Keresés

Részletes keresés

sife71 Creative Commons License 2015.09.03 0 0 2162

hello, köszi a beszámolót. Meg tudnád írni, hogy milyen árak vannak Iránban manapság? Élelmiszer, utazás az országon belül, taxi, stb. Köszi előre is.

Előzmény: PilgrimOTR (2160)
Koritsi2000 Creative Commons License 2015.08.31 0 1 2161

Életed nagy élménye lesz. Én nemrég jöttem haza, és már indulnék is vissza. Sajnos én Iszfahánon csak átutaztam, főleg Shirazban voltunk.

Nőként mondhatom, hogy én semmit nem tapasztaltam azokból a negatív hírekből, amit hallani Iránról.

Nekem egy nagyon vékony átlátszó kendő volt a fejemen, és színes, kicsit hosszabb felsőket viseltem, de senki soha

egyetlen megjegyzést nem tett.

Az iráni emberek csodálatosak, nagyon vendégszeretőek, segítőkészek, és a turistákat nagyon szeretik, sokszor állítottak meg beszélgetni, kikérték a véleményünket, ajánlottak programokat.

Mi egy családnál laktunk, ez extra élményeket adott, hogy betekintést nyertünk a mindennapokba.

Szóval aggodalomra semmi ok, szerintem abszolút biztonságos ország,nőként is.

Érezzétek nagyon jól magatokat, és élvezzétek minden pillanatát.

Előzmény: Lorit1 (2155)
PilgrimOTR Creative Commons License 2015.08.31 0 1 2160

Köszönöm, azért papíron lényegesen könnyebb volt összerakni a tervet, mint utána telejsíteni. Elsősorban elképesztő nagy szerencse és sok segítség kellett hozzá.

 

Én csak dollárt váltottam.

 

A határon 50 dollárt 30.000 rialos áron

Tebrizben 32.000-ért

Sushtarban nem találtam váltót, de sos kellett némi riál, így szintén 30.000-ért kéz alatt, de újfent csak 50 dollárt

Shirazban 33.450-ért

Esfahanban 33.000 -ért

 

Visszavágyunk és visszatérünk, ez biztos, hiszen az ország rengeteg izgalmas részét kénytelenek voltunk kihagyni, de a világon rengeteg hely van, ahol még nem jártunk, a szabadság viszonylag kevés, így erre az útra aligha ebben az évtizedben kerül majd sor...

 

Az Ali Sadr barlangban az információnál fel sem merült, hogy lenne rövid, és hosszú túra is. Kétszer 25-30 percet hajókáztunk nagyjából, és ugyan ennyit sétáltunk. Remélem, hogy ez a hosszú verzió volt. :)

Előzmény: peliatan (2159)
peliatan Creative Commons License 2015.08.31 0 0 2159

Szia!

Remek utat sikerült összehoznotok, köszönet a részletes beszámolóért!

Mennyiért váltották a $-t és az €-t?

Visszavágytok?

Alisadr barlangban az a rövid út ára volt?

Előzmény: PilgrimOTR (2157)
PilgrimOTR Creative Commons License 2015.08.31 0 0 2158

Szia!

 

Az E10-es és az E11-es buszokkal olcsón bejutsz Kadiköybe, onnan vagy Yenikapiba hajózol (drágább járat) és elgyalogolsz Aksarayba az utazási irodákhoz, vagy Üsküdarba és onnan villamossal tovább. Viszont a buszok 12:30 és 14:00 között indulnak, így ha WizzAir járattal érkezel, akkor nem fogod tudni elérni őket, szóval egy éjszakát Isztambulban kell töltened. De emiatt ne bánkódj, mert gyönyörű város... :)

 

Én a két irányba különböző társaságokkal utaztam, viszont a jegy ára egyaránt 60 dollár volt, riálban pedig 1,8 millió, így ha visszafelé abban fizeted, némileg jobban jársz.

