Keresés

Részletes keresés

hammerklavier Creative Commons License 2019.03.11 0 0 13095

Tapasztalataim 4 alkalom után: annyira gyenge a karom, hogy hiába edzek éppen hátra és mellre, mindig a karom fárad el leghamarabb. A vállam dettó. Huhh...

Afrikaans8 Creative Commons License 2019.03.08 0 0 13094
hammerklavier Creative Commons License 2019.03.07 0 0 13093

Tényleg idegrendszeri ok lehetett a háttérben, ma voltam másodszor és ugyanazt csináltam, de már csak szimpla kimerültség volt a végén, hányinger nem.

Előzmény: Gerilla01 (13091)
hammerklavier Creative Commons License 2019.03.07 0 0 13092

Kicsi súlyokkal meg tudok csinálni 3*15-öt a szokványos gyakorlatokból felsőtestre (egyelőre csak gépekkel).

De amúgy mi jobb szerinted: ez vagy mondjuk 2*10 valamivel nehezebb súlyokkal? Mert az is megy.

Előzmény: Törölt nick (13089)
Gerilla01 Creative Commons License 2019.03.06 0 0 13091

Amúgy tapasztalt testépítők is simán így mennek be az öltözőbe egy-egy edzés után. Ez inkább idegrendszeri kimerülés, mint vércukor leesés. Én láttam már élversenyzőt öltözőben hányni edzés után. :D Ha edzés után ugyanolyan jól érzed magad, mint előtte, akkor az az edzés semmit nem ért! :D

Előzmény: hammerklavier (13087)
Gerilla01 Creative Commons License 2019.03.06 0 0 13090

Egyszerűen csak nem volt a szervezeted hozzászokva ehhez a megterheléshez. Még az is hozzá segíthetett ehhez az állapothoz, hogy esetleg kevés étel volt benned. Ha elkezdesz edzeni, akkor többet kell enned, mint idáig, hisz nagyobb az energia szükségleted, jobban igénybe veszed az idegrendszered. 

Izomláz meg a barátod. Egy jobb mellezés után simán érzem két napig a mellem, pedig nem ma kezdtem :)

Előzmény: hammerklavier (13087)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.06 0 0 13089

Hagyd, hogy elmúljon az izomláz. Vegyél jó meleg fürdőt, vagy menjél el szaunázni. Aztán elmehetnél maszörhöz.

A kondihoz a testedet fokozatosan szoktasd hozzá. Tehát első héten minden gyakorlatból egy sorozatot végez, heti háromszor. A következő héten már mehet mindenből kettő sorozat. A harmadik héten a három. Negyedik héten négy sorozat menjen. Minden sorozatból mehet 10-12 ismétlés. Először olyan súlyokat használj,  amivel szabályosan tudod végezni a gyakorlatokat. Akkor emelj a súlyokon, amikor azt érzed, hogy könnyebben tudod végezni a gyakorlatokat. Mindenképpen ügyelj a fokozatosságra. Pihenő napokon mehetsz úszni, az ellazítja a fáradt izmokat.

Előzmény: hammerklavier (13087)
hammerklavier Creative Commons License 2019.03.05 0 0 13087

Első napom a konditeremben. Főképp mell, tricepsz, bicepsz, hát gyakorlatok, mert a felsőtestem csenevész, a lábaim viszonylag erősek a sok futás miatt. 63 kg vagyok. Lényegében ezt az edzéstervet https://shop.builder.hu/kezdo-ferfi-edzesterv-a2701 követtem, de annyira kikészültem a végén, hogy csak kitámolyogni tudtam az öltözőbe: szédülés, émelygés, hányinger (hányás nélkül). Valszeg nagyon leesett a vércukrom. Persze be volt már készítve a shake+dextróz, és nem volt semmi komolyabb probléma. Azóta 36 órája izomláz. Mit csináljak másképp? Várjam meg  az izomláz megszűntét vagy gyúrjak rá holnap?

kb100 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 13086

amennyiben nem elég lassú, (egy belső takkra csináld: 1..2..3..), 3sec fel, 3 sec le, ha ez nem megy, akkor sok a súly, kezdj kevesebbel. kezdetben akár használhatsz metronómot is, az adja majd a takkokat

Előzmény: Kisbögre (13080)
pioneer25 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 13084
Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (13083)
Törölt nick Creative Commons License 2019.02.20 0 0 13083

Nem kötelező  Da mellé  OMEGA3-at szedni.

Előzmény: pioneer25 (13082)
pioneer25 Creative Commons License 2019.02.20 0 0 13082

Sziasztok.Egy amatőr kérdés,a cla mellé kell szedni omega 3-at mert nem értem egészen ezt a dolgot?

Gerilla01 Creative Commons License 2019.02.18 0 0 13081

Kezdőként sokkal nagyobb az esélye, hogy valóban a bicepszed fog dolgozni, ha lassítasz a tempón. 

Előzmény: Kisbögre (13080)
Kisbögre Creative Commons License 2019.02.18 0 0 13080

Sziasztok.

Szeretnék kicsit izmosodni.

