Keresés

Részletes keresés

Buksi Ágo Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9574

Sziasztok!

Nem szeretnék  bele szolni de lesznek vele még gondok sajnos, pl kicsit magukra hagyni ha dolgoznia kell  vagy bevásárolni kell mert a kutyát nem minden hova vihetjunk magunkal.
Ez nem Ausztria sajnos.
A Buksi hamar  megtanulta hogy nem mindig jőhet, ilyenkor mindig elmondjunk neki hova megyunk, PL dokihoz, vagy boltba megyunk és nem hisztizik akkor. Amikor megjövünk akkor mindig nagyon nagy szeretettel vár minket, megpuszil stb.
Nagyon okos már a Buksi mert mindennap tanítjunk vele klillerés.

zimoo Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9573
Helló!
Érdeklődnék... hogy (hol) sikerült ráakadnod?
Hetek óta keresgélek én is a neten...
Előzmény: Longboat (9554)
V.K.Dalma Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9572

Most vettem észre,hogy egy kuka tetejére állították,és úgy fényképezték le szegény párát! Sírni tudnék az ilyentől! Remélem,hogy ez az emberszabású busásan visszakapja az élettől,sok más társával együtt!

Előzmény: babilonok (9569)
V.K.Dalma Creative Commons License 2012.01.12 0 0 9571

Én is találtam egyet:

 

http://www.expressz.hu/allat_noveny/kutya/hirdetes-29640035/

 

Sőt valahol olyant is láttam,hogy westie-t más kutyára cserélne!

Hát ember az ilyen?!!!

Előzmény: babilonok (9569)
Mice007 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 9570

"2009-es szuka felnőtt..."  szegény kutya...   biztos remek élete lehetett idáig, ha úgy hirdetik, mint valami fölöslegessé vált autót, évjárat megjelöléssel...   de legalább nem kilöki az utcára, ez is valami. jóég.

Előzmény: babilonok (9569)
babilonok Creative Commons License 2012.01.11 0 0 9569
Mice007 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 9568

Összedobtam egy kis irományt a pórázon sétálás dolgairól a blogomban, sok problémás kutya-gazdi kapcsolatot látok a városban, ez ihletett az írásra, remélem hasznosnak találjátok: http://kutyazzunk.blogspot.com/2012/01/huz-kutya-porazon-mit-tegyek.html

Mice007 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 9567

Én nemes egyszerűséggel a kosarát odahúztam az ágyunk mellé, és álomba simogattam, 2-3 napig így aludtunk, teljesen nyugodt volt végig, kutyapelus közel volt szintén, hogy ne kelljen messzire kolbászolnia miatta... aztán a kosarát beraktam a szobában a végleges helyre, így egy kis átmenet volt, nem volt semmi gond. Persze minden kutya más, szóval ebből nehéz kiindulni. Fokozatosság viszont fontos, egyből a mélyvízbe nem jó dobni, hogy rögtön egyedül aludjon, amikor előző este még ott volt az alomban a többiekkel.

Előzmény: Amster9 (9560)
Amster9 Creative Commons License 2012.01.10 0 0 9566

Hát igen, hagytuk sírni de persze hajnal 2-kor sajnos alkalmazkodnunk kell a szomszédokhoz is mert panel lakásban lakunk így hát kimentünk rászólni.

De igyekszünk nem észre venni ha sír és nem tudomást venni róla. Ma este ki is próbáltuk hogy hiába sírt nem reagáltunk rá és egy idő után elment a helyére.

Remélem hamarosan mi is sikerrel aludhatjuk végig az éjszakát.:)

 

Köszönöm nektek a válaszokat!

 

V.K.Dalma Creative Commons License 2012.01.10 0 0 9565

Olyan,mint egy csecsemő!...Nekem is biztosan megszakadna a szívem,ha így kellene hallgatnom a sírárát,és gyanítom,hogy előbb-utóbb az ágyamban landolna :-)Tudom,hogy ez most egy nehéz időszak,de ne keseredjetek el,mert semmi nem tart örökké!Napról-napra nő,okosodik és megtanul alkalmazkodni az új családjához...(hisz a régit elveszítette,és éjszakánként azt siratja)

Előzmény: Amster9 (9563)
Nikol - Zizu Creative Commons License 2012.01.09 0 0 9564

Szia!

Pont ott szúrtátok el, hogy kimentetek hozzá, ha sírt. De szerintem ez még rendbe hozható. Nem szabad tudomást venni róla, ha sír, mert azzal eléri amit akar, hogy felkeltek és foglalkoztok vele. Hagyni kell sírni. Nagyon rossz hallgatni, de csak ez a megoldás, különben a fejetekre fog nőni.

