még nem tudom. Egyelőre pénz kéne kurva sok, hogy tudjak majd jó cuccokat venni AH-ban, és legyen miből tanulni. Aztán a többi már nem számít. :-DD Meg azért a hunternek elég jó, hogyha mindenféle lötyit készít magának, és azt issza, mert ő pl nem tudja magát gyógyítani harc közben, és igencsak jól jönnének neki az ilyen mindenféle potik meg egyebek.
Előzmény: blackrat (1410)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1419
Hát engem egyedül pvp szerveren idegesítene a többi idióta. Monnyuk így is van egy-két eset, amit már mondtunk is, de az engem teljesen lelombozna, és nyomasztana, ha nem találkoznék más karakterrel játék közben. :-SS Az úgy annyira szar lenne. Akkor már inkább csak saját magam leülök a gép elé, és játszok a gépen lévő játékkal, minek akkor internetes? És ahogy már mondtam is, én nem kifejezetten csak azért játszom ezzel, mert annyira tetszik maga a játék. Persze tetszik, de legfőképpen azért, mert emberek közt vagyok, és lehet ismerkedni, és nem vagyok egyedül. Ha egyedül kéne nyomatni, már rég abbahagytam volna.
Előzmény: ViktOrsi (1413)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1418

Most látom, hogy így is elküldte...

 

No comment.

Előzmény: Dorinesz (1417)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1417

Nekem is ugyanaz volt mint ViktOrsinak... :((( Ez eléggé szemétség, hogy az ember egy hsz-t nem tud elküldeni, mert error, meg karbantartás meg stb. Most már minden hszt úgy küldök el, hogy előtte elmentem...

 

Szal ezt írtam:

 

Hát igen, nővérem is érdekes dolgokat mesél a pvp-ről. :-DD Aszongya, hogy képzeljem el, a pasija annyira rá van kattanva a druidájára, hogy be is lépett egy druida guildbe. Namost a pasijáról azt kell tudni, hogy ő is ilyen mint ViktOrsi kb, hogy idegesíti a sok hülye, ezért aztán guildbe se megy, meg nem is akar olyan nagyon foglalkozni másokkal, mert csak akadályozzák, stb. A másik meg hogy mindig vagy harcos, vagy valami üsd vágd nem apád, nem anyád karaktere volt, és most indította a druidáját, és teljesen beleszerelmesedett. És a nővérem meg teljes ámulattal mesélte, hogy miket meg nem tesz a karakteréért. Szal ezzel a druidával meg a druida guilddel csináltak olyat, amit te is meséltél, hogy betámadtak valami allis várost (merthogy pvp szerveren ők hordással vannak), és mesélte a nővérem, hogy valami vizen kellett keresztül úszni, és a druidák mind átváltoztak fókává, de vagy harmincan, ő meg a paladinjával volt ott, meg volt valami sámán is, és a sámán rávarázsolt vizen járást, úgy érezte magát, mint egy hercegnő. :-DD Képzelem az allisok milyen pofát vágtak, amikor meglátták a hadsereget. :-DDD Meg hogy a vizen futnak.

Ilyen nekem is nem egyszer volt, hogy legyepálták azt akihez mentem volna. Hú de mennyiszer! Az egyik emlékezetes az volt, amikor first aidet mentem el tanulni valahova a halál f***-ra, és minden tele volt elit ogrékkal, meg olyan banditákkal, akik láthatatlanok, és jól hátbatámadnak. Na és nem találtam a fickót, akitől a könyvet kellett volna venni, aztán amikor végre megtaláltam, pár hordás éppen gyepálta. Hát ki is nyírták szépen, én meg ott álltam, hogy most akkor mi van? Aztán a guildből meg jött egy csákó, aki segített megtalálni ezt az emberkét, és ő egy 70-es warlock volt. Azok meg, akik itt szórakoztak, csak 40-50 körül voltak. Úh a warlock hátbatámadta őket, amikor éppen örültek maguknak, hogy jaj de ügyesek vagyunk, az egyikre rászabadította a minionját, ő meg a másikat kinyírta pár lövéssel. És ahogy feltámadtak, mindig kinyírta őket. Asszem azok szentségeltek eleget miatta. :-DD Na aztán a lényeg, hogy elhúztak a kis rohadékok, és a pasi is feltámadt aztán idővel, gyorsan megvettem a könyveket, és kimenekültem onnan. :-DD De volt olyan is, hogy westfalban ölték le pont az orrom előtt a questeket adó fickókat, és ott voltam, hogy hű de fasza, most akkor mi a szart csináljak? Tök ideg voltam, mert csak rohadt későn támadtak fel újra, én meg ettem a kefét, hogy nem tudok questelni.

De a hunter az egyre jobban tetszik. Igaz tegnap nem nagyon volt módom játszani vele, mert a guildből segítettem annak a 70-es faszinak, mert van egy altja, akit húzni kellett, és lementünk egy instába, ami nekem tök gagyi volt, de az ő karijának viszont tök jó xp volt. De nem sok xp-t kapott, hogy két negyvenes nyomta helyette. Tök cool volt. Én a druidámmal, meg volt ott egy 40-es warlock csaj is. És vigyázni kellett a kis karikra, mert beagrózták a magas szintűeket, és még több rohadék nyüzsgött ott, mint amennyi egyébként volt. :-DD De hál istennek megúszta mindenki halál nélkül. :-DD Tök jó volt úgy gyepálni az eliteket, hogy nem tudnak kárt tenni bennem. :-D Nem tudom mi volt az insta neve, de farkasemberes volt, és az egy elég erős insta volt. Azt néztem, hogy még úgy is, hogy én 41 vagyok, egy csomó rámrohant, amikor az egyiket megtámadtam. Akkor mit csináljon egy olyan, aki azonos szinten van ezekkel az elitekkel. Hát ha huszan mennek be, akkor is kinyiffannak! :-OO Szal még jó, hogy nem próbáltam, mert ritka ideges lettem volna, ha állandóan meg kell halni. De ez így jó volt. :-D Monnyuk xp-t semennyit nem kaptam, dehát ez van. Szeretek segíteni a guildemnek, mert ők is mindig segítenek nekem, és tök jófejek! :)

