Keresés

Részletes keresés

vakbarát Creative Commons License 2005.09.23 0 0 196

Szia!

Elnézést szeretnék kérni, ha te is azok közé tartozol akik Jaws 4.2-t használ, mert nem gondoltam csak azokra akik 5.1-vel neteznek, és így nem tudtad használni az oldalt.

Ismét invitálni szeretnénk téged is a vakbarát klub topikba, mert rövidesen megrendezésre kerül a klub tali (találkozó), és te is hiányozni fogsz.

Vakon használd így az oldalt:

Keress rá a belépésre, ( a controll ef billentyűk lenyomása után)!

Egy sorral lejJebb nyisd meg a (szerkesztőmező)-t az enterrel és írd be a felhasználó neved!

A (TAB) megnyomása után írd be a jelszavad!

A (TAB) ismételt megnyomása után üss az (OKÉ GOMB)-ra!

Keressd meg az utolsó (HIVATKOZÁS VÁLASZ)-T! (CTRL F)! Üss egy entert, hogy írj egy hozzászólást!

A keret listák megjelenítéséhez nyomd meg az (INZERT EF9) billentyűket!

A lenyillal lépj az (EDITKERET)-re és nyomj egy entert!

A lenyillal keresd meg a (SZERKESZTŐMEZŐ)-T és üss entert!

A (SIFT TAB)-bal lépj az (EDITKERET)-re és már írhatod is,vagy bedobhatod a jegyzettömben megszerkesztett hozzászólást.

Ha kész, a tabbal keresd meg a (MEHET GOMB)-OT, és enter!

Ugorj a lap tetejére(CTRL HOM)! keresd meg az utolsó (HIVATKOZÁS VÁLASZ)-T, (CTRL F(!

Olvasd az általad elküldött HSZ-t!

Ha így se működik, írj e-mailt, vagy gyere el a talira, ahol megpróbáljuk együtt.

Üdv

Judit és Péter

 

E-mail: vakbarát@freemail.hu

Magdi60 Creative Commons License 2005.09.23 0 0 195

Itt egy cikk a mai Magyar Hírlapból, Faludi György most szinte vak, műtét előtt áll:

 

cikk
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.23 0 0 194
Szia! Milyen cikkekre gondolsz? Ami vakokról szól? Történeteket is lehet? Nemrég olvastam egyet Popper Péter egyik könyvében, gondoltam is rá, hogy beírom, de nem tudtam, mennyire érint érzékenyet bárkit is, mert egy vak koldusról szólt, ezért nem mertem mégse.
Ha arra gondolsz, hogy a világból színes, érdekes híreket, akkor elég a link is, ugye?
Előzmény: m kriszti (193)
m kriszti Creative Commons License 2005.09.22 0 0 193

Sziasztok!

írjatok be érdekes cikkeket, ha olvastok ilyeneket.

Én vak vagyok.

eEzek a cikkek szerintem sok embert    érdekelnének.

 

Előzmény: erapilla (192)
erapilla Creative Commons License 2005.09.21 0 0 192
IGEN DIREKT ÍROK NAGSYBETŰVEL ÉN MÉG KEZDŐ VAGYOK.JA ÉS SZIA VAKBARÁT!LÁTTAM A BOGÁNCS KÉPEIT VALÓBAN SOKAT NŐTT MIÓTA NEMLÁTTAM.A PEDRÓ UTÁN NEMHOZTUNK UJ CICÁT , EZÉRT NEM IS TUDOTT ELVESZNI.NAGYON SZÉP PERZSACCA VOLT.NA SZIASZTOK ,JÓÉJT MINDENKINEK.
vakbarát Creative Commons License 2005.09.21 0 0 191
Elvonulok, mert áhítom az ágyat. Ma 80 azaz nyolcvan oldalt javítottam ki a hangszer leírásában, amit átkonvertáltunk TXT-re, abból a fránya PDF-ből. További jó éjt! Péter
vakbarát Creative Commons License 2005.09.21 0 0 190
Á dehogy! Remélem nem írtam félreérthetően, mert a szomorúeperfa nagyon is szép fa. 5 éves, és még én is most láttam először,ilyen csodát. Úgy kell elképzelni, hogy kb. 210 cm magas s onnan lefutnak az ágak mint egy nagy esernyő, vagy egy bozontos haj.
Előzmény: Magdi60 (185)
erapilla Creative Commons License 2005.09.21 0 0 189
SZIA MAGDI ! NEMTUDOM HOGY AZ ORSZÁG MILYIK RÉSZÉN LAKSZ , DE AHOL ÉN LAKOM OTT EGÉSZ NAP RAGYOGÓAN SÜTÖTT A NAP.ÉS ITT A LAKÁSBAN IS KELLEMES AZ IDŐ.
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 188
Szia! Eddig azt hittem, direkt írsz nagybetűkkel, de látom, a Pedro p betűje, meg kicsi lett, tehát mégse, nyomd ki!
Hány napig nem volt meg? Nincs ivartalanítva?
Előzmény: erapilla (184)
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 187
Már a második cica is elveszett?
Előzmény: erapilla (184)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.21 0 0 186
Puszi erapilla! Láttad a Bogáncs képeit? Egy pár nappal ezelőtt feltettem két képet róla, sokat nőtt mióta nem láttad.
Előzmény: erapilla (184)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 185
A szomorúeperfa az egy bokor? Jó játékok különben. És jutalomfalatot adsz neki? Pedigree denta stix-et vettél már? Azt fel lehet kisebb darabokra vágni, és a kutyák megőrülnek érte. Az enyém szinte remeg, csak adjak már neki. Egy munkatársam szerint van benne valami, nem kábítószer, de valami, amitől így rajonganak érte, mert már több kutyástól hallotta, hogy imádják, de nagyon.
Előzmény: vakbarát (183)
erapilla Creative Commons License 2005.09.21 0 0 184
CINCILIFINCILI, KÉPZELD NEMLETT MEG A pEDRÓ CICÁNK.UGY DÖNTÖTTÜNK HOGY EGY DARABIG NEM IS LESZ MÁSIK, NEHOGY AZ IS ELVESSZEN MERT SOKÁRA LEHET EGY ILYEN ARANYOS CICA ELVESZTÉSÉT KIHEVERNI.
vakbarát Creative Commons License 2005.09.21 0 0 183
Nem vakvezető. Ezt a kifejezést használom, mikor komoly fegyelmező gyakorlatokkal szórakoztatjuk egymást. Ha néhány nap kimarad, pl: mint most, akkor kimondottan élvezi, hogy bemutathatja a képességeit a gazdinak. 1-2 példa. Hozza a sünijét, én elfogadom, leültetem, lefektetem, és a (maradsz) vezényszó után elgurítom. Meg-meg moccan, mert felül akar kerekedni az ösztönös vadász szenvedély a tanultakon. Ha már legalább 10 métert gurult a süni szólok, hogy (keresd!) Nagyon boldogan rohan utána, és büszkén hozza vissza, hogy ismételjük meg. A másik és nem az utolsó munka, hogy lefektetem, elmegyek olyan távol, hogy véletlenül se lásson meg, és eldugom a játékot, tuják közé, buxus, borostyán alá, vagy éppen a szomorúeperfa lombjai közé. El megyek egy megtévesztő útra, aztán (KERESD!) Képes 10 20 percig is keresni, és akár milyen fárasztó is,ezt szereti a legjobban.
Előzmény: Magdi60 (179)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 182
Szépen sütött, de meddig? Csak délben. Most meg majd megfagyok. Ha hozzáérek az asztalhoz, az is jég hideg.
Előzmény: erapilla (180)
cincilifincili40 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 181
Szia Erapilla. Üdvözlünk a vakbarát clubban. Ügyes vagy, hogy idetaláltál.  
Előzmény: erapilla (180)
erapilla Creative Commons License 2005.09.21 0 0 180

