Keresés

Részletes keresés

halinorbi Creative Commons License 2005.07.11 0 0 323
igaz. Nézd meg a képeket a honlapján az akcióról.

A betelefonálásért meg nem jár semmi. Tavaly szilveszterkor a mi számunkról ment "terrorfenyegetés" egy idióta haverom jóvoltából. Egy órán belül kijött a 6 zsaru és mindenkit előállítottak, de azóta sem jött a csekk, pedig már milliókról beszéltek a kihalgatáson. :-)

Előzmény: AliceCsodaországban (322)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.07.11 0 0 322
Mondjuk azért érdekelne, hogy volt e valami retorzió Tomcat kartács akciója után, hasamennyiben igaz ez a történet...
Tzp Creative Commons License 2005.07.11 0 0 321

"En azt hiszem nem erted a felvonulas lenyeget.

 

A magamutogatasnak epp az a lenyege, hogy magamutogatas."

 

Azt hiszem ertem mire gondolsz, de ettol fuggetlenul a mersekeltebb megoldasoknak vagyok a hive. Mert itt alapvetoen arrol van szo, hogy letezik egy problema es meg kene oldani vhogy.

 

"Probald meg decodolni egy homokos fejevel azt, amit irtal:

"Jovanna nem elturjuk, hogy vagytok, csak huzzatok meg magatokat csondben."

Kb. igy ertenem en."

 

Valoban felreertheto a dolog, de egyreszt elegge arnyalt az en velemenyem, ezert par mondatban talan ossze se lehetne foglalni az allaspontomat, masreszt meg talan kicsit valtozik is meg a velemenyem.

 

"Emlekszem egyszer valakivel a talalkozot beszeltem meg"...

 

Mondjuk en is megleponek talalom, hogy "tuntetesnek" velte a dolgot. Sok ember mondjuk a zsidosaggal legtobbszor akkor talalkozik, amikor a Mazsihisz felhaborodik vmin, vagy ha Holokauszt filmet mutatnak a TV-ben es igy ismeretlen kicsit a dolog, de mindenesetre nem kene kulonckodesnek venni a dolgot.

 

"Eszedbe jutna barkinek, hogy egy nyaklancon fityego kereszt hivalkodas? "

 

Valszeg eszre sem vennem. Persze vannak kivetelek :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (298)
bejuma Creative Commons License 2005.07.11 0 0 320
Ha ezt humornak szántad, felvilágosítalak, NEM az.
Előzmény: Törölt nick (312)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 319

Nem, nem varhatod el toluk, hogy ugy viselkedjenek, ahogy te akarod, foleg akkor, ha ezek az elvarasok alapveto emberi jogaikat csorbitjak.

Előzmény: halinorbi (316)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 318

En azt hiszem, hogy te kevered az okot az okozattal. Az emberek nem azert homofobok, mert a homokosok felvonulnak, hanem azert vonulnak fel, mert a homofobia miatt rengeteg dologban diszkriminaljak oket.

Ha ugy tetszik azert vonulnak fel, hogy zavarjanak teged. Miert kellene nekik csondben turni, hogy te zavarod jogaikat?

Előzmény: halinorbi (315)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 317

Oriasi kulonbseg van az elfogadas es a megtures kozott. A melegek celja pedig nyilvan nem a megtures.

En peldaul nem szeretem az egyhazakat, sot elitelem mukodesuket. De elfogadom, hogy a hivok szamara ez fontos. Ezert nem megturom, hanem a tarsadalom teljesen normalis reszenek tekintem a vallasi unnepeket, vagy akarmilyen kormenetet.

 

Az a vallasos, aki hite miatt nem tudja elfogadni a homoszexualisok letezeset kenytelen megerteni, hogy egy olyan demokratikus allamban el, melyben az allam es a vallas (elvileg) kulonvalasztott. Az allam szempontjabol a kulonfele hivo csoportok, illetve a kulonfele szexualis vonzalommal rendelkezok csoportja kozott nincs kulonbse. Illetve nem lenne szabad, hogy legyen kulonbseg. Teged a meleg felvonulas idegesit, engem meg mas.

