Keresés

Részletes keresés

Krinyó28 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 194

Tudna segíteni valaki abban, hogy az AEG mosogépeket hogy kell beprogramozni hogy automatikusan szivattyúzák ki a vizet ne utólag kelljen beállítani a program vége felé mikor sípol és kiírja hogy E20?

bosibo Creative Commons License 2012.03.06 0 0 193

Nem hallottam semmi rendellenes hangot.

Viszont a szivattyú az egész centrifuga üzem közben megy, annak van némi búgó hangja, talán azt hallottad.

 

Gyönyörű nagypofájú gép...

 

 

Előzmény: P++ (192)
P++ Creative Commons License 2012.03.05 0 0 192

Tapasztaltatok a videóban hallható búgó hangot centri esetén? Konkrétan az inverteres gépeknél lenne érdekes.

 

bosibo Creative Commons License 2011.12.20 0 0 191

Szia!

71260: német gyártóművi oldalakon nem találtam, míg a 72840-ről bőven van anyag.

71260 használati útmutató a magyar oldalon letölthető, magyar és orosz nyelven

 

72840 ugyanez az útmutató, csak németül, 40 oldalas.

 

Szerintem a 71260 a kelet.európai piacra, míg a másik a német piacra van tervezve.

 

Javaslatom lenne: egy tisztességes vízlágyító berendezés... Nálunk egy ilyen üzemel, és nulla német keménységű a víz, nincs vízkő.

 

bosibo

Előzmény: P++ (190)
P++ Creative Commons License 2011.12.18 0 0 190

Melyiket válasszam? :)

 

http://www.markabolt.hu/aeg/aeg_mosogep/keskeny_eloltoltos_mosogepek/aeg_l_71260_sl_mosogep.html

 

http://www.markabolt.hu/aeg/aeg_mosogep/keskeny_eloltoltos_mosogepek/aeg_ls_72840_mosogep.html

 

Előbbinek több funkciója van (nem mosási, hanem optisense, stb..), utóbbi viszont inverteres motorral van.

bosibo Creative Commons License 2011.12.15 0 0 189

Szia !

 

Akkor az egy különleges darab lehet!

Látom a videon, display meg ilyen finomságok.....

Ez ugye premium kategória?

 

Most csak egy hasonlóan tuti mosogatógép kell hozzá.

 

Meg otthonra vízlágyító...

 

 

 

Előzmény: moppy (188)
moppy Creative Commons License 2011.12.10 0 0 188

A mi mosógépünket Franciaországban készitették.

 

Előzmény: bosibo (176)
moppy Creative Commons License 2011.12.10 0 0 187
moppy Creative Commons License 2011.12.10 0 0 186

Sziasztok!

 

Nah megjött a mosógépem.Hát mint egy álom!Olyan csendes,hogy bementem megnézni működik-e.

Volt már sok mosógépem ,de ilyen csendes még soha.   Ha venni akartok bátran merem ajánlani.

Megéri az árát!

moppy Creative Commons License 2011.12.06 0 0 185

Sziasztok!

Sürgősen lenne!Van -e valakinek tapasztalata AEGL76260TL felültöltős mosógéppel kapcsolatban.

Ilyet szeretnék venni,és bármilyen információ jól jönne.Egy másik fórumon túl hangosnak találták.

Válaszokat előre is köszönöm!

 

donci2 Creative Commons License 2011.11.26 0 0 184

Ma hoztam el Márkaboltból. Besz.rás, hogy milyen halk!!! Sok tapasztalatra ezzel a tipussal kapcsolatban ne számíts, mert ez egy neue kollektion. szerintem elégúj típus. nekünk eddig egy most 15 éves siemens volt. az is jól szolgált, de ez azért komolyabbnak tűnik...

Előzmény: leander24 (183)
leander24 Creative Commons License 2011.10.21 0 0 183

Sziasztok!

Van esetleg itt valakinek AEG75470FL típusú mosógépe? Véleményekre tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Köszi

bosibo Creative Commons License 2011.10.04 0 0 182

Hali!

 

Előmosás+őblítés villog, Start gombra nem reagál?

 

Egyébiránt melyik megye?

Előzmény: Zoli_W (181)
Zoli_W Creative Commons License 2011.10.04 0 0 181

Sziasztok

Tudtok valakit aki  ért at  AEG  Lavamat 41270 Update  tipushoz ? Kb  6 éves.

Eddig nagynon  jól müködött, de tegnaptól nem hajlandó  semmit  csinálni.
Csak  villognak rajta a  bekapcsolás és   főmosás LED-ek.
Kihivtam egy szerelőt,  de úgy vettem  észre  hogy nem nagyon  értett hozzá. 
Telefonálgatott  kódokkal  kapcsolatban az azt mondta, hogysenki nem ismeri a  gép  kódjait.
Utána dolgozott rajta  kb  1.5 órát azt jött  az itélet  , hogy komplett  kapcsoló modul   csere   kb 60 ezer.
Az az  érzésem, mintha  egyszerübb baja lenne a gépnek  de nem találta  meg.
Szerencsére  csak a kiszállást  3e kelett kifiztnem, rendes volt a pali.

