Keresés

Részletes keresés

diospyros Creative Commons License 2015.09.16 0 0 6650

www.dmkert.hu

www.novenyshop.hu

www.borostyanfaiskola.hu

www.orokzold.hu

Előzmény: sand. (6425)
beeex Creative Commons License 2015.09.11 0 0 6649

Sziasztok, a múltkor kérdeztem milyen fenyő fajták léteznek amik magasra nőnek, de nem túl szélesek.

 

Most láttam kettőt egy kertben, az egyik ezüstösebb, a másik haragos zöld, de mindkettő tömött, oszlopos jellegű, nem olyan mint egy hagyományos ezüst vagy lucfenyő.

Milyen fajták lehetnek?

 

 

 

sand. Creative Commons License 2015.06.30 0 0 6648

en is ultettem nehany birst. a viraga, a barsonyos levelei nagyon szepek, a jazminbokorra emlekeztet.

jo tudni hogy nem csak en gondolok ra ugy mint disznovenyre. otthon nem ertik minek ennyi belole. ....mit kezdek ennyi birsalmaval?! nem latnak tovabb a birsalmasajtnal.:)

Előzmény: CBNora (6634)
robida Creative Commons License 2015.03.31 0 0 6647

http://nellikert.blogspot.hu/2015/03/kikelet.html

 

 

Ugyan ez a topic régóta elég alvós lett, de hátha:)

robida Creative Commons License 2015.03.30 0 1 6646

Rosszabb meglepi ne érje az embert:)

Előzmény: zytasu (6645)
zytasu Creative Commons License 2015.03.29 0 0 6645

Köszi :D!  ez bizony finom meglepi és aranyos ezekkel a bojtokkal :D, még jobban szeretem :O

 

Előzmény: robida (6644)
robida Creative Commons License 2015.03.28 0 0 6644

Bezony, virágzik. Az enyém kb. 3. éve kezdte, én is meglepődtem, de soha rosszabb meglepetés ne érje az embert:)

Előzmény: zytasu (6642)
nézek Creative Commons License 2015.03.28 0 0 6643

Két jegenyefa van a kertemben, az egyik 19, a másik 21 méter magas...a hozzáértő favágók szerint ezek akár a harminc métert is elérhetik. Ez a húsz méter körüli magasság már olyan, hogy bizony kétszer kell rá felnézmi...

A törökmogyoró fám még csak öt méter, az ígért harminc méterhez képest kis csemete...

A díszfák ritkán nőnek (nagyon)magasra.

 

szerintem.

zytasu Creative Commons License 2015.03.26 0 0 6642

sziasztok! szeretném megkérdezni, tudjátok-e most mit csinál a perzsafám?  virágzik? már vagy 4 éve megvan, még nem láttam rajta ilyet :)) nem is hallottam, hogy virágozna :)) a kép nem tudja visszaadni, de nagyon szép és érdekes :)

 

 

sz_attila Creative Commons License 2015.03.25 0 0 6641

Az alsó ágak már le vannak nyírva, különben leérnének a földre. Máshogyan nem volt nyírva.

Előzmény: lzleo (6639)
lzleo Creative Commons License 2015.03.25 0 0 6640

Több helyen is huszonezrekért látom a 2m felett oltott gömbszivarfát.

Reális? Vagy lehet jóval olcsóbban is szerezni?

Előzmény: sz_attila (6622)
lzleo Creative Commons License 2015.03.25 0 0 6639

Gyönyörű! Ilyesmi fák kellenének ide is a homokozó két sarkára. 

Koronát ki kellett alakítani, vagy természetesen ilyesmi a forma?

Előzmény: sz_attila (6622)
Mamacita Creative Commons License 2015.03.23 0 0 6638

Birsből melyik fajt érdemes nézni? Annak tényleg gyönyörű a virága.

