Keresés

Részletes keresés

-HavocS- Creative Commons License 2020.09.29 0 0 3474

Sziasztok!

 

Valószínűleg buta kérdés, de hátha. '93-as Termotéka gázkazán, öntöttvas radiátorok és vascsövek, illetve a melléképületbe leágaztatva rézcső+két alu radiátor. Jó kemény a víz, viszonylag magas lánggal már hallani hogy forr a víz hidegen is. Van-e értelme, illetve okozna-e kárt ha az egész fűtéskörbe beletöltenék pár liter 20%-os ecetet vagy citromsavat vízkőtelenítés céljából? Okoz-e kárt, ha ez így bennemarad a rendszerben? Köszi!

fec73 Creative Commons License 2020.08.29 0 0 3473

Üdvözletem,

azt szeretném kérdezni, hogy a régi ZC-18-as kazán helyére az új ZC-18 HS kazánt be lehet-e építeni?

Köszönöm.

 

fec73

fakukac66 Creative Commons License 2020.06.27 0 0 3472

Sziasztok ! Egy zw20 ke23 kombi cirkó füstgáz ellenőrző NTC -je hány ohm-os ?

 

nixon70 Creative Commons License 2020.06.22 -1 0 3471

Hali!

Amennyiben 1 bár a kazán induló nyomása, és a kazán és a legfelső szinten lévő radiátor fűggőleges távolsága kevesebb, mint 7m, próbáld ki a következőket:

 

"Valószínű, hogy a zárt tágulási tartályodban nincs megfelelő gázoldali nyomás, vagy kilyukadt a gumimembrán benne.

A zárt tartály tetején van egy autósszelep, ha megnyomod és víz jön belőle, akkor cserés.

Ha nem, akkor a vízoldal nyomásmentesítése után(ürítőn, légtelenítőn el tudod engedni a rendszerből) a tartályt hideg állapotban pumpáld fel 1,2 bár nyomásra, utána a vízoldalon tölts annyit, hogy 1,5 bárt mutasson a kazán nyomásmérője."

 

A tágulási tartály a kazán hátulján van, felülről le tudod csekkolni.

Előzmény: nyárfa 12 (3470)
nyárfa 12 Creative Commons License 2020.06.22 0 0 3470

Üdvözlet!

Kis segítséget szeretnék kérni: 13 éve hibátlanul működött egy HKA-224 típusú Demrad kombi zárt égésterű gázkazán. január óta azt tapasztaljuk, hogy ha a radiátorokat fűti, tehát a fűtés kör megy, akkor a beállított 1,1-13 bar kiindulási nyomás lassan de biztosan felmegy 2,7, majd akár 3.0 barra. itt már a ledes kijelző kéken világít, figyelmeztet.....A melegvízes körnél ilyen nincsen, ott nem emelkedik a nyomás, akár meddig használjuk... csepegés sehol semmi....egyébként szépen teszi a dolgát....

nem lehet hogy esetleg a radiátor(ok) vannak eldugulva? De forróak azok is, ha megy a fűtés.....vagy valami nyomás szabályzó szelep lehet a ludas? Az ötleteket előre is köszönöm! Állítólag a hőcserélő nincsen eldugulva....(monotermikus a rendszer, nem bitermikus ez a típus..)

Törölt nick Creative Commons License 2020.05.23 0 0 3469

Megoldódott.  Megtaláltam a mikrokapcsolót. Most már jól működik.

Előzmény: Törölt nick (3468)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.23 0 0 3468

Sziasztok! Kérdésem van:  Cirkó Bosch Junkers ZW20-KD - nál mi kapcsolja a keringető szivattyút meleg víz módban?  Ha nem nyitom ki a csapot fullra, akkor nem kapcsolódik be a keringető és nincs meleg víz, ráadásul a kazánban felforr a víz és hagosan kattog-csattog. A tejesen kinyitott csapnál minden rendben van. Köszi a segítséget előre is!

nixon70 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 3467

Nagyon sok tényezős: pld: szigetelés, nyílászárók, éves gázfogyasztás, az új rendszer bekerülési költsége....

Van, amikor egyszerűen nem éri meg.

Előzmény: fec73 (3466)
fec73 Creative Commons License 2020.05.12 0 0 3466

Szia,

köszönöm a választ, magyarul kicsivel kevesebbet fogyasztana,

azaz hosszabb idő a megtérülés....gondolom.

köszi

fec73

Előzmény: zöldeskékek (3465)
zöldeskékek Creative Commons License 2020.05.12 0 1 3465

Látom még mindig a  kazán cserén lovagolsz !  Vagy már a csere is megtörtént ??