Előzmény: blackrat (1410)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1416

Hát igen, nővérem is érdekes dolgokat mesél a pvp-ről. :-DD Aszongya, hogy képzeljem el, a pasija annyira rá van kattanva a druidájára, hogy be is lépett egy druida guildbe. Namost a pasijáról azt kell tudni, hogy ő is ilyen mint ViktOrsi kb, hogy idegesíti a sok hülye, ezért aztán guildbe se megy, meg nem is akar olyan nagyon foglalkozni másokkal, mert csak akadályozzák, stb. A másik meg hogy mindig vagy harcos, vagy valami üsd vágd nem apád, nem anyád karaktere volt, és most indította a druidáját, és teljesen beleszerelmesedett. És a nővérem meg teljes ámulattal mesélte, hogy miket meg nem tesz a karakteréért. Szal ezzel a druidával meg a druida guilddel csináltak olyat, amit te is meséltél, hogy betámadtak valami allis várost (merthogy pvp szerveren ők hordással vannak), és mesélte a nővérem, hogy valami vizen kellett keresztül úszni, és a druidák mind átváltoztak fókává, de vagy harmincan, ő meg a paladinjával volt ott, meg volt valami sámán is, és a sámán rávarázsolt vizen járást, úgy érezte magát, mint egy hercegnő. :-DD Képzelem az allisok milyen pofát vágtak, amikor meglátták a hadsereget. :-DDD Meg hogy a vizen futnak.

Ilyen nekem is nem egyszer volt, hogy legyepálták azt akihez mentem volna. Hú de mennyiszer! Az egyik emlékezetes az volt, amikor first aidet mentem el tanulni valahova a halál f***-ra, és minden tele volt elit ogrékkal, meg olyan banditákkal, akik láthatatlanok, és jól hátbatámadnak. Na és nem találtam a fickót, akitől a könyvet kellett volna venni, aztán amikor végre megtaláltam, pár hordás éppen gyepálta. Hát ki is nyírták szépen, én meg ott álltam, hogy most akkor mi van? Aztán a guildből meg jött egy csákó, aki segített megtalálni ezt az emberkét, és ő egy 70-es warlock volt. Azok meg, akik itt szórakoztak, csak 40-50 körül voltak. Úh a warlock hátbatámadta őket, amikor éppen örültek maguknak, hogy jaj de ügyesek vagyunk, az egyikre rászabadította a minionját, ő meg a másikat kinyírta pár lövéssel. És ahogy feltámadtak, mindig kinyírta őket. Asszem azok szentségeltek eleget miatta. :-DD Na aztán a lényeg, hogy elhúztak a kis rohadékok, és a pasi is feltámadt aztán idővel, gyorsan megvettem a könyveket, és kimenekültem onnan. :-DD De volt olyan is, hogy westfalban ölték le pont az orrom előtt a questeket adó fickókat, és ott voltam, hogy hű de fasza, most akkor mi a szart csináljak? Tök ideg voltam, mert csak rohadt későn támadtak fel újra, én meg ettem a kefét, hogy nem tudok questelni.

De a hunter az egyre jobban tetszik. Igaz tegnap nem nagyon volt módom játszani vele, mert a guildből segítettem annak a 70-es faszinak, mert van egy altja, akit húzni kellett, és lementünk egy instába, ami nekem tök gagyi volt, de az ő karijának viszont tök jó xp volt. De nem sok xp-t kapott, hogy két negyvenes nyomta helyette. Tök cool volt. Én a druidámmal, meg volt ott egy 40-es warlock csaj is. És vigyázni kellett a kis karikra, mert beagrózták a magas szintűeket, és még több rohadék nyüzsgött ott, mint amennyi egyébként volt. :-DD De hál istennek megúszta mindenki halál nélkül. :-DD Tök jó volt úgy gyepálni az eliteket, hogy nem tudnak kárt tenni bennem. :-D Nem tudom mi volt az insta neve, de farkasemberes volt, és az egy elég erős insta volt. Azt néztem, hogy még úgy is, hogy én 41 vagyok, egy csomó rámrohant, amikor az egyiket megtámadtam. Akkor mit csináljon egy olyan, aki azonos szinten van ezekkel az elitekkel. Hát ha huszan mennek be, akkor is kinyiffannak! :-OO Szal még jó, hogy nem próbáltam, mert ritka ideges lettem volna, ha állandóan meg kell halni. De ez így jó volt. :-D Monnyuk xp-t semennyit nem kaptam, dehát ez van. Szeretek segíteni a guildemnek, mert ők is mindig segítenek nekem, és tök jófejek! :)

Előzmény: blackrat (1410)
ViktOrsi Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1415

hurrá, mégis elment elsőre...

grrrrrrr >:-(

Előzmény: ViktOrsi (1414)
ViktOrsi Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1414

Elküldöm megint... Indexmotor meg monnyon le

 

Az a baj, hogy az elmélet valóban ez, hogy legyen hasonló a való világhoz, és lehessen találkozni a többi playerrel. Az egész MMORPG erre épül.