Előzmény: CBNora (6634)
Mamacita Creative Commons License 2015.03.23 0 0 6637

Igen, köszönöm, azt néztem én is, hogy az oszlopos az kisebb talán. De annyi ellentmondásos infó van, ehhez is olvastam ám 20-25 métert...szóval ember legyen a talpán, aki eligazodik. Az oszloposokban azért nem gondolkodtunk, mert nem az jut eszünkbe, hogy olyan jó aláülős.

Előzmény: robida (6636)
robida Creative Commons License 2015.03.23 0 0 6636

Talán nem véletlenül javasoltam  a tulipánfának az oszlopos fajtáját.

Előzmény: Mamacita (6633)
robida Creative Commons License 2015.03.23 0 1 6635

A hársfát és a gyümölcsfákat lehet lemosózni, ha lehet még....

 

A többinek nem kell. A nyári orgonát vissza kell vágni akár 20-30 centire, a rózsalonc, ha vannak nagyon seprűs ágai, virágzás után fiatalítandó, ezeket az öreg ágakat tőből el kell távolítani.

 

A trobitafolyondárt és a lilaakácot vissza kell metszeni, nem kell félni tőle, minél jobban visszavágod, annál szebb lesz.

 

A fagyal nagyon szép, ha meg van hagyva természetes állapotában, de ha metszett sövénynek van ültetve, akkor majd valamikor szabályozni kell.

 

A mogyorót nyáron kell metszeni.

 

 

Ezek közül a növények közül egyedül a barack kényes, neki lesz szüksége több permetezésre.

 

A meggynél majd kiderül, milyen fajta, a mi fánk soha még lemosót sem kapott ,aztán kutya baja nem volt.

 

 

 

Sok örömet a kertben.

Előzmény: bajszosharcos (6628)
CBNora Creative Commons License 2015.03.23 0 1 6634

A birs is megfontolandó, mint díszfa. Majdnem olyan szép, mint a magnólia, kevésbé kényes, és még terem is. És a termés is díszít, míg meg nem főzik. Vannak kis növésű fajták is.

A végzetfa tudtommal némileg fagyérzékeny.

Előzmény: Mamacita (6633)
Mamacita Creative Commons License 2015.03.23 0 0 6633

 A sima szivarfa jobban tetszik már a virágai miatt is, és azok valahogy kora nyáriak ráadásul, nyaralóba ideális, még láthatod is. 10-15 méter magasságot írnak, az még hagyján, vajon milyen gyorsan nő?. Szélességben kb 9 méterünk van, azt nem baj, ha beárnyékolja. A gömb nem hoz virágot, meg nekem túl steril is.

 

A tulipánfa gyönyörű, de 20-30 méter magasra írják. Na most szélességben kb. 8-9 méter van, oké, hogy magasságban elfér, de azért nem szeretném, hogy a 7 méter magas nyaraló fölött egy 25 méter magas fa legyen. Egy darus kocsi se fér be az utcába rendesen, később ha bármi baja lesz, semmit nem tudunk csniálni vele.

 

Itthonra meg néznék valamit a magnolia mellé, lehetőleg olyat, amivel nem egyszerre virágzik, legyen más színfolt is. Kb hasonló mérettel. Ez a fehér virágú végzetfa mozgatja a fantáziám....

Előzmény: robida (6625)
Mamacita Creative Commons License 2015.03.22 0 0 6632

Sziasztok!

 

Tegnap egy faiskolában ajánlottak nekünk végzetfát, elég magas törzse volt már, olyan jó aláülős. Mindenhol cserjeként találok rá, van valakinek faként tapasztalata vele?

A másik alternatíva a csörgőfa, nekem nem rémlik, hogy hű de szép fa lenne, legalábbis nem az a látványos, mint a magnolia vagy díszcseresznye vagy hasonló, de mivel nyaralóba kellene, igazából mindegy is, lényeg, hogy viszonylag gyorsan nőjön, de ne 10 méterre, és adjon árnyékot, aláülőst, ne legyen vele túl sok gond.