 Nos a kérdésedre, hogy mennyi idő alatt térül meg ?

 50 nm  -es lakásnál ez értelmezhetetlen. Sok mindent kellene tudni  hozzá !

 pl. az előző készülék fogyasztását több évre visszamenőleg, az új kondenzáció fokát.

 lesz egy új kazánod   valószínűsíthető, hogy  valamivel kevesebbet fogyaszt, de hogy mikor térül meg ?  Hát  nem megmondható.

 veszel egy új öltönyt mikorra térül meg ?

 Soha, de jól érzed benne magad !

Előzmény: fec73 (3464)
fec73 Creative Commons License 2020.05.11 -1 0 3464

Tisztelt nixon70,

 

Január végi kérdésemre válaszoltál..

Már csak egy kérdésem lenne, 54 m2-es a lakás.

ha kicserélem a cirkót(zc-18),mennyivel lesz kevesebb a gázfogyasztás?

Vagyis egyáltalán mikor térülne meg?

Köszi

fec73

Előzmény: nixon70 (3443)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.12 0 0 3463

Üdv! Mi lett a megoldás a váltószelepe csere után? 

Előzmény: galo69 (3358)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.11 0 0 3462

Nos .. közben rájöttem ,hogy a váltószelep az oka a jelenségnek. Már csak az a kérdés, hogy lehet-e kitisztítani, hogy rendesen működjön, vagy cserélni kell? 

Előzmény: Törölt nick (3461)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.10 0 0 3461

Sziasztok! 

Egy régi Junkers cirkóval van gondom. Ha a víz hőfokot (gáz nagyságát) a maxra állítom, akkor elég meleg a víz, de a kazánban mintha felforrna a víz és hangosan csattog kattog  és a nyomás mutató műszer mutatója is ugrál.

Mi lehet a gondja? Maga a kazán része lehet vízkövesedve vagy eldugulva?  Esetleg valakinek van ezzel valami tapasztalata? 

Köszönöm a segítséget előre is!  

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 3460

 Ja a kazán árát elnéztem, az tényleg egy  százassal több.

 ok.    én 4 ilyen projekten vagyok túl, 2 fővállalkozóval, kettő saját szervezéssel.

 

 Hát a tűzhelyt nem kell leszedni, mivel  leszerelik a gázórát,  majd visszarakják / ami mint írtam viszonylag olcsó nálad /, de nyomáspróba az kell, sőt esetleg a légbeejtőn rúgóznak, nem beszélve ha valamelyik hülye esetleg számítást is kér.

 Jártam így is , Egy méretes konyhába … 16 nm , nagy belmagasság hát nem légtechnikai méretezést kért volna valamelyik engedélyező. Végűl abban egyeztünk meg hogy a tervező ráírja  hogy ha majd  az akkori a faablak helyett más lesz, akkor kell légbeejtő és méretezés is ,  naná.

 A tervező meg ráírta.

 

 Érdekes dolgok ezek a lakossági  gázszerelések. Mivel a gáz  egy veszélyes jószág,  kellenek a szigorú előírások, de azért vannak olyan előírások is, amiknek a biztonsághoz semmi közük. Csak partikusságból, kényelmi szempontból meg egyértelműség  céljából írják elő.

 Na most néha az egyszerű szerelők ezeket összekeverik.

Előzmény: Andrássssss (3458)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 3459

És újra megnéztem ezt a 16 - 17 -es  tételes árajánlatot.

Hát ennyi. Ennyiért végzi el a vállalkozó fő vállalkozásban. Sokat lefaragni nem lehet.

 Elvileg neked semmi dolgod azonkívül, hogy fizetsz.

 Lehet kérni persze másoktól is, más felépítéssel adják  meg,  nagyjából ennyi összegért.

 Csak érdekességként : a 10 -es tétel garanciális beüzemelése   anyag 15 eft. -Mi az ?  a szobatermosztát és a drót ami oda megy , a munkadíj a 32 eft húzós de hát ennyi.

 Aztán a  15. tétel  . "érintésvédelem, kéményengedély,  műszaki átadás :   anyag 90 eft, munkadíj semmi azaz nulla ". Talán fordítva kéne.

 érintésvédelem : mondjuk az EPH minimális  anyag de a jegyzőkönyv úgy 30 eft, kémény engedély . Kijönnek a kéményseprők, szaglásznak, mérnek,  számítást prezentálnak,  kell nekik csak az a 40 rugó, aztán a gázszolgáltató MEÓ -zik neki már csak 20 rugó marad. Kijön a munkadíjra a 90 eft.