Csak amíg a való világban vannak törvények, amik szabályozzák az együttélést, addig egy anonim világban, ahova beszabadul félmillió tizenéves éretlen kiskölyök, akiknek társadalmi szabályokról lövése nincs, ideje annál több. Hatalmat kapnak a kezükbe, egy magas szintű karakter által, senki nem bünteti meg őket, és ez tarthatatlan állapotokat eredményez, és tönkreteszi a normálisan szerepjátszani akarók szórakozását.

Lehet próbálni szabályozni, de gyakorlatilag a GW megközelítése az egyetlen többé-kevésbé működőképes lehetőség ezek megfékezésére. Még ott is van sok idióta, de könnyű nem törődni velük, mert a városban tehetetlenek, azon kívül meg nem találkoztok.

Előzmény: Dorinesz (1412)
ViktOrsi Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1413

Az a baj, hogy az elmélet valóban ez, hogy legyen hasonló a való világhoz, és lehessen találkozni a többi playerrel. Az egész MMORPG erre épül.

Csak amíg a való világban vannak törvények, amik szabályozzák az együttélést, addig egy anonim világban, ahova beszabadul félmillió tizenéves éretlen kiskölyök, akiknek társadalmi szabályokról lövése nincs, ideje annál több. Hatalmat kapnak a kezükbe, egy magas szintű karakter által, senki nem bünteti meg őket, és ez tarthatatlan állapotokat eredményez, és tönkreteszi a normálisan szerepjátszani akarók szórakozását.

Lehet próbálni szabályozni, de gyakorlatilag a GW megközelítése az egyetlen többé-kevésbé működőképes lehetőség ezek megfékezésére. Még ott is van sok idióta, de könnyű nem törődni velük, mert a városban tehetetlenek, azon kívül meg nem találkoztok.

Előzmény: Dorinesz (1412)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1412
Szerintem meg pont ez a rossz abban a GW-ben, amit mondasz. Hogy nincs más csak én. Hát az dög unalom. És itt jó vannak hülyegyerekek, de azért a legtöbbje normális, és nem mindegy, hogy ha éppen a halálodon vagy, akkor segítenek-e rajtad, vagy sem. Ez így tisztára olyan, mint a való világ, tele emberrel, alkalmazkodni kell, vagy leszarni a másikat, ami jólesik. Meg az tetszik marhára, hogy tudok szakmát tanulni, és pénzt keresni. Tudok tök jó cuccokat csinálni, és tanulni. Fejleszteni magamat. Hogy még jobb legyek. :-DDD
Előzmény: ViktOrsi (1404)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.13 0 0 1411

Én nem tudom, de az én haverom, aki miatt rákaptam a hunterre az közelharcban is iszonyat jó. Ugye mivelhogy tudja a dual bildet, ezért aztán mindkét kezébe fegyver, és kurva gyorsan püfölte az ellenfelét. Plusz még ott volt a petje is. Szinte meg se bírták sebezni. Hát a roguém nem volt annyira gyors... Sőt, a hunternek akármilyen fegyver lehet a jobb kezében, nem csak tőr, ami egyébként a legszarabbul sebző fegyver, ami létezik a játékban. Tegnap élvezkedtem egy kicsit, hogy mire az ellenfél odaért hozzám, már szinte nem is élt, kettőt szúrtam a tőrrel ami épp most van nekem, és kinyiffant. :-D A druidámmal sokkal tovább szokott tartani. És így ki tudom szedni a többi közül, és nem kell közel menni, és ha egyszerre több rohan, akkor is a petre mennek, és én nem halok meg, sőt a pet sem, ha jó messzire rohanok, vissza tudom hívni úgy, hogy a többi nem tudja követni, és mindketten megúsztuk. Szal a hunter az még nagyobb túlélő, mint a paladin. Igaz, tegnap kinyiffantam egy párszor, mert le kellett volna nyírni egy 11-es elit gnollt (a hoggert) csak hát nem igazán sikerült, mert én meg még csak 10-es voltam, a petem meg csak 8-as, meg betámadott közbe egy medve is, stb... :-DD De nem baj, edzünk még a hoggerre, és ma kinyiffantom, az biztos. :-DD

Jaja, nekem is olyan tegezem van, amit te mondasz, meg a druidám tud is leatherworkingelni ilyen cuccokat, majd lehet, hogy csinálok a hunteremnek, de az is szinthez lesz kötve az tuti. Meg csináltam a hunteremnek egy tök jó chestet, legs-et, meg bracert, mert valami irtó szar cuccokat kapott a szintjéhez képest. És így már leglább majdnem minden cucca zöld, és armorra is tök jó.

