Keresés

Részletes keresés

DegeneraBocsinka Creative Commons License 2004.10.16 0 0 148

Bayer, terepjáró, mittomén még micsoda..., mégis miről beszégettek? Annyira fárasztó, hogy nyithat az ember akár a halak a madarak vonulási szokásairól, akár a kaktuszok nemi életéről topicot, mindig mindegyikből ugyanez a szarság lesz.

 

Idézem nektek a topicindítót: " Probatbicol, 2004.10.16 10:29
Szorgos olvasója vagyok a MaNem-nek, és a véleményem a lap irányvonaláról és stílusáról, módszereiről lesújtó. De azért akadnak benne tartalmas, szellemes, jó írások (feltehetően a véletlen művei), amelyek érdemesek arra, hogy külön odafigyeljünk rájuk vagy csak jót szórakozzunk rajtuk. A topiknyitóban idézett cikken például egész jót mulattam."

 

stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 147
Tényleg, még a terepjárójáról is megírt mindent.
Előzmény: voks02 (145)
stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 146
Perelek megmondta a frankót. Linket akartatok, ott van. Ne a tükröt hibáztassátok, ha nem tetszik a kép, amit mutat.
Előzmény: bean (142)
voks02 Creative Commons License 2004.10.16 0 0 145
Már milyen linkre gondolsz? Itt ülsz a gép elôtt, írd be az Index keresôjébe, hogy "igazi Yosarian", a rendszer kérésedre kilistázza a hozzászólásait idôrendben. Nemhogy a neve, de még a kocsija alvázszáma is közte lesz.

Üdvözlettel,

Péter
Előzmény: hot elek (53)
perelek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 144

Te is jó vagy hot elekkel. :)))

Most mi a baj, hogy adtam linket. Hot elek vernyákolt linkért, tessék ott van, lehet élvezni.

Előzmény: bean (142)
perelek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 143

Most hogy kompenzál az áruló. :)) Milyen jó cikkeket ír a MaNem mondunk igazatban. :) Ahogy Ő fröcsög, nem fröcsög úgy senki. :)))

 

Itt egy gyöngyszem az árulótól. Erre sajna link nincs, de a lapszám alapján kikereshető.

 

Rögeszmék

 

A MUOSZ-közgyűlésen el nem hangzott beszéd

 

Mint a Fidesz parlamenti frakciójának sajtófőnöke súlyos tudathasadásban szenvedek. Jelenlegi pozícióm ugyanis politikai szerepvállalás, ugyanakkor ma is újságírónak tartom magam. Valószínű,  hogy e tudathasadás mondatja velem a következőket: én nagyon szeretem a mai magyar sajtót, és mélységesen meg vagyok elégedve munkájával. S itt be is fejezhetném. Ám engedjék meg, hogy röviden szóljak a sajtó körül zajló – zajló? Inkább hisztérikus – vitáról. Meggyőződésem, hogy ez nem is vita. Sztereotípiák, rögeszmék feszülnek egymásnak, olyan fogalmak röpködnek, amelyeket régen nem gondol végig senki, amelyek régen elszakadtak valódi jelentésüktől, és önálló életet élnek.

 

A legelszomorítóbb ezek közül az „INTERNACIONALISTA-KOZMOPOLITA”  és „KOMMUNISTA-LIBERÁLIS” fogalompárok felállítása. Ez egyrészt ördögien gonosz demagógia, másrészt valami egészen elképesztő ostobaság. S ez utóbbi a nagyobb baj, egy bizonyos szint alatt ugyanis senkinek sincs kedve vitatkozni, érvelni, így azután az ostobaság megválaszolatlan marad, a benne hívők pedig igazolva látják rögeszméjüket.

