Keresés

Részletes keresés

zsofi59 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 5547

Szia!

 

Koszi az infót

Előzmény: Kenny___ (5546)
Kenny___ Creative Commons License 2018.01.12 -2 1 5546

DiPerTe, Hepa kombo. Nezd meg, hogy a kotelezo IPV es MMR megvolt-e (elvileg meg kell legyen), ha nem, akkor ezeket mindenkeppen potolni. Amugy nem kell tulgondolni, normal magyarnak csak DPT es Hepa aztan jonapot.

 

Malaria ellen bogyot szerintem ket hetnel tovabb nem erdemes szedni, akkor mar egyszerubb kezelni, mint megelozni.

Előzmény: zsofi59 (5545)
zsofi59 Creative Commons License 2018.01.12 0 0 5545

Sziasztok fórumozók!

 

 

A segítségeteket szeretném kérni!

Utazunk Indiába és védettséget szeretnénk kapni a betegségek ellen csak azt nem tudjuk, hogy ehhez milyen oltásokat érdemes beadatni-és milyen gyógyszert érdemes beszedni.

 

Köszönöm előre is a segítséget

tibi7601 Creative Commons License 2018.01.01 0 0 5544

Kerala állam melyik részein jártatok??? Légyszi írd le ha időd engedi! Köszi.

Előzmény: Lupus70 (5541)
bellu56 Creative Commons License 2017.12.28 0 0 5543

Szuper képek ! Alig várom, hogy élőben is lássam, ha nem is mindet !

Előzmény: Lupus70 (5541)
tibi7601 Creative Commons License 2017.12.26 0 0 5542

Csodálatos fotók,kedvcsináló,köszönjük!!! :-)

Előzmény: Lupus70 (5541)
Lupus70 Creative Commons License 2017.12.25 0 2 5541

Boldog karácsonyt minden India rajongónak.

Kerala körutazásunkról tettem fel képeket az Indafotó-ra kedvcsinálónak:

http://indafoto.hu/priusman/indiakerala

bellu56 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 5540

Köszönöm.

 

Előzmény: feketefelho (5539)
feketefelho Creative Commons License 2017.12.18 0 0 5539

Az "aktiválás" idején azért nem árt, ha van a környékeden egy "indián" (ők hívják így magukat), hogy probléma esetén segítsen.

Előzmény: feketefelho (5538)
feketefelho Creative Commons License 2017.12.18 0 0 5538

Én Delhiben vettem, a reptéren. Ott mikor átmész a "vám" részlegen, kilépsz egy nagy váróterembe. Az ajtótól jobbra, kb 50-60 m-re van a Vodafone shop (ott helyben készítenek fotót, és kell az útleveled is). Kapsz egy SIM kártyát, ami pár óra múlva már aktív, és nincs PIN kódja (berakod és működik). Normál, mikro, és nano SIM-es telefonokba is jó. Az ára 600 rupia, de feltöltés nélkül csak hívható vagy, nem tudsz telefonálni és Netezni sem (feltöltés kb. 300 rupia). A feltöltésre 30 nap áll rendelkezésedre, de csak az aktiválódás után lehet feltölteni (tehát ott helyben, a vásárláskor ez nem megy).

(Nekem csak arra kellett, hogy hívható legyek, ha otthon lenne valami problem. Kaptam is folyamatosan az SMS-eket, hogy töltsem fel, mert akkor hiper-szuper kedvezményesen telefonálhatok.)

A térerő elég változó, a nagy városokban (pl. "Arany háromszög") jó, de Khajuraho és Varanasi közt a hegyekben viszont nulla volt.

 

A kijárattól balra, kb 30 m-re van az Airtel kioszk, ott is vehetsz SIM kártyát (gondolom hasonló feltételekkel).

Előzmény: bellu56 (5537)
bellu56 Creative Commons License 2017.12.17 0 0 5537

Szia, a Vodafonos SIM kártyát (1 GB) hol lehet venni ? Milyen üzletben ? Esetleg van ilyesmi kiirva valahol ? (Goába megyünk januárban)

Köszönöm

Előzmény: feketefelho (5520)
bestcinema Creative Commons License 2017.12.14 0 0 5536

Köszi, így már sima volt, csak ezt nem próbáltam...

Előzmény: bandogo47 (5535)
bandogo47 Creative Commons License 2017.12.13 0 1 5535

PayPal, simán megy.

Előzmény: bestcinema (5534)
bestcinema Creative Commons License 2017.12.13 0 0 5534

Sziasztok!

 

Érdeklődnék, hogy az e-visat hogy sikerült kifizetni? Mindig elakadok bármilyen kártyával próbálkozom. Visa vagy Mastercard.

E-pay és Axis Bank se megy. Tudom, hogy mások is szívtak ezzel sokat. Igaz, hogy csak 3x lehet próbálkozni a fizetésnél és utána

előlről lehet kezdeni az egész vízum kitöltést? Ha valaki leírná, azt nagyon megköszönném, mert 2 héten belül repülnék...

feketefelho Creative Commons License 2017.12.10 0 0 5533

Ránk a 65. sor vonatkozik ( 50 US$/fő).

