Keresés

Részletes keresés

Giorgio Volli Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2145

Igen, én is a Volotea ajánlatára bukkantam rá.

 

A WizzAir és a RyanAir is - hozzánk Pozsony van közel(ebb), onnan/velük repültünk legutóbb Algheroba - drágábban kínálja az útjait.

 

Gondolkoztunk autóval utazni is, de mivel nálunk csak a párom vezet, így mindenképpen kéne tranzit-szállást is kalkulálni, plusz sem az olaszok, sem a franciák vezetési stílusa nem örvend túl jó hírnévnek.

 

Autót bérelni legtöbbször drága, plusz nekem abszolúte nem szimpi, hogy (pl. az olaszoknál) be akarják terhelni a hitelkártyámat X-ezer €-val, ami miatt aztán esetleg egy hónapig idegeskedhetek, hogy visszakapom-e, vagy sem.

 

Bocs a vargabetűért...

 

A Volotea mennyire megbízható, milyen tapasztalataid voltak velük?

 

Ez lett volna az "oridzsi" kérdésem. :-)

 

 

 

 

Előzmény: neomedia (2142)
neomedia Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2144

ismerem a Voloteat, sokszor van ilyen evente, most nem erdekel

Előzmény: Flower2000 (2143)
Flower2000 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2143

Hát ha repültél már azzal, akkor kukkants most rá, sok jegy 1 euro.

Előzmény: neomedia (2142)
neomedia Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2142

Tavaly es iden is voltam 4-4 napot, Voloteaval (nem gyerekekkel es csak Marseille-ben, mert szeretem a varost)
3 nap alatt kenyelmesen megnezhetok a latnivalok, tomegkozlekedes jo es jokat lehet setalni
Strandolni, kirandulni Iles du Frioul jo, Vallon des Auffes is erdekes

Aix-en-Provence es Cassis fele talan jobb a busz
Biztonsaggal semmi problemam nem volt, de mashol sem szokott

Előzmény: Giorgio Volli (2140)
Flower2000 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2141

Marseille nagyon szép fekvésű. Van sok látnivaló. Én helyi lakossal voltam ott, nem turistaként, úgyhogy ő oda vitt ahol biztonságos. Körülötte gyönyörű a táj, Cassis, meg még tovább ha mész. Kisgyerekesekkel Le Lavandout tudnám javasolni, sekély strand, tiszta vízzel. Onnan szigetekre is mehettek hajóval kirándulni, ezek természetvédelmi területek, a tenger is köröttük. Az árak olyanok mint Nizzában.

Előzmény: Giorgio Volli (2140)
Giorgio Volli Creative Commons License 2017.10.20 0 0 2140

Sziasztok! Csak gyorsan, mivel munkába indulás előtt vagyok... (Jajjj...)

Tegnap láttam, hogy az egyik fapados légitársaságnak van járata Bécsből Marseille-be, (mos még) aránylag elfogadható áron, jövő nyárra.

Mivel ott még nem jártunk - az elmúlt 10 évben kétszer nyaraltunk a riviérán a(z azóta már megszűnt) SkyEurope jóvoltából (Nizzában és Cannes-ban volt anno a szálláshelyünk) -, eljátszottam a gondolattal, hogy esetleg Marseille-t és környékét is megnéznénk magunknak.

Mivel (legalábbis Cannes és Monaco között így volt) szépen be lehet járni a partot vonattal, így nem kéne autóznunk, mégsem lennénk csak Marseille-hez kötve.

Ha sikerülne jó árban (max. 70-75 €/nap) találnunk kiadó apartmant / nyaralót, akkor lehet, hogy komolyabban is elgondolkoznánk a dolgon. A többi fapados (RyanAir, WizzAir) ugyanis ennél drágábbra jönne ki, szinte akármelyik "nyaralóhelyes" desztinációt nézzük - főleg, ahol autót sem kellene bérelnünk.

És akkor itt jönne a szokásos kér(d)és-áradat:

Ki járt erre (mondjuk idén vagy tavaly nyáron), mik voltak a tapasztalatai, mi lennének a tippjei, stb.

Két gyerekkel (8 és 16 évesek lesznek jövőre) mennénk, és mivel "rendes kis család" vagyunk, fontos lenne a biztonság-érzet arra az egy hétre-10 napra.

Egyelőre ez az, amivel kapcsolatban negatívumokat olvastam, de lehet, hogy kivédhető, ha nem pont Marseille-ben szállunk meg. Illetve a város bizonyos részeit messziről elkerüljük. Persze, kérdés az, hogy a környező tengerparti települések nem (jóval) drágábbak-e, és milyen az ellátottságuk (szupermarket, olcsóbb kajáldák).

