Keresés

Részletes keresés

gencsydani Creative Commons License 2008.08.05 0 0 3341

Oké, várom!:)

Előzmény: mabelle (3339)
mabelle Creative Commons License 2008.08.05 0 0 3340
udv tothjozsi:))

teljesen jo amit irsz... en is irtam valahol korabban.. hogy a legios onmagaban nem eleg kepzett... (most lehet ezzel nem leszek nepszeru :))..ugyis erted mire gondolok).. egy kozepesebb melohoz is mar legalabb 8-10 eves altisztnek kell lenni.... egy kicsit is erzekenyebb melohoz... .A sima legios caporal... ha ezzel akar valahova bekerulni.. legyen az francia erdekeltseg.. vagy francia nyelvterulet.. ahol ketsegtelenul kicsit tobb az esely.. akkor is megy valami static posztba... orzi a banyat,a telephelyet , az akarmit... es ez nem csak 'erdekessegben ' hanem penzben is meglatszik... ebbol is biztos ki lehet törni.. de ahhoz türelem és kitartas kell.. és képesség

örülök ha jó a helyed és jó a cég...,mert ezekbol a nagyokbol kivalas, es az erzekenyebb melok megszerzese habár több helyen is divat,de nem egyszeru...és lattam személyesen is nagyon csunyan felresikerultet..
Előzmény: tothjozsi (3338)
mabelle Creative Commons License 2008.08.05 0 0 3339
udv Dany

ideert a level:)) csak annyi 'ajandekot' kapok mostansag elettol istentol, allahtol akarkitol.. hogy egyre kevesbe erdekel a net:DDDDDDDDDD.. csak egyszeruen elvezem;-)

jobb lenne ujbol szemelyesen beszelni ezugyben..de a korzika rali elott nem igazan erek a kornyekre... szoval irok majd
Előzmény: gencsydani (3337)
tothjozsi Creative Commons License 2008.08.03 0 0 3338

Sziasztok!

Nem akarok belekontàrkodni a topikba, Mabelle Te sokkal jobban otthon vagy ezen a téren mint én. Ên egy kis cégnél dolgozom, amely levàllt a GEOS-rol és csak officier superieur-ökkel és pàr sous-off. superieurral dolgozik. Ajànlàsra kerültem be, tanfolyamot nem kellett végezni, de azért egy honap proba idö utàn adtàk csak meg a lehetöséget egy két éves kontràra. A nagy cégeknél, én csak a GEOS-t ismerem, nagy a bordell, soha nem lehetsz biztos, hogy a jövö honapban lesz-e melod és tényleg bàrkit, bàrhonnan fölvesznek. Itt Niger-ben példàul egy olyan nyugdijas ezredes a gorém, akit még 1998-ban ismertem meg Gabonban, ott volt követségi katonai attasé, ugyhogy ezek a kis cégek azért inkàbb a qualitéra mennek és még a beajànlàst is nagyon megnézik. Ràadàsul olyan multikrol huzzàk le a bört, mint az Areva, vagy Group Vinci amelyek több tiz, vagy több szàzezer embert foglalkoztatnak vilàgszerte.

Itt viszont az elsödleges dolog vis a vis de entreprise, a hüség, ha egyszer alàirtàl valamit ahhoz tartod magad és biztos lehetsz abban, hogy lesz melod a jövöben is.

Tisztelettel tothjozsi

gencsydani Creative Commons License 2008.08.03 0 0 3337

OFF

 

Küldtem neked levelet 2-3 napja. Odaért?

 

ON 

Előzmény: mabelle (3335)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.08.03 0 0 3336
Üdv Mabelle
Visszajöttem mint a terminátor:))
Megint egy jó biznic amiből kimaradunk,én a 4 napos "taktikai"kommunikációs tréninget(nyelvtanfolyam:)megtartanám
egy ezresért,az eredmény még igy is fej- fej mellett lenne, hogy magyarul se tudok igazán:))
Figyelted ,hogy azt irtam,felhuzzák egy karóra,a hülye "robot"meg oda tette a reklámot hogy karóra:))
Előzmény: mabelle (3335)
mabelle Creative Commons License 2008.08.03 0 0 3335
Amerigo

Hu, kemeny oldalakat latogatsz, csak ovatosan:)) .. nekem nehany eve a blackwater tactical weekly volt, amitol majdnem elsirtam magam, azota töröltem is:)) gyere vissza közenk:) amugy van nyelvkepzesuk... hiper super sf tematic 4 napos 2-3ezer dollar..aztan a popokát törölni sem jo...de a nepet hulyiteni, meg a statisztikakba beirni eleg, mondjuk több ugy sem kell

most csak ennyi...

