Keresés

Részletes keresés

Mungo Creative Commons License 2015.01.18 0 0 620

Ha egyszerűen csak portalanítani akarod a lakásod levegőjét, próbáld felvenni a kapcsolatot rádiós olvtárssal. A készüléke megfizethető és ahogy érzékeltem pozitív visszajelzéseket kapott eddig. (Ha gond lett volna vele a csalódott felhasználók már biztosan szóvá tették volna ebben a topikban.)

A jól méretezett készülék csendes üzemű, gyakorlatilag minden szálló port, pollent, bacit, stb összeszed. Hátrány: hogy hetente tisztítani kell a porgyűjtő csöveket. Ennyi azért még beleférhet a pormentes levegőért cserébe. A készülék külleme is még vállalható.

Előzmény: adbert (619)
adbert Creative Commons License 2015.01.18 0 0 619

http://www.ebolt.hu/product269673_category3141-Samsung_SD9420_vizszuros_porszivo.html

 

vízszűrős rendszer / Allergia care+ /  BAF & SLG bizonyítvánnyal, 1600/200 W teljesítmény, Multi Aqua Cyclone - Többkamrás vízszűrő rendszer / Hepa szűrő!!!

46e Ft!!! szóval... ;) Hyla 350e FT-al mit is tud többet? persze elhiszem, hogy akár pl. minden szinten picivel akár jobb is lehet, NEM vitatom, de nézzük 46e kontra cca.400e !!! 350e-t simán a soklépcsős ügynökhálózat kapja... ezzel nem vitat akarok, meg elhiszem jobb a Hyla, de lehet akár nem is feltétlen!!!

Mindegy, ezt azért is tettem, hogy ha valaki ésszerűbben akar porszívót ez is egy lehetőség és igazán "filléres" megoldás...

Előzmény: varlaca (617)
adbert Creative Commons License 2015.01.18 0 0 618

Szia,

Köszi tippet! De meg kell mondjam, hogy nekem egy porszívó ne kerüljön 400e-be;) Hm, akármilyen csili-vili meg nagy tudású lehet, ez egy PORSZÍVÓ!MAX. ha elmosogat és vacsit főz funkciót is tud!  EZ olyan, hogy pl. egy presszó kávé X helyen ha kerül 350-700Ft ok, ha nagyon finom és hely is olyan igényes adok érte 1000Ft-is, na de mondjuk 5000Ft-ot egy KÁVÉÉRT pl.akármilyen macska is kakilja ki a kávészemeket amiket megőrölnek és az a finom, vagy bármilyen extra csészében is szolgálják fel az 450Ft-os kávét a csésze és hely miatt 5000Ft-ért, NEM fogok érte adni, még ha megtehetném is! Van az a határ, amikor az embert hülyére veszik és lehúzás és 10ügynök nyer rajta féle, na nem, ilyenkor ha palira akarnak venni, én úgy érzem 1000x-es áron adnak valamit, ha milliomos vagyok is és nem gond a 400e Ft AKKOR SE! bocs a hosszú levezetésért, csak, hogy megértsd, de értékelem szándékot, ha neked valóban jó tapasztalatod volt vele és ezért ajánlod és nem mert ügynök vagy ;) De mindegy is.

Azért ezt nézd meg, hasonló egészséges szemléletű korrekt írás ;)

http://www.hoxa.hu/?p1=forum_tema&p2=114492

Ezzel én is így vagyok, ha már vizes technológia akkor max. 100e tényleg adok érte, max. annyit ér...

 

Na de lényeg: hiába per pillanat mindent összeszed, porszívózás után fél órával már megint minden tiszta por :( Azért óránként nem tudok porszívózni! Vagyis nekem olyan kell, ami állandóan megy és szedi a port...

 

Előtte masterflash ajánlotta Hyundai AP850-est én azonnal meg is rendeltem épp pénteken írtak, hogy bocs a sok idő miatt, de nem is lesz meg, mert már Hyundai központól se kapják, nem tudják beszerezni... 

Pedig ha jó lett volna, mindegyik szobába vettem volna és akkor 60e-ből megvan a három szoba. (20eFT/db áron)

Vagy veszek 2 használt Zeptert 50-60ért lehet venni, bele új szűrőket és akkor 120-140ből megvan 2 szoba legalább.

