Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.14 0 0 14767

Ránéztem. Persze, hogy a régi módszer: küldj be 15 képet, aztán elbírálják. Nem tudom, miből hitted, hogy ott kéne bármit elküldeni - ESP, hiszen az szl1973 által megadott linkeken full egyértelmű, mit kell kitölteni, beküldeni.

Előzmény: Monek Tamás (14765)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.14 0 0 14766

Az ESP egy belső feltöltő rendszer. Nem hinném, hogy felvételnél  hozzáférhető, mint pl, Stocksy-nál. Legalábbis '16-ban még nem így volt. 

Előzmény: Monek Tamás (14765)
Monek Tamás Creative Commons License 2018.06.13 0 0 14765

Köszönöm!

Láttam, hogy probléma a gettyimages-nél az esp rendszer. Nekem ez a hibaüzenet jön a napokban történt regisztráció óta.... egyszer sem tudtam belépni
"We're sorry.Your account is not currently set up for ESP access.Please contact us if you believe this is in error."

Tudtok már megoldást a problémára?

Előzmény: szl1973 (14764)
szl1973 Creative Commons License 2018.06.12 0 1 14764
Előzmény: Monek Tamás (14763)
Monek Tamás Creative Commons License 2018.06.08 0 0 14763

Sziasztok!
Kérdezném, hogy shutterstock-nál az elutasított (Rejected) képeket tudom e szerkeszteni vagy törölni, vagy meg kell várnom azt a dátumot amikor lejár a tartalom és (feltehetőleg) törli a rendszer?
Érdekelne még, hogy gettyimages-re hogyan tudok feltöltőnek regisztrálni? Nem találom a regisztráció lehetőséget.
A fórumban visszaolvasok, de jöhetnek ügynökségek amiket Ti ajánlanátok.

Azindiánlány Creative Commons License 2018.05.29 0 0 14762

Sziasztok, van valaki köztetek, aki esetleg frissen töltötte ki a 'W8-ben-e'-t a shutterhez és esetleg tudna segíteni..? A neten találtam segítséget, de elavult, mivel a jelenlegi már 8 oldalból áll, és bár angol, de nekem kínai... :(

Adoteset Creative Commons License 2018.05.25 0 0 14761

Köszi!

Előzmény: :sn4ke: (14753)
enunna Creative Commons License 2018.05.25 0 0 14760

"206 témájú stockfotó, -vektorkép és -illusztráció áll rendelkezésre jogdíjmentesen."

 

Ezt írja a galériám shutteron. Most lehet hogy én nem figyeltem, de miért is jogdíjmentesek az én képeim a shutterstockon?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.05.18 0 0 14759

Istockon. Megnéztem. Szerintem úgy, hogy van alul belépésnél az a tipikus "forgot your usernam or password"? Ott ráklikkelsz valamelyikre. Alul megint megjelenik "Need help with your account"? Contact us. Erre rákatt, kijön a téma. Ott be tudod jelölni azt is melyik céghez irányítsanak. 

 

Nem tudom megvan-e az esp belépőoldalad, azért elküldöm inkább, mert síma istockról belépni nem hinném, hogy lehet

 

https://esp.gettyimages.com/sign-in

 

 

Előzmény: :sn4ke: (14758)
:sn4ke: Creative Commons License 2018.05.18 0 0 14758

a gettyn vagy az istockon kértél új jelszót? gondolom értelemszerűen akkor a gettyn.

Előzmény: Törölt nick (14757)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.17 0 0 14757

Ezzel mi a gond? Én is hónapokkal később léptem be, úgy, hogy tök meg sem volt már a régi jelszavam + keresztbe szervezett, hogy gettyre is adott oldalról lépek be, más adatokkal. Megírtam nekik, hogy elfelejtettem a kódokat, plíz help! Ennyi. (Máshol is párszor megtörtént, pláne gépcserénél, 2-3 nap alatt rendeződött.)

Előzmény: :sn4ke: (14755)
i-w Creative Commons License 2018.05.16 0 0 14756

Sajnos, fogalmam sincs, de a helyedben először talán megpróbálnék elindítani egy új regisztrációt, azonos felhasználónévvel, hátha kidob egy belépési lehetőséget. Ha nem jön be, meg kell nekik írni, mi a helyzet.