Olyan kérdésem lenne, hogy bicepsz izmosításakor lendületesen hatékonyabb emelni, engedni, vagy lassabban?

Lehet olvasni ezt is azt is.

Köszönöm.

Viktor Sz Creative Commons License 2019.02.18 0 0 13079

Sziasztok.

Teljesen kezdő vagyok ezen a téren ezért érdekelne a javaslatotok. 

Az egyik legjobb baràtom baràtnője màrciusban vagy àprisban egy nagyon komoly vese műtéten fog àt esni. A felépülése legalább egy fél éves lesz.

Ràadàsul szociális gondozó. Hàzakhoz jàr ahol sokszor magatehetetlen embereket emelget.

Màr így is elég vékony, mondhatni hogy sovàny 47 kilò. 

A kérdésem az lenne hogy milyen fehérjét célszerű majd fogyasztania a felépülése alatt, hogy minél kevesebb izom vesztése legyen?

Vàlaszotokat előre is köszönöm!

 

kz64 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 13078

Kipróbálhatod a szűknyomást is. Egy tenyérnyit hagyj el a fogások között.

Előzmény: AlelszM (13077)
AlelszM Creative Commons License 2019.02.06 0 0 13077

Köszönöm a segítséget, megpróbálom nem vállból nyomni , és majd idővel meglátom az eredményt. 

Gerilla01 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 13076

Vállból nyomod a rudat valószínűleg.

 

hasznos videó, minden kiderül belőle : https://www.youtube.com/watch?v=pEytdJdsR7o

 

Vitaminokat inkább kaja mellett kell bekapkodni. Fehérjét meg annyit iszol, amennyire szükséged van. De ne egésznap azt idd, mert fosás lesz belőle. Ideális esetben maximum napi kétszer.

Előzmény: AlelszM (13075)
AlelszM Creative Commons License 2019.02.05 0 0 13075

Sziasztok! Lenne egy pár kérdésem tapasztaltabb testépítőkhöz, vagy bárkihez aki ebben a térben segíteni tud.

Egy haverral elkezdtünk 1.5 hónapja edzeni (edzőterembe járunk már 3 hónapja de még csak most kezdtük el rendesen rá szánni az időnket meg kedvünket) szóval az első az lenne hogy a mell edzés közben (bench press-re gondolok) nem érzem hogy a mell izmaim bármennyire is meg lennének terhelve vagy hogy egyáltalán mozgásban e vannak , másnap nincs nagy izomlázam a melleimben, előfordulhat hogy rosszul csinálom? nagyon örülnék ha ezt valaki el tudná magyarázni. 

Másodjára pedig a vitaminok és a proteinok érdekelnek , szabad őket együtt inni, kell egyáltalán? Mennyit szabad? Szabad mellé még fehérje port inni? 

18 éves vagyok , lassan 19 , körülbelül 182cm magas és 73kg

Elsősorban azért kezdtem el edzeni hogy felszedjek pár kilót,  amikor elkezdtem 70kg voltam , szóval már örülök mert látszik hogy valami történik. 

Roger Preed Creative Commons License 2019.01.21 0 0 13073

Gondolkozom egy otthoni "mini terem" felépítésében.

 

Itthon lehet valahol olimpiai rudat venni jó ár-érték aránnyal vagy érdemes külföldi (pl angol, német) oldalakat nézegetni és onnan rendelni?

BodyGym Creative Commons License 2019.01.10 0 0 13072

Látogassatok el Webshoppunkba!

Sok kedvezményes termékkel várlak titeket !

 

www.bodygymwebshop.hu

 

Nebbia,Scitec,Biotech, Muscletech,WEIDER, MPH NUTRITON és sorolhatnám még.

Afrikaans8 Creative Commons License 2019.01.09 -1 0 13071
akárkibárki Creative Commons License 2018.12.11 0 0 13070

Természetben is lehet egyenletes tempóban futni,de az iramfutás sem rossz ám!:)De ha félsz a kutyáktól és nincs lehetőség ebmentes helyen futni,akkor fuss teremben.:)

Nekem ezek a labdákon guggolunk és társai annyira nem jönnek be,de hát ugye ízlések és pofonok.:)Ha továbbra is lejársz és rendesen edzel,akkor az eredmény nem fog elmaradni.Hajrá!

Előzmény: Törölt nick (13069)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.11 0 1 13069

Azért "futkorászom" (inkább sétálok) edzőteremben, mert egyenletesen lehet haladni a gépen, és nincsenek póráz nélkül sétáltatott kutyák. Sajnos futni nem futottam az utolsó poszt óta.

 

Lejárt a 8 alkalmas személyi edzésem, ami egy hónap alatt történt. Fogytam 1,2 kg-ot (étrend nélkül), és kaptam személyre szabott edzéstervet. Erősödtem is, mert könnyebben mennek a gyakorlatok. Pl. van vmi középkori inkvizíciós eszköz (javítsatok, ha nem jól írom) vmi Bosu labda, amin guggolni kell, az elején majdnem sírtam, de most már simán megy 3x15 guggolás. Persze kapaszkodva.