Előzmény: sife71 (2152)
PilgrimOTR Creative Commons License 2015.08.31 0 1 2157

Sziasztok!

 

Épségben visszatértünk, hatalmas élmény volt! Utólag sem hiszem el, hogy szinte 100%-ban sikerült bejárni az előzetes útitervemet, ami persze nem jöhetettet volna össze a fantasztikus iráni emberek segítsége nélkül.

 

1. nap: érkezés Tebrizbe (kicsit csúsztunk, így a szállás elfoglalásán kívül nem volt idő semmire)

2. nap: Bazár, Kék Mecset, Kandovan

3. nap: egész napos kirándulás a Babak kastélyhoz, nomádlátogatás, Aras völgy, Szent István monostor Jolfában (ezt eredetileg nem is terveztem),  éjszakai busz Zanjanba (baromi gyorsan odaértünk, így az éjszaka második felében a Vörös Félhold vendégszeretetét élveztük a pályaudvaron:)

4. nap: Soltaniyeh Zanjan mellett, továbbindulás Hamadanba (Takh-e Soleyman kimaradt)

5. nap: Ali Sadr Barlang, Ekbatana romjai (ez elég volt a kerítésen kivűlről), Avicenna sírja, Eszter és Mordeháj sírja, belvárosi séta, esti busz Szúzába (de végül egy család meghívott magához, így az éjszaka második felét Dezfulban töltöttük, és reggel mentünk tovább taxival)

6. nap: szúzai romterület, várkastély, Dániel próféta sírja, Tsonga Zanbil, sushtari vízveték-rendszer, esti busz Shirázba (itt is akadt vendéglátónk, aki ráadásul a következő nap autóval vitt körbe Shirazon)

7. nap: Saadi sírja, Korán kapu, Erám kert, Shah-e-Cheragh, Nasir-ol-Mol mecset, Qavam ház, Zinat-ol-Molk ház, Karim Khan erődje (kívülről)

8. nap: Vakil Bazár, Pasargade, Perszepolisz (Naks e Rostamot csak a keresztútról láttuk, mivel Pasargadeból stoppal jöttünk visszafelé, és elment az idő), éjszakai busz Jazdba

9. nap: Amir Chakhmagh komplexum, séta az óvárosban, szőnyegvásárlás, két mecset, aminek szégyen szemre nem tudom a nevét, hirtelen lehetőségtől vezérelve egy Karnaq-Chakchak-Meybod túra, Zoroasztriánus tűztempom, Péntek mecset, zurkhane látogatás

10. nap: lazulás egy friss imerős családjánál a környező hegyekben, kirándulás, Hallgatás Tornyai, délutáni busz Eszfahanba, éjszakai séta az Imám térre

11. nap: örmény negyed, történelmi hidak, parkok, Hasht Behesht palota, Imám tér, Ali Qapu palota, Imám mecset

12. nap: Péntek mecset, Ali minaret (ide sajnos nem jutottunk be), bazárok (ajándékok bezsákolása), Sejk Lotfollah mecset, Hakim mecset, délutáni busz Kashanba

13. nap: bazár, Agha Bozorg mecset, Tabatabei ház, szultáni fürdő, városfal, a Péntek mecset zárva volt, délutáni busz Teheránba, Azadi torony, az Isztambul-Tebriz úton megismert vendéglátónk felkutatása, aki másnap kalauzolt is a városban

14. nap: Golesztán Palota, Bazár (ez gyakorlatilag elviselhetetlen tömeget jelentett, így menekültünk, ahogy lehetett), volt USA követség, Kincstár (csak 14-től 16:30ig van nyitva), az épp tartó SzőnyegExpó meglátogatása, ahol a legnagyobb iráni szőnyegházak mutatták be a legszebb darabjaikat

15. nap: buszos utazás Isztambul felé

 

Meglehetősen fárasztó volt a sok éjszakai busz, és egyébként is nagy iramban közlekedtünk (szerencsére az asszony és én is ki vagyunk képezve ehhez, ráadásul a buszon is nagyon jól tudtunk aludni:), de a látnivalókra azért rászántuk a kellő időt. Hiányérzetem annyi maradt, hogy Jazdban, Shirazban és Esfahanban szívesen töltöttem volna még 1-1 napot, mivel remek hangulatú városok, de olyan nem volt, amit ezért utólag beáldoznék.