Milyen fa lehet még esetleg, aminek szép a lombja is? A galagonyáról azt mondták, hogy esélyes, hogy kidől, ha faként van nevelve.

 

Köszi szépen!

 

 

 

wieder Creative Commons License 2015.03.22 0 0 6631

Nagyon egyetértek az előttem szólóval, teljesen különböző növényekről van szó. Van amit muszály permetezni mert különben nem fog teremni, ( pl. meggyet monilia ellen) van amelyiket meg jó esetben semmivel sem kell. Utána kell nézni minden növény igényének.

Nem úgy működik, hogy van egy csodaszer és azzal lefújók minden növényt havonta egyszer.

Előzmény: CBNora (6630)
CBNora Creative Commons License 2015.03.22 0 0 6630

No, ez azért túlzás. A meggyet monília ellen biztos, hogy kell permetezni, lehet, hogy a kajszinak is kell valami, a többi olyan lesz, amilyen, kibírják. A hársfa tényleg erősen szokott tetvesedni, de ez nem tragédia, úgy lehet hagyni.

Mi évek óta szinte semmit nem permetezünk, nagyon nedves időben a paradicsomot és krumplit réztartalmú szerrel, újabban a lemosó permetezés is kimarad. Tavaly a csigákkal meggyűlt a bajunk, egyébként elfogadhatóan egészséges volt minden.

A gyümölcsfás vagy növényvédelem topikban érdemes utánanézni.

Előzmény: Magdi60 (6629)
Magdi60 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 6629

Ha van kutya/cica, ne permetezz, mert fűszálakat rágcsálnak, egyébként meg két hetente kell szinte, különben minden tetves lesz, meg gombás...

Előzmény: bajszosharcos (6628)
bajszosharcos Creative Commons License 2015.03.21 0 0 6628

Tisztelt Fórumozók!

 

Kezdő kertészkedők vagyunk a párommal. Segítségeteket, javaslataitokat szeretnénk kérni. Múlt évben egy olyan lakásba költöztünk, amihez van egy kis kert. Az előző lakó elég változatos és sűrű növényzetet telepített:

-hársfa,

-kajszibarackfa,

-meggyfa,

-mogyoró,

-tuja,

-fagyal,

-lilaakác,

-trombitafolyondár,

-rózsalonc,

-nyári orgona.

 

Kérdésem az lenne, hogy ezek közül melyiket kell permetezni és mivel. Én arra gondoltam, hogy a hársfán és a tuján kívül mindent lemosó permetezek tavasszal (azaz most) Bórdóilével. Továbbá a szükséges metszések elvégzésén kívül kell-e még egyéb munkálatot is végeznem? Esetleg valamilyen tápozást javasoltok?

 

Köszönettel:

bh

Mamacita Creative Commons License 2015.03.20 0 0 6627

Az utcára ha jól láttam, két korai juhart ültettek tavaly 8/10 körmérettel, nem tudom az mikorra lesz azért legalább vagy 4 méter átmérőjű és magasságú, hogy már takarjon valamennyit, milyen gyorsan nő. Nem felénk árnyékol, de ha az elég gyorsan nőne, nem izgulnék ennyire a fa témán, elég lenne egy kisebb díszítő fa a kertünkbe. 

Előzmény: robida (6625)
Mamacita Creative Commons License 2015.03.20 0 0 6626

Köszönöm szépen a gyors választ! Azért szeretnénk nagyot venni, mert új építésű a ház egy régi utcában, ahol az építkezés miatt kivágták az utcai fákat is, és telibe látja mindenki a teraszunkat, kertünket, és ha van lehetőség, nem szeretnék 10-15 évet várni, hogy legyen egy "intimebb" kertünk. Olyat szeretnénk, ami alatt azért el lehet férni kényelmesen, ne kelljen "kikerülni" a fát mint egy cserjét, nem akarjuk elvenni a kertből a helyet.