Na, lépnem kell, de előre is köszönöm a(z értékes) hozzászólásokat!

Salut!

Akoka25 Creative Commons License 2017.10.19 0 0 2139

Sziasztok!

 

Itt is szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tudnánk megnézné Marseille-ben. 2017.11.04.-én kötünk ki hajónkkal a kikötőben. 09-17 óra között van egy kis időnk felfedezni a várost vagy környékét.

A kikötő úgy láttam elég messze van a belvárostól. Mit ajánlotok, hogy lehet legegyszerűbben bejutni? Taxi árakról van valami infótok?

Négyen megyünk, úgyhogy megoszlanak a költségek.

A google térképen láttam, hogy van egy strand a Les Akoytes francia étterem mellett. Voltatok már ott? Milyen az?

Bár gondolom nem lesz jó idő akkor már, de azért kíváncsi vagyok, hátha megyünk még arra máskor is.

 

Van egy fakultatív program amin még gondolkodom, Aix-en-Provance bájos városának felfedezése. Szerintetek milyen ez a kis város?

60 euróért hirdetik oda a kirándulást, elég drágának találom.

 

Köszönöm szépen!

Flower2000 Creative Commons License 2017.10.18 0 0 2138

Nagyon jó képez ezek, nagyon klassz onnan nézni Monacot.

Előzmény: Törölt nick (2136)
Xilila Creative Commons License 2017.10.06 0 0 2137

Sziasztok! Csodaszép utunk volt, Cote d'Azur-t jól bejártuk különböző módokon és az időjárás is kedvezett nekünk. Voltak napok, mikor szinte forróság volt, így Juan les Pins-ben úszkálhattunk a tengerben szeptember végén és a finom homokos tengerpartot élvezhettük ragyogó napsütésben. Medúzákkal nem találkoztunk szerencsére. A fórumon kapott tanácsot követve mentünk erre a partra tengerezni Antibes-ból és köszönöm szépen az itt kapott sok segítséget, ötletet, így felkészülten a szűk 8 napunkat szervezettebbé tudtam tenni, időnket jól beosztottuk, váratlan meglepetések nem értek, felesleges köreink nem voltak. :) Az eze-i gyalogtúrát is jól bírta a gyermek és természetes hajtóerő volt lábainkban a látvány. A hely felkerült az "ide még visszajövünk" c. listánkra. :) Cannes-ba végül mégis elmentünk, benéztünk kicsit egy eseményre http://www.trans-cote-azur.co.uk/departing-cannes/royal-regatta-cannes-boat/ , ez érdekes volt, elég szép és izgalmas hajók futottak ki a kikötőből, de maga a város valóban nem nagy szám, eltörpül a part egyéb városkái és látnivalói mellett. Sok kedves emberrel találkoztunk és pár szavas francia nyelvtudásunkat megcsillogtatva gyakran sikerült angol nyelvű kommunikációra váltanunk. Remek volt és ez a fórum is az. :) 

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.17 0 1 2136

Néhány monacoi kép La Turbie-ből:

 

 

Előzmény: Törölt nick (2135)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.17 0 0 2135

Egész közelről, és gyakran látom. Nem téveszted össze a narancsot a cseresznyével, esetleg a barackkal ? :))

Itt egy másik kép Nizzáról egy közeli dombról felvéve:

 

Előzmény: Sönöl (2129)
Xilila Creative Commons License 2017.09.16 0 0 2134

Óh, de jól elkapott fotók és szépséges részletei a tájnak.:) Na pont erre a hangulatra, látványra vágyom most, innen a bús-borongós hirtelen ránk tört őszből el. Ide... 

Előzmény: Sönöl (2133)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.16 0 1 2133

Most nézem a tavalyi fotókat, milyen jókat is láttam (nem csak látképben)

Előzmény: Sönöl (2132)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.16 0 1 2132

Pár tavaly szeptemberi kép viszonyításképpen...

Előzmény: Xilila (2131)
Xilila Creative Commons License 2017.09.16 0 0 2131

Ó, remek, ez nagyon hasznos infó. Köszönöm a tippet! :) Máris Juan les Pins strandjára helyeztem át magunkat képzeletben. A medúzákkal nagyon nem vagyok jó viszonyban, majd különösen figyelek. Juan les Pins nyári strandját sokan dicsérik, valóban a legjobb lehet Mentontól Cannes-ig, ott fürdünk majd mindenképp és remélem medúzákkal nem kell megküzdenünk. 

