Keresés

Részletes keresés

suto Creative Commons License 2010.01.18 0 0 1638
Szia!

Ha hőtágulásos kontakt probléma lenne, akkor egyáltalán nem működne a gép. Nem?

Épp az a furcsa, hogy pl. ha CD-ről bebootolok, akkor megy. Még a vinyót is látja. De sem a feltelepített windows nem hajlandó elindulni, sem windowst nem lehet telepíteni.

Nem tudom, milyen hiba lehet az, ami ilyen problémákat okozhat. Mi az hardverileg, amit a windows vagy a telepítője használna (és nem működik), de egy CD-rő bootolható rendszer nem?

Mindegy, ma még megpróbálok felrakni rá egy Ubuntut. Ha azzal se megy, akkor kuka.
Előzmény: mr_ricsi (1634)
suto Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1637
Szia Ricsi!

Köszi!

A gombelemcsere nem segített.
Előzmény: mr_ricsi (1635)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.16 0 0 1636
Helo

A pagefile foglal le annyit magának, ha jol láttam, a Fizikai memoriad 2 GB, es a pagafile a fizikai memoria 1,5x-2x lehet, ezt a win állitja be.
Nem kell aggodnod, nem tunik sehova sem a hely. Amugyis a 10Gb particio már nem éleg a xp nek sem, ha szokásos programokat használsz, foleg nem 2GB memoria mellett, már ajanlatos nagyobb particiot kesziteni neki..

Udv.
Előzmény: forwhom (1621)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1635
Belegondolva: kezd egy gombelemcserével, aztán jöhet a többi. (CR2032 a típusa)
Előzmény: mr_ricsi (1634)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1634
Ha valóban alaplaphiba, akkor a szokásos Asus-NVidia hiba esélyes: a hőtágulástól kitörtek az NB forrasztásai.


egy szűz vinyóra való telepítéskor szintén fagy, amikor odáig jut a telepítő, hogy keresi az esetleges korábbi windows telepítéseket.
Van jele a fagyásnak, vagy csak túl türelmetlen vagy? Esetleg a gépben hagytál egy olyan vinyót, amelyen windows rendszer található?
Előzmény: suto (1633)
suto Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1633
Sziasztok!

Asus K8N4-E alaplappal volna egy kis problémám.

Használat közben egyszer csak lefagyott a gép, azóta csak odáig jut el induláskor, hogy megjelenix a win xp boot logója, aztán kb. akkor, amikor be kellene töltődnie az asztalnak, akkor fekete képernyővel fagy. Egy-két percig még felvillangat a vinyó led.

Sikerült addig eljutni, hogy hw hiba lehet, mert egy szűz vinyóra való telepítéskor szintén fagy, amikor odáig jut a telepítő, hogy keresi az esetleges korábbi windows telepítéseket.

Ami furcsa: különböző bootolható cd-kel (pl. Windows PE) indítva a gépet nem fagy le, meg tudtam tesztelni vele a vinyót (gyorsteszt), scandisk-t is futtattam rajta, meg a memóriát is, akkor nem talált hibát.

Innen nézve alaplaphibának tűnik, de jó volna megbizonyosodni róla és tudni, hogy mi és miért szállhatott el az alaplapon.

Az alaplapon púpos kondik nincsenek, a chipen levő ventilátort megtapogatva kissé melegnek tűnik, de az alaplapi szenzor nem jelez magas hőmérsékletel.

Ki lett próbálva másik táppal, másik vinyóval (ráadásul IDE helyett SATÁ-ssal), a helyzet ugyanaz. A procit és az alaplapot csereeszköz híján nem tudom külön kipróbálni.

Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy javítható a dolog, vagy kuka?

Asus K8N4-E EAYVZ
Chipset: NVidia NForce4 4X
Socket: 754
Proc.: Athlon 64 3000+
Memória 2x512MB DDR (1-es verzió)
Videókártya chip: NVidia 7800
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1632
Újabb CPU-Z-d nincs? Mert ezek a procik a valóságban nem léteznek.

Előzmény: Quatorkaa (1631)
Quatorkaa Creative Commons License 2010.01.15 0 0 1631
Sziasztok 2 proci közül kéne választanom

melyik a jobb?



http://kepfeltoltes.hu/100114/proci_www.kepfeltoltes.hu_.png




VGeorgeV Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1630
Köszi a segitséget!!

Akkor most megnyugodtam, mert a 65-75 fok az még határon belül van!!!
De azért a hűtőt alatta hagyom!