Előzmény: blackrat (1402)
blackrat Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1410

Igen, RP-n nincsenek úgy beosztva, de ott is vanna olyan városok, asszem csak városok, amik vagy allisok vagy hordások. És az a pvp-s cucc is csak a játékosokra vonatkoznak, az őrök bármikor bárkit megtámadhatnak, ahogy mondtad is. De a játékosok is bármikor megtámadhatják az őröket, persze ezt csak akkor érdemes, ha többen vannak és nagyobb szintűek mint az őrök. És azok is ugyanúgy beleszámítanak a pvp-s pontjaidba. STV amúgy közös terület PVP szerveren, csak vannak olyan közös területek, ahol mondjuk van egy egy allis vagy hordás város. STV-ben van egy közös város, meg egy hordás is föjebb. Hehh öcsém a közös városban Booty Bay-ben szokott gyepálni a 60-as rugójával! Mármint csak akkor, ha őt letámadta valaki, és öcsém már nagyon bepipult rá. Volt hogy egy 30 valahányas kiscsávó megtámadta kint a 60-as rugóját, aztán a kiscsávó bemenekült Booty Bay-be, hogy ott majd biztonságban lesz, aztán erre öcsém utána ment láthatatlanná vált, azt jól legyapta! :D Aztán erre persze az őrök letámadták őt, mert ilyenkor azok is közbeavatkoznak, de mivel a rugó szuper menekülő, gyorsan benyomta a vanish-t és ezzel el volt intézve! :D Ha valaki meg már nagyon felidegesítette, akkor vagy 10x is képes volt ezt megcsinálni! :DD De csak úgy ok nélkül mi nem szoktunk letámadni senkit, de néha olyan jól esik! :D Meg az van így PVP szerveren, hogyha bejön egy hordás egy allis megyébe, a hordás nem támadhat meg minket, csak mi őket, és ilyenkor meg néha odajönnek a kezdő helyekre és ott ugrálnak előttünk, hogy támadjuk már meg őket hogy aztán meg jól kinyírhassanak. Hát mondanom sem kell hogy az ilyen mennyire idegesítő.. Meg van egy pár insta hordás területen is, és akkor meg mi megyünk az ő területükre, de persze nagyobbak vagyunk mit ők, szal nem szoktak betámadni. :) Volt hogy egyszer mentünk egy nagy partyba, és ha az utunkba esett egy város, szépen legyepáltuk az őröket, és kaptuk értük a sok pontot! :D Nálunk kisebbeket általában nem bántottunk, de ha odajött egy nagyszintű mondjuk lvl 50-60-as azt is szépen levágtuk, pedi csak 36-38-asok voltunk! :D

De RP szerveren is tudnak ám genyáskodni rendesen a hordások.. Egyszer odajött Darkshore-ra egy hülye UD, már nem tom mi is volt pontosan, és ott Bhasal Aran-nál (már nem tom hosgy kell írni) ott van az a térdelő csávó ahol questeket kell leadni, ott a kék fényizé alatt ül. Megyek oda, hogy adom le a questet, jön mellettem az UD is, engem ugye nem tud letámadni mert nem volt rajtam pvp, azt odamegy előttem 2 másodpercel a csávóhoz és legyapja! Én meg tiszta ideg voltam mert egy csomó idő mire ressel. Aztán mondtam az UD-nak hogy ahgyja már, had adjam le a q-t. Resselt a csávó, én már gyorsan nyomkodtam a gombokat, de erre nem legyapja a szemét léda?? Tök ideges lettem és elkzdtem neki ott puffogni meg grimaszolni, az meg csak röhögött. Aztán legyapta mégegygszer és kilépett.. Na mondtam, itt sem szabadultam meg a núboktol? Vannak azok mindenhol..

 

Jah, egy hónap után így vissza lehet csinálni? Ezt még nem is tudtam, mondjuk én már mindig végleges szakmát választottam. :)) De a tallentezésről tudtam. Én a hunteremet tallentoztam újra, mert bratyóm mondta, hogy milyen bazi erős a hutere, az enyém meg nem volt az, kérdeztem min vannak a tallentjai. Hát az volt a baj, hogy nekem nem a beast masteryn volt, hanem ahol a lövedékek vagy mik vannak. Szal egy jó tanács: a tallentjaidat a beast masteryre tegyed, ott van a tick hide is, azt mindenképpen rakjad tele! Egy csomóval megnöveli az armort! :))

Előzmény: Dorinesz (1409)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1409

Na gyors válasz, mert kell hazamennem már... :-DD

Szal a rendes RP szerveren ha hordás területen vagy, ha allison, nem támadhatnak meg. Ott nincsenek így elosztva, hogy mittomén stv az (csak mondok valamit, mert nem vagyok tájékozott a pvp dolgoban, hogy kinek mi a terüelte) mondjuk hordás terület, szal ott az allis nem támadhat meg hordást, viszont a hordás simán megtámadhat, és nem tom hogy milyen szabályok vannak még. Szal ha nincs rajtam a pvp, elvileg engem nem támadhat meg semmi. Kivétel ez alól az ehte hordás vagy allis város. Szal hogyha jön egy hordás stormwindbe, és nincs rajta a pvp, a kapuban lévő őrön se jut keresztül, mert simán legyepálja, holott nincs is rajta a pvp. Meg volt egy orc hunter asszem vagy harcos vagy nem tom mi volt, és keresztül akart menni darkshire-en duskwoodban. És nem volt rajta a pvp, mégis leverte az őr. Szal itt is úgy van, hogy elvileg a másik városába nem mehetsz, de a közös területeken nem lehet csak úgy senkit letámadni, csak ha rajtad van a pvp. Viszont! Ha rajtad van a pvp, és arra jön egy olyan faszi, akin nincs ratja, akkor az simán megtámadhat, hiszen te pvp-n vagy, te viszont nem támadhatod meg, mert ő nincs rajta. Szal én is szoktam látni ilyen 32-es kis fisz-fasz hordásokat, és simán lecsaphatnám őket, de nem csinálom, mer ezek szólnak a haverjuknak, hogy figyelj már lecsapott egy buzi kis druida, gyere már a 70-es warlockoddal, és nyomd kupán. Hát aztán akkor utána meg kell halni legalább egyszer. De itt nem kell kiérni a területről, ha pvp-s leszel, hanem egyszerűen csak várni kell két-három percet és lemegy rólad automatice. Hacsak be nem állítod manuálisan, hogy te pvp-n akarsz maradni. De a pvp a szar, azon okokból, amiket már mondtunk. De a nővérem pasija pont ezt szereti benne, hogy akárkit akármikor megtámadhat, és az az izgalmas neki benne, hogy őt is akárki megtámadhatja. Hát ér engem elég stressz az életben, a játék közben nem hiányzik még ez is! :-DD

