Keresés

Részletes keresés

freyya Creative Commons License 2005.06.13 0 0 178
Hát ha nekem ilyen stílusban mesélték volna el a méhecskét meg a bibét, én valószínűleg még most is a gólyákat lesném.
Előzmény: Törölt nick (177)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.13 0 0 176

Igen, ebből gondoltam arra, hogy inkább nálam lehet gond, mivel mindenhová "kicsit" lassabban tudok belépni, bár elsőre rendre az Index hal meg. Aztán persze lehet, nem az én gépemben, hanem "mindenkiében" van a hiba.

 

Azért egy laikusnak le tudod írni, mi hogy működik ilyenkor? Nekem teljesen megfelel méhecske és a virágbibe stílusban, azzal még szakmatitkot sem árulsz el, viszont felvilágosultabb leszek. Lehetnék. A hálózatmonitorozó taskot le tudtam magamnak fordítani, s értem a szót, de ezen felül, hogy mi hogy működik, az már kábé olyan, mint kínaiul egy szövettan vizsga.

Előzmény: Törölt nick (174)
freyya Creative Commons License 2005.06.13 0 0 175
Nekem kb. 5 perc volt, mire a fórumon sikerült letöltenem egy oldalt. És a törzságyas logók sem jelennek meg.
Előzmény: Mad árka (173)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.13 0 0 173
Mostanában nyög az Index erősen vagy nálam vannak problémák? Rákattintok egy topikra, a "keresett lap nem található", lassabb, mint én 400 méteren, pedig ez önmagában egy külön kategória. Ha az Index ilyen, akkor nem aggódom, csak elég sokat küzdök mostanában a hozzászólásaim elküldésével. Vagy ez a szuperérzékeny filter? ;-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 172
Hehe, pont erre gondoltam, csak akkor már elküldtem a levelet, valami olyasmit akartam írni, hogy felvilágosult hedonizmus rulez :-)
Előzmény: freyya (171)
freyya Creative Commons License 2005.06.09 0 0 171
Naná, drágám, megtanultam melletted, hogy halmozni kell az élvezeteket.:-))
Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 170
OFF
Freyya, elfelejtettem referálni: természetesen fürdősó és habfürdő volt a megoldás, csak te találtad el, nem véletlen ez a hites feleség dolog:-)
ON
Előzmény: freyya (169)
freyya Creative Commons License 2005.06.09 0 0 169
Megnézem, amint visszaengednek a géphez. Most a mekin vagyok.
Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.09 0 0 168
Beállítások -- vezérlőpult -- mappabeállítások -- fájltípusok. Nézd meg, mihez van hozzárendelve a jpg, hátha ott a bibi. Ha kell, állítsd vissza alapbeállításra.
Előzmény: freyya (167)
freyya Creative Commons License 2005.06.09 0 0 167
Nekem ugyanezt ajánlja fel, de én szerettem volna átírni a fájlnevet úgy, hogy 1b helyett a kép címe legyen ott. Ezt viszont csak úgy engedi, ha a kiterjesztést átállítom jpg-ről bmp-re.
Explorerem van. Mi az, hogy rátelepítve?
Előzmény: Törölt nick (164)
freyya Creative Commons License 2005.06.09 0 0 162

Elmondom még egyszer, mert szerintem nem érted. :-) Adott egy kép. Rákattintok a mentésre. A fájlnév fj3565. Nyomok egy mentést. A kép jpg-ként ott van a dokumentumokban, ahová mentettem, fj3564 fájlnévvel. Ha viszont - és itt a lényeg - a mentés ablakban átírom a fj3565 nevet "zabáló kismajom"-ra, akkor egyszerű fájlként menti, társított program nélkül. (Egész véletlenül jöttem rá, hogy ha mentéskor a jpg-t (amit magától felkínált) átváltom bmp-re, akkor menthetem "zabáló kismajom" címen is.)

Szóval mi lehet az összefüggés a fájl elnevezése és a formátum között?

Előzmény: Törölt nick (161)
freyya Creative Commons License 2005.06.09 0 0 160

De ha nem változtatom meg az eredeti fájlnevet, akkor miért hajlandó jpg-ként hibátlanul elmenteni?

