Keresés

Részletes keresés

fhusimiki Creative Commons License 2011.10.27 0 0 2299

Uraim!

 

Nem kimondottan közlekedésjog,de talán belefér a kérdésem a témakörbe.Eurotax értékelésnél a külföldi forgalomba helyezés korrekció

mértéke mitől függ?A program automatikusan számolja vagy a szakértő hasraütésre adja meg,hány százalék lehet (max.,min.)?Extra tarozékként 

beleszámítható-e a nem müködő légkondi,a javításra szoruló elektromos ablakemelő és tükör?Ha valaki tudja a választ ne tartsa magában!Köszönöm!

dr_ius Creative Commons License 2011.10.24 0 0 2298

Szerintem a vételár megfizetésésig kérheted a bérautó arányos többletköltségeit, utána már nem.

Előzmény: Norbitron (2297)
Norbitron Creative Commons License 2011.10.24 0 0 2297

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan kérdésem, hogy ha GTK ra veszik az autómat és én nekem kell mindenképp autó munkához akkor az autóátírást és autókölcsönzést lehet egyben igényelni? Ezt úgy értem, hogy a baleset után míg nem vettem autót 20 napig kölcsönzős autót használtam viszont utána kinéztem egyet és megvettem aminek az átírását fizetik jelen állás szerint. Egyszerre csak egyet térítenek meg vagy fizetik mind2-t?

 

köszi

üdv

dr_ius Creative Commons License 2011.10.06 0 0 2296

Persze, én én szoktam..P

Előzmény: Törölt nick (2295)
Törölt nick Creative Commons License 2011.10.06 0 0 2295

Én 5 évre emlékeztem de tévedhetek... :-)

 

Előzmény: dr_ius (2293)
Macika Creative Commons License 2011.09.29 0 0 2294

Valóban, én is így tudom, de ez mellékszál.

Úgy tűnik, a téma felvetője - hogy bebizonyosodott, jogos lehet a dolog - már nem érdeklődik a topic iránt.

Előzmény: dr_ius (2293)
dr_ius Creative Commons License 2011.09.29 0 0 2293
Előzmény: Törölt nick (2292)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.28 0 0 2292

Bűntett a bűncselekményeknek az a fajtája ami 5 évnél több szabadságvesztéssel fenyegetett. Annyit azért nem adnak tilosban parkolásért hacsak nem a közteres hátán parkoltál. :-)

Előzmény: S_W_A_P (2289)
Macika Creative Commons License 2011.09.24 0 0 2291

Tilosban parkolás volt a bűntett. Valóban megtörtént, bár arról nem volt kitáblázva amerről érkeztem.

 

Az a helyzet, hogy ha szemben álltál meg a forgalommal, akkor még egy szabálysértést elkövettél...

Előzmény: S_W_A_P (2289)
Macika Creative Commons License 2011.09.24 0 0 2290

Továbbra is sok a bizonytalanság.

 

Általánosságban.

Ha közterületes (aki megteheti, mert hatóság) jelent fel, akkor a rendőrség jár el.

Vagy adhat a közteres helyszíni bírságot, amit közvetlenül nekik kell befizess a csekken.

 

Ha rendőrség volt, akkor köziges a dolog, erről viszont kapnod kellett értesítést idejében, meg internetes elérést a fényképről, stb-stb.

Ha ezek után nem fizetted meg a bírságot határidőig, akkor kerül a jegyzőhöz, aki akár az elkövető járművet ki is vonhatja a forgalomból.

Tehát IGEN, jogszerűen járt el.

DE!

Előtte mindenképpen kell értesítést kapj az előzményekről, mint írtam.

A gyanúm, hogy nem 1-2 hetes ügyről van szó.

 

(Ja, és nem bűntett, csak sima szabálysértés, nem ugyanaz!)

Előzmény: S_W_A_P (2289)
S_W_A_P Creative Commons License 2011.09.24 0 0 2289

Nem tudom, ki a feljelentő, feltehetőleg önkormányzati alkalmazott pl. közterület felügyelő.