Tudtok valakit   aki  igazán ért hozzá ,van szerviz könyve is esteleg ehhez a  tipushoz ?

 

Köszi

bosibo Creative Commons License 2011.09.27 0 0 180

Címke van felragasztva - ha körblakos, akkor a nyílás belső oldalára, ha felültöltős, akkor talán a felnyíló fedélre valahova, de hátul is kell lennie címkének. Ott feltüntetik a gyártó országot.

Nem egyedülálló eset, hanem tendencia, hogy a neves cégek egyre hitványabb mnőséget produkálnak kínai, vagy más országokban történő összeszereléssel.

Van egy közel 20 éves Braun hajformázónk, a hengeres kefe rögzítése kopott el véglegesen. Neten vettem egy alig használt ugyanolyat vagy 10€ összegért (a kefe külön 17€ lett volna).... A mienk, a régi, Made in Belgium, az újabb: Made in China, az új sokkal könnyebb, és elég undorító a műanyag háza, és messze nem olyan finoman működik a kapcsolója - azonnal látni, érezni a különbséget.

A mai cuccokat 5-10 évre tervezik, szinte alig javítható, mottó: dobd ki, vegyél újat !

 

Azért véleményem szerint a cseh összeszerelés azért elég jó.

Neten kiváló, alig használt gépek is kifoghatók, olcsón, csak el kell menni érte Ausztriába, vagy Németországba.

 

 

 

Előzmény: hgw308 (179)
hgw308 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 179

azt honna lehet tudni, hogy hol gyártották?

calinda Creative Commons License 2011.05.04 0 0 178

Változás! 20eFt-ból kihozta egy jó fej mosógépszerelő! És hát nagyobb dolgokat nem teszek majd bele. Szal lehet, hogy én voltam a hibás.

Előzmény: calinda (177)
calinda Creative Commons License 2011.04.26 0 0 177

A 110eFt-os  AEG mosógépünk 4 év után csapágygondokkal küzd. 35eFt+ 9eFt kiszállási díj....

bosibo Creative Commons License 2011.04.25 0 0 176

Ilyesmi soha nem fordulhatott elő az AEG-nél, amíg Németországban gyártották - most Csehországban....

A Mosogatógépünk legalább igazi germán AEG, meg még pár nagygép.

Előzmény: tomas74 (175)
tomas74 Creative Commons License 2011.03.04 0 0 175

Szia Ildi!

 

Hasonló probléma jelentkezett nálunk is a 47080 típusnál. Idegesített a dolog, így telefonon felhívtam az Aeg-ot, akik megadták a területileg illetékes szerelő telefonszámát. Elmondtam neki a tapasztaltakat, és másnapra ki is jött megnézni a gépet. Nekünk a szerelő kiérkezése előtt már elkezdett a víz is folyni a gépből. Leszedte a burkolatot, és látta, hogy a csapágynál lévő szimmering van elszállva, ami miatt szivárgott a víz, ez érintkezett a csapágy fémes részével - természetesen tönkre is vágta azt, és ez a trutymós anyag bekerült valahogy a mosótérbe - ez színezte meg a ruhát.

Tehát kétoldali csapágycsere, ezek zárt műanyagba öntött csapágyak a hozzátartozó tömítésekkel együtt.

A mosógép hangja teljesen minimális lett.

Remélem, hogy tudtam segíteni.

 

Üdv. 

Előzmény: KovIldi (174)
KovIldi Creative Commons License 2011.02.24 0 0 174

Sziasztok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni, tanácstalan vagyok. Kb egy éve az akkori jól működő ám kiöregedett indesit mosógépünket AEG Lavamat 46210L mosógépre cseréltük, és nagyon lelkes voltam, hogy végre lett egy komolyabb mosógépünk, mindenféle okos programmal. Hamar kiderült azonban, hogy korán örültem, valami nem OK, a ruháinkon száradás után sötétebb foltok látszottak. Mi férjemmel egyébként lakásban lakunk, irodában dolgozunk, autóval járunk, szóval a ruháink alapjáraton egyáltalán nem koszosak, nem fűfoltot kellett volna kivegyen a gép gyerekruhákból, vagy ilyesmi, ezért is örültem, hogy van 20 perces 30 fokos program is, pár ingnek és blúznak bőven elég, azokat nem kell órákig zötykölnie a gépnek. Az első foltok után elkezdtem próbálgatni a programokat, a hőfokot-centrifugát, mosószert és öblítőt váltogattam, és még alaposabban válogattam szét a ruhákat, bár addig is szigorúan csak az azonos árnyalatokat mostam együtt, mostanában már képes voltam 2-3 ruhadarabbal beindítani a gépet, hogy nehogy az legyen a gond. A foltok azonban továbbra is felbukkantak, és ráadásul makacsok, mintha összefogná a ruhát valami, folttisztítóval kell digicselni, hogy kijöjjenek, egy új mosás nem szedte ki a régi foltokat, csak újakat csinált mellé... Pár napja betettem önmagában egy ikeás piros díszpárnát átmosni egy órás alacsony hőfokú programra, hogy frissebb legyen. A párnán ahogy megszáradt lett vagy 8 nagyobb folt, mintha minimum egy fekete farmerral mostam volna össze... de mégis mitől???????? A fehér ruhákon ugyanígy, kizárólag hófehér pólókat mostam, és mégis lettek sötétebb foltok rajtuk... Van bárkinek ötlete, hogy mit lehet még kipróbálni az eladáson kívül? Mivel nem minden mosásnál keletkeznek foltok eddig szerelőt nem hívtam... lehet azt kellene? A korábbi indesittel soha nem kellett semmi ilyesmire ügyelnem, erre most százX ezres mosógép mellett rendszeresen kézzel suvickolok foltokat....