Előzmény: Törölt nick (5531)
Kenny___ Creative Commons License 2017.12.10 0 2 5532

Ennyire egyszeru senki nem lehet. Ilyen nincs, ilyen nincs es megis van!

feketefelho Creative Commons License 2017.12.09 0 0 5530
Előzmény: atilanta74 (5529)
atilanta74 Creative Commons License 2017.12.09 0 0 5529

Mennyibe kerül az e vízum? 

Kenny___ Creative Commons License 2017.12.06 0 0 5528

Indiaban fokozottan igaz az "azt kapod, amit fizetsz" alapszabaly. Termeszetesen a skala mas, es neha vannak jo akciok is, de... Caveat emptor!

Előzmény: Törölt nick (5527)
feketefelho Creative Commons License 2017.12.06 0 0 5526

Van valami nagy előnye ennek a szállodának?

Látom közel a reptér, de ez nem biztos, hogy előnyös.

Mi szinte a város közepén laktunk, de még így is 20-30 percet autóztunk az egyes látnivalókhoz (napközben).

A repteret pedig (a hajnali, reggeli órákban) a kis forgalom miatt elég gyorsan el lehetett érni (kb. 35-40 perc) még a belvárosból is és a levegő ott sem tisztább. 

Itt a városnézés utáni, esti hazatéréssel lehetnek gondok (bár ez kibírható, ha autóval vagy tuk-tukkal visznek, igaz mondjuk ekkora távra a tuk-tuk már meggondolandó).

Az árak amiket az autó+sofőr bérlésre láttál tényleg ilyenek, ez a valóság (annyit nyúznak le rólad, amennyit hagysz).

Utazási iroda van dögivel, elég nagy a választék, ezen kívül van Uber is.

(Nekünk egy kinti iroda szervezte az egész utunkat, egy összegben fizettünk mindent, így fogalmam sincs mi-mennyi volt. Nem is merek utána számolni...)

Az ajánlott árakról:

- tuk-tuk 10 km-re  10 rupia (no meg két benzinjegy...)

- tuk-tuk 800 m-re 100 rupia (alkudozhattunk volna, de inkább gyalog mentünk).

Előzmény: Törölt nick (5525)
Ildika1970 Creative Commons License 2017.12.04 0 0 5524

Mi a buszon vettük meg a jegyet van aki végig jár rajta. Csak a menetrend ami kaotikus és nehéz megtudni mikor megy járat, és hogy hová. 

Előzmény: segyevy (5523)
segyevy Creative Commons License 2017.12.02 0 0 5523

Sziasztok!

 

Valaki tud nekem olyan buszjegy-értékesítő weboldalt ajánlani, ahol magyar mastercard kártyával is tudok fizetni? Szinte mindenhol kérnek telefonszámot, de csak indiait fogadnak el, ami nincs. Delhiből mennék Varanasiba, meg onnan vissza, egy megállóval Agrában. A vasúti jegyértékesítőre is regisztráltam már, de ott szintén macera a telefonszám érvényesítése (visszaolvastam ebben a csoportban, írtam a supportnak, most várok).

Esetleg próbáljak a helyszínen vásárolni busz/vonatjegyet? Ha így legyen, akkor mint itthon, egy vidéki buszon, a busz személyzetétől, közvetlenül az induláskor, vagy előző este valamilyen jegyértékesítő irodában?

Köszönöm a segítséget előre is!

GChanel Creative Commons License 2017.11.22 0 0 5522

Nagyon szívesen! Örülök, hogy segíthettem. :-)

Előzmény: bellu56 (5517)
feketefelho Creative Commons License 2017.11.21 0 0 5521

Folytatva az előzőeket...

 

Mi ruhát viszonylag keveset vettünk, nem nagyon olcsók (vagy rossz helyen kerestük...), de a kézi festés drága.

Vannak piacok, de ott jó minőséget nem nagyon kapsz (ua., mint nálunk a kínai piac), ingeken "made in Italy" felirat.

 

Érdemes venni bronz, vagy fa szobrokat, faragványokat (némi alkudozás után).

Amit mindenféleképp érdemes venni : Himalaya kozmetikumok (nagyon-nagyon olcsók és jók), esetleg henna (a Gyógyszertárak tele vannak velük), asszonynak vettünk egy bőrönddel.

 

Előzmény: Gsx-rr (5519)
feketefelho Creative Commons License 2017.11.21 0 0 5520

E-vizum tökéletesen megfelel (nekünk pár napja semmi gondunk sem volt vele, az ujjlenyomat vételtől eltekintve, mert az kicsit hosszúra sikerült).

Voda SIM 1GB Nettel 600 rúpia, de csak feltöltés (kb 300 rúpia) után van neted és tudsz telefonálni, anélkül csak hívható a szám.

A Net lefedettség (ha csak Delhibe mentek) jó, vidéken már vannak fehér foltok (de ez erősen szolgáltató függő).

