Keresés

Részletes keresés

Amart Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1280

Ha én is Erdélyben élnék és is ezt kértem volna.

Ne felejtsük el az ősöreg igaz mondást:

 

"A s@gg határozza meg a tudatot!"

 

Itt és most az értendő alatta, hogy aki HK annak az az érdeke, hogy legyen kettős állampolgárság. Aki az anyaországban él az már meggondolja a dolgokat, nem biztos, hogy azonosak az érdekek.

A legalapvetőbb különbség: a KÁP a HK-eknek csak jogokat adna, mindenfajta kötelezettség nélkül. Ez bizony akár az én rovásomra is mehet! Innentől kezdve az én s@ggem máshol van, tehát visszatérve a mondásra, más a tudatom.

Előzmény: puzdra (1275)
mamami Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1279

Nem vonom kétségbe,de a tények attól még tények maradnak.

 

"

Az állampolgárság nem csupán szimbólum, az jogokkal és kötelezettségekkel jár, függetlenül attól, hogy azokkal valaki akar-e élni vagy sem. Ködös elmékben az a követelmény is megszületett, hogy a határon kívüli magyaroknak legyen szavazati joguk is, beleszólhassanak, ki legyen a magyar parlament tagja, vagy éppenséggel Magyarország elnöke. Mintha egy kolozsvári lakos beleszólhatna az udvarhelyi helyhatósági választásokba! "

 

Azt a kérdést is feszegeti,hogy ha egy más nemzetiségű volt Mo áp-a,neki miért ne járna,meg azt,hogy egyáltalán ki számítana magyarnak-bőven akad vegyesházasság.Ha egy magyar nagypapa révén egy népes család áp-t kér,már jócskán gyarapodna a jogosultak száma.

 

Fiamon egy nyáron megismert udvarhelyi egyetemista lány kérte számon a döntését,még az első napokban.Elfogadta az okokat,szerencsére azóta is barátok maradtak.

 

Előzmény: Törölt nick (1276)
Powersystem Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1278
Látom az a bajod, hogy veletek nem ért egyet máris lenímandozod. Kigyógyulhatnátok már az eféle magatartásból.
Előzmény: puzdra (1275)
puzdra Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1277
A legjobban teszed, ha a magad állításiból indulsz ki. Én is azt tettem.

Egyébként se "kéne", elég ha elgondolkozol rajta.
Előzmény: Törölt nick (1274)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1276
Mindehhez tudni kell, hogy a cikk irója meggyőződéses balos, MSZP hivő! Igy már érthető, hogy mit és miért ir. A kolozsvári Szabadság napilapban Tibori Szabó Zoltán-nal (aki mellesleg a Népszabadság tudósitója is) az MSZP párti cikkeket irogatják. Odaát is vannak mindkét tábornak hivői.
Előzmény: mamami (1270)
puzdra Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1275
„Érdekes, aki Erdélyben józanul gondolkodik, az ugyanazt érzékeli, mint a hazai magyarok.
Tökéletesen pontos értékelés!” ÍROD valami soha nem hallott nevű firkász hülyeségére alapozva.

Viszont ez a nímand elfeledteti veled, hogy a hazai és a határon túli civil szervezetek, a tudományos, művészi intelligencia mindegyike arra kérte az anyaországi vezetőket, hogy az igent támogassák.
Előzmény: pikdáma (1271)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1274
egyetlen oyan állítás sincs az arrogáns válaszdban, amelyet kiindulópontként kéne elfogadnom.
Előzmény: puzdra (1262)
Probatbicol Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1273
Csak várd ki, mikor lesz ő is árulónak kikiáltva...
Előzmény: pikdáma (1271)
Probatbicol Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1272

tele a saját érdekét felismerni sem képes mongol-idiótával,

 

Beírásaid alapján ennek a megállapításodnak  lehet némi alapja.

