Keresés

Részletes keresés

Domestos Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1496
Nem ismerem személyesen az illetőt, de arra emlékszem, hogy a hajam az égnek állt, amikor hallottam beszélni.
Előzmény: Hozzá Hán Szóló (1494)
fish12 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1495
azt tudnám még elképzelni, hogy vkinek a meglévő (bentlevő) csatlósok közül esik majd le a tantusz, és az szól be "váratlanul"  a pódiumról (-a TV egyenes adás persze kizárt ugye, mert ott csak a S. szólhat?)
Előzmény: Hozzá Hán Szóló (1493)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1494


"majd jól leidiótázzák,"
Mint Végh Mózest?
Előzmény: fish12 (1492)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1493
Ha minél többen jönnek akkor talán akad 1 akit elfogadnak és megtérnek, ha mégsem úgy begyorsítják az Isteni igazságszolgáltatás menetét.
Előzmény: fish12 (1492)
fish12 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1492
majd jól leidiótázzák, minta többit...ne hogy azt hidd, hogy eddig nem jött még senki..
Előzmény: Hozzá Hán Szóló (1491)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1491
Igen,de ez elég sátáni gyakorlat.
Az én imám : jőjjön már 1 próféta és leplezze le a sátán munkáját a H.GY-ben!!
Előzmény: fish12 (1490)
fish12 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1490
Ahhoz, hogy fennmaradhasson a "királysága" az esetleges riválisokat mind el kell távolítani...és azokat is, akik felvilágosíthatnák a homályba borultakat 
Előzmény: Hozzá Hán Szóló (1489)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1489
Hát még ha Vfo-t.
A megoldás egyszerű:
Irígység , féltékehység stb...
Most felsorolhatnám a démonlistán szereplő "aktuális csapat" valamennyi tagját.
Mind megtalálható a hgy-ben.
Egyébként idéznék :

1 .
És látám én, hogy minden dolgát és minden ügyes cselekedetét az ember az ő felebarátja iránt való irígységből rendeli; annakokáért ez is hiábavalóság és lélek-fájdalom!

2.
Mikor azért egybegyülekezének, monda nékik Pilátus: Melyiket akarjátok hogy elbocsássam néktek: Barabbást-é, vagy Jézust, a kit Krisztusnak hívnak?
Mert jól tudja vala, hogy irigységből adák őt kézbe.

3.
Némelyek ugyan irígységből és versengésből is, de mások jóakaratból is hirdetik a Krisztust.
Némelyek versengésből prédikálják a Krisztust, nem tiszta lélekkel, azt hivén, hogy fogságom nyomorúságait így megnevelik;
De mások szeretetből, tudván, hogy én az evangyéliomnak oltalmazására rendeltettem.
Előzmény: fish12 (1488)
fish12 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1488
Tudod mit nem értek? egy állitólagosan jól-menő (nagy a forgalom, sokan elmennek:))))  gyülekezetnek, miért kell másokat gáncsolni, elhitelteleníteni ahhoz, hogy ő maga jól működjön?? Képzeld, még azt sem bírják elviselni, ha egy másik gyülekezetet dícsérsz a fülük hallatára!
Előzmény: Hozzá Hán Szóló (1472)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1487


"De itt nem erről szólt a kérdés, mert más dolog, hogy valami szolgálatban vagy és szervezetileg valaki a főnököd. Ebben az esetben úgy kell csinálnod ahogy mondja, kéri vagy nem csinálod azt a szolgálatot. Mert ugye semmit nem "kell", de ha elvállaltál valamit akkor úgy kell, ahogy kérik. Ha csörgősipkában kell a ruhatárban állnod, akkor úgy. Vagy ha nem tetszik, akkor sehogy."

Ebből is látszik hogy még eléggé az elején tartasz a szellemi életnek.
Teljességgel elfogadhatatlan ez a hozzáállásog hacsak nem vagy csecsemő.
Az érettebb emberek meg tudják itélni a dolgokat , még akkor is ha azt 1 "feljebbvaló" mondja , teszi.
Az érettség abban mutatható ki hogy, önállóan is képes valaki a szellem akaratát cselekedni és nem csak emberi utasításokat követ. Nem fél önállóan véleményt alkotni és döntéseket hozni mert jó kapcsolatban van az Úrral.
Sőt ha emberi , vezetői utasítás nem a szellem akaratában van, akkor azt jelzi, és 6 ökörrel sem lehet rákényszeríteni (tekintélyel manipulálni, varázsolni ami a hgy-ben elég gyakori) hogy végrehajtsa azt amit a szellem nem tart helyesnek.
Ez az érettség egyik jele és nem az hogy szolgalelkűen - ami te is vagy - minden utasítást gondolkodás nélkül végrehajtani ha jó , ha rossz.
Valóban lehet egység akkor is ha mindenki a főnöknek 100%-ban alárendeli magát (lásd a fasizmust) , de itt (az egyházban) nem szabad hogy ez történjen meg.
Sajnos a te látásod alapvetően hamis , antibibliai.
Nem a te hibád hanem a hgy-é mivel ott ez az ideológia bevett doktrina.
Ez súlyos bűne a gyülinek , kinek - kinek a hatalmához , pozíciójához képest kell majd felelni azért hogy pl. téged félrevezetett.
Előzmény: belll (1477)
fish12 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1485

aki meg rosszul érzi magát ott és ott van az meg hülye.