 

A másik önálló életet élő fogalom az OBJEKTIVÍTÁS, illetve ennek állandó számonkérése a mai magyar sajtón. Úgy vélem, hogy aki ma Magyarországon két-három napilapot elolvas a reggeli kakaója mellett, az pontos képet kap a legfontosabb bel- és külpolitikai eseményekről. Ez  tény, hiába akarják egyesek az ellenkezőjét bizonyítani. A sajtó objektivitás pedig ennyi és nem több. S hogy a lapok egy bizonyos oldalát fellapozva véleményeket, kommentárokat találunk, teljesen természetesen, magától értetődő jelenség. Ráadásul a napilapok ezen oldalai jelentik ma a szabadság borzongató kéjét, a kormánypártiak pedig mazochista szörnyülködéssel vetik bele magukat az általuk oly sokszor emlegetett „gádorivánok” – milyen pitiáner, milyen ízléstelen ez a csupa kisbetű! – írásaiba. S ennek kapcsán mindjárt két dologra szeretném felhívni a figyelmet: ez az egész viharocska a sajtó körül egy igen szűk réteg , a politikai és értelmiségi elitügye. Csak ennyiben igaz az az állítás, hogy a mai magyar sajtó és társadalom túlpolitizált. Ha kimegyünk a piacra és megkérdezünk valakit, mit szól, mi meg nem esett szegény Debreczeni Józseffel, kinek kilencvennyolcadik flekkjét nem közölte le az a galád Magyar Hírlap, emberünk nem is tudná, miről is beszélünk mi őnéki. (A kérdés pedig, ami ehhez az ügyhöz tartozik, hogy miért érte sérelem a nyilvánosságot. Debreczeni úr cikke annak rendje és módja szerint megjelent a Tiszta Hangban. Nem is értem, miért nem rögtön oda vitte. Talán szerette volna, ha sokan olvassák …)

A másik megjegyzésem: ha nem lennének vélemények és kommentárok, akkor bizony egy-két lapnak hamarvége lenne. Mert mivel töltene meg pl a Magyar Fórum három oldalt, ha nem olvashatna tisztelt kollektívája ’liberális-kommunista”. „kozmopolita”, „nemzetvesztő”, „új betelepedés” cikkeket?

 

A harmadik – talán legérthetetlenebb – rögeszme a kormányhoz közelállók állandó vágyakozása az „objektív” rádió és televízió után. Hadd kédezzem meg a kötelező tisztelettel: a híradón, a Héten és a Panorámán kívül mit óhajtnak még az urak? Talán Franka Tibornak kellene vezetni és szerkeszteni az Estei Egyenleget is – mert így hirtelen több hírműsor nem jut eszembe. A rádió kapcsán pedig a 168 órát szokták nagy tehetségű és szívű emberek elrettentő példaként emlegetni. Lusta vagyok érveket sorolni – lásd fentebb -, inkább az ő logikájukba helyezkedve közlöm: önöknek ott van a végtelenül objektív, visszafogott hangú és mértéktartó Vasárnapi Újság, ahol oroszlán bátorságú Balaskó Jenő szól az ő nemzetéhez. Hétről hétre. S ez éppen elég.

 

Bayer Zsolt

Fidesz-szóvivő

 

Népszabadság 1991. 10. 08.

 

Előzmény: stansfield (141)
bean Creative Commons License 2004.10.16 0 0 142
jók vagytok így együtt
Előzmény: stansfield (141)
stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 141

Árulásért zsíros állás. Megéri szemétnek lenni?

Előzmény: perelek (140)
perelek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 140

Nehéz az élete a hot eleknek. A sok mocsok hozzászólást Zsótika  a Duna tévé kulturális igazhatóhelyetteseként követte el. Ontotta magából a kutúrát. :)))

Előzmény: stansfield (139)
stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 139
Hot elek megkapta a linkjét. Szegényben most egy világ omolhatott össze.
Előzmény: perelek (138)
perelek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 138

Ime egy cikk

http://www.nol.hu/cikk/58249/

 

"Én igazán jókor váltottam" Fejlődéstörténeti példatár
stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 137
A Népszava tényleg egy szennylap.
Előzmény: bean (136)
bean Creative Commons License 2004.10.16 0 0 136

Sok igazság van benne.

 

De van párja a másik oldalon is: a Népszava. Na az a szennylap. Abban ugyan nem találsz kritikát a baloldallal szemben.

 

Ha egyetértesz azzal, hogy több közérdekű ügy is volt, amit a MN derített fel, akkor azzal is egyet kell értened, hogy mindaddig szükség van rá, ameddig ezt a másik oldal nem teszi.