Előzmény: :sn4ke: (14755)
:sn4ke: Creative Commons License 2018.05.16 0 0 14755

tavaly lemaradtam az istock átállásról erre az ESP-s akármilyen rendszerre és azóta sem tudok belépni, hiszen kifutottam az akkori 1 hónapos határidőből, amíg érvényes volt az átregisztrálós kód. tudtok-e segíteni abban, hogy pontosan milyen úton-módon tudnám érvényesíteni a régi istock accountomat az új rendszeren? a képeim továbbra is ott vannak az ügynökségnél: kereshetők, megvásárolhatók, de hozzáférni így nem tudok semmihez.

köszönöm a segítséget

CarlaGloss Creative Commons License 2018.05.10 0 0 14754

Sziasztok! Tudnátok tippeket adni, hogy hol található sok külföldi celeb fotója? A Gettynél és a PuzzlePixnél nem volt meg, amit keresek, de nem ismerek többet. Előre is köszönöm.

:sn4ke: Creative Commons License 2018.05.02 0 0 14753

Ashby Light Regular :)

Előzmény: Adotteset (14743)
Dénes87 Creative Commons License 2018.04.24 0 0 14752

Az lehetséges, hogy shutterstock-on törlődnek képek x idő után, ha csak fel van töltve, de nincs kategória és a társai megadva? Mert konkrétan eltűnt pár képem, amik már fel voltak töltve, csak teljesen el vagyok csúszva a dolgaimmal és nem volt időm bekategorizálni és a többit megcsinálni.

i-w Creative Commons License 2018.03.27 0 0 14751

Nagyon köszönöm! Teljesen világos. (Remélem.) Tehát a feltöltő hátránya pusztán annyi (pl. vektornál), hogy szűkebb lesz a vevőköre. Fotósként ezt a hátrányt ellensúlyozhatja, hogy nem kell tulajdonosi vagy modell-engedélyekkel bajlódnia (értem az egyet nem értésedet, osztom is), és hogy nem kell aggályosan ügyelnie minden logó kikerülésére. Vagy félreértem a dolgot?

Előzmény: PT72 (14750)
PT72 Creative Commons License 2018.03.26 0 1 14750

Szia, akkor röviden: az editorialt ugyanolyan feltételekkel árulja a Shutter stb., mint a többi képet. A feltöltő pontosan ugyanannyit kap érte az ügynökségtől, mint a nem editorial képekért. A különbség a vevő oldalán van: ő nem használhatja az editorialt reklámcélokra. Tipikusan utazási/esemény/sport fotók útikönyvekbe, újságokba, weboldalakra. Bármi lehet editorial. Az összes olyan stúdiófotódat beadhatod illustrative editorial-nak, ahol pl. nincs model release-ed (ezzel ugyan én mélységesen nem értek egyet, de ez van, és egyre többen csinálják is). Az ilyen fotó sem kerülhet reklámként felhasználásra, de illusztrációként egy cikk mellé felhasználható. 

Előzmény: i-w (14749)
i-w Creative Commons License 2018.03.26 0 0 14749

Kösz szépen! Akkor attól tartok, egyáltalán nem értem az editorial lényegét :(

Előzmény: szl1973 (14748)
szl1973 Creative Commons License 2018.03.26 0 1 14748

Nem ingyenes, nekem az anyagaim nagy része editorial. A Getty-nél van bizonyos ingyenes letöltési lehetőség, de az a nem editorial képekre is vonatkozik.

Előzmény: i-w (14746)
i-w Creative Commons License 2018.03.24 0 0 14747

Már 3 éve figyelem, de nem igazán sikerült rájönnöm. Van, akinél az egyik megoldás jön be, van, akinél épp az ellenkezője. Azt sem könnyű megmondani, mi népszerű, mi nem. Az embernek van valamije, amiről azt gondolja, hogy ez aztán stockhoz végképp használhatatlan, fel sem érdemes tölteni, utána pedig lát valakit, aki épp ilyeneket tölt fel ezerrel, és nagy sikere van vele.

Az egyetlen, amit mondhatok, hogy érdemes ezt az oldalt tanulmányozni: http://m-rank.net/ Itt a Shutterstock, a legnagyobb mikrostock ügynökség vektoros anyagának legnépszerűbb részét elemzik folyamatosan, néhány szempont szerint.

Előzmény: Dániel Spook Rédai (14745)
i-w Creative Commons License 2018.03.24 0 0 14746

Hú! Talán ez a jó alkalom, hogy végre megkérdezzem: mi az értelme editorialba tölteni fel valamit? Hiszen az ingyenes, és így nyilván mi sem kapunk érte semmit, ha letöltik. Vagy rosszul tudom, félreértettem valamit annak idején?

Előzmény: PT72 (14744)
Dániel Spook Rédai Creative Commons License 2018.03.22 0 0 14745

Szép napot!