Még nem tudom, ebay-en is van pár cucc, nem a gagyi kinait nézem, hanem ami otthon 60-80e azokat meg lehet venni 40e körül.

 

 

Előzmény: varlaca (617)
varlaca Creative Commons License 2015.01.16 0 1 617

Szia adbert! Mellékelek egy linket. Nekem volt ilyen porszívóm, de váláskor a feleségemnél maradt. Amellett, hogy életem eddigi legjobb porszívója volt, levegö portalanításra is tökéletes. Viszont nem egy oécsó mulatság... :(

http://www.hyla.hu/hyla-keszulek/a-hyla-keszulek.aspx

 

Előzmény: adbert (609)
varlaca Creative Commons License 2015.01.16 0 0 616

Sziasztok! Látom elég régen nem történt itt semmi, de érdekelne az ózonszint mérő.

adbert Creative Commons License 2015.01.05 0 0 615

esetleg...? KONKRÉT típust kérek ami a szobában a szálló port összeszedi-gyűjti! - van ilyen?

 

Üdv.,

LEVEGŐTISZTÍTÓT keresek. Nagyon sok a szálló por és ez ellen szeretnék tenni. Napi porszívózás sem segít, ezért gondoltam kellene valami cucc ami picit keringeti levegőt és "magába-szívja" elraktározza a szálló port és ehhez kérnék konkrét segítséget:

 

- Zepter Therapy On AIR ezen a marketinges meggazdagodásán kívül mi kerül ennyibe? van egy ventilátor meg szűrők ok ionizátor, de akkor is, max. 30e ha van alkatrész benne, DE amúgy amennyiért árulják, legalább tényleg jó? (használtan max. esetleg vennék ezért kérdezem)

 

- bármi más márka mondjuk 3 szobába kellene 15m2 területekre, ami megköti, beszívja, eltünteti a port - VAN ILYEN???

ionizátorokról írtok itt, de ez inkább levegőben lévő bacikat irtja főleg, nekem a szálló por ellen kellene valami hatékony poreltüntető!

 

- RÁDIÓS fórumtag látom nagy szaki és saját (?) készítésű cuccai is mintha lennének, ami gondolom hatékonyabb mint 100ezres társaik, de képet nem találtam itt fórumon (annyira nem kerestem azért), szóval el tudna nekem valaki akár Rádiós az e-mail címemre képeket, pár szavas leírást mit tud és miért jobbak, miben mint társai stb. ?

 

Szóval nem kérnék esetleges megfogalmazásbeli pontosításokat (nem értek hozzá, lehet valamit rosszul írtam), lényeg a SZÁLLÓ POR BEGYŰJTÉSÉRE kellene készülék ami működik, amivel van tapasztalat, kép + ár esetleg. 

köszönöm

 

e-mail címemre kérném a válaszokat, ajánlatot kedves Rádiós, ahogy itt nevem és a magyar citromail levél... adbert   kuk   c it r o m a i l  PONT hu

Előzmény: adbert (598)
adbert Creative Commons License 2015.01.04 0 0 614

.. kértek= kértem.. én, magamra gondltam, csak elírtam

 

nos nem tudtam ez ilyen bonyolult :) 

adott 15-20m2 szoba, szemmel láthatóan száll a rengeteg por, erre kellene valami cucc ami beszívja, magába gyűjti... csupán ennyi, azt hittem kapom a rengeteg KONKRÉT típust, tippeket...

 

 

Előzmény: Mungo (613)
Mungo Creative Commons License 2015.01.03 0 0 613

SEMMI MÁS se okoskodást, se nesze semmi fogd meg jól dumát nem kérek :) hú de nehezet kértek :)

 

A válasz nem igazán egyszerű, de a légköbméter ismeretében rádiós olvtárs valószínűleg be tudja határolni a megfelelő megoldást. Sok minden függ attól, hogy milyen környezetben élsz, milyen szennyező források vannak a környékeden. (Autópálya, cementgyár, vagy parlagfűvel benőtt terület, stb) Ilyenkor van egy "általános" válasz, vagy egy specifikus. Ha valaki mindenre jó megoldást javasol, akkor kell gyanút fogni, hogy átverés következik.