Előzmény: Törölt nick (310)
halinorbi Creative Commons License 2005.07.11 0 0 316
"Az "elfogadom oket, de vonuljanak csondben" kijelentes mar onmagaban egy bizonyos intoleanciat tartalmaz, hiszen ez azt jelenti, hogy megkulonboztetem oket es bizonyos viselkedest varok el toluk."

elnézést, hogy bárkitől megkövetelünk bármiféle viselkedést egy közösségben!
:)))

Előzmény: Törölt nick (313)
halinorbi Creative Commons License 2005.07.11 0 0 315

Hát már bocsánatot kérek de én is sokmindenben kisebbségben vagyok, viszont elfogadom hogy másokat talán zavarnék a viselkedésemmel.

Érdekes, hogy az elfogadás és a tolerancia számonkérői mennyi ember érzését veszik figyelmen kívül!


Előzmény: Törölt nick (303)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 314

Szerintem te most epp megszolod.

Hidd el, minel kevesebben gondolkoznak ugy mint te, annal kevesebb es kevesbe hivalkodo lesz a melegfelvonulas.

Előzmény: Törölt nick (308)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 313

Szerintem az a baj, hogy te se erted a magamutogatas miertjet.

 

Mint korabban mar irtam, ez nem polgarpukkasztas elsosorban. Persze, biztos van, aki brahibol megy el, de nem ez a tobbseg es nem ez a lenyeg.

A felvonulas azert hangos, azert szines es azert "magamutogatos", mert ezzel probaljak megmutatni azt, hogy ok is eppen olyanok, mint a heterok.

Egy rioi karnevalt talan sok konzervativ nem nez jo szemmel, mert illetlennek tartjak a hianyos oltozkodest, de nem nyitnanak itt felhaborodasukban topicot, nem akarnak aknakkal feloszlatni oket es nem dobalnak oket a dunaba, mint ahogy itt valaki tanacsolta.

 

Az "elfogadom oket, de vonuljanak csondben" kijelentes mar onmagaban egy bizonyos intoleanciat tartalmaz, hiszen ez azt jelenti, hogy megkulonboztetem oket es bizonyos viselkedest varok el toluk.

Előzmény: Tzp (304)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 311
Na,jön már a szakállastörpedíj? Oké,akkor add át,és csitt,vonulj háttérbe szépen. :))
Előzmény: mmBálint (309)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 310
Mindazokat a célokat,amelyeket "névleg" kitűzött és magáénak vall a rendezvény nemhogy nem éri el,de éppen ellenkező hatást vált ki.Mint látható erősen megosztja a társadalmat.Azt a társadalamat,amelynek jórésze egyébként elfogadja a másságot,vagy legalábbis megtűri.A megtűrésről pedig annyit,akinek pl kereszt lóg a nyakában és komolyan gondolja a katolikus hitet illetve az egyház tanításait,mint alapelveket,ráadásul ebben nőtt fel,hogyan lehetene "toleráns",amikor az egyház is éppcsak megtűri ezt,legalábbis elvek szintjén.
Előzmény: Törölt nick (307)
mmBálint Creative Commons License 2005.07.11 0 0 309

"liberálterrorr"

 

 

há-há-há-há-há-há-há-há-há!!!!!!!!!!!

Előzmény: Törölt nick (308)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 308
"felvonulni az vonul fel, akinek van felvonulni valoja".Mélyenszántó gondolat.Meg akinek pénze van rá,meg akinek engedélyezik.Amit írsz mindazt a melegek nyugodtan megtehetik,meg is teszik.Olyan erős már a liberálterrorr a magyar társadalom felett,hogy még azok a tisztességben megőszült hívő idősebbek sem merik szerintem még csak "megszólni" sem a nyíltan nyaló-faló meleg párokat,akik egész életükben azt tanulták,hogy ez halálos bűn,és a létező legaljasabb dolgok egyike.
Előzmény: Törölt nick (299)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 307
Szerinted elkepzelheto, hogy nem erted tokeletesen a felvonulas celjat?
Előzmény: Törölt nick (305)
Tzp Creative Commons License 2005.07.11 0 0 306

"a nem vallasos csaladok is sok gyermeket vallalnak"

 

Na ezt irigylem.