 Sajnos ennyi !  Igaz ha mohó a vállalkozó,  akkor a fürdőbe lévő törölközőszárítóra anyaggal és szereléssel még 50 -et rátehet  és  mondhatják utólag , hogy kell a kéményjárda, ja nem, elég nekik a tipegő is ,  az újabb 50 eft. Tehát végül ha nem figyelsz lehet akár 2, 1 millió is .

Nem lesz ez már soha sem másfél millió ! legalább is ennél a vállalkozónál.

 

 Aztán lehet saját szervezésben is csinálni sok sok buktatóval.

Andrássssss Creative Commons License 2020.04.10 0 0 3458

Ebben az árajánlatban csak a fűtésrendszer átalakítása látható. Korszerű gáztűzhely van, azzal nem kell foglalkozni, nem is értem, miért került bele az a tétel. Lehet, hogy az új gáz-cirkó rendszer kiépítéséhez azt is le kell szerelni ideiglenesen?

 

A Baxi Luna a 6. tételben látható, 279.900 Ft a nettó ára.

Előzmény: Mezőföldi 2 (3457)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 3457

Ok. megértettem. ha szűken de nagyjából elég a radiátor felület.

 

 Viszont  ahhoz képest, hogy egy olcsó kazánt teszel fel (  180 eft ) és gáztűzhely nem lesz, nincs a helye sem kiépítve az a 2 milliós ár kissé húzós. Tételenként kell  megvizsgálni  és megnézni mi a kiugróan magas.

Előzmény: Andrássssss (3456)
Andrássssss Creative Commons License 2020.04.09 0 0 3456

Darabszámra végül is jó a számolás, mert 0 db gáztűzhelyet kell leszerelni, viszont 1 helyett 2 db konvektort + 1 kis calort + 1 átfolyós vízmelegítőt. 

Előzmény: Mezőföldi 2 (3454)
Andrássssss Creative Commons License 2020.04.09 0 0 3455

Köszönöm a részletes reagálást és a segítséget neked és a többieknek is!

 

Laikusként, az internetes tudásommal - 30-50 W / légköbméter adattal - számolva nekem ezek a radiátor méretek inkább nagynak tűnnek, meglepődtem a másik hozzászólásodon. Valószínűleg van valami részlet a számításnál, amit nem ismerek. A helyiségek mérete: 56 (nappali), 35 (haló), 30 (konyha) és 17 (fürdő) légköbméter. Az árajánlatban úgy látom nem szerepel a fürdőbe tervezett törölközőszárító.

 

Az árajánlat valóban elég elnagyolt, gondolom majd ha megegyezünk, hogy ők nyernek, akkor lesz egy pontos felmérés.

 

Ami nagyon érdekel engem az egyrészt a Baxi Luna 28 kW kazán, mivel leggyakrabban az olasz kazánokról hallani, azok az elterjedtebbek lakossági használatban. Kíváncsi vagyok, hogy ez a tervezett Baxi mennyire jó választás alkatrész, szerviz szempontból.

 

A másik nagyon érdekes dolog, hogy a jelenlegi hirtelen gazdasági válság mennyire lesz hatással erre az iparágra. Magyarán: nem akarok bosszankodni azon, hogy megrendeltem egy 2 milliós munkát, ami lehet, hogy 2 hónap múlva pl. másfél millió lesz a válság miatt.

 

 

Előzmény: Mezőföldi 2 (3451)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 3454

       Nem akarok mélyen belemenni a munkába, de a 4. tételnél 4 db valamit lebontanak. Gondolom konvektor,  gáztűzhely , átfolyós vízmelegítő és  fali sugárzó.  Na de hol az új gáztűzhely ??

 Amúgy az a 80 fm  fűtéscső is bőven van mérve. Habár rajz nélkül nehéz megítélni.

 

 

 Más. nekem 10 éve   20 eft -ért  vették le a gázórámat és annyiért is helyezték vissza, azaz  valamivel több mint 40 eft volt.... 10 éve.

 Neked az az ár nagyon baráti.

Előzmény: Andrássssss (3448)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 3453

 Mondjuk azt azért hozzá kell tenni, hogy a kérdezőnk egy számítógépbe betáplált  költségvetést kapott/ kaphatott.

A mester védelmébe, hogy sok az üresjárat  így    benne van az elnagyolás.

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 3452

Ok. megtaláltam a  3 db radiátort  11 . 12. és 13 -as tétel.  Nagyon szűken van  méretezve.  , egy   2 millás munkánál ennyire sóhernek lenni ! Van  1 db  900 mm ,  1 db 1600 mm    és 1 db.  2000 mm hosszú.    még valahová  legalább 1 m hossz elkellene.