Előzmény: puzdra (1267)
pikdáma Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1271
Érdekes, aki Erdélyben józanul gondolkodik, az ugyanazt érzékeli, mint a hazai magyarok.
Tökéletesen pontos értékelés!
Előzmény: mamami (1270)
mamami Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1270
"

A vita most arról folyik, hogy milyen is legyen az a segítség, amelyet Magyarország a határon túliaknak nyújthat. Annyi biztos, hogy az nem lehet a mai alkotmánynak, törvényeknek megfelelô állampolgárság, valami mást kell kitalálni. Az úgynevezett “kettôs állampolgárság" (a fentiek szerint ez a megnevezés nem is helyes) ködös fogalma, amirôl még mindig nem derült ki, miben is állna, nem alkalmas arra, hogy a határon túli magyaroknak a szülôföldjükön való boldogulását biztosítsa. De a kezdeményezôk nem tudtak (nem is akartak) valami jobbat javasolni, ôk meg vannak elégedve azzal, hogy felkavarták a vizet, halászhatnak a zavarosban; a megoldás mikéntjéért fájjon a más feje. Sajnos, a félrevezetett emberek a reális megoldások keresése, illetve elfogadása helyett továbbra is a nekik megígért fából-vaskarikához ragaszkodnak, ami a kezdeményezôknek jól jön, mert így a viszály szítását beláthatatlan ideig lehet folytatni, a “kettôs állampolgárság" ürügyként szolgált a politikai ellenfél diszkreditálására. "

 

Romániai Magyar Szó 2005.jan.24

FEY LÁSZLÓ

Fogalmak útvesztôjében "

 

 

Probatbicol Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1269

a magyarság szellemi központja újra visszakerült december 5.-ével Erdélybe, mint a török hódoltság alatt.

 

Hát ezen beszarok, tényleg érdemes a jobboldal agymenéseit olvasgatni, mert valljuk be: kell némi szellemi frissesség ahhoz, hogy valaki ilyen ökörséget kitaláljon.

 

Akkor tehát most arra kell berendezkednünk, hogy ettől fogva Erdélyből érkeznek majd az ország életét és szellemi fejlődését alapvetően meghatározó kulturális, tudományos, netán politikai impulzusok?

 

Hahaha.

Előzmény: puzdra (1262)
puzdra Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1268
Van neked olyanod?
Előzmény: kiski (1265)
puzdra Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1267
A zsidók 2000 éven át voltak szétszórattatásban. 1948-ban hazát kaptak, ahová aki akart, odatelepedhetett. Mivel akiket elzavartak onnan, még ma sem adták fel az országukat, Izrael ma is állandó háborút folytat, amit a diaszpóra zsidóinak támogatása nélkül már régen elvesztettek volna.

Az elcsatolt részek magyarjai nagyon sokszor mentették meg a történelem folyamán belső Magyarországot. Ne kelljen megérned, hogy annak tartsanak téged, aminek te most őket, ha egyszer kipukkad az a léggömb, amit a Walt streeten fújnak, és már nagyon vékony. Mert akkor itt áll Magyarország egy szál alsóban, kamatrabszolgaként, lefegyverezve, tele a saját érdekét felismerni sem képes mongol-idiótával, hogy 1100 év után átadjuk az országot olyan népnek, akik meg tudják majd becsülni.
Előzmény: kiski (1263)
Anonimus2 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1266
"Persze hogy nemmel szavaztam."

No, azért mondom, hogy akkor ne hánykolódjál, mert magad soroltad be magad. Ez van. Akár tetszik neked, akár nem, komám!

"És persze leszarom a te véleményedet is a magyarságommal kapcsolatban."

Mindez független attól, milyenek az ürítési szokásaid, illetve az utóbbi befolyásolja az előbbit. Azaz kiszólásoddal akaratlanul is leleplezed önmagad. --- Felőlem üríthetsz az utca közepére is, ha neked ez a színvonalad. Demszky kutyagumijai közt elfér a tied is. Elvégre kommunista kutyából úgysem lesz demokratikus szalonna!
Előzmény: kiski (1265)
kiski Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1265

Persze hogy nemmel szavaztam.

És persze leszarom a te véleményedet is a magyarságommal kapcsolatban.

Előzmény: Anonimus2 (1264)
Anonimus2 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1264
Őszintén szólva, a véleménnyilvánító a többség mellettük állt ki. Persze a bolsevik kisebbség ismét terrorizálja a véleménnyilvánító többséget, s mindezt igyekszik letagadni, elbagatelizálni. --- Egyébként meg te magad mondtad ki magadról az ítéletet, hogy nem vagy magyar, amikor a magyar nemzet ellen szavaztál, amennyiben nemmel szavaztál. Ez van, komám!