Nem, vissza lehet csinálni a szakmádat. Szal ha most bányászni akarsz, és skinnelni, akkor egy hónap múlva visszacsinálhatod. Persze pénzbe kerül, ha jól tudom 1 arany. De a talentozásodat is vissza tudod csinálni. Az is egy arany. Ha már másodszor akarod visszatalentozni, akkor már 5 arany asszem. Szal én most 40-es szinten talentoztam újra a druidámat, mert most már lászik, hogy valszeg merre akarok menni.

Hát ha ennyire imádod a rugót, akkor nyiss ott egy rugót. Mondjuk rugó elég sok van, de ki a frászt érdekli, ha te szeretsz azzal játszani. Egymás akadályozni biztos nem fogjátok. Druida viszonylag kevesebb van. Legalább is nekem úgy tűnik. De elflandban nincs senki az a legviccesebb. Csak a kezdő pályán vannak egy páran, de amúgy meg tök kihalt. Úh ha te imádod elflandot, akkor még csak az sincs, hogy minden q itemet leölnek az orrod előtt. :-DDD De már csak a magyar gild miatt is érdemes oda menni, mert tényleg halál jófejek az emberek. Persze azokról beszélek, aki már rég óta ott vannak a gildben, az újak között van egy pár hülye is, ahogy már meséltem.

Azt még nem tudom, hogy milyen állatja lesz majd a hunteremnek. Egyáltalán az se világos még, hogy hogyan tudom tréningezni a petemet, merthogy állítólag van olyan is. De én is a macskák felé vonzódom. Ízeltlábúm, csúszómászóm, röpködő nyavalyám tuti soha nem lesz. Meg hüllőm se. Brrrr! Szal valami párducom lesz sztem. De a huntert nagyon élveztem eddig, majd kíváncsi vagyok, hogy mikor fogom megunni. :-DD Monnyuk a druidát soha nem fogom megunni sztem. Azzal mindig tanulok valami jót. Ja, stv-ben az a marha erős elit tigris van, akit ki kell nyírni egy kveszt alkalmával, 42-es elit, és az fehér. Fehér oroszlánra nem emléxem. Szerintem a tigrisre gondoltál. Azt a haver megszelidítette magának. :-DDD Aszongya befagyasztotta, és úgy csinálta, meg simán legyapta volna. :-DD Hát az még messze van, hogy én azt megszelidítsem magamnak. :-DD

Előzmény: blackrat (1401)
blackrat Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1408

Szerintem is! :))

Nálunk akkor tör ki sokszor a nagy röhögés, mármit így tesóimmal, mikor valami olyannal is összefüggésbe hozza valamelyikünk a wow-ot, aminek amúgy totál semmi köze hozzá! Főleg bratyóm szokott állandóan így viccelődni, és néha egész poénosan jön ki! :D

Előzmény: ViktOrsi (1407)
ViktOrsi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1407

Ez nem meglepő attól a generációtól. De én inkább hozzád hasonló gondolkodású vagyok.

Orsival mi is szoktunk ilyen 'értelmetlen' dolgokról órákat beszélgetni ;-)

Nem is feltétlenül értelmetlen ez, csak mértékkel kell csinálni.

Előzmény: blackrat (1406)
blackrat Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1406
Jaj, meg még egy kérdés. Képes voltál végig olvasni az összes hsz-t? Csak azért kérdem, mert ha itthon a tesókkal elkezdünk erről beszélni, a szüleink csak úgy néznek hogy most miről is van szó, meg apa néha elkezd röhögni rajtunk, hogy hogy vagyunk képesek enny számára érthetetlen dologról sokszor nagy lelkesedéssel beszélni! :D
Előzmény: ViktOrsi (1404)
blackrat Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1405

Igen, tényleg összetettebb. Talán emiatt is volt mindig hiányérzetem is mikor ezután GW-ztem. :))

Én még azt is szeretem a WOW-ban, hogy mindenhol össze lehet futni más karakterekkel is. Persze 'népművészeti agyagedények' mindenhol vannak, de mindig lehet találkozni azért jó fejekkel is. A núbokat meg próbálom mindig lerázni vagy nem törődni velük. Igaz még így is elég idegesítőek tudnak lenni! :D

Meg hát végülis azért van ennyiféle játék hogy mindenki megtalálhassa a számára legjobbat, ez így van jól! :))

Előzmény: ViktOrsi (1404)
ViktOrsi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1404

Az alapján, amiket meséltek, a WoW lényegesen összetettebb, és talán mélyebb is.

De amiket meséltél a többi idióta játékosról, az pont az a dolog, ami miatt én elhatároztam, hogy MMORPG-t én soha nem fogok játszani. Lehet egy játék akármilyen jó, ha pár kis 'agyagedény' elrontja...

Szerencsére a GW-ben ilyen probléma nincs, ha kimész a városból, akkor más player character nem szólhat bele, hogy mit csinálsz. Csak te vagy, meg a csapattársaid.