A többiben nem tudok segíteni, nekünk egy kinti iroda szervezte az utunkat, így ők foglaltak mindent.

Ubert láttunk párat (taxi nem olcsó).

Előzmény: Gsx-rr (5519)
Gsx-rr Creative Commons License 2017.11.20 0 0 5519

Sziasztok!

 

Pár napra Delhibe kell utazzunk ,lenne pár kérdésem amire biztos tudnak válaszolni a tapasztalt utazók akik már voltak a Városban,vagy India más részén.

Az első a vízum.

Rendes vízum ajánlott vagy jó az E vizum is? Valaki azt mondta az E vizum nem ajánlott.

Érdemes sim kártyát venni? Jó a net lefedettség?

Szállást hol érdemes foglalni?

Booking vagy ajánlott a Yatra-n?

Jól tudom ,hogy már van Uber? Ha van akkor működő opció a Taxi helyett?

 

Még az fordult meg a fejemben ,hogy mit érdemes kint venni? Esetleg érdemes csak egy kis sporttáskával menni és ott venni ruhákat?

 

Válaszokat előre is köszönöm.

 

feketefelho Creative Commons License 2017.11.18 0 0 5518

Ködös reggel Delhiben

Lotus templom

 

Qutab Minar

Jaipur kígyóbűvölők a Szelek palotája előtt

 Elefánttorlódás az Amer erődben

 Kilátás az erődből

 Agra Taj Mahal bejárat

bellu56 Creative Commons License 2017.11.17 0 0 5517

Köszönöm az Axis ötletet, igy pikk-pakk, meglett a vizum ! :)  

Előzmény: GChanel (5501)
feketefelho Creative Commons License 2017.11.15 0 0 5516

Lehet, hogy ők sem tudták és komolyan gondolták, hogy valóban menni fog a vonat... (vagy egyszerűen szégyellték, hogy nem tudják és ezért mondtak egy kitalált, valósnak tűnő időpontot). Valahol olvastam, hogy hajlamosak ilyesmire.

Ahány embert kérdezel, annyifélét mond.

Velünk a következő történt:

Jaipurban egyik nap a vacsora annyira fűszeres volt, hogy másnap valami könnyebbet akartunk enni.

Kérdeztük a szálloda recepcióján, milyen messze van a Pizza Hut? (Korábban autóval elmentünk mellette, tudtuk, hogy van a városban.)

"Nem kell odamenni, lehet házhoz is rendelni." - mondja a recepciós. Aztán ez mégsem jött össze valahogy neki.

Erre odahívják a szálloda menedzsert, ő a következőket állítja:

"- Áááá, az (Pizza Hut) messze van, meg sokan is vannak, menjetek inkább a Mc Donaldsba! Az csak 500 m-re van innen."

(Utálom a hamburgert, de valamit enni kellene, na mindegy, induljunk.)

Elmagyarázták merre kell menni, így szépen meg is találtuk - 2 km távolságban - EGYMÁS MELLETT a kettőt.

Tök üres volt mindegyik, szinte csak mi ültünk be, végül mégis a Pizza Hut-ba és ettünk egy-egy jó indiai pizzát (csípett ez is, de nem marta szét a gyomrom).

(A legviccesebb az volt, hogy az éttermekkel szomszédos szálloda portásának fogalma sem volt róla, hogy már régóta ott dolgozik a közelben. Egy japán turista srác mondta meg helyette, hogy merre menjünk: "Menj egyenesen 50 m-t, majd fordulj kétszer balra!")

Előzmény: tibor200 (5515)
tibor200 Creative Commons License 2017.11.15 0 0 5515

 

Meg az elintézési módja volt ennek kiborító az állomáson, a késésnek . Odamegyünk Varanasziban este 18h30 ra mikor indul a Marudha expressz (persze korábban érkeztünk vagy 2 órával) . Várunk hogy mi lesz kiírva de nincs kiírva semmi , hogy hányadik vágányról megy, álldogálunk ott aztán odajön tourist officer vagy valami hasonló  és mondja hogy csak másnap megy a vonat reggel 6,30 h kor. Na vissza a városba szállásfoglalás. Reggel korán jó pénzért (mert reggel 5 órakor mentünk ki ) éjszakai pótlékra hivatkozva kb dupla áron tuk tuk odarendelés a szállodához már este elintéztük. Ki is visz az állomásra , az indulási idő előtt fél órával közlik, hogy 09h30 az indulás . na még két óra várakozás, letelik a 09,30h kb 9h20 kor közlik 11h20 , aztán így tovább mindig a legutolsó pillanatban , mikor kimegyünk persze a legtávolabbi 9 es vágányhoz az összes cuccal. ezt eljátszották kb 3-4 szer , meg mi is . Ha megmondják hogy másnap megy-- lehet elmegyünk egy másik vonattal, hogy ne veszítsünk egy napot, de nem mondták meg . Két óránként hitegettek , hogy indul.

Egyébként lehet a vonatállomáson is aludni vannak alvó  helyek díjazás fejében, ha jól értettem .

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!