Előzmény: Törölt nick (296)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 305
Értelmetlen tovább érvelnem,elbeszélünk egymás mellett,érveim süket fülekre találnak.Inkább rövid leszek én is:ez nem melegfelvonulás,hanem _buzi show_.Más a kettő.Gondolkodj el miért.
Előzmény: zorki (300)
Tzp Creative Commons License 2005.07.11 0 0 304

"Amit írsz az terelés."

 

Nem tereles, racionalizalni probalom a ket  gondolat alapjan:

 

1. A magyarok sorozatos tortenelmi tragediakon mentek keresztul, reszben emiatt is jellemzo egyfajta pesszimizmus es buskomorsag minket. A rendszervaltas es a kapitalizmusba valo atszokas tovabb terheli az embereket. Emiatt nem ertek egyet barmifele "polgarpukkaszto", provokalo esemennyel, mert az csak "tovabb basztatja az emberek agyat". Igy a homoszexualis-felvonulason levo magamutogatassal sem.

 

2. A magyar eredendoen tolerans fajta. A tortenelemben ennek szamos nyomat talaljuk (vallasszabadsag, kisebbsegek kezelese, noi egyengjogusag stb), emiatt valoszinunek tartom, hogy a homoszexualitas elfogadasa is hasonloan kevesebb akadalyba utkozne, mint azt eloszor gondolnak sokan.

 

Emiatt jelenelg ugy gondolom sokkak konnyebben "felolvadnak" mersekletebb tuntetes eseten.

 

"Kérdés, hogy elfogadod-e a melegeket a környezetedben?"

 

Nem tudom hogy ki homoszexualis a kornyezetemben. Bar aszem az atlagnal vmelyest szukebb az ismertsegi korom.

 

"Ha igen, akkor miért is zavar a fesztivál?"

 

Az hogy felvonulnak az nem zavar. Sot, mint korabban emlitettem meg be is allnek kozejuk, rajtam ne muljon a dolog. Ami zavar az a magamutogatas. Fontos megjegyeznem, hogy a Budapest Paraden meg ehez hasonlokon a tul lenge oltozetet en szexualis szabadossagnak tekintem es emiatt azt is ugyanugy elitelem.

Előzmény: zorki (295)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 303
Kivanom neked, hogy ha valaha, valahol, valamiben kisebbsegbe kerulsz, akkor a tobbseget nem a te gondolkodasmodod fogja jellemezni.
Előzmény: halinorbi (302)
halinorbi Creative Commons License 2005.07.11 0 0 302
mert nálunk nem sétálhatnak nyugodtan kézenfogva??? Ki bántja őket???
Ja, hogy megnézik! Ismét kérdezem: már nézni sem szabad???

És, hogy nem falhatják egymást a buszon? Ha valakit leszúrnak egy buszon, mindenki úgytesz mintha nem látná, szóval ez ne tartson vissza senkit!!!


Majd ha az új világrend nálunk is kitermeli a megfelelő arányú homokost, akkor már nem fogjuk őket bámulni mert nem lesz újdonság! Szóval gyarapodjatok, sokasodjatok!!!! :)))))

Előzmény: Törölt nick (299)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 301
azert volt nehany szo, amit elutes nelkul sikerult leirnom :-)
Előzmény: Törölt nick (299)
zorki Creative Commons License 2005.07.11 0 0 300

MotoHacker

Tévedésben élsz!

Neked is lehet. Oda mehetsz erre a felvonulásra, senki sem tiltja, ha táncolni szórakozni akarsz ott. Senki nem tiltja! Sem a leszbikusok, sem a melegek, sem a biszexuálisok, sem a transzvesztiták nem fognak elküldeni.