Előzmény: Sönöl (2130)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.16 0 1 2130

Ha szeretnél fürödni, van egy jó tippem: Antibesben szállj fel az 1-es helyi buszra (Envibus, 1 euró), és menj el Juan les Pins-be (egybeépült nyugat felé Antibessel). Ott szerintem sokkal jobb, homokosabb a part, és medúza sincs annyi.

Meglátásom szerint a legjobb part fürdésre a Riviérán (Mentontól Cannes-ig).

Előzmény: Xilila (2125)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.16 0 0 2129

Közelről is láttad azt a standot, a narancs méretű kavicsaival? :)

Előzmény: Törölt nick (2127)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.16 0 1 2128

Előzmény: Sönöl (2126)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.16 0 2 2127

4 napja, d.u. ez volt a helyzet Nizzában a plage-on.

Még októberben is sokan fürdenek errefelé.

 

Előzmény: Xilila (2121)
Sönöl Creative Commons License 2017.09.16 0 1 2126

Antibesben tavaly szeptemberben nagyon jó idő volt, és fürödtem is a tengerben. Csodálkoztam, hogy miért nem jön be más is a vízbe. Csak egy fürdöző volt rajtam kívül, tetőtől-talpig védett búvárruhában snorkerezett, amin először röhögtem magamban. Aztán rájöttem: a víz hemzsegett a medúzáktól, szinte rózsaszín volt.

Antibesben volt talán a legtöbb medúza, különösen a déli, amúgy szuper strandon. Érdekes, mert nyáron is voltam már arra, és akkor egy darabot sem láttam soha.

A gond ugyanis az, hogy ilyenkorra behúzzák a medúzahálókat. Csípésük mint a darázsé, nagyon kellemetlen (és veszélyes).

Ha a parton a homokban kocsonyás kis rózsaszín gömböket látsz, akkor ott medúzák vannak.

 

Előzmény: Xilila (2125)
Xilila Creative Commons License 2017.09.16 0 0 2125

Köszönöm válaszaitokat, akkor majd kiderül a helyszínen. Idén nyáron már tengereztünk kicsit délebbre, ez segít, így majd könnyebben uraljuk vágyainkat, nagy hiányérzetünk nem lesz, ha most nem is úszkálhatunk a tengerben, icurkát azért megmártózunk benne. :)

Flower2000 Creative Commons License 2017.09.16 0 1 2124

Én ilyenkor ott már nem szoktam belemenni. Az esték hűvösek mikor már nem süt a nap.

Előzmény: Xilila (2121)
t-boyfalva Creative Commons License 2017.09.16 0 1 2123

A tenger siman alkalmas......az nem hül le olyan gyorsan...Inkább ugye az időjárás a lényeges ha kijössz a vízből

Előzmény: Xilila (2121)
geodo1 Creative Commons License 2017.09.16 0 3 2122

szerintem teljesen mindegy, hogy milyen volt a korábbi szeptember végeken, az a lényeg, hogy idén milyen lesz. azt pedig meg tudod majd személyesen, illetve azt meg tudod még keresni a sea temperature oldalakon, hogy konkrétan most mennyi. pl. itt:

 

https://www.seatemperature.org/europe/france/antibes.htm

Előzmény: Xilila (2121)
Xilila Creative Commons License 2017.09.16 0 0 2121

Sziasztok! Pár nap múlva utazunk Antibes-be. Az időjárás az előrejelzések szerint nem lesz túl nyárias ( csúcshőmérséklet 21-25 fok ), néhány napon eső várható. Van tapasztalata valakinek arról, hogy ilyenkor szeptember vége felé a tenger alkalmas vagy nem a fürdőzésre vagy inkább csak érjük be a látvánnyal? 

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.06 0 2 2120

Most komolyn, hogy a fenébe van bátorságod kiköltözni egy olyan helyre, ahol még életedben nem is jártál?????

 

Egyébként ez inkább utazós topik.

Előzmény: Martinez88 (2119)
Martinez88 Creative Commons License 2017.09.06 -1 1 2119

Sziasztok!:) szeretnék ki költözni Nizza- ba, tudna valaki ebben segìteni? Mèg nem voltam kint. Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.03 0 1 2118

Biztos nyomdahiba ! Nem 1,5, hanem 15 nap !!! :))

Előzmény: raulista (2117)
raulista Creative Commons License 2017.09.03 0 3 2117

Másfél nap alatt Nizzát.

Előzmény: Julis5 (2116)
Julis5 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 2116

Szia Ripesz

 

Tudsz nekem segíteni, mi Anyukámmal 1,5 napra megyünk Nizzába. Mit érdemes megnézni Nizzán kívül? Hova menjünk?
Előre is köszönöm a válaszod

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!