Nagyon kooperativra van tervezve.

Előzmény: blackrat (1403)
blackrat Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1403
Igen, tény hogy a GW ebből a szempontból talán kicsit jobb. Nekünk meg vannak a kiegészítők is, de nekem annyira nem jött be. Érdekes, mert pl. öcsém azt mondja, hogy ez még könnyebb is mint a WOW, de nem tom én akkor úgylátszik valamit nem értek a GW-ben.. :) Meg elméletileg a grafikája is jobb mint a wow-nak, de engem az is nagyon idegesít, hogy a GW-ben nem tud ugrani a karakter! :D Meg ha kimész a városból, nem találkozhatsz más játékosokkal, csak te vagy meg a hősők. Na mindegy, hát kicsit más a kettő, de azért nem olyan egetverően. Tesóim jót játszanak a GW-vel is, de nekem valahogy nem megy.. :S De azért öcsémmel játszok néha egy kicsit. :)
Előzmény: ViktOrsi (1400)
blackrat Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1402
Hát igen, a hunternek is jó nagy tatyók kellenek! Meg külön még a nyilaknak is. Nekem arra olyan izé van ami direkt ilyen nyílvessző tartó, és az még ad valami pluszt is, abból is a legnagyobb amit sima bótból lehet venni, de még az is kezd kevés lenni! :D Amúgy én is azt birom benne, hogy egy igazi pet követ, és még együtt is lehet harcolni vele! Olyan kis cicáim nekem is vannak, bombay is meg siamice is! :)) Csak én mondjuk unom egy kicsit hogy a hunter inkább távoról jó, mindig jó messze kell állnia és csak onnan tud lődözni. Én jobban szeretem a gyors közelharcot! :)
Előzmény: Dorinesz (1398)
blackrat Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1401

A PVP-s szerveren mindig is le tudnak gyapni, ha rajtad van az a pvp-s cucc ha nincs! :) És mi is pont azért mentünk át RP szerverre mert már meguntuk hogy képtelenség néhány megyében bármilyen questet is normálisan megcsinálni! Meg volt hogy STV-ben megyek az úton, jön egy hordás, legyap 2 ütésből, de ez még hagyán, akárhányszor támadok föl, a baromja újból és újból legyap.. Volt már hogy egy csomót váram hogy húzzon már el onnan, meg próbáltam aztán elbújni is, de már tiszta ideg voltam akkor.. De az RP szerveren az van amit mondtál, ott van az hogy számít az a pvp-s cucc, és ott is így át lehet adni, akkor is, ha egy olyat gyógyítasz, aztán csak akkor megy le rólad, hogyha allis területen vagy. De amúgy ott nincs is ilyen hogy allis, hordás, vagy közös terület, minden fehérrel van kiírva, míg a PVP-n az alli terület zöldel, a hordás pirossal, a közös pedig narancssárgával. A normál szerveren hogy is van? Ott senki nem támadhat meg senkit?

De amúgy nagy ritkán van olyan kivétel is, hogy egész jól el lehet lenni egy hordás mellett is PVP-n. Bár erre úgy 2% esély van, tényleg ritka, de én már questeztem egy hordással, tök jó volt, mindig segítettünk egymásnak, és vigyáztunk, hogy még véletlenül se támadjuk le egymást is! :D Aztán ha jött valami másik hordás vagy allis, szóltunk hogy hagyják békén a másikat! Általában hagyták is, de volt olyan is aki tojt bele nagyokat, de aztán azok tovább mentek, mi meg questeztünk tovább! :D De ilyen is max a taureneknél fordulhat elő, még talán ők a leg normálisabbak. A legszenyábbak meg az undedek, és a kiegészítő óta még ezekhez jöttek a bloodelfek. Na mostmár ők a leg genyábbak!

 

Fú hogyha azon a bronz szerveren van egy ilyen jó magyar guild, lehet hogy majd oda is kéna csinálnom egy karit! :D Miből van ott kevesebb, rugóból vagy druidból? :D Nekem valahogy ez a 2 a kedvencem! :) De a Moonglade szerver tele van druidokkal! Mész Darnassusba, és legalább minden 2 csávesz druid, vagy ott állnak egy csapatban a bank előtt vagy 10-15-en, kegyetlen! :DD A rogue-m meg PVP szerveren van, és szerencsétlennel már tök nehezen tudok fejlődni, mert olyan helyeken kell mászkálnom, questeznem, aki tele van hordásokkal, és így lehetetlen tovább jutni! De azért szeretem azt a karakteremet, talán még mindig az a kedvencem! :))

 

Jah a hunteremmel én se igazán értettem az elején azt az állatszelidítgetős questet, én is tesómtól kérdeztem meg hogy mi is az! :D De nekem is olyan macskám volt! Meg én amúgyis ezeket a macskaféléket részesítem előnyben! :) Nekem most egy tök fekete oroszlánom van, amiből csak egy van az egész játékban, asszem 24-es ezüst elite és be lehet fogni, tök jó! :)) Meg tudom hogy van egy fehér oroszlán is, de az már igazi elite és az már magasabb szintű is. De nekem még az tetszik nagyon ami STV-ben van az az eltűnős feketepárduc! :)) Te milyen ptre pályázol majd?

És az a szakma izébizé nem úgy van, hogy az van végig amit elsőnek megtanulsz? Mármint az a 2. Pl. leaderworker/skinner meg ilyesmi. Vagy ha egyet megtanul, utána megtanulhatsz mást is? Vagy hogy is van ez? :)

Előzmény: Dorinesz (1396)
ViktOrsi Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1400

minden ugyanaz, csak az emberek nem, és ebből kifolyólag a guildek sem...