PS a lejebb nevezett trio nem valsagkezelok, ezek privat zsoldoshadseregek:)nevezuk neven a kolkot.. legjobb esetben egy nagy adag szarreteget rakennek a valsagra es annyira nem latszik... mondjuk erre sem volt pelda az utobbi idoben

es legalabb annyit ellentmondasos a szerepuk a pmc businessben , mint az usanak a vilagbekeben :DDD
Előzmény: Amerigo Gal (3334)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.31 0 0 3334
Hello Mabelle
Megnéztem a BW meg az Aegis honlapját.......mintha egy szeretet szolgálaté lenne.Kiskutya,gyerek,segitünk a világon.
Teccik:(
Nézegettem milyen tréningjeik vannak.....komolyan érdekes.Azt hittem ,akit oda felvesznek ,tul van sok dolgon.
Olyasmit vártam,nem tudom,válságkezelés,meg nyelvek,helyi szokások ismerete,tárgyalási ismeretek,na tudod mikre gondolok.
Ehelyett,pisztoly alap,meg haladó,meg lőjjünk ezreket.
Na hogy mire gondolok.Annak idején pld a Phoenix dologban ,vietnamban,nyilván volt hogy jól jött,hogy tud lőni egy SF csávó,de ha nem igazodott el k..va jól a helyi viszonyokban,felhuzták egy karóra hamar,nem?
Érted ,mire gondolok?
Neked is szerintem hasznosabb volt az elején,hogy a légióban megtanultál mozogni más kulturális környezetben,idegen helyzetekben,nyelvterületen,nem?Nem gondolom hogy a mai melódban feltétlenül az kell neked ,hogy mennyit lőttél kézifegyverekkel.......
Ezek meg csak ilyen tanfolyamokat szerveznek?
Előzmény: mabelle (3333)
mabelle Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3333
meg a TC meg az Aegis... ez a 3 ceg egy kulon kategoria.. a tobbire azert nagyjabol all amit irtam:)
Előzmény: mabelle (3332)
mabelle Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3332
:)) nem .. de a BW az egy mas kategoria...
Előzmény: Amerigo Gal (3331)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3331
Ehhez képest azt hallom mennyi majom rohangál a nagy cégeknél......SNAFU?
Előzmény: mabelle (3330)
mabelle Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3330

hat ez mar a cegpolitikan mulik,van ahol inkabb az eros szelektalason van a hangsuly... az elso turnusok altalaban meg igy is probaidosek...

 

de ezert hajlik a tendencia mostansag a komolyabb cegeknel abba az iranyba,hogy.. lehet az embernek akarmilyen papirja...megcsinalod a ceg belso kepzesed.(ha meg tudod). fizetsz erte (igy a ceg eleve jol jar:)).. es ott megmutathatod mit tudsz..

 

de a kis amatorebb cegeknel.. meg konyebben lehet ajanlgatni, ismerosoket cipelgetni , etc

 

aztan marad a mazli faktor, vagy sors>)

 

Előzmény: M.Zoli (3328)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3329
"nagyon sok a mesemondo.. raadasul a vilag is kinyilt..... es nehany blog segitsegevel hatalmas zsoldos harcos lehetsz.vagy eppen SF kommandos.. amit meg a tajekozattabbak is benyalnak ha nem figyelnek"

Nem mondod.....volt ilyen?:))
Nekem hihetetlen hogy van önbizalom emberekben melót elvállalni szaktudás nélkül.....
Nem fosnak hogy ugy járnak mint én ifjonc koromban,jelesül ótószerelő tanoncként azt mondták hogy vigyem oda a hévért,ott van a sarokban.Na mondom,a parancs az parancs.
Tiz perc mulva szóltak jóindulatúan, hogy mégse kellene odarángatnom az állványos előbefecskendezés mérőt:))
Előzmény: mabelle (3327)
M.Zoli Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3328

Udv.