Előzmény: figyelő (114)
Gép-ész Creative Commons License 2004.10.16 0 0 135
Hehe, lassú voltam :)
Előzmény: stansfield (130)
Gép-ész Creative Commons License 2004.10.16 0 0 134
Keressél már linket egy 94es cikkre B+! 17 éves vagy oszt azt hiszed, hogy a neten már 10 éve is fenn voltak az újságcikkek? Ott a hivatkozás, hogy melyik lapban volt, ugye nem gondolod komolyan, hogy ekkorát hazudott stansfield? De ha így gondolod, akkor irány a könyvtár felesleges vádaskodás helyett, aztán majd jól pofára esel :)
Előzmény: hot elek (129)
bean Creative Commons License 2004.10.16 0 0 133
Az a rovat nagyon jó!! Kedvencem.
Előzmény: hot elek (123)
stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 132

Sorold fel, hol hivatkoztam én a Népszavára? Ha ez nem sikerül, kérj elnézést a tévedésedért.

 

Erre hivatkoztam: Bayer Zsolt publicista az Adalékok a nagy Fidesz-leleplezéshez című cikke, 1994. október 21-én a Népszabadságban

Előzmény: hot elek (129)
hot elek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 131

Itt egy idézet tegnapról:

 

MNO
Para-Kovács Imre: „Mindannyian emlékszünk (gondolom én, pedig dehogy) a hanyatló birodalom igencsak aktív Kommunista Ifjúsági Szövetségének vezetőire, akik már viszonylagos szókinccsel, magabiztos modorral és borzalmas ruhatárral álltak a hanyatlás előszobájában, és osztották az észt. Utálatosabbak voltak, mint a pártvezetők, mert azokkal sohasem találkoztunk, ezek meg direkt élvezték, ha hátuk mögött a szovjet hadsereggel még fitogtathatták kicsit hatalmukat. Aztán eltűntek, és néhány év múlva visszajöttek mint nagyvállalkozók, felújították ruhatárukat, megtartották modorukat, bár szókincsüket csak szakkifejezésekkel bővítették.”

(Magyar Hírlap, 2004. október 15.)

stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 130
1994-ben még nem volt Népszabadság Online. Ott van a dátum, mikor írta Bayer a cikket. De látom, téged nem érdekelnek a tények. Pedig egy könyvtárban szembesülhetnél a fájó igazsággal, ha kikérnéd azt a lapszámot. Komolytalan vagy.
Előzmény: hot elek (126)
hot elek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 129
Ez a baj, hogy senkire sem hivatkoztál. Ettől olyan Népszavás a stilusod. De lehet, hogy még elnövöd. 
Előzmény: stansfield (127)
hot elek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 128
Persze és link egy szál sem. Nem vagyok én Németh Péter! Ő biztos eszi ezt a főztöt Pallagiva és Forróval együtt.
Előzmény: stansfield (124)
stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 127
Sorold fel, hol hivatkoztam én a Népszavára? Ha ez nem sikerül, kérj elnézést a tévedésedért.
Előzmény: hot elek (125)
hot elek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 126

82. Én mondtam a nagyobb számot. Nyertem!!

Előzmény: stansfield (124)
hot elek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 125
Ez a kapitalista verseny a Népszavával. A Népszava ebben a műfajban már tényleg lekörözött mindenkit 
Előzmény: stansfield (122)
stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 124
81.
Előzmény: hot elek (119)
hot elek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 123
Ha még csak csöndben lennének. De írnak is a szerencsétlenek. Ezt már gyűjtik a "Nap idézetei rovatban". Kommentár nélkül. Ez is elviselhetlen.
Előzmény: bean (113)
stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 122
Kivéve azt a kb. 100 esetet, mikor jogerősen elítélték.
Előzmény: hot elek (120)
stansfield Creative Commons License 2004.10.16 0 0 121
Na jó, ebből elég volt. Sorold fel, hol hivatkoztam én a Népszavára? Ha ez nem sikerül, kérj elnézést a tévedésedért.
Előzmény: hot elek (117)
hot elek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 120
Tudod az MN igazat ír. Ezért olyan feltünő.
Előzmény: figyelő (114)
hot elek Creative Commons License 2004.10.16 0 0 119
Egyelőre csak a saját hivatkozásaid linkjeit gyüjtsed. Mert nem sokasodnak.
Előzmény: stansfield (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!