 

Na pontosan ezaz, amiről beszéltem. GW-ben ilyen probléma nincs, hogy milyen szerveren indítsak karit, hogy játszhassak a haverommal. Mind ugyanott vagyunk (persze több szerver van, de össze vannak kötve, így játszhatnék én akár japánokkal, vagy amcsikkal is, már ha fent lennének olyankor :P )

Ebből adódóan nincs tört server sem, mert az nem tud kapcsolódni a globális hálózathoz.

Előzmény: Dorinesz (1399)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1399
Itt is egyben van minden te! :)) Csak azért van annyi szerver, hogy ki tudják szolgálni azt a több milliárd embert, aki ezzel játszik. Egyébként az összes szerver ugyanazon kópia, ugyanazt tudod csinálni rajta, ugyanazok a questek, minden ugyanaz, csak az emberek nem, és ebből kifolyólag a guildek sem...
Előzmény: ViktOrsi (1395)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1398

Hát igen, azért elég sok időt bele kell feccölni a dologba, hogy fejlődjél. Én pl csináltam nem egyszer olyat, hogy fejlődjön a bányászatom, és pénzt is keressek, elmentem és csak bányásztam. De egész végig. Hát csak így lehet fejlődni. Mert rohadtul idegesített, hogy nem bírtam lebányászni egy pár cuccot. Én hülye, meg tegnap megtanultam a skinnelést és a bányászatot, a bányászatnál még eszemben volt, hogy kell csákányt is vennem, viszont a skinnelésnél már elfelejtettem, és így nem tudtam megskinnelni a cuccokat, amik az utamba kerültek. :-SS Na mindegy, majd ma már tudni fogom.

Hát igen, a halászatot mindenképp érdemes megtanulni azonnal még tök kezdő korodban, és fejleszteni is, meg a főzést és a first aidot. A first aidot még a druidámmal is megtanultam, mert előfordulhat olyan helyzet, hogy a manám már teljesen lefogyott, és gyógyítani kell magamat, vagy másokat. Szal az kell, hogy tudjam, még ha egyébként gyógyítós vagyok. Meg a halakból, amit te is mondtál egy csomó mindent lehet csinálni, szal nem árt, ha tudsz halászni. Arról nem is beszélve, hogy a vízben szoktak lenni ilyen körök, nem tudom láttad-e, a víz felszínén, és ha ott halászol, akkor nem csak halat tudsz kifogni, hanem mindenféle dobozokat, amiket egy jobb-klikkel ki tudsz nyitni, és egészen cool cuccok vannak bennük, meg halásztam én mág heal potikat is meg ilyeneket. :-DD Szal a halászat az nagyon cool tud lenni. Hát a főzés meg azért cool, mert akkor tudsz magadnak egy csomó jó kaját főzni, amik + staminát és spiritet adnak x ideig, és tényleg atom jó, mert már ki van próbálva. Én mindig azt szoktam zabálni, és tényleg kevésbé tudnak lenyírni. :-DD Meg a hunternél, ha van petje, akkor azért érdemes halászni tudni, mert ha hirtelen kifogy a kajából, és nincs honnan húst szerezni, akkor tud halat fogni ha víz közelében van, és azt is megeszi a petje.

Az teljesen szerver függő, hogy mivel tudsz jó pénzt keresni. De úgy vettem észre, hogy tényleg jól mennek minálunk is az ilyen poti cuccok, mert egyszer leatherworking alkalmából szükségem volt valami essence-re, amit az alkimisták tudnak csinálni, és dobtam egy hátast, amikor megláttam, hogy mennyire q** drága! :-OO De még nem tudom, hogy a hunteremmel mit fogok csinálni. Egyelőre nyúzok és bányászok, de ez tuti, hogy változni fog, mert a bányászatot nagyon rühellem, mert tuti, hogy mindig lebányásznak mindent az orrom elől. A nyúzást meg kevesen csinálják. Dehát a nyúzás mellé leginkább leatherworking társulna, egy iilyen karim meg már van. :( Szal lehet, hogy én is az alkimista herbalistát fogom választani, majd ha összeszedtem egy kis lóvét. Meg tényleg kell nagyobb táska kurva sok a hunternek, mert kell atom sok nyílvessző, meg atom sok hús a petnek. Az egyik táska az csak erre fog elmenni... Szal veszek majd a druidámmal két 16 slotos táskát neki, az elég lesz egy darabig. Tegnap vettem a druidámnak is két 16 slotosat, hát kiba drága volt. 6g/db. :-OOO

(Hát a page-s questnél állandóan inventory full volt, szal az agyam elszállt már a végére...)