 

A költségeket folyamatosan jegyeztem, szóval ha bárkinek kérdése van, elég aktuális infókkal tudok szolgálni. Ami a belépőket illeti, meg kell jegyeznem, hogy simán alkuképesek (ahogy pl. néhány buszjegynél is sikerült), a 2 ember 1 jeggyel általában ment, van ahol csak 33%-t adtak, de pl. az Ali Sadr barlanban a 700.000 rial helyett összejött a 150.000-es helyi ár is.

Előzmény: peliatan (2151)
kirgizke Creative Commons License 2015.08.30 0 0 2156

Szia!

 

Ne csinálj a hajaddal semmit, biztonyára úgy jó, ahogy van. Inkább vegyél egy világos, vékony, természetes anyagú kendőt, a hajadnak ugyanis azalatt kell leledzenie, amíg Iránban vagy. A férfi kisérő kilétére nálunk egyszer sem kérdeztek rá, elhitték, hogy tényleg házasok vagyunk. (Pedig nem, és a vezetéknevünk is más.) És karikagyűrűt is csak én viseltem, mert a kedves párom a nagy izgalomban itthon felejtette a fürdőkád peremén. :-)

No para, nagyon jó lesz. 9 napba azért még beleférne más is Teheránon és Esfahanon kívül...

Előzmény: Lorit1 (2155)
Lorit1 Creative Commons License 2015.08.30 0 0 2155

Sziasztok, szeptember közepen indulok Iránba egy ismerősömmel. Teheránba repulunk es onnam Esfahanba is elmegyunk. Mit erdemes betervezni erre a rovid idoszakra? 

az lenne a kerdesem, hogy nőkent mennyire biztonsagos az orszag? Jon valaki szeptember kozepen? 9 napra megyunk. Az ismerősöm ő férfi, de csak egy ismerős és hát eleggé belém tették a félszt. Mire kell figyelnem? Hajat érdemes feketére festetni erre az időszakra? 

Koszi szepen!

Gabi

sife71 Creative Commons License 2015.08.18 0 0 2154

köszönöm

Előzmény: peliatan (2153)
peliatan Creative Commons License 2015.08.18 0 0 2153

Kijössz a reptérről, a szemben lévőoldalon ott vannak a helyi buszok. Pl.:E11-es és a HAVATAS ez drágább, (goole menetrend,ár).  Érdeklődj a helyszínen  érkezéskor.

Előzmény: sife71 (2152)
sife71 Creative Commons License 2015.08.16 0 0 2152

Hello, valaki meg tudja mondani, hogy Istambul SAW repteréről mennyi idő alatt és mennyiért lehet eljutni a buszpályaudvarra, ahonnét tovább lehet indulni Teheránba? Illetve hol tudom megnézni, hogy mikor indulnak a buszok, mennyibe kerülnek, stb.

Köszönettel: feri

peliatan Creative Commons License 2015.08.09 0 0 2151

Kellemes időtöltést kívánok! Azért az a buszozás "kemény" lesz, viszont Tabriz jó kis hely.

Előzmény: PilgrimOTR (2150)
PilgrimOTR Creative Commons License 2015.08.09 0 0 2150

11 óra múlva...

 

Isztambulban még eltöltünk pár napot - ennek megfelelően persze nem találom az Istanbulkartomat - és utána buszozunk egy jót Tabrizig. Hálózsák marad, köszönöm!

Előzmény: peliatan (2149)
peliatan Creative Commons License 2015.08.08 0 0 2149

Nem lesz szükség hálózsákra. A 2-3*-os szállodai árak kb. fele az európainak, már amelyikben én laktam. Mindenütt tisztaság volt, légkondi, hűtő, TV, törülközők és pipere.