 

Most ugrik a majom a vízbe, h az eddigi időpont megbeszéléses alkalmakat fogom-e tartani a sima bérlettel. Nagyon szeretném, mert sokkal jobban érzem magam. Az edzővel márciusra beszéltünk meg újbóli fizetett talit. Addigra jó lenne, ha fel tudnám venni a vagány farmerem :)

 

 

ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2018.12.04 0 0 13068

Ha tényleg csak futkorászol akkor ahhoz nem kell terembe menned.

 

Nem tudom hol laksz, de szerintem bárhol lehet futni az utcán. Nyilván kényelmesebb egy zöldövezeti területen nyargalászni. Meg télen hidegebb is van, de szvsz hűvösben kellemesebb futni, mint melegben. Veszel futógatyát, futókesztyűt, betolod a kedvenc zenédet a füledbe és már mehet is a kocogás a jó levegőn.

 

A terembe, szvsz csak akkor van értelme lemenni, ha súlyzózol futás mellett, ha amúgy csak külön futni mennél le. Ha súlyzó + futás kombót tolsz az már más tészta.

 

Én pl. hétvégenként kirakom a szomszédos parkba a Rip60 kötelemet és egy 30-45 perces köredzést csinálok: kötélen mellkas, bicepsz, tricepsz, hát, váll és körönként kocogás, lábra kitörést csinálok.

 

Nagyon az elején vagy, feladni nem szabad. Ha az étrended rendben van és napról napra több kalóriát égetsz el, mint amennyit betoltál akkor meglesz az eredménye.

 

Előzmény: Törölt nick (13066)
akárkibárki Creative Commons License 2018.12.03 0 1 13067

Tudom,hogy a személyi edzők körében nem leszek népszerű,de miért nem csak sétálsz az elején?De ne futógépen,hanem kinn a friss levegőn.Meg nyugodtan vesd be a szobabicajt is.A méréstől még ne várj sokat,hisz csak párszor edzettél.Ha ésszel csinálod és kitartó vagy,akkor tavaszra már látszani fog a munkád gyümölcse.Hajrá!:)

Előzmény: Törölt nick (13066)
Törölt nick Creative Commons License 2018.12.03 0 0 13066

A helyzet siralmas. Szombaton lekéstem a nyitvatartást, úgyhogy a futást ma csináltam meg. 2 perc séta, 1 perc futás 6x kellett. 25 perc volt összesen, mert ahogy mértem az időintervallumokat elcsúszott az idő. 4 km/h-val toltam a sétát, 6-tal a futást. A végére úgy kipurcantam, h le kellett üljek a pihenőbe, és 10 percig csak lihegni tudtam. (lehet nagy a futás sebessége?) Még kb 20'-et zuhanyoztam, öltözködtem, és még mindig lihegtem. Ekkor tudtam csak inni. És még le kellett üljek 10 percet a pihenőbe, mire el tudtam indulni hazafelé. Még mindig vörös a fejem, kb egy órával utána. Nem tom mikor lesz belőlem ember, ez nagyon siralmas azért... Holnap személyi edzés lesz, és méreckedés... Remélem lesz vmi eredmény, mert most azért neki vok keseredve. Abbahagyni nem akarom, mert akkor sztem rövid életű leszek. Ezzel a fizikai állóképességgel... :( Pfff... 

Előzmény: Törölt nick (13065)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.29 0 0 13065

Nagyon szépen köszönöm a biztatást. :))))

 

Ide fogom firkálni az eredményeimet, és a kudarcaimat, h legyen nyoma. Remélem nem zavarok vele.

 

Tegnap nem sikerült mennem kardiózni. Nagyon hiányzott, és ez sztem jó jel. Ma viszont voltam. Megismételtem a fél órás 4 km/h-s sétát, és a 10 perces 5 ös fokozatú elliptert. Leizzadtam. 

 

http://www.futas.net/cikkek/edzestervek/edzesterv-teljesen-kezdo-futoknak.php

 

A link lenne a cél. Most a második sétánál tartok, remélem szombaton már futni is fogok :) Sajnos nem tok futni. Jó lenne megtanulni, de nem tom mekkora sebességet válasszak, h már futás is legyen, de azért bírjam is. 

 

Éjszaka még mindig járok a hűtőhöz, de vettem paradicsom levet, h azt igyam... Jobb, mint a fasírt... Egyelőre... 

 

Holnap megyek személyi edzésre. Még van négy alkalom, ami fizetve van. Utána önállóan kell járnom. 

Gerilla01 Creative Commons License 2018.11.28 0 0 13064

Kaja, edzés, kitartás. Ha ez a három meg van, akkor lesz eredménye a befektetett energiának. Csak ne rövid idő alatt várj csodákat.

Előzmény: Törölt nick (13059)
akárkibárki Creative Commons License 2018.11.28 0 0 13063

Szerintem a vázolt étrendeden kívül próbálj meg még minél többet eszegetni(bármit),mert úgyis nehezen hízó típus vagy.Kitartást és tedd oda magad edzésileg is!:)

Előzmény: ZoltánFab (13062)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!