Előzmény: blackrat (1392)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1397
Most a World of Warkraftról dumálunk, nem tom mi az a GW. Ez boltban megvevős, negyed évente meghosszabítós játék. Trial kódot tudsz szerezni a netről, viszont a játékot akkor is meg kell venned. Ha lejárt a 10 nap, jobb esetben át tudod vinni a karakteredet, öcsémnek nem tudom miért nem sikerült, de akkor már meg kell venned a rendes negyedévest. Szal ez a játék pénzbe kerül. Ja, és netről letölteni nem lehet, vagyis letölthetsz valami tört szerveres cuccot, ahol kész szop*s a játék.
Előzmény: yasha (1393)
Dorinesz Creative Commons License 2007.09.12 0 0 1396

Nahát ezért utálom a pvp-t. Soha nem megyek önszántamból pvp-re, de előfordult még noob koromban, hogy véletlenül az lettem. És ez olyan kib*szás! Mer ha valaki pvp-n van, akkor se buff-olni, se heal-elni nem lehet, mert akkor te is pvp-s leszel. Sőt! Volt olyan, hogy goldshire-ben volt valami banzáj, és bagóért lehetett megvenni ezt a heavy letaher ball nevezetű labdát, nem tudom próbáltad-e, tök poén! Naszóval mindenki nyolcasával vette a labdákat, és mindenki labdázott mindenkivel. Na a hordások persze kiszagolták, hogy a noobok partiznak, és hát ott keveredtek a pvp-sek a nem pvp-sekkel. Egyszer csak azon vettem észre magam, hogy meghaltam. Mondom mi a fene. Erre kiderült, hogy az egyik pvp-s faszi átpasszolta nekem azt a labdát, és ezért én is pvp-s lettem. Szerinted ez nem kicseszés? :)) Nem én akartam, hogy nekem passzolja! Szóval elég hülyén van megcsinálva, de ilyen csak ritkán fordul elő sajnos, hogy véletlen pvp-s leszek. De azt még kivédeni sem tudom, hogy egy pvp-s nekem passzolja a labdát.

Azért is csodálkozom eléggé, amit te mondtál (hogy az embert ötpercenként leölik a hordások a pvp szerveren), hogy a nővérem hogy bír pvp szerveren játszani. Hát én asszem rövid időn belül idegbajt kapnék. Questelgetek nyugodtan, erre valaki hátba támad. Na azt én nem tudnám csinálni. Néztem őket, hogy hogy játszanak pvp szerveren. Neki az az előnye, hogy a pasijával megy, és ketten vannak. És csinálták a questet, és egyszer csak találkoztak egy allissal. Még kinyírták akit ki kellett, de az allisnak is ugyanaz volt a questje. Erre megszólal a nővérem pasija: jó ha ezzel készen vagyunk, gyapjuk le azt az allist, ne rontsa itt a levegőt. Aztán fogták, és leverték. Hát így nem lehetne questelgetni. Sokkal jobb az rp szerver.

 

Én a Bronze Dragonflight szerveren vagyok, ott van magyar guild, állítólag több is, de én csak egyel találkoztam. Az a nevük, hogy Szövetség. Kurva jó kis guild, nem valószínű, hogy fel fog oszlani, csomóan lépnek be. Aktív tag olyan kb 30 van, akik minden nap játszanak. Aztán van egy csomó alt is, azok is inaktívak általában. De úgy altokkal, meg passzív wow-ozókkal együtt van vagy 80-100 tag is sztem. Sztem tök jó a Broznze szerver, örülök, hogy ide kezdtem el játszani. :-DD

 

Ez az instás dolog, amit mondtál tényleg elég szar tud lenni. Az meg még szarabb, ha van egy hülye a csapatban, aki össze-vissza rohangál, és bevonzza az összes mobot, és ötpercenként meg kell halni. Na az ilyet én úgy ki szoktam dobni a csapatból, hogy nem éri a lába a földet. Volt egy ilyen hülye kis picsa, hiába szóltam neki ötször, hogy maradjon nyugton, ő csak rohangált, és már harmadszorra kellett meghalni, és kurvára rühellek meghalni, és a vége az lett, hogy nem érdekelt, kidobtam a francba. Szal a magyar gildben, meg a haverokban az a jó, hogy megyünk folyton instázni, és tudom, hogy senki nem fogja elbaszni, vagy ha el is bassza, akkor az csak véletlen, és nem azért történik, mert noob. Jó, semmi bajom a noobokkal, én is voltam az valaha, de ha nekem mondtak valamit, akkor azt csináltam, és nem szarakodtam ott össze-vissza.

 

Ó banyek! Akkor valszeg rosszul láttam ezt a wandot. :(( Pedig olyan atom cool lenne! Már van is egy kék wandom, arra tartogattam, hogyha majd 40 leszek, biztos tudni fogom használni, és tessék, nem tudom. Na majd akkor odaadom a havernak, ő biztos hasznát fogja venni. :)

 

Tegnap elindítottam a hunteremet, és már 10-es szinten van! :-DD Tök jó! Csak kicsit keveset aludtam emiatt, de nem baj! Petet akartam. Egy szép pöttyös párduc az elfektől. Bercike lett a neve a macskám után. :-DD Csak a macskám az fekete. Na mindegy. Tökre tetszik, hogy tudok lövöldözni, és mire odaér a mob, már a fél élete lent van. :-DD Viszont az szar volt, hogyha megleptek, és nem volt időm lőni, akkor egy egy szinttel magasabb ellenfelet már nem bírtam lenyomni. Úh ittam az életitalokat rendesen. :-DDD De már egészen jól haladtam. Állítólag lehet majd a petet is valahogy tréningelni, majd meglátjuk. Ez a hunter quest ez aranyos volt. Csak először nem tudtam, mit is kéne csinálnom. Aztán felhívtam a nővéremet, hogy most mi a szar van. Aztán ő elmondta, hogy meg kell szelidíteni egy pókot azzal a cuccal, amit kaptam, aztán meg egy tirgist, vagy hát ezt a pöttyös leopárdot, és végül valami madarat. Tök cool, hogy egy macska rohangál utánam, aki ha kell megvéd. Mer eddig is volt macskám, de az csak olyan utánam rohangálós volt.

Előzmény: blackrat (1391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!