Persze a legegyszerűbb megoldás az lenne, ha a mindenféle weboldalakon a képeknek normális címet adnának fájlnévként, és nem jelentés nélküli szám- és betűsorokat. Akkor csak nyomnék egy mentést, és minden oké lenne.

Előzmény: Törölt nick (159)
freyya Creative Commons License 2005.06.09 0 0 158
Festményeket mentegettem le, és egyszerűbb lett volna, ha még a mentés előtt fájlnévnek a festőt és a címet írhatnám be, de nem hagyja. Ha úgy mentem, akkor egyszerű fájlként menti, és nekem kell kijelölnöm, hogy mivel akarom megnyitni, nem lehet állandó programot társítani hozzá. Egyedül akkor hagyja átnevezni magát, ha bmp-ben mentem. Számomra rejtély, milyen összefüggés lehet a fájlnév és a formátum között.
Előzmény: Törölt nick (157)
freyya Creative Commons License 2005.06.07 0 0 156
Ha képet (jpg) mentek le a netről, csak úgy hagyja, ha a fájlnév helyén meghagyom az eredeti krikszkrakszot. Miért nem lehet más néven elmenteni? Olyan hosszadalmas mindig utólag átnevezgetni... Vagy rosszul csinálok valamit?
e_dora Creative Commons License 2005.06.06 0 0 155
nekem is szokott ilyet
Előzmény: Mad árka (153)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.05 0 0 153

Az alábbi eset nem probléma, inkább csak a szokásos kíváncsiság. Néha, ha belépek a Yahoomailbe vagy ide, az Indexre, nem a szokásos világos és sötétnarancs arculat jelenik meg, hanem az alábbi szocreál. Aztán frissítés után persze eltűnik. Ilyenkor mi jár a böngészőm lelkivilágában?

 

e_dora Creative Commons License 2005.06.04 0 0 151
nekünk net2phone van, amcsi szám, havi 10$-ért 300 perc ingyen usa, és olcsó külföld.. skype-ot próbáltad neten kívülre?
Előzmény: Törölt nick (150)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 149
Ne vacakolj vele, maradj a textes mentésnél, nem érdemes egy oldal miatt átállítani mindent. Ami működik, azt nem kell megjavítani :-)
Előzmény: freyya (148)
freyya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 148
Explorerrel. Hol tudom azt letiltani? Egyébként meg más oldalakon nem volt még ilyen problémám, csak ezen az egyen. Biztos, hogy az én beállításomon múlik?
Előzmény: Törölt nick (144)
freyya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 147
Mim van nekem? Az valami betegség?
Előzmény: Törölt nick (146)
freyya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 145
Egyszerűbb volt lementeni textfile-ba. Úgy eleve kihagyta a képeket, csak a szöveg volt ott szépen nyomtatható formában.
Előzmény: Mad árka (142)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 144
Nem tudom, mivel böngészel, de ha letiltod a JavaScriptet, rögtön megy az egeres kijelölés is, most próbáltam ki.
Előzmény: freyya (141)
Mad árka Creative Commons License 2005.06.02 0 0 142

"Szerkesztés a következővel: Word"

 

Kicsit macera, de a képeket kiszeded, fejléc eleve nincs és máris bulldog vagy.

Előzmény: freyya (137)
freyya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 141
Miután leírtad, mit tegyek, nem volt nagy szám. Utasításokat követni nagyon ügyesen tudok bölcsis korom óta.:-)
Előzmény: Törölt nick (138)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 139
Letiltod a JavaScriptet, de akkor lehet, hogy vmi más dobja fel a talpát...
Előzmény: freyya (137)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 138
Ügyes vagy :-)
Előzmény: freyya (135)
freyya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 137
És az ellen tudok tenni valamit? Bár God segítségével már túljártam az eszükön.:-)
Előzmény: Törölt nick (134)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 136
Illetve bal klikk. De God módszere tökéletes.
Előzmény: Törölt nick (134)
freyya Creative Commons License 2005.06.02 0 0 135
Ez így működik, köszönöm. Már jön is ki a nyomtatóból.:-)
Előzmény: Törölt nick (132)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 134
Megtaláltam. Nem flash. Jobb klikk-tiltás van JavaScripttel.
Előzmény: freyya (129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!