Van valaki aki vektor grafikákat tölt fel? Sok sok éve foglalkozom már freelance munkákkal és rengeteg olyan ikonom, logóm, vektorgrafikám van ami végül sehová sem lett elküldve, feltöltve. Logóknál hogy érdemesebb feltölteni egyesével vagy inkább 4-6 azonos témájút egy lapra? A logókkal mennyire foglalkozzak, azért kérdem mert véleményem szerint azt kevesebben töltögetik, hisz a logó egy egyedi védjegy lesz, leginkább csak ötletelnek a designerek logó téren s kevesen töltik is le, de lehet, hogy téved.
Vektorgrafikákban miket szeretnek a leginkább ha le lehet ennyire szűkíteni?

PT72 Creative Commons License 2018.03.19 0 1 14744

Sziasztok, Shutter/Bigstock editorial feltöltőknek jó hír, hogy péntektől megszűnt ez a hülyeség, hogy az ún. illustrative editorial képeknél a kulcsszavak között szerepelnie kellett az "illustrative editorial" kifejezésnek. Aki tölt fel editorial képeket (pl. én), az tudja, hogy mennyi bosszúságot okozott ez, mert a reviewerek közül páran nem mindig helyesen alkalmazták ezt a szabályt, így időnként teljesen téves elutasítások voltak emiatt. Szóval mostantól nem kell használni ezt a kifejezést.

Adotteset Creative Commons License 2018.02.25 0 0 14743

 

Sziasztok, tudja itt valamelyik grafikus hogy a dafonton ez a tipó milyen néven szerepel?

 

 

i-w Creative Commons License 2018.02.10 0 0 14740

Igen, ez kétségkívül érdekes :)))
"Az összes tartalomnak és információnak, amelyeket Ön közzétesz a Facebookon, Ön a tulajdonosa /.../
/.../ különösen az alábbiakhoz adja hozzájárulását: nem kizárólagos, átruházható, allicencbe adható, jogdíjmentes, az egész világra érvényes licencet nyújt részünkre bármely Ön által a Facebookon vagy a Facebookkal kapcsolatban közzétett, szellemi tulajdont képező tartalom felhasználásához /.../"
Viszont nincs igazán konkretizálva a licenc tartalma. Jogosult-e a FB műveket átalakítva (megvágva, átszínezve, montírozva stb.), a szerző nevét fel nem tüntetve (vagy éppen megváltoztatva) használni fel; milyen célokra használhatja (pl. jövedelemszerzés), és így tovább. Biztosra veszem, hogy nem használhatja bárhogyan és bármire. Aligha készíthet plakátot a profilképemből, rányomva egy vörös- vagy egy Dávid-csillagot, aligha árulhatná stockoldalakon a FB-ra feltett fotóimat, stb. Persze így is nyugtalanítóan tág az általa igényelt licenc, de biztos, hogy nem korlátlan.

Előzmény: szl1973 (14739)
szl1973 Creative Commons License 2018.02.10 0 0 14739

Mondjuk a Facebook pont valami ilyesmit csinál, csak sokan nem is tudnak róla. -› https://www.facebook.com/legal/terms 2. pont

Előzmény: i-w (14738)
i-w Creative Commons License 2018.02.10 0 0 14738

Nem vagyok jogász, de érzésem szerint ez nem fog menni. Úgy tudom, hogy a formailag kifogástalan szerződések is érvénytelenek, ha nem felelnek meg az érvényes jogi szabályozásnak, és amit szeretnél, az szerintem nem fér össze a szerzői joggal. Más kérdés, hogy a jogsértésnek ez a formája mindennapos, bevett gyakorlat, de attól még nem legalizálható, szerződésbe sem foglalható. Aztán lehet persze, hogy nagyot tévedek... Kérdezz erről egy szerzői jogra szakosodott jogászt.

Előzmény: Monek Tamás (14737)
Monek Tamás Creative Commons License 2018.02.10 0 0 14737

Sziasztok! Szükségem lenne egy olyan szerződésmintára ami arról szól, hogy ha az általam kezelt online felületre valaki feltölt egy általa készített fényképet, azt én felhasználhassam gyakorlatilag bármilyen célra. Tehát a fotó feltöltésével hozzájárul, beleegyezik, hogy jogosult vagyok felhasználni a fotót.

Dénes87 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 14736

Meg helyszín leírás sincs. Motoros esküvős képek készültek két szántóföld között. Ilyet bele kell írni?

Előzmény: Dénes87 (14735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!