Gyuri
Előzmény: mr_ricsi (1626)
locsemege Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1629
Az a 0.5 s tényleg irreálisan nagy, amikor igen kis hőkapacitást fűtünk igen nagy hőteljesítménnyel.
Előzmény: mr_ricsi (1628)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1628
Azért az AMD sem piskóta. Az XP prociknál volt az a probléma, mikor letörött a foglalat füle, lepottyant a borda, és elégett a proci. Mivel a prociban nincs védelem, az AMD definiált egy külső védelmet, az alaplapokra.
Az AMD szerint a védelemnek legkésőbb akkor kell megszólalnia, amikor a chipbe épített hőmérő 120°C-t mutat, és innen legfeljebb fél sec alatt kell a procit áramtalanítania.
Egy borda nélküli, pár grammos procit fűt 60-70W, akkor 3 számjegyű a másodpercenkénti hőmérséklet-növekedés, vagyis úgy 200°C körül kapcsol a védelem. És ezt a proci még biztosan túléli.
Előzmény: locsemege (1627)
locsemege Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1627
Azért jól nyomják az Intelnél. Biztos, hogy azt a 100 °C-ot a tokozás élettartam-csökkenés nélkül tolerálja? Értem én, hogy specifikáció, meg mondhatnád, hogy én szoktam erre hivatkozni, de kérdés, ehhez mekkora élettartamot definiált a gyártó.
Előzmény: mr_ricsi (1626)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1626
Előzmény: VGeorgeV (1625)
VGeorgeV Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1625
Bocsi, csak el kellett utaznom!
Igen ki van takaritva, már háromszor volt a HPnál, de nem csinálnak vele semmit. Kicserélték a fant és azt mondták 80 fokig jó. De szerintem ey már túl magas.
Hivtam az Intel-t is de őket meg nem lehet elérni!
csak valahonnan hivatalos dokumentum kellene, hogy ez már magas, mert igz nem akarják kicserélni a gépet!!!!

Gyuri
Előzmény: locsemege (1606)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1624
"Még mindig a vinyóra gyanakszom, de valami BIOS beállítás is lehetséges lenne?"

Nos, ezek azok, amelyek biztosan nem okozhatják.
(És ha erre gyanakszol, akkor nem te vagy az az ember, akinek mások gépeivel kellene foglalkoznia.)


Ha a mappákban összesen 4-5GB-ot találtál, a gyökérben van 2GB RAM-hot 3GB swapfájl, és ha a hibernálás is engedélyezve van, akkor a hiberfil.sys mérete újabb 2 GB.

Az Intézőben a mappák beállításinál engedélyezni kellene a "Rendszermappák tartalmának megjelenítésé"-t és a "Rejtett fájlok és mappák megjelenítésé"-t, valamint tiltani az "Operációs rendszer védett fájljainak elrejtésé"-t.
Előzmény: forwhom (1618)
locsemege Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1623
hidden és rejtett

Ez ugyanaz, elnézést a tévesztésért. Szóval hidden és system akart lenni. :))
Előzmény: locsemege (1620)
locsemege Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1622
Ne haragudj, de ez így egy picit tudománytalan megközelítés, hogy kb. ugyanazt telepítettem, s ezért ugyanazt várom. Az ugyanis igen pontosan megmondható, pontosan milyen file-ok viszik el a helyet. Például a frissítések miatt a korábbi állapothoz tartozó file-ok kerültek tárolásra a rendszervisszaállítás lehetősége miatt.

Tehát az konkrétan nem érv, hogy mit csináltál, meg mit nem. Ami érdekes: mekkora a filerendszer, mekkora helyet foglalnak el a file-ok - igen, a hidden file-ok is. Mekkora a pagefile.sys. Ki fog az jönni, hidd el. Szabadítottam én már így fel több, mint 20 GB helyet XP-n. Nézd csak meg a hidden és system állományokat is. Ha ugyanis valóban az lenne a helyzet, hogy a szabad hely, a foglalt hely, az adminisztráció mérete együttesen nem adja ki a filerendszer méretét, az csak úgy elképzelhető, ha széthullott a filerendszer.
Előzmény: forwhom (1621)
forwhom Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1621
Szia locsemege!

Írtam, hogy a C a rendszerpartíció az 10Gb nagyságú. Egy sima XP van fent rajta és semmi egyéb. Meg a frissítések! Ugyan ezt az installt csináltam meg egy másik gépre is, harderileg viszont más. Semmi egyebet, ezért tudom az összehasonlítást mondani. Kb 4-5Gb-ba belefért a rendszer. Ezért nem értem, hogy ezen a gépen, hova tűnik a 10Gb-os partíción a fenmaradó 4-5Gb hely.

Várom a további ötleteket.
Előzmény: locsemege (1620)
locsemege Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1620
Mit értünk elfogyott szabad hely alatt? Mekkora a partíció? Mekkora a filerendszer? Valahogy az az érzésem, mintha keverednének itt dolgok. Ugye egy partícióról meg lehet mondani, melyik az első, melyik az utolsó szektora, azt tudjuk, hogy egy szektor 512 byte, s ebből meg tudjuk mondani a partíció méretét:

( End_LBA - Start_LBA + 1 ) * 512 byte

A filerendszer ennél nyilván kisebb lesz, hiszen annak van egy adminisztrációja, naplózása is szokott lenni. Nyilván nem arról van szó, hogy egy 15 GB-os filerendszerben 5 GB lesz az adminisztráció, az irreális. Ugyanakkor azt gyanítom, nem számoltad bele a hidden és rejtett file-okat. Teszem azt, a lapozó file-t - pagefile.sys - amely önmagában is gigabyte nagyságrendű mérettel rendelkezhet.
Előzmény: forwhom (1618)
Lógás Hugó Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1619
Köszi! Ez jó hír.
Előzmény: locsemege (1617)
forwhom Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1618
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem egy igen érdekes problémával kapcs.