Előzmény: adbert (611)
.psp Creative Commons License 2015.01.03 0 0 612

Nekem a Neo Tech  ionizátor bevált a 15 nm helyiségben fogyasztása szinte nulla ára kb 9 000 ujonan, van folyamatos üzemmódmeg egésznapos szakaszos, hangja nincs de az öngyujtó lángját lebegteti olyan erős.-9

Előzmény: adbert (611)
adbert Creative Commons License 2015.01.03 0 0 611

nekem mindegy ciklon vagy ion, mi a fantázia vagy valós neve lényegtelen, nekem egy olyan készülék kell ami "összeszedi" / kigyűjti a levegőben szálló port - ennyi! VAN ILYEN???

 

egyszerű a kérdésem, vagy ennyire bonyolult???

konkrét típust, nevet, akár linket, CSUPÁN ennyit kértem, aki nem tud konkrét készülékre infót adni - ami megvehető üzletben az ne írjon, semmitmondó, számomra érthetetlen tudományos megnevezések nem érdekelnek!!!

 

*************************

válasz ahogy elképzelem, hogyan mit szeretnék kapni, pl.:

 "XY xixumixu 525 típus (esetleg link ahol megvehető) kipróbált elég jól összegyűjti a port"

 

 

ennyi, ilyet KÉRNÉK SZÉPEN!!! SEMMI MÁS se okoskodást, se nesze semmi fogd meg jól dumát nem kérek :) hú de nehezet kértek :)

 

 

Előzmény: jogértelmező (610)
jogértelmező Creative Commons License 2015.01.03 0 0 610

" ... a lebegő részecske mérete, és anyaga is meghatározza, hogy milyen berendezést célszerű használni hozzá."

 

Hátha megjön az infó, és akkor eldől, hogy ionizátor reklámozó céget, vagy ciklonosat keressünk.

Előzmény: masterflash (608)
adbert Creative Commons License 2015.01.03 0 0 609

direkt ezért írtam bele első hozzászólásomban, amiben kértem segítséget, hogy KONKRÉT típust, linket stb. kérek, mert pont a semmitmondó és értelmezhetetlen hozzászólásokat akartam elkerülni :)

- ha nem tudsz konkrét típust, segítséget adni PORELTÁVOLÍTÁSRA szobában (15-20m2) akkor kérlek ne írj - általános mindenkire érvényes :)

- EGYETLEN egy ember (eddig) értette meg és segített és ajánlott konkrét típust por ellen, megnéztem tetszett, meg is rendeltem, köszönöm is neki :)

ha ok lesz rendelek még belőle, vagy ha addig más is megérti mit írtam és tud ötletet adni, megnézem és ha engem is meggyőz, rendelek abból is

köszi :)

 

Előzmény: masterflash (608)
masterflash Creative Commons License 2015.01.03 0 0 608

Ez sem igaz ebben a formában, mert a lebegő részecske mérete, és anyaga is meghatározza, hogy milyen berendezést célszerű használni hozzá.

Van vizes, elektrosztatikus, filteres, örvény stb-stb, ha mindenre egyféle lenne a legjobb, akkor nem lenne többféle.

Előzmény: jogértelmező (603)
Qqberci Creative Commons License 2015.01.03 0 0 607

Igen...

Előzmény: adbert (606)
adbert Creative Commons License 2015.01.03 0 0 606

aha és ez már a kompakt szobai változat? ;)

Előzmény: Qqberci (605)
Qqberci Creative Commons License 2015.01.02 0 0 605

Itt van egy...

 

Előzmény: adbert (604)
adbert Creative Commons License 2015.01.02 0 0 604

hm, most már tudok mindent ;)

konkrétan mi az a ciklon cucc? példa, egy típus vagy link vagy valami... ciklon izét most hallom először

Előzmény: jogértelmező (603)
jogértelmező Creative Commons License 2015.01.02 0 0 603

Hatékony porleválasztásra úgynevezett ciklonokat szoktak használni.

 

Előzmény: adbert (598)
adbert Creative Commons License 2015.01.02 0 0 602

1-et meg is rendeltem neten, ha látom szedi a port, akkor még rendelek ;) és majd írok ide!

Előzmény: masterflash (601)
masterflash Creative Commons License 2015.01.02 0 0 601

Majd oszd meg a tapasztalatokat, ha rászánod magad!