 Nálam anno azért bukott egy szerelő mert direkte kértem,  hogy mester a  radiátorokkal ne takarékoskodjon. Takarékos volt, igaz mondta azzal is kifűti ok. Igaza lehetett, de nem ezt kértem. Na meg a legegyszerűbb szelepeket rakta be, nem rakott iszapszűrőt stb.

Előzmény: Mezőföldi 2 (3451)
Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 3451

Nos nézegettem a költségvetést, nagyjából mind stimmel. De azért a bontásra 40 eft az egy kicsit sok.  A radiátorokra találtam    1db. tételt a 13 -as , a többi  ? Amúgy  51 nm -re szerintem a  3 db is kevés. Nekem hasonló méretű  emeletes házban 5 db van.

 Érdekes még a tételek elŐtti hosszú számok, nyilván az ürge azért adta meg hogy hivatalos  és titokzatos legyem ,   ez a ködösítés.

 Na meg olyan hogy horganyzott szénacélcső  ! lehet van. Az én ismereteim szerint  van /volt a vizes munkáknál a horgyanyzott acélcső, majd később … igaz én mint laikus már 12 éve találkoztam a szénacélcsővel... fütés szerelésre. az egy szép fényes cső. Anno azér vetetem el mert tény a cső  olcsóbb mint a rézcső, de a fittingekkel semmivel sem olcsóbb.

 A költségvetés csak 3 lapos vagy csak ennyit tettél fel ?

Előzmény: Andrássssss (3448)
cszoli Creative Commons License 2020.04.05 0 0 3450

Sajnos nem tűnik extrának, bár egyes tételek mintha a netto ár (ugye a végén még ezekre rájön az áfa, így lesz 2milla) lenne a bruttó, bár 2 éve volt az utolsó ilyenem.

Előzmény: Andrássssss (3448)
nixon70 Creative Commons License 2020.04.05 0 0 3449

Kérj máshonnan is árajánlatot.....

A víz-gáz-fűtésszerelés topikba is tedd be.

Előzmény: Andrássssss (3448)
Andrássssss Creative Commons License 2020.04.04 0 0 3448

Sziasztok! Van köztetek olyan szakértő, aki tudna nekem segíteni abban, hogy mekkora összegből lehetne manapság összehozni egy gáz-cirkó rendszert?

 

 

Egy 1972-es építésű, 53 nm-es, konvektoros, szigetelt, új nyílászárókkal rendelkező téglalakásról lenne szó.

 

Eddig egy db részletes árajánlatot kaptam (tervezés, anyagár, kivitelezés, átadás-átvétel, Baxi Luna 28 kw-os kazán, 11 m rézcső, 3 radiátor), elvileg mindennel egyben 2 millió forint. (Csatoltam az árajánlatot.)

Nekem ez kicsit soknak tűnik, de lehet, hogy jelenleg ezek a reális árak, nincs nagy rálátásom a piacra. 

 

Nem biztos, hogy a megfelelő fórumba írtam, de ha bárki egy kicsivel is tud segíteni, nagyon megköszönném! Üdvözlettel: Horváth András, Szombathely.

 

 

I.Blasius Creative Commons License 2020.02.25 0 0 3447

Köszi, ott még nem tartok, a birtokbaadás csak a jövő héten lesz, de valószínűleg az lesz a végén, hogy felhívom, vagy majd az őszi karbantartáskor megkérdezem.

Előzmény: nixon70 (3445)
astra9 Creative Commons License 2020.02.25 0 0 3446

Sziasztok!

 

Adott egy tanyás ingatlan, nagyon jó elrendezéssel, kiépített központi fűtés rendszerrel (vegyes tüzelésű kazán),jó szigeteléssel, 130 nm-es, amiből kb. 100 nm a fűtendő helyiség. Többi a kazán ház és a spájz. Az új része tégla fal, 15 cm-es szigeteléssel, a régebbi falazat vert fal. 

Gáz nincs bent, ezért arra gondoltam, hogy villany cirkó kazánt telepítenék a rendszerre, ami kisegítené a fűtést abból a szempontból, hogy értelemszerűen,amikor haza érünk a munkából, addigra ne hűljön ki a ház. 

 

Milyen villany fogyasztásra számolhatok kb így? Tudna nekem ebben segíteni valaki kb-ra? Van valakinek hasonló megoldása?

 

Gondoltam nap elemekre is, amely nyilván beruházás, de nem azonnal azzal kezdenék, költségek miatt. 

 

Köszönöm előre is. 

nixon70 Creative Commons License 2020.02.24 0 0 3445

A szervízest próbáltad hívni?

Hátha a címről beugrik neki.

Előzmény: I.Blasius (3444)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!