 

Ennek elkerulesere lehet csinalni mondjuk 2 het - 1 honap probaidos gyakorlatot, ahol aztan kibujik a szog a zsakbol. Gondolom.

 

Udv.

Előzmény: mabelle (3327)
mabelle Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3327

ilyen kepzes pl. csak hogy a hirhedtebbeket emlitsem

 

http://www.security-int.com/companies/ronin-protective-services-south-africa.asp

 

igen, lassan a komoly cegeknel a CV ellenorzo reszleg a legnagyobb a HR en belul.. szinte vadasznak a munkavaltasok idopontjanak ellenorzesere.

 

ertheto.. nagyon sok a mesemondo.. raadasul a vilag is kinyilt..... es nehany blog segitsegevel hatalmas zsoldos harcos lehetsz.vagy eppen SF kommandos.. amit meg a tajekozattabbak is benyalnak ha nem figyelnek

Előzmény: Amerigo Gal (3326)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3326
Milyen jellegű képzés?Ugy értem katonai vagy amin civilek is szoktak részt venni,tudod ilyen "mebnjünk Cecsenbe túsznak szervezetektől?
Amugy ez is abszolut ilyen "humán erőforrás menedzselés"vagy mi,de teljesen logice,hogy figyeljük a tanfolyamokat....nyilván jobban lehet válogatni x hét alatt mint egy napos szelekción,nem?
CV ről még az jutott eszembe,hogy ahogy művészet az irása,ugyanugy művészet az értékelése is.
Lassan az üzleti élet mocskos dolgai beszivárognak , ebbe a becsületes szakmába is:))
Előzmény: mabelle (3324)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3325
Na, aki annyira sincs fifikás hogy a neved se tudja........pedig titkolod is rendesen:))
Nekem hányingerem van a mások hátára kapaszkodóktól,igaz nem is vagyok sehol.
Mind1
Érdekes a cikked.....jön be az iparotokba a kuli melós?:)))))
Előzmény: mabelle (3324)
mabelle Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3324
nem... csak vannak olyan fifikasabbak , akik tudjak a nevem:))) ahogy errol mar volt szó...cv kell es beajanlas...valoszinuleg a 2ik kerdes meg igy is az lesz, hogy honnan hallottak a melorol... felveteli az valtozo... van ahol kerdezgetnek.. probalnak olyan emberekkel kerdezgetni aki kihamozza a cv bol a kamut... de van ahol loterre is elvisznek....

ami most 2 jó ismerosommel is megtortent viszont... elmentek a control risk sajat kepzesere... bizony ez kerulhet olyan 5-6ezer euroba is... de ha ott jol szerepelsz, es kivagod a magas C-t... mindketto ilyen volt.. egybol ajanlottak uj szerzodest iraqba is afganisztanba is... medig volt melojuk, es nem is ezert mentek
Előzmény: Amerigo Gal (3320)
mabelle Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3323
ez meg csak ugy erdekessegnek

""""I was in the Sudan (South and West) checking out the airfields for
suitability for landing oil exploration gear. Went to the Chinese oil
installation. It was an eye-opener. There were guards on the periphery
of the installation, stationed about 70 yards apart. There were lots of
them. I asked the guy in charge if this wasn't a very expensive way to
achieve security. He said that it was very cheap. All the Chinese on
border security were released murderers, rapists and felons who got half
their sentence reduced for serving in the Sudan. And, he said, where the
Hell would they go if they tried to escape? Maybe this is a way the PMCs
can reduce their labour costs?""":))

Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3322
Na ja,akkor sokszor önéletrajzokat vesznek fel,nem alkalmas embereket.
Szeretemazt az anekdotát,amit Marchinko irt ,hogy a seal válogatáson át kellett vinni a medanszién a viz alatt két beton vödröt,persze közben feljőve levegőért.
Beugrik a csákó,nézik,egyre kevesebb buborék jön,végén semmi,de a gyerek feljön a medence végén.
Oda mennek,kérdezik,te mi a f..szt csinálsz,meg akarsz dögleni?Asszongya,nem tok uszni!
Na,uszni azt meg tudunk tanitani.......
Előzmény: mabelle (3321)
mabelle Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3321
detto:)

De : DAVOINE Eric <davric1@free.fr>
À : Objet : Recherche de légionnaires

ARTUPHEL RUDY, ex légionnaire, recherche des anciens pour du boulot :

Need 8 ex ffl for EP work in Europe and EAU .

Client Requirement :
- Ex FFL with strong military backgrouds
- Ideal inf group leader
- EP experiences preferable
- Speak french or English ,both is better


Réponse par mail pour que je vous transfert.
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3320
Hello Mabelle
Miért ,volt már ilyen?De hogy hivatkoztak,mint nickre?
Miből áll amugy egy ilyen casting,mármint a szakmai rész......ugy értem miben speciális,miben tér el
a civil szféráétól?Mármint érted melyik civil szférára gondolok......
Előzmény: mabelle (3319)
mabelle Creative Commons License 2008.07.30 0 0 3319
akivel még nem találkoztam szemelyesen... es ram mer mégis hivatkozni.. azt garantalom nem veszik fel:)már csak ilyen kis gonosz vagyok

Gents,

CARE, a worldwide US NGO, http://www.care.org, is looking for a Security Officer immediately available for an opening in Congo DRC.

Interview will take place this current week, upon selection a training will be provided in Nairobi (Kenya) and transfer to Goma shall be done a week after.

For further information, please feel free to send your resume to :

Alexandre Carle
Africa Security Advisor
acarle@care.org
+254 728 608 593
+88 216 5420 8568
Skype: other_solutions
PATRIA NOSTRA Creative Commons License 2008.07.23 0 0 3318
    Üdv.mab!  Na,ja...Lényegét tekintve igy van...Kösz mindkét válaszod!
Előzmény: mabelle (3317)
mabelle Creative Commons License 2008.07.21 0 0 3317

erre csak roviden az amerikai kulpol alapgondolatat mondanam... WAR IS BUSINESS BUSINESS IS GOOD...

 

most mi rossz tortent iraqban? meghalt tobbszazezer iraqi? ki nem tojja le.. kit erdekelnek itt az iraqiak.. az a 4-5 ezres katonaveszteseg? ugyanmar belefer... a contractor vesztesegeket nem is szamoljak:))

 

eszukben sem lesz feladni .. ha mar egyszer ott vannak... ez elnokjelolttol fuggetlen..majd valami mas nevet adnak nekik.. mas egyenruhaba bujtatjak... de most meg itt sem tartunk:)

 

kellene nekik egy szokasos@our son of a bitch@ amilyen mondjuk saddam volt sokaig... na ez sajna nem lesz nekik legalabbis nem ugy nez ki...innentol izgi:))

 

mert azert ahogy mondod az olaj az kell, es az ugye ugy lenne sikkes, ha valami helyi adja oda:))..

Előzmény: PATRIA NOSTRA (3309)
mabelle Creative Commons License 2008.07.19 0 0 3316
most 1-2 napra vidékre megyek:) de lesz valasz is... nem szoktam hosszan:)
Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.18 0 0 3315
Salut Mab
Nekem is mentek a kérdéseim privátban........remélem azért legalább olyan hosszan irsz ahogy kérdeztem:)
PATRIA NOSTRA Creative Commons License 2008.07.18 0 0 3314
    Üdv.Mab! Csatlakoztam a kollégához...Az én kérdéseim is mentek privátban...
T. Mero Creative Commons License 2008.07.18 0 0 3313

Helló Mab.

 

 

Ment a levél privátban,ha lessz időd és átnézed a leveleid dobsz egy message-t.

Köszi       helló   Mero

Amerigo Gal Creative Commons License 2008.07.18 0 0 3312
Ha valakit érdekel http://www.bookstation.hu/index.php?op=item&id=53790

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!