 

Nem biztos. Csak némely ember értelmesebb a másiknál, és belátja, hogy egy viszonylag új gyülekezetnek kell egy kifutási idő, amíg megtalálja az igazi arculatát...

 

Türelem, hűség és tolerancia nem egyelő a hülyeséggel.

Előzmény: belll (1473)
fish12 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1484
Nem tudsz úgy kommunikálni, hogy közben a BAGYba ne rúgj bellle belll?
Előzmény: belll (1474)
vfo Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1483
Azt nem veszed észre, hogy a cinikus reakcióid téged minősítenek. Ráadásul amikor sarokba szorulsz le szoktál lépni, néha napokra, ld. a Semsei Ferenccel folytatott "vitád" az ő dolgozatáról.
Előzmény: belll (1482)
belll Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1482
Nekem nem kell észrevennem semmit. Én látom, hogy milyen szánalmasan próbálkozol vaktában lövöldözni.:-)
Előzmény: vfo (1481)
vfo Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1481
Az a találat ahogy reagálsz, nem veszed észre?
Előzmény: belll (1480)
belll Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1480

Csak soha nem tudod, hogy melyik repesz(feltételezése) talál. Na ez a nem szellemi kostolgatása a dolgoknak.:-)

Na szóval most sincs találatod.:-)

Előzmény: vfo (1479)
vfo Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1479
A kartács találni szokott, ugyanis nagy területet takar be.
Előzmény: belll (1478)
belll Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1478

semmitnemvállalósemmifelelősségetnemviselő

Ilyenkor mindig megerősíted, hogy mennyire nem vagy szellemi ember, csak vaktában kartácsolsz.

 

Előzmény: vfo (1476)
belll Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1477

azt hogy kezeled?

Hát egyszerűen, jól, kersztény módra, felnőtt módra.:-)

De itt nem erről szólt a kérdés, mert más dolog, hogy valami szolgálatban vagy és szervezetileg valaki a főnököd. Ebben az esetben úgy kell csinálnod ahogy mondja, kéri vagy nem csinálod azt a szolgálatot. Mert ugye semmit nem "kell", de ha elvállaltál valamit akkor úgy kell, ahogy kérik. Ha csörgősipkában kell a ruhatárban állnod, akkor úgy. Vagy ha nem tetszik, akkor sehogy.

De tanú esetében másról van szó, ő egy egészségtelen szellemi kontroll alá ment be,(úgy látszik, hogy ezt ma is igényli), ahol az önkéntes kontrolált felelősségét nem lehet figyelmen kívül hagyni.

üdv

belll


 

Előzmény: Domestos (1475)
vfo Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1476
Te, mint semmitnemvállalósemmifelelősségetnemviselőhátsósoros tapasztalatokkal nyilván jól megalapozott véleményedet hangoztatod.

Hiába, a hátsó sorban a sok előtted lévő hát akadályoz a ki(be) látásban.
Előzmény: belll (1474)
Domestos Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1475
Kedves belll!

Volt olyan elsősoros szolgáló testvér...
Amíg hátul ülsz, addig ez könnyű. Ha valami szolgálatod vagy munkád van, ami kapcsán együtt kell működj vele, azt hogy kezeled?

üdv: Domestos
Előzmény: belll (1474)
belll Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1474

Folyt.

Ha Nemes Pál maradt volna a Hitgyüliben, akkor védenéd őt, ezerrel.

Úgy látszik te tényleg nem tudod elképzelni, hogy valaki felnöttként, önállóan gondolkodjon és Szellembem megítélje a dolgokat.

Volt olyan elsősoros szolgáló testvér akire már néhány hetes keresztényként sem bíztam volna a biciklimet sem, nemhogy a személyes és családi dolgaimat. Jó hogy az ilyenek nagyrésze elmentek (BAGYba és máshova), de most is van ilyen. De nem hisztizni kell, hanem egyszerűen nem járok a nyakára tanácsokért (persze máshoz sem) és közben nyitott maradok arra is ha pozitív változást látok.

Ilyen egyszerű. Istenben kell bízni és nem emberekben, és először és első soban hozzá kell menni a problémákkal. A testvérekért meg imádkozni kell, hogy legalább egy bicikli rábízható legyen.:-)

üdv

belll

 

Előzmény: tanú (1468)
belll Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1473

Kedves Tanú!

