Keresés

Részletes keresés

Krézisrác Creative Commons License 2010.05.15 0 0 25884

két idézet a fő topikból:

egy egerszegi: "Kovács Ákos: az elején nem értettem, hogy miért játszik annyit, mert támadásoknál Fodor bevitte palánk alá, és ott már nem segített a 69 kiló, a másik odlalon meg rengeteget vezette fölöslegesen a labdát, és extra leosztásai egyáltalán nem voltak. A második félidőről nincs mit beszélni: kulcsember volt, és nem szart be eldobni a trít. Riszpekt."

egy paksi: "Ha nincs a 4 légiós szabály, akkor Kovács Ákos ötperces játékos se lenne IRL, így meg kvázi kiegyenlítette az elődöntőt."

Korábban, amikor búcsúztatott minket a Paks, akkor véleményeztem, h örülök Kacsa szereplésének (mégiscsak kecskeméti, meg fiatal tehetség, meg minden), ugyanakkor nem értem a bizalmat iránta, a neki adott játékperceket, mert súlytalannak tűnik, céltalanul futkorászónak (nyilván, neki célja volt vele, csak az éppen nem a csapat érdekeit szolgálta), aki tölts és lőj! alapon hajigálta a pontatlan tríket, aki idióta (vagy annak tűnő...?) mérgezett egér futamokat lejtett a pályán és idegesítő módon képes 20 mp-ig is pumpálni a lasztit ide-oda, míg lecsapdáztatja magát bénán.

Nos, ma ugyanazt láttam tőle. Pumpálás, futkorászás, eszetlen megoldások. Csak éppen annyi különbséggel, h volt súlya! Azaz eredménye. Mert amikor már pontokat termel, Valoviccsal pöröl (jogosan, Booker bunkó jobbos könyököse után) :-), akkor már a kosárlabda társadalom is (f)elismeri őt. A súly nyilvánvalóan nem a 69kg-jára utal, hanem a teljesítményére. Jó volt látni, ahogy folyamatosan belemelegedett a meccsbe, felnőtt -főleg bátorságban és pontosságban- H.Ákos mellé, és a pofátlan tripla a végén... Jól írta egy paksi (Sabee): ha az kimarad, szétcincálják. De bedobta, volt pofája. Ez itt, ebben a szituban, 20 évesen inkább vakmerőség volt, mint hit kérdése. Dehát egyszer fiatal az ember, és most kell odaverni.

Bízom benne, h megmarad az ambíciója a köv. években. Úgy tűnik, jól döntött, amikor Ákos és Zacsi mellé ment "inasnak", mert jó helyen kupálódik a srác. Talán hazabeszélek, ha azt mondom, sokkal több vér látszik a pucájában, mint pl. az évek óta egy helyben totyorgó csakakisszsoltban. És valóban, ha nincs a 4 légiós szabály, akkor lehet, ma sehol sincs. Ő sem, és más fiatal magyar sem. Jövőre még több idő juthat a magyar fiataloknak. Nagyon szorítok nekik, mert rengeteg iszonyatosan tehetséges kölök pattogtat már most pl. kadettban, nemcsak Kecskeméten! Szeretném őket nemcsak padon látni, hanem bajnokin és a válogatottban is. Hajrá fiúk!

S még vmi: mindig nézem a meccseken a Csorvási szülőket, Kacsa apukát, a reakcióikat, az aggódásukat, ahogy szorítanak a csemetének. Olyankor mint egy tükörben, viszontlátom magam, ahogy én is együtt lélegzek a fiammal, amikor bent küzd a pályán. Enyém gyerek most nagyon jó helyen van, és nyugodt vagyok, h jó edzője van, aki szakmailag és emberileg is példakép előtte, így kamaszkorban. Hmmm, pár év, s nézhetem majd Faragó apuka, Fábián apuka, Szalai apuka, Kovács apuka, Illésanyuka, Pitykeapuka, Brenyóanyuka, stb. szülők arcát, amint szorítanak a kölyöknek... Én szóltam! ;-)))