Bármilyen tippnek vagy ötletnek örülnék!

Köszi szépen előre is!

Ildi

pincebogar Creative Commons License 2011.01.31 0 0 173

Köszi Ma jön a szerelő és kicseréltetem vele a készüléket.

longue Creative Commons License 2011.01.30 0 0 172

AEG 74850A

Előzmény: longue (171)
longue Creative Commons License 2011.01.30 0 0 171

Most fejezte be az 1400-as centrizést (78450A). Magán a gépen láthatatlan volt a rezgés, a tetején lévő "többszintes" törülköző vibrált minimálisan.

Előzmény: pincebogar (170)
pincebogar Creative Commons License 2011.01.28 0 0 170

Szasztok!

 

Ma hozták meg az újonnan vásárolt AEG L 74950 A3 mosógépünket, és a kérdésem az lenne hogy találozotatok- e olyannal hogy az üzembehelyezés előtt, a  mosógép dob rögzítő csavarokat mikor kiszereltem el voltak görbülve nem is kicsit, és az egyik ponton még a hátsó lemezt is picit meghajlott, kb. 1 cm2 részen még a festék is lepattant. Voltam a szervizben, és azt mondták ne izguljak ettől nem lesz baja, de azért hívjam őket hétfőn ha valami rendellenességet észlelek.

 

Mivel előtte Energomatunk volt és az még a csempét is feltöri úgy ugrál, fogalmam sincs milyennek kéne lennie az új gének.

Eddig kétszer mostam vele az első üresen ment le, a másodikat viszont megpakoltam és lement a program, de egy picit szemmel láthatóan remegett a gép 1400-as végső centrifugálásnál, ez normális? Én azt hittem ezek a gépek meg sem moccannak, hiszen szárítógépet is lehet rá helyezni.

Amúgy elég halkan mosott, csak a víz beeresztés volt kicsit zajos.

 

Üdv: Pincebogar

 

 

diko77 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 169

Szia!

 

Nézd meg ebben a topicban a 166-os hozzászólást, ami talán segít a döntésben!!!

Előzmény: Black Bull (168)
Black Bull Creative Commons License 2010.11.15 0 0 168

Mi a különbség a két mosógép közt, melyiket vennétek?
Egyáltalán ajánlanátok valamelyiket?


AEG Lavamat 46210L

http://www.markabolt.hu/aeg/aeg_mosogep/felultoltos_mosogepek/aeg_l_46210l_mosogep.html

Elektrolux EWT 135410 W

http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_mosogep/felultoltos_mosogepek/electrolux_ewt_135410_w_mosogep.html





diko77 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 167
Szia!

Szerencsére nem volt még ilyen problémám:)
Amikor azonban egy - ráadásul ilyen drága - mosógépet megvettél, azzal a garanciát is kifizetted, így jogod van azt határozottan érvényesíteni! Követeld a javítást, ha pedig ez nem megy (ilyenre is volt példa bőven), akkor a cserét! Légy kemény és határozott!!!
Előzmény: antonia39 (166)
antonia39 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 166
Sziasztok!
AEG_Elektrolux L46010L 1 hónapos megadta magát. Szombat óta várok a javításra.Már utat kell vágni a sok szennyes között, ha fürödni akarunk menni. Egyet fordul a mosógép utana villog a start/ szünet gomb és nem lehet mit csinálni, csak kikapcsolni. Néha elindul, megy vagy 20 percet, utána ugyanígy megáll, és az indulási programidőt mutatja. Volt már vkinek hasonló problémája?
gendai Creative Commons License 2010.10.23 0 0 165
Sziasztok!
Sajnos meg kell válnunk a mosógépünktől, szárítósat kell vennünk !
Aeg 74850-es 5 év garival pardon most már csak + 3,5 év 80000 ft
hibátlan karc mentes és állati csendes!
gyulagy@freemail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!