Az ilyen hozzászólások csak megerősítenek abban, hogy ne menjek vissza a Hitgyülibe.

Ne áltatsd magad! Az ilyen hozzászólások nélkül sem jönnél vissza.

 

Te még nem próbáltál elmenni a Hitgyüliből

Én nem de a 15 év alatt láttam egy-két elmenetelt, és onnan tudom, hogy az nem jár együtt törvényszerűen ekkora hisztériával, pláne évek mulva is ekkora utánnyafogással.

 

Most tifelétek az a trendi, hogy Nemes Pál sokak életében okozott súlyos törést.

Az én életemben Szanitter Zoltán okozott súlyos törést.

Nincs ilyen trendi, mellesleg az okozhat neked sérülést akinek hagyod.

 

Neked is elmondom ezt a történetet.:

Az utólsó BS-es alkalmak egyikén volt. Sándot az it. vévén kiküldte a pásztorokat, hogy áldjanak, imádkozzanak mindenkiért.

A legtöbb imádkozót körülvette a tömeg, lépést sem bírt tenni tőle.

Eközben NP és felesége le-föl járt a lelátókon és a közdőtéren és tette rá mindenkire a kezét akit elért. Az emberek nem mentek elébe, épphogy el nem kerülték.

A hitesek nagy része pontosan érzi, hogy kinek a szolgálatára van szüksége, vagy kiére nincs.

Nagy probléma az, ha mindig mással akarod a bajaidat megoldatni. Ideje lenne már hogy felnőttként önállóan szabadon keresd Istent a gondjaiddal, és nem mindig valami szolgáló testvér tanácsait keresni.

 

Tifelétek az a trendi, hogy az Autonóm gyülekezetben rosszul érzik magukat az emberek.

Marhaság. Nincs ilyentrendi. Aki rosszul érezte ott magát, azok már elmentek onnan is (sokan), aki meg rosszul érzi magát ott és ott van az meg hülye.

 

Ha valaki ezek után még azt mondja, hogy én keressem meg őt,

Barátom, nem tudom ki mondta ezt neked, de én azt mondom, keresd inkább Istent és akkor nem tud senki megsérteni téged.

 

Nem maradt más, mint hogy megtanuljak együtt élni a bajokkal, innen a szenvedés.

Inkább Istennel éltél volna együtt a bajok helyett, akkor nem szenvedtél volna. De akkor legalább ne a HGy-t okold a szenvedéseidért, mert épp az imént mesélted el, hogy mi volt az oka.

Barátom, itt az ideje! Légy férfi, felnőtt ferfi!

üdv

belll

 

 

Előzmény: tanú (1468)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1472
Kedves Pukica!
Az ügynökösdi már 1 régi ügy.
96 óta sokakra mondták a hgy-ben hogy ügynök , beépített ember , provokátor stb.
Ezek a kategóriák mindíg azokat súlytották akik elmentek vagy elmenni kényszerültek a gyüliből.
Én (a hgy-s)15-16 évet dinamikusan , egyenesen a lojalitás maximumával éltem végig.
Miután kiebrudaltak (se nem jöttem, senem küldtek csak 2-3 hónapi hallgatás után mandínerből hallottam hogy én már nem vagyok tag..) rólam is elkezdtek terjengeni hasonló - bár nem ilyen súlyos - híresztelések , pedig én tudom hogy nem voltam bagyos meg mittudom én mi.
Mivel ismerem az Egri ügyet és többször beszéltünk Istvánnal arról, hogy a végtelenségig foglyák vádolni - ha bebizonyítja ha nem, mivel ez az 1-ik pillére az ő elhiteltelenítésének - és ez egy nagyjából megfoghatatlan tényállás , mivel ha hoz bizonyítékot arról hogy nem volt ügynök akkor azt mondják hogy ezt is azért kapta hogy ne lehessen bebizonyítani hogy az volt , ergó most is az.
Ha meg nem hoz akkor meg ugyan az a végeredmény.
Sajnos vannak emberek akik azt hisznek el amit akarnak , nem engedik hogy a tények és a bizonyítékok megzavarják öket téveszmélyükben.
Ilyen helyzetben nem tartom igeellenesnek hogy esküdözés felé fordult a történet.
Itt kifelyezetten tisztázás és nem támadás vagy manipulatív eszközként jött szóba.