Remélem, tudtam segíteni.
Előzmény: kiski (1263)
kiski Creative Commons License 2005.01.24 0 0 1263

 Komám, itt már régen nem arról van szó, hogy te minek tekinted őket. Ők nem tekintenek magyarnak téged!!!

 

Ebből a szempontból meg ki nem szarja le őket, mondd meg őszintén!

Előzmény: puzdra (1262)
puzdra Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1262
„De vajon miért kellene ezt mindenkinek megfogadni, hogy ez egy magyarságmérce, a magyarok megtagadása, ha nemmel szavazok az állampolgárságukra ??? Ők kérik én nem adom, attól még magyaroknak tekintem őket.
Ráadásul az őket nem érdekelte (nem is vették figyelembe) hogy olyan törvény megalkotását szavaztattuk volna meg, amelynek következményeiről semmilyen fogalmunk nem volt....”

ÍROD fejedelmi együgyűséggel.

- Komám, itt már régen nem arról van szó, hogy te minek tekinted őket. Ők nem tekintenek magyarnak téged!!! Milyen jogon? Mert te beleszülettél a kádári trágyameleg magyarságba, de ők mindennap a bőrükön érezték azt nyolcvan éve. Amikor azt mondják tehát: - a magyarság szellemi központja újra visszakerült december 5.-ével Erdélybe, mint a török hódoltság alatt. – Azt semmiképp ne tekintsd dícséretnek, mert ez csak ahhoz hasonló, mint amikor a francia kormány Londonba költözött a német megszállók elől.

Csakhogy könnyű volt a törökök meg a németek ellen. Irtani kellett őket. De hogyan harcoljunk a kozmopolitizmus idióta bendőmagyarsága ellen? Amelyik az első mondatod kérdését íratja veled?
Előzmény: Törölt nick (794)
damm Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1261

...és erre is van példa Nála:

"De mi csak azt tudjuk mondani, amit Leonidasz egyik katonája mondott, amikor úgy fogalmazott, hogy az ellenség nyílvesszőitől még a napot sem fogjuk látni, annyian vannak. És erre Leonidasz csak azt felelte: hát nem jobb árnyékban harcolni?"

Azért az ilyen szövegekből sok mindent ki lehet hámozni....

Előzmény: Újlaki (1248)
Probatbicol Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1260

Ha neked az megnyugvás, ha a politikai elit táblákkal tüntet a jászjákóhalmai járda megépítése mellett, akkor nekem semmi kifogásom ez ellen.

 

Előzmény: Tolvaj Dezi (1255)
kenos Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1259
Beszélgetünk, beszélgetünk itt mindenféléről, a legfontosabbat azonban kihagyjuk.
A PR-t.

Mert úgy tűnik, a mai világban ez a meghatározó!
kenos Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1258
Én egy szóval sem mondtam soha, meg szerintem ő sem, hogy jól csinálta.
Az mindig a "vallatásnál" derül ki.
Előzmény: Tolvaj Dezi (1256)
kenos Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1257
Én másképp látom ezt az egészet.
Azt gondolom, az SZDSZ türelmetlen volt. Ismert, hogy 90-ben mennyire kiegyensúlyozott volt az arány az MDF és az SZDSZ között. A Fidesz liberális pártból ilyenné történő átalakulásában az a 94-es MSZP-SZDSZ koalíció alapvető impulzust adott. Nem baj ez, sőt jó.
Az SZDSZ viszont rengeteget veszített azzal a koalícióval. Ha jól emlékszem, 18 % körül volt még 94-ben is.
Az tény, hogy az MDF 94-ben szinte semmivé vált. Tehát, a jobboldalon senki sem volt.
Akkor jött a Fidesz., meg Torgyán.
Előzmény: figyelő (1254)
Tolvaj Dezi Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1256
Jó, ez rendben van, csakhogy ugyebár a túlduzzasztásból indultunk el, meg a jobboldali választék hiányából, és hogy ezt OV nem biztos, hogy jól csinálta. Bár, fene tudja... a végén még igaza lesz.
Előzmény: kenos (1252)
Tolvaj Dezi Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1255

A Fiesznek most egy olyan vezérkar kellene, amelyik békében is képes dolgozni. Háborúban nem lehet országot építeni.