Előzmény: adbert (600)
adbert Creative Commons License 2015.01.02 0 0 600

aha ez a Hyundai egész szimpi "Kiváló porgyűjtő hatékonysága akár 99,97%-os", hm, ha ebből veszel akár 3db-ot, minden szobába egyet és még így is töredékéért megvan, mint Zepter féle "ugyanaz"-az meg 1db/1szoba ugye lenne...

KÖSZÖNÖM szépen a tippet!

Előzmény: masterflash (599)
masterflash Creative Commons License 2015.01.02 0 0 599

Veszel egy ilyet:http://www.220volt.hu/Hyundai+AP580+legtisztito vagy ilyesmit http://herbalnet.hu/airwolflevegoszurofeher79m3-termek-23172

Vagy az utóbbit megbarkácsolod magad, valahogy igy: http://mithogyanbiztosanne.blogspot.hu/2011/07/legtisztito-keszitese-hazilag.html

Ez a megoldás elég minimalista, és hibás a konstrukció is, de kiindulásnak megfelelő. Nagyon nem jó az a megoldás, hogy fentről szívja be a levegőt a ventillátor, és felfelé jön ki a tiszta levegő is, mert így egy részét újra beszívja, szerencsésebb lett volna oldalra kivezetnim az eredeti megoldás alapján.

Előzmény: adbert (598)
adbert Creative Commons License 2015.01.02 0 0 598

Üdv.,

LEVEGŐTISZTÍTÓT keresek. Nagyon sok a szálló por és ez ellen szeretnék tenni. Napi porszívózás sem segít, ezért gondoltam kellene valami cucc ami picit keringeti levegőt és "magába-szívja" elraktározza a szálló port és ehhez kérnék konkrét segítséget:

 

- Zepter Therapy On AIR ezen a marketinges meggazdagodásán kívül mi kerül ennyibe? van egy ventilátor meg szűrők ok ionizátor, de akkor is, max. 30e ha van alkatrész benne, DE amúgy amennyiért árulják, legalább tényleg jó? (használtan max. esetleg vennék ezért kérdezem)

 

- bármi más márka mondjuk 3 szobába kellene 15m2 területekre, ami megköti, beszívja, eltünteti a port - VAN ILYEN???

ionizátorokról írtok itt, de ez inkább levegőben lévő bacikat irtja főleg, nekem a szálló por ellen kellene valami hatékony poreltüntető!

 

- RÁDIÓS fórumtag látom nagy szaki és saját (?) készítésű cuccai is mintha lennének, ami gondolom hatékonyabb mint 100ezres társaik, de képet nem találtam itt fórumon (annyira nem kerestem azért), szóval el tudna nekem valaki akár Rádiós az e-mail címemre képeket, pár szavas leírást mit tud és miért jobbak, miben mint társai stb. ?

 

Szóval nem kérnék esetleges megfogalmazásbeli pontosításokat (nem értek hozzá, lehet valamit rosszul írtam), lényeg a SZÁLLÓ POR BEGYŰJTÉSÉRE kellene készülék ami működik, amivel van tapasztalat, kép + ár esetleg. 

köszönöm

 

e-mail címemre kérném a válaszokat, ajánlatot kedves Rádiós, ahogy itt nevem és a magyar citromail levél... adbert   kuk   c it r o m a i l  PONT hu 

masterflash Creative Commons License 2015.01.02 0 0 597

Olvasgatom a témában a megoldásokat, mert nálam is rettenetes por van a lakásban.

Az ózon miatt én kicsit tartok ezektől a megoldásoktól, gyárilag 20e körül van hyundai termék, nem tudom, mennyiben másabb az árán kívül, mint a zepter, aminek nem tudom az árát, de gyanítom, hogy 100 ++e Ft.

A magyar wolf légtisztító szűrővel, és vízzel van megoldva, ezzel az a problémám, hogy a pára is gondot okoz a lakásban, ezért egy direkt párologtatót nem építenék be pluszba, ha nem muszáj, valamint túlárazott a termék, mint minden működőképes eszköz ebben a kategóriában.

Házi kivitelben azonban én ez utóbbi megoldást el tudnám képzelni, csak nem vízzel, hanem olajtükörrel, amilyen megoldások régebben az autókban is voltak.

Valamilyen növényi olajat gondolnék beleönteni, plussz mehet bele egy filter is.