 

A gömbkőrist nagyon ajánlották még egy faiskolában, mint közepes fa, sajnos nem tudom élőben elképzelni, a gömbfák nekem olyan utcafák, túl szabályosaknak tűnnek.

 

Az akácra azt mondták ugyanott, hogy elég egyszer egy évben lepermetezni, és nem lesz gond.Ezek szerint ez nem így lenne?

 

Hetek óta olvasgatok, nézelődöm, de nem 1-2 évre hozza az ember a döntést, és még nincs meg az ideális fa, úgy érzem. :( A kobusra valaki írta, hogy nagyon szép a lombja meg a virágai, de olyat is hallottam, hogy kb. pár napig virágzik, aztán annyi. Igazság szerint azt sem láttam még élőben, csak cserjét, más fajta magnóliát.

 

Kicsit tanácstalan vagyok.

Előzmény: robida (6625)
robida Creative Commons License 2015.03.20 0 0 6625

Selyemakáccal nem a darázs a gond, hanem az, hogy a selyemakácbolha miatt ragad, potyog róla valami ragacsos izé, és minél nagyobb, annál nehezebb védekezni ellene.

 

A japán juharok nagyon lassan növő "fák", legtöbbjének a végmagassága 3-5 méter körül van.

 

 

Közepes méretű fából azért elég nagy a választék, a magnolia kobuson kívül is, bár kétségtelen, hogy nagyon szép kis fa. Miért kell belőle 10-15 éveset venni? 

 

Magnoliából még fa termetű a Wada's Memory is, esetleg nézz utána.

 

A fáknál legalább olyan lényeges a szélesség is, erre is ügyelj választáskor, mert pl. a gömbjuhar, gömb szivarfa, vagy a gömbkőris nem nől nagyra, de igen széles lesz.

 

Oszlopos fák is nagyon jók tudnak lenni egy közepes kertben, választhatsz az oszlopos arany bükk, vagy vérbükk közül, van oszlopos fajtája a gyertyánnak (ez aránylag gyorsan is nől), és a tulipánfának is (liriodendron), ez utóbbi valami meseszép.

 

 

Talán némiképp segítségedre lesz a blogomon bemutatott néhány fa is:

 

http://nellikert.blogspot.hu/2013/06/kertem-fai_4.html

Előzmény: Mamacita (6624)
Mamacita Creative Commons License 2015.03.20 0 0 6624

10-15 éves magnolia kobust érdemes venni? Abból már pár év alatt viszonylag szép fa lehet? Közepes kertünk van, igazából arra kellene, hogy a szemben lévő házakból ne lássanak közvetlenül a kertbe minden akadály nélkül.

Nyaralóba mi a selyemakácot gondoltuk, a szomszédnak van, nagyon szuper "napernyő" nyáron, de ha jól olvastam, nagyon vonzza a darazsakat :-( Ez igaz? Köszönöm!

Japán juharokkal mi itthon a tapasztalat? Mennyit nőnek egy évben kb.?

Sok helyen írják, hogy közepesen nő. Ezek mit jelentenek? Hány centit per év, stb?

robida Creative Commons License 2015.03.20 0 0 6623

Vörös levelű lepényfa, gleditsia triacanthos rubylace. Tövistelen, nem virágzik, aránylag igénytelen. És szerintem gyönyörű lenne a homokozóhoz (is) a kecses, kissé szabálytalan habitusával.

Előzmény: lzleo (6608)
sz_attila Creative Commons License 2015.03.12 0 0 6622

Nem biztos hogy termetesebb, mutatok képeket 15 éves gömb szivarfáról, amit én fotóztam egy kertben, ahová dolgozni járunk:

 

Előzmény: lzleo (6620)
sz_attila Creative Commons License 2015.03.12 0 0 6621

Na igen, neki nincsen. Ezért is mondom, hogy jó, nekem kedvenc fám, eltekintve néhány érzékenységtől, de az ma már szinte mindenre jellemző.

Előzmény: lzleo (6619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!