Nálam van most egy gép amit újra kell raknom. Nos ez meg is történt. A gép jellemzői:

Matsonic MS9127C alaplap
2.4-es proci
2GB DDR 400Mhz RAM
Maxtor 40GB vinyó: 6e040l0

Nos azzal a problémával került hozzám, hogy a C-ről fogyott a hely csak úgy. Gondoltam vírus, és egyből újratelepítést nyomtam, mert rá is fért a gépre egyébként.

Nos egy XP került rá és jóformán semmi több. A C partíció 10 GB. A szabad hely 955Mb körül mozog.

Kérdezem, hova tűnik a kb 4-5 Gb szabad hely aminek még lennie kellene a C-n?

Megnéztem a vinyót különböző tesztekkel, a Maxtor oldaláról is leszedtem egy DOS-os tesztet, nem talált semmit.

Ha a C-n megnézem a folderek méretét, az összest, akkor is kb 4-5Gb foglalást mutat. Intézőben 900Mb körül mozog a szabad hely. Foggalmam nincs hova tűnik el a többi hely.

Még mindig a vinyóra gyanakszom, de valami BIOS beállítás is lehetséges lenne?



Köszi előre is a válaszokat!
locsemege Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1617
Lehet kapni Y táphosszabbítót. Avagy toldót, vagy minek is nevezzem. Tehát a táp kérdése megoldva.

Így elsőre úgy gondolom, jó lesz, amit elképzelsz.
Előzmény: Lógás Hugó (1616)
Lógás Hugó Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1616
Üdv.
Szeretném a segítségeteket kérni egy pár dologban.
Jelenleg a gépemen van egy 80g. wincseszter elfelezve C és D meghajtó.
Szeretnék belerakni egy 20g. winyót és arra feltelepíteni az xp-t. a 80-ast pedig meghagyni tárolásra.
Az első gondom hogy a tápon nincs már üres csatlakozó, csak a flopié, meg egy másik vékonyabb. Ez megoldható a táp cseréje nélkül?

Ha ez megoldódott akkor így kezdenék hozzá:
- 80-as winyót kiveszem
- 20-as winyót berakom beállítom masternek.
- Feltelepítem az XP-t
- 80 winyót visszarakom beállítom slave-nek, és a rajta levő C meghajtót a lemezkezelőben formatálom .
Ha így csinálom jó lesz?
Köszi!
blogger Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1615
Most délután bekapcsolva megint nem volt kép, de most hagytam pár percet bekapcsolva állni, hogy "bemelegedjen", és utána egy reboot után azonnal volt video signal.

Nem értek ehhez a részéhez, de ennek talán lehet köze a kapacitásszegénységhez, nem?
Előzmény: locsemege (1614)
locsemege Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1614
Ez lehet tápegység - bezajosodott tápfeszültség -, illetve az alaplapon lévő elkók kapacitásszegénnyé válása is akár.
Előzmény: blogger (1613)
blogger Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1613
OK, majd kipróbálom. Egyébként ma reggel sem indult el elsőre, és fülre úgy hallatszott, mintha az egyik ventillátor nem menne teljes fokozaton, de a BIOS szerint nem volt baj a sebességével, ezért nem tudom, hogy ez összefügghet-e vele.

Most reggel nem volt sípolásos hibajelzés egyáltalán, és mégsem volt kép indításkor. 2-3 reboot után (ilyenkor nem is hagyom az OS-t töltődni, hanem hideg resetet nyomok neki egyből, ha már boot-kor sincs kép) aztán bejött a kép, és most zakatol, mintha mi sem történt volna.
Előzmény: ashura (1612)
ashura Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1612
Ettől még megteheted, amit tanácsoltam, ez nem kerül semmibe, és még boltba sem kell menned. Legfeljebb elpocsékolsz az idődből negyed órát - aztán vagy bejön, vagy nem, de akkor legalább a hibás érintkezés okozta baszakodás kizárható lesz, és lehet tovább okoskodni.
Előzmény: blogger (1610)
blogger Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1611
Az időt és a beállításokat nem szokta elfelejteni. Így is lehet a gombelem?
Előzmény: mr_ricsi (1609)
blogger Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1610
Szétszedve/összerakva volt ventillátorcsere miatt. Mondjuk a memóriákat nem szedtem ki, de azok hogy befolyásolnák a videókártyát?
Előzmény: ashura (1608)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 1609
"Ti hogyan állnátok neki az ok kiderítésének?"

Először kicserélném a gombelemet.
Előzmény: blogger (1607)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!