Gyuszi007 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 25883
képzeld tudom milyen poszton játszik ... a Gulyás cseréje nem??? amúgy meg egy labdapüfölő, eszetlenül rohanó, fakezű játékos... de tudod mit? ez tényleg jó meccse volt.... az első és utolsó is....
Előzmény: Sirboss (25881)
szavard Creative Commons License 2010.05.14 0 0 25882
Nyugi, kecskeméti a srác. Még az óvodai jelét is tudjuk, nem hogy a posztját.
Előzmény: Sirboss (25881)
Sirboss Creative Commons License 2010.05.14 0 0 25881
Öregem, ez az év hozzászólása. Szerintem te azt se tudod,hogy a Kovács Ákos milyen poszton játszik. Irányító, Mészáros Zalán és Lagrange mögött. Nem sokat játszott, de amikor pályán volt, jó teljesítményeket nyújtott, csak nehéz harmadikként a posztján. Ma volt az első komolyabb lehetőség és szerep amit kapott, meg is mutatta a srác.
Előzmény: Gyuszi007 (25879)
redmiller Creative Commons License 2010.05.14 0 0 25880
Nem volt harminc, mert Zacsi kiiktatta egy időre... Látom figyelted az ASÉt... Amúgy másik meccsen is volt már nyerőember...
Előzmény: Gyuszi007 (25879)
Gyuszi007 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 25879
azért mert volt egy jó meccse ebben a szezonban??? meg 30 szar??? te nem vagy komplett...
Előzmény: redmiller (25877)
redmiller Creative Commons License 2010.05.14 0 0 25878
Ráadásul a másik ex-kecskeméti játékos is megszórta magát...
Előzmény: redmiller (25877)
redmiller Creative Commons License 2010.05.14 0 0 25877
A kecskeméti gyerek a paksi csapatban villant nagyot... Ivko legnagyobb tévedése... A kis Kacsa már most fontos meccseket nyer Pakson.
szavard Creative Commons License 2010.05.01 0 0 25876

Holnap lesz olyan fejfájásom....amit lehet kevertem

 

szavard Creative Commons License 2010.05.01 0 0 25875

Istenem,add, hogy addig éljek ennyi egészséggel amig a Kecsk3űmét bajnok lesz kosárlabdában,,

Na jó meg még 50 évet adj

don mclendon Creative Commons License 2010.04.30 0 0 25874
Rájátszás 4. meccs: Kecskeméti KSE - Atomerőmű - élő!

KATT
don mclendon Creative Commons License 2010.04.27 0 0 25873
ASE - KKSE - élő

klikk ide
szavard Creative Commons License 2010.04.27 0 0 25872

Úgy látom, hogy egy hely felszabadult a kocsiban, ha valakit érdekel elviszem szívesen.

Kb. 4 - kor indulunk, kb. a városból...

 

szavard Creative Commons License 2010.04.26 0 0 25871
Tényleg most voltunk a legjobbak. Nagyjából, egészéből egyetértek azzal amit írtál, nnyi hogy Bencze mióta nálunk játszik most volt a legjobb, és szerdán.
Előzmény: Krézisrác (25869)
szavard Creative Commons License 2010.04.26 0 0 25870

Gratulálok csapattársaimnak, 2-ak lettünk.

Sziszinek  16. helyért

Krézisrác Creative Commons License 2010.04.25 0 0 25869

no, akkor pár gondolat a mai diadalról:

- az idén még nem láttam így küzdeni csapatunkat, sem ilyen egységesen játszani őket, vagyis megleptek (ebben persze benne van az is, nyilván, h nem láttam minden meccsüket...); ezért jogosan jár a szép volt, fiúk!

- meglepett Dénes, mert amilyen szürke volt (értsd: eredetileg -az általam ismert- képességeihez képest), annyira hasznos, azaz jól belesimult a csapatba, és ez ma nagyon fontos volt a sikerhez

- meglepett a litván is, mert semmi barom mozdulat (kivéve a végén a kicsúszó labda a kezéből), semmi ökörség, és már ezzel több volt, mint korábban

- Wittman-fiú zseniális volt, mellette Johnson, Ross és Csorvási zúzott

- meglepett, h Szabó ekkora látható potenciállal bevethetetlen Gulyással szemben, pedig azt gondoltam, h Csorvási korai kiszórása után ő oldja meg ezt. de nem...

- nem lepett meg Bencze, sőt, újfent elküldtem a jóégbe többször, mert bosszantó, h képtelen megfogni azt a rohadt labdát, érkezzen az felé bármilyen szögből, irányból (sőt, a végén egy kosár után alapvonalnál ő dobta be, de előtte csak harmadszori próbálkozásra volt képes felvenni a földről azt - szörnyűűűű!, mennyire zavarja a gömb); támadásban rendre a gyűrű alá közvetlenül lépett be, így balra v jobbra kellett kilépnie és feltennie - no, ez sem ment neki; ha oldalról érkezett a labda, akkor ha leütni kellett volna, akkor pont sarkazott, ha sarkazást kívánt a helyzet, akkor leütötte... elképesztően béna ez a pali, és rohadtul idegesítő, amit művel; szinte azt érzem, az elmúlt években az edzők mintha jófejségből erőltetnék, mintha a 4 légiós szabály mellett lenne egy olyan, ami előírja, h Bencze akármelyik csapat igazolt játékosa, neki lehetőséget kell adni...