Zizu sem alszik a hálóban. Első 2-3 éjszaka sírt 15-20 percet, aztán abbahagyta és soha többet nem volt ilyen. Kb. 9-12 hónapos koráig reggel 6-kor már "kopogtatott" az ajtón (hétvégén is:)), de 1 éves kora óta már nekünk kell őt ébreszteni.:)

Előzmény: Amster9 (9563)
Amster9 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 9563

Sziszasztok,

 

Köszönjük a válaszokat, az első este mi is egy fehér barit(amit azóta már szétmarcangolt) meg egy nagy plüss kacsát odaadtunk neki és úgy ahogy írjátok hozzá is bújik el is alszik de aztán éjfélkor, hajnali kettő-háromkor mégis fel kel és nagyon nyűszít próbáltuk hogy a helyére raktuk ezt egy hétig tudtuk csinálni utána megpróbáltuk hogy kiengedtük éjjelre is hogy mellettünk legyen de ez sem vált be. Ha jól lefárasztjuk akkor is megmaradtak ezek a kelések.

Próbáltuk ráhagyni hogy egy kis nyüszi után hátha visszaalszik de ez sem sok sikerrel. nagyon el vagyunk keseredve mert kifogytunk az ötletekből, ágyba pedig nem akarjuk szoktatni még véletlenül sem.

 

Előzmény: V.K.Dalma (9562)
V.K.Dalma Creative Commons License 2012.01.09 0 0 9562
Szia! Nálunk annak idején egy jókora fehér plüsskutya volt a megoldás. Ő volt a pótmama,mindig összebújva aludtak,és soha nem nyüsszögött éjszaka.Valamikor egy éves kora körül úgy döntött,hogy felnőtt,és ettől fogva módszeresen kitúrta az ágyából.Azóta egyedül alszik,de a mai napig jókat birkózik anyucival :-)
Előzmény: Amster9 (9560)
Longboat Creative Commons License 2012.01.09 0 0 9561

A miénk 12 hetes. Este az is előfordul, hogy előbb elmegy aludni, mint mi. Ha nem, akkor mielőtt lefekszem, odacsábítom a helyére valami rágódós játékával, pár percig játszunk, aztán ott hagyom. Elég hamar elalszik, bár reggel nem mindig a helyén találom, hanem a lakásban más kedvenc helyei valamelyikén. Közlekedik éjszaka. :)

Előzmény: Amster9 (9560)
Amster9 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 9560

Sziasztok,

 

Karácsonykor mi is westie tulajdonosok lettünk, próbálunk beállítani egy napi rutint a mi kis csöppségünknek de az esti alvás nagy problémát jelent mert 3szor is felkel ami nem lenne gond de kénytelenek vagyunk felkelni hozzá hogy újra elaludjon.

Délutántól estig sokat játszunk vele sőt már a sétával is megpróbálkoztunk de eddig hasztalan.

Előfordult valakinél hasonló "probléma"?Van esetleg valami ötletetetek?

drstomi Creative Commons License 2012.01.08 0 0 9559

Már meg is oldódott!!!! :)

drstomi Creative Commons License 2012.01.07 0 0 9558

Sziasztok!

 

Van az Illatos Út-i telepen egy 8 éves fiú Westi. Nem tudom mennyi ideje van ott de félek, hogy elaltatják ha nem találnak neki gazdát... :(

Én befogadnám de nekem is van 2...  Nagyon szeretném megmenteni...! Minden elérhetőség a link-en!

Ha valaki magához veszi abban tudunk segíteni, hogy rendberakjuk mivel kicsit elhanyagolt állapotúnak tűnik most. (Fürdetés, nyírás) INGYEN!

 

http://www.ebtelep.hu/allat/2012-1325663401-26-a

 

előre is köszönöm...

topi mackó Creative Commons License 2012.01.06 0 0 9557

Most néztem rá a honlapra, 2011.12.05-én születtek kutyusok.

 

http://gonozdikennel.gportal.hu/gindex.php?pg=26009882

 

Szerintem aranyosak!

 

topi mackó

topi mackó Creative Commons License 2012.01.06 0 0 9556

Örülök, hogy segithettem.

 

topim ackó

Előzmény: Bandita11 (9555)
Bandita11 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9555

Köszönöm a válaszokat

Előzmény: topi mackó (9553)
Longboat Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9554

Nekem nagy szerencsém volt. Találtam egy nagyon szimpatikus "civilt", aki nem tenyésztő, de jót akar a saját westie-jének. Így a mi kiskutyánk egy nem túl fiatal házikedvencként tartott szuka első almából származik (nem is tervezik, hogy lesz több), jó tenyészetből származó hím fedezte. A kölyköknek kiváltott törzskönyv, chip, oltások, féregtelenítés, ahogy, és amikor kell. Minden rendben volt, mintha csak valahol Ajrópában lennénk. Állatorvos barátom szerint is teljesen oké a kiskutya, meg is lepődött kicsit, hogy ilyen van Bp.-en...