NEMSZERETEM HA VALAKI TÜRELMETLEN ÉS MOST A BARÁTNŐM AZ VOLT. KÜLÖNBEN ITT IS NAGYON SZÉPEN SÜTÖTT A NAP.

Magdi60 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 179
Hogyhogy dolgozni? Hát mégis vakvezető? Nem írtad, pedig kérdeztem. Vagy csak úgy tanítgatod?
Előzmény: vakbarát (178)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.21 0 0 178
Éreztük magdi a napsütést a bogánccsal együtt. Ebben a finom időben neki is sokkal nagyobb kedve volt játszani, és dolgozni.
Előzmény: Magdi60 (176)
vakbarát Creative Commons License 2005.09.21 0 0 177
Nagyon szép a neved EraPilla! Csilingel.
Előzmény: erapilla (175)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 176

Süt a nap!

Előzmény: erapilla (175)
erapilla Creative Commons License 2005.09.20 0 0 175
JÓÉJSZAKÁT KIVÁNOK MINDEN IDELÁTOGATÓNAK.
Spinderella Creative Commons License 2005.09.18 0 0 174
Á, így most már tudom!!

A Marci kb. fél éves koráig (tavaly december közepéig) kóbor cica volt, tehát korántsem jó sorba született szegénykém, úgy találta a barátnőm. Szóval sztem valamilyen szinten ismerős terep neki az utca, végtére is még csak kb. háromnegyed éve él lakásban. Mondjuk az egyik para pont az, hogy mi van ha meglát egy kutyát, és menekülhetnékje támad, megijed, mert olyankor még fölvenni sem lehet. Fogalmam sincs, hogy egy kutyára hogy reagálna. Csakhát egész életére sem akarom lakásba zárni. Egyértelmű jelei vannak, hogy kikívánkozik, és szeretném ha egy kicsit zöldbe mehetne, fű, fa, bokrok, hadd játsszon, ne mindig a 4 fal között legyen. Summa, summárum, asszem ebből próba cseresznye lesz, aztán vagy bejön, vagy nem.
Előzmény: Magdi60 (173)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 173
Ja, és szerintem, a cicát ha nem kiskorától viszed le sétálni, akkor felnőtten már nagyon nehéz lesz rászoktatni valamire. Például felnőtt macska nehezen szokja meg a kutyát, míg fordítva lehet, felnőtt kutyához kis macskát vinni. A macskák már csak ilyenek. Biztos a Te Marcidnak is vannak szokásai, rituáléi, amihez ragaszkodik.
Előzmény: Spinderella (171)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 172
A Vuk rajzfilmben, a tyúkok így beszéltek a kakasról, ha egyikük véletlenül azt mondta, az ÉN Marcim, kijavították, hogy a MI Marcink, drágám, a MI Marcink!
Előzmény: Spinderella (171)
Spinderella Creative Commons License 2005.09.18 0 0 171
Te jó ég, fogalmam sincs, hogy miről beszéltek! :-))))

Szia m kriszti!
Előzmény: Magdi60 (170)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 170
Talált! De a "mi Marcink"-nak hívták!
Előzmény: Szőke herceg (169)
Szőke herceg Creative Commons License 2005.09.18 0 0 169
Az a Márton  egy kakas volt! ;-)
Előzmény: Magdi60 (168)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 168
A Te Marcid?!? A MI Marcink drágám, a MI Marcink! - na, miből van?
Előzmény: Spinderella (165)
Magdi60 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 167
Szia, Kriszti! Végre, hogy idetaláltál! :-)
Előzmény: m kriszti (166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!