 

Erre a mondatra reagáltam. Amit te leírtál, közhelyes kötözködés.

A politikai elitnek nem kell törvényszerűen hülyének és trógernek lennie. Lehetne teljesítményt is várni tőlük. De a kötelező általános megvetés és cinizmus légköre igencsak kedvez a politikai szarevőknek és kalandoroknak.

 

És persze jól megél belőle a sajtó-médiacápák azon része is, akiknek ezen a cinizmuson kívül egyebük nemigen áll rendelkezésre ahhoz, hogy véleményformálók lehessenek. Tudom, nem is akarnak azzá válni.

Előzmény: Probatbicol (1253)
figyelő Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1254
Pedig bizony tisztán látszott ennek lehetősége, mivel más útja sem az SZDSZ-nek, sem az MSZP-nek nem volt. Az MSZP-vel valszeg koalázott volna a jobboldal, ha nagyon muszáj, de az SZDSZ-szel semmiképp sem - ezt épp elégszer elmondták (ezért is ocsmány képmutatás minden SZDSZ-nek tett szemrehányás). Az SZDSZ pedig semmiképp sem állhatott volna össze olyanokkal, akik újnyilasokkal keveredtek össze. Utóbbiak ugyanis egyértelműen a demokráciát fenyegető erőt jelentenek, míg az MSZP demokratizálódott (olyannyira, hogy ma valszeg az egyetlen, belső működését tekintve demokratikus párt...)
Előzmény: kenos (1250)
Probatbicol Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1253

Nekem a politikai elit ne is építsen semmit, legkevésbé országot. Jól is néznék ki, ha rájuk várnánk ezzel, és akkor remekül eltölthetnénk az időt és elkölthetnénk a pénzt arra, hogy hol álljon a Nemzeti Színház és hasonlók. Ha egy kutyaólat építenek, már abból is csak a balhé jön ki.

Majd mi építjük az országot, és akkor rendben lesz. Építjük is, nap mint nap. Az ő dolguk legyen csak annyi, hogy a feltételeket biztosítják, javítják.

Ezt az országot amúgy sem kell felépíteni, mert már megvan. Ehhez az politikai elit nem tud túl sokat hozzáadni, inkább csak rontani.

Előzmény: Tolvaj Dezi (1251)
kenos Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1252
Úgy gondolom, egy párt elnökének az a feladata, hogy minél nagyobb tömeget tudhasson a párt tagjai sorában, illetve a párt szimpatizánsai között.
Ennek érdekében folynak, történnek a cselekvések. Mimdenki erre törekszik.
Az eredmény pedig mindig a parlamenti választásokon látható.
Előzmény: Tolvaj Dezi (1249)
Tolvaj Dezi Creative Commons License 2005.01.23 0 0 1251

Szerintem te túl optimista vagy.

 

A politikai elitnek egyelőre nem az országépítés a legfőbb gondja. Most még a pénzarisztokrácia építi saját magát, és a harc a bekerülésért és a bennmaradásért folyik. Ehhez most nem árt némi politikai hatalom, ezért mennek ölre egymással a pártvezérek.

 

Én nem hiszem, hogy a Fideszben tényleg baj van. Egyelőre kell a háború mindenkinek, úgyhogy röviden elintézik ezt az egy-két kritikai megnyilvánulást. Még jól is jön: lám, milyen demokratikus ez a párt!

 

Az abszolút gátlástalanságot én komoly erőnek tartom a Fidesz kezében. Mostani kommunikációjuk abba az irányba indul, hogy Gyurcsánynak a kormányzati teljesítményen kívül semmi más érve semmiféle vitában nem lehet. És ezt jól csinálják. Pedig nem bántam volna, ha egyszer már sikerül valakinek bennmaradni még egy ciklusra. De erre most nagyon kicsi az esély.

Előzmény: Újlaki (1248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!