Hogy utcára való vagy sem, ez ízlés kérdése. Én szememmel egy riói karnevál sem más.

 

A csendes menetelésről. Ezzel elismered, hogy bizony a céljaink teljesen jogosak!

Szerinted azért nem teljesíthetők, mert évente egyszer melegfelvonulás van Budapesten?

Mit is mondjak, ugorjunk!

Előzmény: Törölt nick (297)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 299

En nem hiszem, hogy barmi olyat csinaltak volna a felvonulason, amit hetero felvonulason ne lehetne.

Ezen kivul felvonulni az vonul fel, akinek van felvonulni valoja. Mivel Magyarorszagon hetero parok nygodtab setalhatnak kezenfogva akarhol, sot csokolozhatnk, vagy egymas uleben ulve utazhatnak a tomegkozlekedesi eszkozokom, ezert nekik ma nincs miert felvonulniuk.

Előzmény: Törölt nick (297)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 298

En azt hiszem nem erted a felvonulas lenyeget.

 

A magamutogatasnak epp az a lenyege, hogy magamutogatas.

Probald meg decodolni egy homokos fejevel azt, amit irtal:

"Jovanna nem elturjuk, hogy vagytok, csak huzzatok meg magatokat csondben."

Kb. igy ertenem en.

 

Emlekszem egyszer valakivel a talalkozot beszeltem meg az Asztorianal. Az illeto megjott, majd megkerdezte: "Mi van, tuntetsz?" Nem ertettem mit akar, aztan kiderult, hogy a david-csillagos nyaklancom a pulcsimon kivul volt. Eszedbe jutna barkinek, hogy egy nyaklancon fityego kereszt hivalkodas?

Egyszeruen arrol van szo, hogy sokan ugy erzik, hogy a tolerancia befejezodik a megturesnel.

Előzmény: Tzp (294)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 297
Ezerszer leirtuk már,mértkell ezeregyedszer is? Mert ez nem az igazi,az elfogadásért történő csendes menetelés.Ez egy gusztustalan és magamutogató a melegek legelítélendőbb/elítélhetőbb rétegét megjelenítő és jórészt csak azt mozgósító dolog. Ami nem való a nyilvánosság elé,ebben a formában nem való utcára.Jól írta itt valaki,a hatóságok tudatzavarban szenvednek.Illetve ez megint egy "Pozitív diszkrimináció",egy "nekik lehet,neked nem" stílusú tényállás,ami ráadásul olyasmit érint megintcsak,ami még teljes mértékben érdemtelen is erre.Pont.
Előzmény: zorki (295)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 296

Igen, de a gyermekszam nelkuluk is magas, mert a nem vallasos csaladok is sok gyermeket vallalnak.

 

Izrael lakossaganak kb. 25%-a vallasos, de mint irtam csupan 1.6% nem szeretne gyermeket vallalni.

Előzmény: Tzp (294)
zorki Creative Commons License 2005.07.11 0 0 295

Tzp

Amit írsz az terelés.

Kérdés, hogy elfogadod-e a melegeket a környezetedben?

Ha igen, akkor miért is zavar a fesztivál?

 

Előzmény: Tzp (294)
Tzp Creative Commons License 2005.07.11 0 0 294

Szerintem orszagonkent (kulturankent) eltero lehet, hogy hogyan celszeru javitani a homoszexualisok elfogadottsagat. Tehat lehet, hogy tenyleg jobb lenne a homoszexualisok felvonulasabol kihagyni a magamutogatokat itten.

 

Izraelben jelentos szamu a melyen vallasos csalad, akik igencsak novelik az atlagos gyermekszamot, nem?

Előzmény: Törölt nick (292)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.11 0 0 293
Ebben akkor lenne igazad, ha nem figyelhetnenk meg feltunoen erdekes egybeesest a magamutogatast ellenzok es a homoszexualitast altalaban elitelok kozott.
Előzmény: halinorbi (290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!