- meglepett a Paks is, mert nem ment Ákosnak (ezt mondjuk sajnáltam), és ahogy Pipi mondta a meccs előtt, a 3 faktor közül egy ma nem ment nekik: a kinti dobások, ezzel vertük meg őket

- meglepett és folyamatosan meglep K.Ákos szereplése, játékideje, mert alapvetően drukkolok neki, mint földimnek és vágyom rá, h büszke lehessek rá, mint játékosra, és átérzem édesapja helyzetét, ahogy követi őt a lelátóról (magam példáján keresztül), de: elképesztően súlytalan, és azt kell mondjam, h a Vidát szidták itt évekig, pedig a Máté ebben a korban már többre volt hivatott, mint KÁ. ugyanakkor örülök, h ennyit játszik, mert ez bizalom, és talán élni fog vele és nem ragad le azon a szinten, ahol több magyar tehetség, h ne menjünk messzire: Kiss Zsolt, de Baki is ilyen egy bajnokaspirns csapatban; évek óta ugyanaz, helybenjárás...

 

nem lepett meg, hanem felháborított három dolog:

1. ahogy a jévék nyalták Gulyás seggét, mert ha vki már ránézett, rögtön fújtak (félreértés ne essék, Gulyással semmi bajom, ő azt teszi, amit tehet, és igaza van); bezzeg, amikor Bencze lépni nem tudott, mert Gulyás lefogta hátulról, akkor néma maradt a síp, és akkor is Bencze ellen fújtak, amikor szegénykém végre egyszer jól védekezett rajta; faszán kiszórták róla Csorvásit az idióta felfogásukkal, ami azért káros, mert a fiataltól elveszik a játékidőt, a "vén buzit" meg felmentik

2. hatalmas mennyiségű lépéshibát basztak befújni, főleg paksi oldalon; ezeket vajon miért nem veszik észre? hány bíró kell, h ezt is nyomon tudják követni egy meccsen? legyen 5 jv, és akkor minden párra jut egy? azt amúgy el kell ismernem, h a 10-es skálán akár 7est is adhatnék a 3 hülyének, mert az apróságok mellett viszonylag stabilan teljesítettek, a végeredmény nem rajtuk múlt - minden résztvevő szerencséjére

3. ha mi barackszedő parasztok vagyunk, akkor az ASE drukkerek PERECDOBÁLÓ MAJMOK - oltári köcsögség volt a pályára hajigálniuk, mint a majmok az állatkertben, mert a világon semmi nem indokolta, hiszen a 2 meccs alapján összevetésben még mindig mi panaszkodhatunk a jévékre. a csapatuk szar volt ma, álmosan kocogós-beleszarósra vették, kevesen tettek bele a közösbe, ill. kevesebben, mint hazai oldalon, s ennek ez lett a vége. ezért nem a jévék a hibások.

szavard Creative Commons License 2010.04.24 0 0 25868
Tuszi barátom jösz ? Rob foci, kosár egyveleggel próbálkozik.
szavard Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25867
Lehet, hogy jobban jártam a fűnyírással, hogy a fene egye meg
Willie Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25866
en is valaszoltam
Előzmény: lapip! (25864)
laller08 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25865

Legközelebb ne du. 4-kor reggelizz, főleg, mert akkor kereslek.

Egyébként csak jó étvágyat akartam kívánni. :)

Előzmény: Willie (25861)
lapip! Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25864
a yahoo-s levélre válaszoltam!
most :))
Előzmény: Willie (25855)
Willie Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25863
igen, ritkan jutok etelhez ezert aztan gyorsan eszek...
Előzmény: Gyuszi007 (25862)
Gyuszi007 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25862
a csámcsogás miatt ? :D
Előzmény: Willie (25861)
Willie Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25861
laller doki!

Bocs, de eppen reggelizni voltam mikor hivtal! Igy nem hallottam!
szavard Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25860

Kesporton jópofa a kupagyőztes lobogó és Jenő esete...

Mintha az még Viktor regnálása alatt lett volna...

szavard Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25859
Hát igen, feleségem közölte, ha már ennyire ráérek hoki meccsre,akkor először nyírjam le a fűvet. Pedig Szlovéniában is ösmerek egy-két jó vendéglőt...
Előzmény: Willie (25858)
Willie Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25858
en gondolkoztam rajta tegnap, hogy jo lenne nyerni :)
Előzmény: szavard (25856)
lújzi Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25857
Paks-Kecsó első mérkőzést adja valamikor a Ktv?
szavard Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25856

Gondolkodik valaki egy magyar - szlovén meccsen Ljubljanaban ? ( Leibach )

Willie Creative Commons License 2010.04.23 0 0 25855
Csomagod uton van. Az e-mailemet megkaptad?
Előzmény: lapip! (25848)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!