Mikor indultok?

 

Előzmény: PilgrimOTR (2148)
PilgrimOTR Creative Commons License 2015.08.08 0 0 2148

Nem is a komfortérzet miatt aggódom, csak legyen hely egy napra előre, meg járat úgy egyáltalán... :)

 

Apropó, a pakolási fázisban tartunk, és felmerült bennem, hogy jó lenne itthonhagyni a hálózsákokat... Az ottani (low budget) szállodákban a szoba árának részét képezi a tiszta ágynemű?

 

Előzmény: peliatan (2146)
PilgrimOTR Creative Commons License 2015.08.08 0 0 2147

A Rudkhan kastély szintén kiesik (Zanjanban leszünk legközelebb hozzá), valószínüleg majd helyben dől el, hogy megyünk-e, vagy sem...

Előzmény: pannn (2145)
peliatan Creative Commons License 2015.08.07 0 0 2146

Az éjszakai buszozás miatt ne aggódj, a VIP buszban 24 ülés van, 8/ 1-es, 16/2-es. Kb 60-70 cm széles ülések, állítható lábtartó, dönthető háttámla. Kényelmesen elfér a normál testalkatú utas.

Nagyon fontos ÉRKEZÉSKOR az irodában megvenni a jegyet a tovább utazáshoz!

Kérhetném, hogy visszaérkezés után írj a tapasztaltakról, pl.: $, € árfolyam.  

Előzmény: PilgrimOTR (2143)
pannn Creative Commons License 2015.08.03 0 0 2145

Drága és fárasztó de bőven megéri. Nekem az iráni top 10 listán az első, a második pedig a Rasht környékén lévő Rudkhan kastély ami jól kombinálható Masouleh-val, ha esetleg jártok arra is nézz utána. Olcsóbb és egyszerűbb.

Előzmény: PilgrimOTR (2144)
PilgrimOTR Creative Commons License 2015.08.03 0 0 2144

Szia!

 

Köszönöm. Azért ez - iráni mércével mérve - elég drágának tűnik, arról nem is beszélve, hogy egy teljes napot nem feltétlenül szánnék rá...

Előzmény: pannn (2142)
PilgrimOTR Creative Commons License 2015.08.03 0 0 2143

Szia!

 

Köszönöm a válaszokat. Természetesen Esfahan és Yazd sem marad ki, de csak azok miatt a vonalak miatt "aggódom", ahol - az utiterv tartása végett - éjszakai buszozásra adnám a fejem. Sajnos a szabadság véges, mi pedig minél többet szeretnénk látni az országból...

Előzmény: peliatan (2141)
pannn Creative Commons License 2015.07.31 0 0 2142

A Babak kastély esetében 1,5-2M IR-el számolhatsz és elvisz egy egész napot. És a legtöbben nem akarnak majd elvinni mert messze van és sokat is kell várni mire felmásztok és vissza, legalábbis mikor mi mentünk így volt.

Előzmény: PilgrimOTR (2140)
peliatan Creative Commons License 2015.07.31 0 0 2141

Szia!

1. Igen

2. Ott helyben érdeklődj, az útvonalak fel vannak osztva a busztársaságok között.

    Azonkívül, helyi minibusz vállalkozók is közlekednek, amint megtelik indul.

3. Tabriz-Kandovan: Mini busz OSKU-ig vihet, ha bátrabb a vezető elvisz végig, (3 külföldit elvitt)

    60.000 IR/fő volt. Tabrizban sok a látnivaló, Kandovanra pár óra elég. Visszaút Oskuig stoppal!

    Hamadan-Alisadr, az északi minibusz pályaudvarról 50.000IR, amikor megtelik indul.

    A belépőjegy 450.000IR, nagyon megéri, csodás hajókázás a káprázatos cseppkőbarlangban,kb       1,5- 2 óra!

    Melegitő mellény az árban. 