És igencsak fair áron, mert nem megélhetési alapon ment náluk a dolog.

Előzmény: Bandita11 (9552)
topi mackó Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9553

Hála istennek semmi baja.

 

Semmilyen gyógyszert nem kell szednie.

 

A fülével vannak/voltak gondok, de lehet, hogy sikerült megtalálni az ellenszert.

 

Sokat vakarta, és hiába csepegtettünk bele az állatorvos által adott fülcseppet, nem javult igazán.

 

A kozmetikusunk javasolta, hogy a Diprosalic nevű humán gyógyszerből csöppentsünk a fülébe.

 

Szerinte/tapasztalata az esetek többségében nem a füllel van a baj, hanem a fül bőrén jön ki valami ekcéma szerűség.

 

Amikor legközelebb lebillent a füle, rázta a fejét és vakarózott, csöppentettünk egyszer a fülébe.

 

Abbahagyta a vakarózást és gyakorlatilag 2 nap alatt megszünt a kissé kellemetlen szag is a fülében. 

 

Ez a gyógyszer jó az esetleges bőrelváltozásokra is.

 

A KillTix-nyakörvet jól viseli, szezonban az van rajta. (a szomszédban van egy yorki, az például rosszul van a killtix-től)

 

 

Egészséges jó étvágyú okos jól szocializált kiskutya, ámbár kissé a fejemre nőtt, de erről én tehetek.

 

Orvoshoz fél évente visszük és a dokinak is az a véleménye, hogy egy stramm kiskutya.

 

 

Ha még érdekel valami a nembatorkukacfreemailponthu-n kérdezz bátran.

 

Természetesen én csak a magam kutyájáról tudok nyilatkozni. Tamásiban vettem a megadott tenyésztőtől, 2005 november elején.

 

topi mackó

Előzmény: Bandita11 (9552)
Bandita11 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 9552

szia
Ém most szeretnék kutyát venni és azt szeretném kérezni,h a kiskutyáddal minden rendben van ? Nem járnék e rosszul ha az általad megadott tenyésztőtöl vennék kutyát ?
Mert már volt 1 kiskutyánk nem is volt olcsó és szegény nagyon alergiás volt, folyamatosan gyógyszert kelett neki adni.
Persze a kockázat mindig meg van minden kiskutya más, ..nem feltétlenül a tenyésztő hiábja.

 

Előzmény: topi mackó (9536)
Buksi Ágo Creative Commons License 2012.01.01 0 0 9551

 

Boldog Új évet kívánunk. Buksi, Ágo

s.ada- Odin Creative Commons License 2011.12.26 0 0 9550

Boldog Karácsonyt kívánunk mi is:D

Adri és Odin

Longboat Creative Commons License 2011.12.25 0 0 9549

Boldog Karácsonyt minden kutyakedvelőnek. Hozzánk tegnap megérkezett Lola, ki lehet, hogy Csiki lesz. 10 hetes, csodálatos kis veszti szuka. Nagy volt  a meglepetés, mert teljes titokban intéztem, a nejem sem tudott róla, de a kis jószág kb 2 perc alatt nyert, a család befogadta őt.

Így bő 10 év kihagyás után ismét megkutyásodtunk a 2 gyerek, a papagáj és a hörcsög mellé.

A kicsi nagyon hamar feltalálta magát, egy-két óra elteltével mág magabiztosan közlekedett a lakásban, eszik-iszik, és láthatóan jól elvan. (Ki ne lenne, ha ennyire a figyelem középpontjában érezhetné magát.)

Most itt ül az ülemben, mert ébredés és evés után kicsit elszontyolodott, és nyávog, mert unja a számítógépezést. :)

nixon70 Creative Commons License 2011.12.25 0 0 9548

Békés,áldott Karácsonyt kívánok minden kedves olvtársnak!!!

Nikol - Zizu Creative Commons License 2011.12.24 0 0 9547

Boldog karácsonyt kívánunk a két - és négylábúaknak! Niki, Balázs, Zizu

topi mackó Creative Commons License 2011.12.24 0 0 9546

Békés Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

 

 

topi mackó

bettalin Creative Commons License 2011.12.22 0 0 9545

Minden Kedves Fórumozónak és Fehér Szőrgombócának Nagyon Boldog,Szeretetteljes Ünnepeket kívánok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!