Tilosban parkolás volt a bűntett. Valóban megtörtént, bár arról nem volt kitáblázva amerről érkeztem.

A lényeg, hogy van ilyen joga vagy törvény adta lehetősége, mert Bp-n rendőrségi feljelentést tesznek és ők jártnak el.

 

 

Előzmény: Macika (2288)
Macika Creative Commons License 2011.09.24 0 0 2288

Ennél kcisit bővebb kellene, ki a feljelentő, mi alapján, milyen a jogszabályi ütköztetés, valóban megörtént-e a tilosban várakozás, stb.

Előzmény: S_W_A_P (2287)
S_W_A_P Creative Commons License 2011.09.24 0 0 2287

Sziasztok!

 

Remélem tud valaki megbízható választ adni a témámban, mert nekem valami sántít benne.

Egy szabálytalan helyen történő parkolásért egy önkormányzati jegyző szabhat ki bírságot?

 

Előre is köszi a segítséget.

dr_ius Creative Commons License 2011.09.05 0 0 2286

http://www.jogiforum.hu/hirek/26128

 

2011. augusztus 12-én lépett hatályba az egyes közúti közlekedési szabályokra vonatkozó rendelkezések megsértésével kapcsolatos bírságolással összefüggő hatósági feladatokról, a bírságok kivetésének részletes szabályairól és a bírságok felhasználásának rendjéről szóló 42/2011. (VIII. 11.) NFM rendelet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 2285

Kétségtelen... :-)

Előzmény: Macika (2284)
Macika Creative Commons License 2011.09.02 0 0 2284

Az utánküldéssel az a gond, hogy nem tartalmazhat szűrőt, magyarul nem lehet megválasztani, hogy mely küldeményeket (honnan érkezőket) igen, melyeket nem.

Előzmény: Törölt nick (2283)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.02 0 0 2283

Bemész az illetékes postahivatalba és kérsz utánküldést. Ez valami minimális pénzbe kerülő szolgáltatás. (a feleségem postás... :-) )

 

Előzmény: atilis (2281)
Macika Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2282

Na, így már mindjárt más. Eddig úgy lehetett érteni (mert kicsit kacifántosan írtad), mintha nem a Tiéd lenne az autó.

Saját tulajdonodnál - úgy tudom - jogod van levelezési címet megadni az okmányirodában.

 

De jobb, ha nem szabálytalankodsz, az a tuti ;)

Előzmény: atilis (2281)
atilis Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2281

Sziasztok!

 

 

Pontosítom a kérdést, az a lényeg, hogy én vagyok az üzembentartó, de én az állandó lakcímen nem tartózkodom, mert családi dolgok miatt, nem tartozik ide, de ami oda érkezik levél az én nevemre, arról én nem fogok tudni soha, tehát ha valami szabálysértést követnék el, akkor arról, mivel az állandó lakcímen nem vagyok, nem tudnék róla.

Azért kérdeztem, hogyha az ideiglenes lakcímemre, vagy a tulajdonos címére nem lehetne-e valahogy elintézni, hogy oda küldjék a papírokat, hogy tudjak róla, vagy ez így nagyon körűlményes elintézni?

dr_ius Creative Commons License 2011.08.29 0 0 2280

Hát ettől még igencsak lehet az amit te mondasz.:)

Ez egyébként rám jellemző, itt nemegyszer keményen félreolvastam, mert az ember sokszor a lényeget kersi a sok körítés mellett. Úgyhoyg erre nincs okod.P

Előzmény: Macika (2279)
Macika Creative Commons License 2011.08.29 0 0 2279

Nagyon szégyellem, figyelmetlenül olvastam.

Elnézést...

Előzmény: dr_ius (2278)
dr_ius Creative Commons License 2011.08.29 0 0 2278

de ha azt szeretné az ember, hogy bármi ilyen dolgot a tulajdonos lakcímére küldjenek, azt hol és hogyan kell elintézni?