 

A busz viteldíjak filléres költségek, még a VIP is, érkezéskor azonnal megvenni a tovább utazáshoz.

Esfahan, Yazd kimarad?

Üdv:M

Előzmény: PilgrimOTR (2140)
PilgrimOTR Creative Commons License 2015.07.31 0 0 2140

Sziasztok!

 

Két hét múlva indulunk Iránba, nagyjából - hála az itt olvasható hasznos leírásoknak - letisztázódott már minden, csupán pár apróságban szeretném a segítségeteket kérni.

 

1) Nők hordhatnak e szandált? (Amennyire angol nyelven utána tudtam olvasni, igen, bár nem jellemző)

 

2) Vannak-e friss információitok az alábbi éjszakai buszokkal kapcsolatban? (indulási időpont, ár, idő) Ahwaz-Shiráz, Shiráz-Yazd, Dezful-Esfahan, Esfahan-Shiráz

 

3) Az alábbi taxis kiruccanások esetében vannak-e friss tarifák?

- Tebriz - Kandovan

- Tebriz - Babak kastály

- Zanjan - Tak-e Suleiman

- Hamadan - Ali Sadr barlang

- Dezful - Sush - Tsonga Zanbil - Sushtar - Dezful

- Shiraz - Persepilos - Nas e Rostam - Pasagrade - Shiraz

 

A segítséget előre is köszönöm!

ancsa190 Creative Commons License 2015.06.27 0 0 2139

Sziasztok! Van egy eladó vadiúj (2015) angol nyelvű Lonely Planet Iran útikönyvem ha esetleg valakit érdekel. 6500ft

 

ancsa190(kukac)gmail.com 

olix Creative Commons License 2015.06.24 0 0 2138

Igen, természetesen a Ramadan-ra értettem. 

És nyugi, tudok viselkedni, nem hozok rád (sem) szégyent, jártam már Iránban, akkor sem hoztam.

Előzmény: peliatan (2137)
peliatan Creative Commons License 2015.06.16 0 0 2137

Az "éhezést" a 18.-án kezdődő ramadánra értetted? 

Minden szállodai szobában van frigó, fel lehet tölteni a szükségletet.

Ne hagyjátok figyelmenkívül, hogy Ti ott Magyarországot képviselitek, eltérőek az erkölcsi normák!

Előzmény: olix (2136)
olix Creative Commons License 2015.06.03 0 1 2136

Szevasztok

 

Június 26 - július 11 között megyünk négyen, lányok-fiuk vegyesen sülni és éhezni :-)

Első fele Esfahan és Yazd, második fele inkább hegyek.

 

Lesz kint valaki akkoriban?

peliatan Creative Commons License 2015.05.18 0 0 2135

Szia!

Vágj bele, ne hezitálj. A tervezett tájegységeken száraz meleg lesz. Lenge, nem átlátszó  pamut öltözetben elviselhető.  Minden szállodai szobában van légkondi, frigó. 

Előzmény: plasmodium falciparum (2134)
plasmodium falciparum Creative Commons License 2015.05.18 0 0 2134

Sziasztok, irtatok nehanyan, hogy nyaron nem a legjobb Iranba utazni megis az volna a kerdesem mennyire lehetseges junius vege-julius eleje kornyeken ket hetet eltolteni a klasszikus korrel (Teheran-Shiraz).  Azert gondolkodom ezen mert bar nem a legjobb idoszak tudom, de most lenne ket het szabadsagom es ha nem megyek most akkor eluszik. Mehetnek mashova, de Iran mar regen vonz viszont ha szivas mert a hosegtol lehetetlen a nap nagy reszeben barmit is csinalni akkor kihagyom inkabb. Jart-e valamelyikotok arrafele a nyari idoszakban es van e ilyeniranyu tapasztalata? Koszonom! udv, p.

slavkovka Creative Commons License 2015.04.25 0 0 2133

Nagy a csend a topicban!! Ne baj, ősszel úgyis megyek!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!