Sziasztok
Multkor beszelgettem egy sracal , es elmeselte hogy olvasta a tiltott talalmanyok cimu konyvet.
Hidegfuzio.
421. dimenzio
Eter
Tesla
Megolik a feltalalokat igy meg ugy.
Szal minden marhasag.
Most meg antikvarimban kerestem valamit es ott lattam egy egely konyvet ami 1988 as.
Ha feltetelezem hogy legalabb 3 evet toltott elso konyve megirasaval , mert 2-3 evenkent jonnek uj konyvei akkor 1985 korul kezdte.
Az erdekelne hogy a 20 kutatassal toltott ev utan mire
jutott egely mert konyveben mindenfele tervrajz megtalalhato , hol marad a atorese?
Mit talalt fel a egely kereken kivul?
A sok ezert konyvet amit eladott es az abbol szarmazo bevetelen kivul mit tud felmutatni?
Ha megolik a tervrajzokat nyilvanosagra hozok nagy lobbik es maffiak hogy a ordogbe ad ki folyton uj konyveket.
Aki tudja a valasz irjon
puszi
De a lehetőséget meg kell adni, bizonyítson, mert a fő baj az, hogy a tudós urak mindent biztosan tudnak, mert ők még nem láttak atommagátalakulást mikrohullámú sütőben.
.. és ezért nem adják meg Egelynek a lehetőséget, hogy bizonyítson? Ki, és mikor gátolta Egely-t, hogy bizonyítson?
Másrészt, ha Te magad sem hiszel Egelynek, akkor a nálad képzettebb emberektől (akiknek ennélfogva több alapjuj van a kételkedésre) miért akarod ezt a jogot elvenni? Miért gúgyolódsz alaptalanul? A szavaid logikátlanok, arrogánsak, igaztalanok és sértők.
Nem lehet mindent matematikával leírni.. Elég lenne fúzióra utaló jelenséget (pl. erős gamma sugárzást) demonstrálni, és/vagy analitikai módszerrel kimutatni, hogy valóban lértejöttek olyan atommagok, amik előtte nem voltak jelen.
Hát ez meg hogy lehet? Talán az ünnepek miatt, vagy mi a szösz, ilyen jót írtál. Valóban nem kell leírni egyenletekkel ha betesz tíz tojást a mikróba és kivesz belőle egy kiló aranyat ami előtte nem volt bent és a Dynamónak sincs benne a keze. Ez bizonyíték lenne.
Ő persze állítja, hogy analizálták a mintát amit kivett a mikróból, meg amit mindenféle hókuszpókusszal előállított, de ezt nem hiszi el senki, én sem.
De a lehetőséget meg kell adni, bizonyítson, mert a fő baj az, hogy a tudós urak mindent biztosan tudnak, mert ők még nem láttak atommagátalakulást mikrohullámú sütőben.
Pedig a világról "semmit" sem tudunk, csak rengeteget képzelünk.
Ha egyszer majd fúziós kísérletet mutatok be (gyorsítóval) , először megelégszek hogy a segédérzékszervek mint mérőműszerek,detektorok azt a számértéket mutassák amellyet előre kiszámoltam-saccoltam.
Nem lehet mindent matematikával leírni, főleg azt, ami teljesen új. Elég lenne fúzióra utaló jelenséget (pl. erős gamma sugárzást) demonstrálni, és/vagy analitikai módszerrel kimutatni, hogy valóban lértejöttek olyan atommagok, amik előtte nem voltak jelen.
Igen, erre akartam rámutatni, egy feltalálónak-kutatónak nem elég a demonstrációs bemutatás. Akkor ismerik el tudósnak ha a műszaki és fizikai világ nyelvén legalább némi matematikai formulával alá tudja támasztani állításait.
Égely egy videójában azt állítja hogy az élő szevezet is tud fúziót előállítani....ha ezt tudná némi matematika csírával is leírni.....
"Teslát miért nem tartja a Fizikatörténeti ABC könyv fizikusnak, mert nincs benne lajstromozva?"
Mert miként Egely - úgy Tesla se gazdagította a fizikát matematikai formában megfogalmazott meglepő új összefüggéssel. Legalábbis nem publikált ilyesmit.
Ellenben - miként ez Egelyvel is előfordult már - Tesla is próbálkozott fizikusok hitelének rontásával.
Na most néztem meg a YouTube-on a Tíltott találmámyok című filmet. (Enigma 2012.01.17)
A film első részében (13:58 körül) Tesláról meg más feltalálóról volt szó. Azt mondja a Mester hogy azért nem volt teljesen sikeres, és azért nem hozott áttörést mert annak fizikai részletei nem voltak ismertek.
"Gőze nem volt Teslának arról, hogy mi is történik itt, abban a folyamatban. Az akkori tudomány (90 évvel ezelött).... A 20-as években még azt se tudták hogy van atommag, nem hogy azt hogy van proton meg neutron....."
Az elektront már az 1800-as évek legvégén kisérletileg kimutatták, a proton-t pedig valamikor az 1910-es években Rutherford leírta. A Neutron nehezebb diónak bizonyult, de azt is már 1930 körül leírták. Az atomok szerkezetéről hipotetilus elképzelések már jóval korábban is voltak. Sőt az atommagot alkotó elemi részek (a barionok) kvark szerkezete pedig már a 60-as években is kezdett körvonalazódni. Ekkor már a kvantumfizika is meglehetősen elfogadott volt egyébként, mint az anyagi részeket a klasszikus fizikánál jobban leíró fizikai elmélet.
Tehát a részecske fizika a múlt század első harmadában is jelentős ismeretekkel rendelkezett.
Egely György ismeretei viszont még ma sincsenek ezen a szinten.
Ahogy olvastam, az Ózdi Szabadegyetem jóindulatú kezdeményezés, szerintem a hozzá értés hiánya mutatkozik rajta. Van szponzora, védnöke, van intézmény amely befogadta. Még az önkormányzati beszámolókban is szerepel.
Sajnos ebben a körben senki sem vette észre, hogy kultúrális intézménybe ezotéria és áltudomány "Ózdi Szabadegyetem" néven nem szerencsés. Bár az utóbbi időben a szabadegyetem egyre több helyen nem érdemli meg az egyetem titulust. (tudok finoman is fogalmazni...)
"Intézmény-egységeink - a többfunkciós művelődési központ, a könyvtár és a múzeum -specifikus szolgáltatásaival a város és a kistérség kulturális, szellemi bázisaként az információ szerzés fő centrumai, az oktatás hatékony segítői, a művelődés, a továbbképzés, a rekreáció, a szórakozás alapintézményei., a lehető legteljesebb körben szolgálnak minden érdeklődési kört, korosztályt."
Olvasható az intézmény egyik oldalán. De nem csak Egely György személye nem való ide, van itt ezoterikus újságíró, és több vitatható értékrendű előadó is. a fenti állítások tükrében.
Ne nézd le az Ózdi Szabadegyetemet, hiszen nemes céljai vannak:
"Az Ózdi Szabadegyetem, a Mindentudás egyeteméhez hasonlóan, virtuális iskolaként működik. Az órák bárki számára ingyenesen látogathatók. Az előadások ebben a félévben is csütörtönként lesznek, így szeretnének egy könnyen megjegyezhető rendszert kialakítani a szervezők. Az Ózdi Szabadegyetem legközelebb szeptember 26-án várja az Olvasó tánctermébe az érdeklődőket."