Az hogy Isten embere nem visz senkit átok alá az már önmagában is megkérdőjelezi N.S. szolgálati gyakorlatát , hisz sokszor lehetett hallani hogy átkozottak vagytok stb..
1 story a sok közül:
Például mi is akik összejöttünk imádkozni és amikor ezt meghallotta P.L.(n.s bal keze) akkor a reakciója az volt, hogy átkozottak vagytok mert engedély nélkül imádkoztok.
Megjegyzem ott volt Egri is.
Mondhatjuk hogy egyértelmű támadás ért minket - a hazugságon kívül.
Sajnos pont ilyen elhajlások miatt rendült meg a bizalmam a hgy vezetőségében(1 főt kizárva).
És ha Egrit ezért elitéled - amihez jogod van , akkor a gyülivel mit kezdesz?
További jó napot : Hán.
Előzmény: pukica (1466)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1470
És nekem is ha lehet.
Köszönettel : Hán.
Előzmény: tanú (1457)
Hozzá Hán Szóló Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1469
Na végre!
okos levél.
Előzmény: esefi (1454)
tanú Creative Commons License 2005.02.14 0 0 1468
Az ilyen hozzászólások csak megerősítenek abban, hogy ne menjek vissza a Hitgyülibe.

Szerintem Te még nem próbáltál elmenni a Hitgyüliből, legfeljebb a Corából, de az nem ugyanaz. Onnan én is simán elmegyek, ha úri kedvem úgy diktálja, sőt, ha átmegyek az Auchanba, akkor nem szólnak utánam, hogy jajj, vigyázz, nehogy a lázadás bűnébe ess!

 

Amiket leírtam, azok tények, csak nem férnek bele a világképedbe.

Most tifelétek az a trendi, hogy Nemes Pál sokak életében okozott súlyos törést.

Az én életemben Szanitter Zoltán okozott súlyos törést.

Ha ő csatlakozott volna az Autonóm gyülekezethez, akkor már lehet, hogy megjelent volna velem egy beszélgetés, a Hetekben.

Ha Nemes Pál maradt volna a Hitgyüliben, akkor védenéd őt, ezerrel.

 

Tifelétek az a trendi, hogy az Autonóm gyülekezetben rosszul érzik magukat az emberek.

Én a Hit gyülekezetében éreztem rosszul magam!

Nem kellett volna sok, hogy jól érezzem magam, nem lett volna nehéz jó irányba terelni a dolgokat, de a felettem lévő tekintély azt mondta, hogy nem!

Hányszor és hányszor mentem oda nagy tisztelettel, alázattal SzZ-hoz, és próbáltam előadni, hogy hol szorít a cipő. Volt, hogy nem szólt semmit, volt, hogy belém fojtotta a szót, volt, hogy mondott valami nem a témába vágót, volt hogy nem szólt semmit, de aztán mások előtt kigúnyolt.

Ha valaki ezek után még azt mondja, hogy én keressem meg őt, hát akkor legfeljebb a legendás udvariasságom miatt nem mondom meg, hogy mit gondolok.

 

Persze történt velem sok jó dolog is, sok jó tanítást hallottam, van sok okos dolog, amit a Hitgyüliben hallottam, és azóta is kamatoztatom, megismerkedtem sok kedves emberrel is.

A 12 és fél év szenvedést úgy értsd, hogy a sok jó dolog mellett már az elején voltak problémák, aztán egyre több.

Megoldani bár könnyű lett volna, de SzZ másképp akarta. Lelépni azért esett volna nehezemre, mert olyan erős volt a kötelék. Nem maradt más, mint hogy megtanuljak együtt élni a bajokkal, innen a szenvedés.

Előzmény: belll (1462)
vfo Creative Commons License 2005.02.12 0 0 1467
Ha valaki pl. megtér az ügynökségből, akkor Jézus megbocsátja. Ha nem tér meg belőle, akkor nem. Ennek nincs köze az Úrhoz való megtéréshez - feltéve, ha nem a megtérő imával együtt kér az ember bocsánatot pl. egy ilyen bűn miatt.
Előzmény: pukica (1466)
pukica Creative Commons License 2005.02.12 0 0 1466

O.K

 

De konyorgom, ha meg az is lett volna, miutan megtert es elfogadta Jezus Krisztus aldozatat, mondjuk meg meg is valotta ha az lett volna, Isten nem megbocsajtotta e meg nekei? Sot Jézus Krisztus vére nem torolte e el az osszes ellene szolo vadiratot? Akkor nekem embernek milyen jogom van masok multjaban esetleg buneiben turkalni?

 

És itt errol van szo.

 

Udv.: pukica

 

Előzmény: vfo (1465)
vfo Creative Commons License 2005.02.12 0 0 1465

Azért eskettem meg nikolát, mert hallottam valamit róla, ami nem publikus, és nem ide tartozik, hogy mit hallottam és kitől.

 

De ha kíváncsi vagy a "vfo-ügyre", akkor ha küldesz a mailcímemre egy érvényes mailcímet, amire lehet kb. 2MB PDF-et küldeni, akkor megküldöm a tisztánlátás végett és magad is eldöntheted, hogy mi volt az egész.

Előzmény: pukica (1463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!