A 120mm-es ventillátornak nagyon hangja se lenne. A teljesítménye ami kérdéses, de szerintem ha egész nap megy, akkor lassú víz partot mos elv alapján beválhatna.

Egyébként szerintem a por nem kintről jön be a lakásba, hanem a lakásban termelődik. Ha este egy elemlámpával kimegyek, vagy bent körülnézek, sokkal több a bent szálló por, mint kint.

Elég csak például a frissen mosott  ágynemű huzatot megütögetni elemlámpa fényénél, és látható, hogy milyen szöszfelhő száll ki belőle.

Gyula20 Creative Commons License 2014.11.12 0 0 596

Szia rádiós !

 

Végig olvasva a topikot , úgy látom profi vagy a témában.

A készülékeid szépek  és biztosan jók is.

Nemrégiben építettem egy öt csúcsos kis szerkezetet, úgy tűnik jól működik.

Viszont szeretnék építeni egy nagyobb ózontermelő rendszert vízfertőtlenítéshez.

Mi a véleményed , kb. milyen feszültséggel lehetne megépíteni egy olyan légbefuvásos rendszert , ami zárt és valamiféle kompresszorral be tudnám nyomatni az ózont a kb. 3 atm-es vízbe. elég nagy mennyiségű ózon kellene , mert kb. 10m3/h mennyiségű vízet szetném kezelni.

A másik alapvető gondom , hogy nincs ózonmérő műszerem , ha legalább azt elárulnád, hogy a két szonda anyaga miből készűl ?

Igérem , hogy nem tömeggyártáshoz kell , csak magamnak.

Persze igazából a rajza lenne jó.

 

Elnézést , lehet , hogy sokat kérek?

 

Üdvözlettel.:Gyula

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (588)
László1987 Creative Commons License 2014.11.01 0 0 595

Szia! 

 

Évszakonként azért erre járok, hadd válaszoljak most.

Ez másnak is eszébe jutott, egyszerűbb dogokban ilyet alkalmaznak, azonban az oxidálódás kivédése érdekében vékony szénszálakat használnak; úgy néz ki, mint egy átlag sodrott vezeték. Ennek akkor van értelme, ha nincs konkrét rács vele szemben, hanem csak úgy a szabadba lóg. Ekkor minden szál/tüske használatban van, azonban rács alkalmazásakor lényegében csak egy szál fog dolgozni, a többinek nem sok értelme van.

Előzmény: Dobrosibakter (593)
Tomika28 Creative Commons License 2014.08.28 0 0 594

Sziasztok!

 

Lakás levegőjének mikroorganizmusoktól való megtisztításához, illetve pormentesítéséhez keresek készüléket. A fórumot végigolvasva levegő tisztításhoz ez a sorozat színpatikusnak tűnik, de nem látom azt, hogy a sima, levegőben szál porszemcséket is kiszűrné:

http://irobot.webshop.hu/melyik-airfree-keszuleket-valasszam

 

Mit gondoltok, mi lenne a megfelelő számomra?

Robi

Dobrosibakter Creative Commons License 2014.08.21 0 0 593

Üdvözlök mindenkit!
Lehet hogy értelmetlen dolgot kérdezek.
A lényeg: Mi van ha az elektróda tüskéi helyett ezer apró vékony szálat használnék pl egy drótkorong/drótkefe vékony acélszálait? Persze sokkal nehezebb beállítani, hogy ne üssön át, de a sok szál sok-sok kis kisülési pontot jelent. Kíváncsi volnék, hogy ezzel növelhető volna-e a hatásfok?

Stauber Creative Commons License 2014.08.14 0 0 592

Hello rádios!

 

Melyik városban tudnád megmérni egy külföldről rendelt ionizátor ion-kibocsátását? Esetleg a fővárosban van rá lehetőség?

 

Melyik márkát ajánlanád egy 120 köbméteres, füstmentes nappaliba? Szűrő nem kell nekem bele, csak ionizáljon, az ár/érték arány a lényeg. Egy Heavenfresh HF-201-es?

Előzmény: Törölt nick (588)
Qqberci Creative Commons License 2014.05.11 0 0 589

a HV.modul kimeneti áramát nem lehet megmérni

 

Ez természetesen továbbra sem igaz...

Előzmény: Törölt nick (588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!