 

Sokszor nem olvasok figyelmesen, de itt úgy értem, hogy nem akar ő elkerülni semmit, csak szeretne a tulaj értesülni. Persze az nem lehetséges, hogy a tulaj minden, az üzembentartó meg mese habbal...ebben igazad van, de erre is tudnék jogi megoldást..)

Előzmény: Macika (2277)
Macika Creative Commons License 2011.08.29 0 0 2277

Akkor nem értem.

 

Ha jól értelmezem a kérdést, történt valami egy kölcsön kért autóval (gyorshajtás, tilosban megállás, tiloson áthaladás, stb-stb., tehát köziges szabs.), a kölcsönkérő pedig nem szeretné, ha erről értesülne a jármű tulajdonosa/üzembentartója, nemhogy még a címére érkezne a befizetési csekk.

 

Na, erre én semmilyen hivatalos módszert nem ismerek...

Előzmény: dr_ius (2276)
dr_ius Creative Commons License 2011.08.29 0 0 2276

Elviekben jogilag megoldható lenne, hogy értesüljön, de ugye ha van üzembentartó alapesetben övé a felelősség.

Előzmény: Macika (2275)
Macika Creative Commons License 2011.08.29 0 0 2275

Nem hinném, hogy lenne ilyenre lehetőség.

Ha belegondolsz, ilyen alapon bárki el tudná kerülni a közigbírságot. Elég lenne valakit megbízni, hogy kérje másik címre a bírságról szóló iratokat. Az illető soha az életben nem kapná meg azokat.

Előzmény: atilis (2273)
dr_ius Creative Commons License 2011.08.29 0 0 2274

Nem tudom erre van-e jogi lehetőség. de ha igen ezt az Okmányirodánál vagy a Nyilvántartónál kell intézni.

Előzmény: atilis (2273)
atilis Creative Commons License 2011.08.29 0 0 2273

Sziasztok!

 

 

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy gépkocsinak van tulajdonosa és üzembentartója, a bírságot automatikusan az üzembentartó lakcímére küldik, de ha azt szeretné az ember, hogy bármi ilyen dolgot a tulajdonos lakcímére küldjenek, azt hol és hogyan kell elintézni?

 

A segítséget előre is köszönöm!

Macika Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2272

Némi kavarodás van Nálad.

 

"Mikulászacskót" parkolási pótdíj miatt adnak. Az nem bírság. Annyiban 'hasonlít' a közigbírságra, hogy a jármű üzemben tartája/tulajdonosa ellen indítják be nem fizetés esetén a pert, és nem vizsgálják, ki vezette a járművet.

 

Nálad nem ez van, Te közigazgatási bírságot kaptál. Mégpedig jogszerűen.

Fizesd be és legközelebb jobban figyelj, mert nem viccelnek.

Nemfizetés esetén szemrebbenés nélkül (és jogszerűen) kivonják (nem vonhatják, vonják) a járművet a forgalomból.

 

 

A kérdésem ezért az volna, hogy van-e joga a rendőrségnek a térfigyelő kamera képei alapján ilyen jellegű bírságot kiszabni? Én egészen eddig úgy tudtam, hogy a rögzített képeket csak bűncselekmény esetén nézhetik vissza, használhatják fel.

Nem kibújni akarok a büntetés alól... 

 

Pedig de. :)

De hidd el, nem érdemes próbálkozni, csak Te húzhatod a rövidebbet.

Előzmény: cloudsurfer (2269)
cloudsurfer Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2271

Köszönöm a választ.

Akkor ezekszerint semmit nem tudok tenni, kénytelen leszek befizetni a teljes összeget?

Elszomorít ez az egész, ez színtiszta lenyúlás az én szememben...

 

Előzmény: Belepofázok én is (2270)
Belepofázok én is Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2270

Szia!

Igen, sajnos van joga a rendőrságnek eljárni a térfigyelő kamera felvétele alapján eljárni. A szabálysértésedet fénykép felvételel támasztják alá. Gondolom közigest kaptál és nem sima szabálysértést.

Előzmény: cloudsurfer (2269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!